PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 GNEZDA ZA SUMSKE PTICE

Go down 
+26
drvetmed
Zokbok988
gost1
carduel
egon
vucjanacc
pticar nis
IGOR 72
Миланче
ljubisa
Laza
Zika
BOCKA
Boza_Lav
Petar
sestoperac
ZOKICA
Steva
dalibor-tetovo
ticar
saso78
Luckyboy
Ivan_Nish
milos0205
Milan
Drle
30 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АуторПорука
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 10 Apr 2009, 22:36

Izrem isto kao Drle sto je pokazao na onoj poslednjoj slici.Izrezem krug pa onda zasecem cetiri puta i onda zasijem za gnezdo.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 23 Apr 2009, 14:52

Danas sam malo stavljao materjal da se štiglići zanimaju oko gnezda.
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 23042009.th

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 23042009004q.th

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 23042009002.th

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 23042009005.th
Назад на врх Go down
Boza_Lav
Posetilac
Posetilac
Boza_Lav


Број порука : 4
Join date : 08.03.2009
Локација : Beograd

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: pozz   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySat 25 Apr 2009, 23:55

sta mislite o "kudelji" ili ti "kučini" kako je ko zove, za materijal za svijanje gnezda?
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 00:10

Kudelja moze biti veoma opasna kako za kanarinku koja lezi na jaja tako i za javrije, naime desi se da se u kudelju umotaku nokti pa i noga od kanarinku i prilikom izlaska iz sedala da podigne ili izbaci jaja napolje a moze se desiti i da ostane da visi ispod sedala.
Kod javrije opasno je da se umotaju u kudelju i ako ih nevidis navreme moze se svasta desiti.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySun 26 Apr 2009, 00:47

Vidiš ono gore na stolu što izgleda kao deo od četke četvrtasto. To je kučina. Koristio sam je milion puta do sad, e ova je neka specijalna to su mom drugaru MEČETU ostavili radnici kad su mu uvodili grejanje, iseče se samo na dužinu od oko 5 cm i od nje savršeno saviju gnezdo. Inače nije neka klasična ova je meka i izgleda bukvalno kao četka za farbanje kad se skrati.

Danas sam išao malo u prirodu, da vidim da li su štiglići krenuli sa parenjem i rezultat je sledeći:
- jedan par počeo da pravi gnezdo možda juče ili danas
-jedna ženka već leži na jajima
-6-7 parova sam našao u pripremi za gneždjenje bira ženka još uvek mesto.
Da nepomenem izvidjanje sam vršio na jednom potezu dužine oko kilometar i širine oko 500 metara.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyWed 29 Apr 2009, 18:36

Kako ja to radim:plasticna podloga gnezda bilo da se radi o unutarnjem ili spoljasnjem gnezdu,moja baba to oplete ili isplete,oblozi vunom,a u donjem delu na zato vec predvidjene cetiri rupice fiksira tu podloguBoja podloga mora biti siva ili neka neutralna boja nikako drecava boja,mozda i ne smeta ali ne treba rizikovati.U ornitologiji i dalje traju sporenja dali ptice razlikuju boje ili sve vide sivo.Potom oprane jtane dzakove obicno od kafe koji su oprani u masini isecem tracice sirine dva cm .Potom te iste tracice isecem na duzinu ponovo oko 2 cm.Idealan materijal za gnezda je i tkz "pucval" koriste ga automehanicari za brisanje ruku,naravno mora biti cist.Takodje se isece na krace duzine jer ako u gnezdu ima konaca vece duzine postoji nezeljena mogucnost da zenkica prilikom izlaska iz gnezda to zakaci nozicom i izbaci jaja iz gnezda.Takodje i kasnije mladi u gnezdu mogu da imaju probleme zbog duzine koncica. bilo da se zakace i deformisu nozice ili budu izbaceni iz gnezda.Pozdrav iz Sumadije...........
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 30 Apr 2009, 02:09

JA KORISTIM PLASTIČNA SEDALA ALI UNUTAR SEDALA ZALEPIM MOLTON PLATNO I TAKO ISTA SEDALA KORISTIM GODINAMA.
IMAM REZERVNA SEDALA I VRLO ČESTO IH MENJAM.
ZA ONE KOJE NE ZNAJU ŠTA JE MOLTON PLATNO TO JE ONO PLATNO KOJE SE KORISTI ZA PEGLANJE VEŠA A POSTAVLJA SE NA VALCIMA PEGLARE, OBIČNO TO PLATNO DRZE RADNJE ZA HEMISKO ČIŠENJE.
PLATNO JE DEBELINA OD NEKOLIKO mm. I JE NEUNIŠTIVO.
U POČETKU OSTAVIM PTICE DA NAREDE SEDALO SA JUTANIM KONCIMA A PRE IZLASKA PILIĆA IZ JAJA ONDA IZVADIM JUTU I MLADI SU NA ČISTO PLATNO.
PRANJE OVIH SEDALA JE VRLO LAKO JER ZALEPLJENI MOLTON NEMA ŠANSE DA SE ODLEPI, JEDINO NESMETE PRATI SEDALA S VRUČOM VODOM ZBOG LEPKA.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 30 Apr 2009, 15:57

Prava je sreća kad ima prijatelja koj je šnajder a uz to i ptičar. Našao je idealno rešenje za umetke gnezda.

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 28042009003.th

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 28042009005y.th

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 28042009002.th

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 29042009.th

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 29042009001.th
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 30 Apr 2009, 22:06

MILANE DALI JE ONO MOLTON PLATNO ILI NEKI DRUGI MATERIJAL, ISTA SU I MOJA SEDALA STIME ŠTO MISLIM DA JE MOLTON MALO DEBLJI.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 01 May 2009, 00:53

Ne znam šta je al se koristi za naramenice
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySat 09 May 2009, 16:20

ako je za naramenice, onda mu to dodje kao najlonska svila
Назад на врх Go down
ljubisa
Posetilac
Posetilac
ljubisa


Број порука : 5
Join date : 15.08.2009
Age : 62
Локација : Leskovac

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: izrzda gnezda   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 20 Aug 2009, 22:36

Skoro sam se predstavio i evo mojih slika
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Dsci0767
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Gnezdo
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Dsci0765u
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Dsci0764
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyThu 20 Aug 2009, 23:58

Jel moze od "Lav" piva boca Very Happy salim se

Cemu voda u boci, zbog tezine tj. stabilnosti ili neceg drugog???
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 21 Aug 2009, 00:00

Xbog vlage. Vlazi jaja da ne dodje do zasusivanja.
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 21 Aug 2009, 00:03

Mudro, nema sta. Ja sam taj problem resavao prskanjem fajtalicom negde oko 10. dana inkubace.
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 21 Aug 2009, 00:08

Steva ::
Xbog vlage. Vlazi jaja da ne dodje do zasusivanja.
Bolje je pivo,onda dobijete pijanog bastarda koji peva po ceo dan Laughing
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 21 Aug 2009, 00:16

Ili ispod gnezda kada se naleze zenka,postavi se otvorena konzerva od sardine,ona je pogodna jer ima malu visinu a prostrana je,napunjena vodom.Taman ta kolicina vode sluzi do pocetka izvodjenja.To je starinski recept koji apsolutno iskljucuje mogucnost da jaja "zapeknu" i gnezdo mladih ode u aut.Ovo pogotovo vazi za stanove sa parnim grejanjem,konkretno kod mene u Kragujevcu u toku grejne sezone ludacki greju.Ako po naleganju zenke ne odradim predhodno pomenute mogu da se oprostim od izvodjenja.Moze i fajtalica,moze i plasticna pivska flasa moze i konzerva ali ne moze bez iceg pogotovo ako je preterano grejanje u prostoriji sa kanarincima,pa gde ces vece zalosti nego videti mlado koje je iznutra pocelo da kljuca omotac ljusku i ugusilo se neposredno pred izvodjenje.Neki odgajivaci pokusavaju rucno da pomognu izlazak mladih iz jana nasilnim skidanjem ljuske,obicno se to zavrsva lose,dodje do prokrvavljenja i uginuca pileta.Sve ove metode vlazenja ljuske jajeta a i neke druge daju pozitivne rezultate..... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 21 Aug 2009, 02:54

Ja sam stavljao vlažan pesak.
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 21 Aug 2009, 09:15

Luckyboy ::
Steva ::
Xbog vlage. Vlazi jaja da ne dodje do zasusivanja.
Bolje je pivo,onda dobijete pijanog bastarda koji peva po ceo dan Laughing

lol! lol!
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 52
Локација : Skopje Makedonija

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyFri 21 Aug 2009, 22:39

dobar recept lol! lol!
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySun 23 Aug 2009, 20:36

Kako vreme prolazi sticem utisak da materijal gnezda i nije najbitniji,mnogo je vaznije pernatim ljubimcima gde se gnezdo nalazi,okolni prostor u volijeri kao i da lidekoracija gnezda sacinjena ljudskom rukom podseca ih na prirodno okruzenje.Koristio sam vise vrsta materijala od kojih su ptice pravile gnezdo,pa cak nudivsi im istovremeno vise materijala u nameri da utvrdim sta najradije koriste,skoro da nema pravila.Koriste sve dostupne materijale,vrlo cesto i vise materijala istovremeno.Stim sto divlje pticekao finalnu unutrasnjost gnezda oblazu perjem svojim a bogami i partnerovim,pa makar to bilo i nekoliko perca.....Vrlo cesto to cine i zenke kanarinke ali predhodno pocupavsi mladunce u gnezdu na veliku zalost odgajivaca ali mudri ljudi su i za ovo nasli racionalno resenje...... Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySun 23 Aug 2009, 22:59

Slabo se piše o nekim materjalima ovde. Postavio sam par slika onog što stavljam ali mi se do sad nikad nije desilo da kanarinka ili štiglić svije gnezdo, obično unesu par krpica, sele ih tamo ovamo i snesu jaja u pleteno gnezdo. Video sam ovde ne slikama pojedinih članova da i u pletenim gnezdima ptice sviju svoje, da li negde grešim ili šta ?
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptySun 23 Aug 2009, 23:18

Kod mene svaka kanarinka svije svoje gnezdo iako vec postoji unutra vec postavljen filc, mozda je do materijala. Ja iskljucivo koristim one stare dzakove za kafu, isecem parce 10 x 5 cm i za jedan dan kanarinka svije gnezdo, neka bas veliko a neka malo, to zavisi od same kanarinke. POZDRAV cheers
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyMon 24 Aug 2009, 00:05

Sto se tice materijala za kanarinke isto i ja koristim dzakove od jute koji se inace koriste za kafu,uslov je naravno da budu oprani ili nekorisceni,ako poznajes lika iz kafeterije.Moja iskustva govore da jutani dzak secem na tracice sirine 1 cm celom duzinom dzaka a potom te tracice secem na 2 cm duzine tako da ni teorijski kanarinka ne moze da obmota jedan deo konca oko noge i time povuce neko jaje na pod ili nedaj boze celo svijeno gnezdo.Govorim o koncima koji se dobiju kada se isecene tracice razmotaju,na konce,bar ja tako radim.Probao sam vise materijala ali sto se tice kanarinki najcistija situacija mi je sa jutanim dzakovima za kafu.Svojevremeno sam ekserimentisao sa takozvanim "pucvalom" naravno nekoriscenim,to je materijal u osnovi pamuk koji automehanicari i joas neki majstori koriste za brisanje ruku u toku rada ali nisam bio zadovoljan ucinkom.Sto se tice gnezda za bastardiranje kanarinke mi nusu prihvatale gnezda iz prirode,naravno napustena ili iz kojih su ptici u prirodi vec izleteli.Prihvatale su uz glavnu rec stiglica odnosno divlje ptice,ali rasturen materijal,doturen u volijer i opet uz kombinaciju sa jutom.... Smile
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 EmptyMon 24 Aug 2009, 19:20

Koliko sam shvatio parčići su 2x1 cm ?
Назад на врх Go down
Sponsored content





GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: GNEZDA ZA SUMSKE PTICE   GNEZDA ZA SUMSKE PTICE - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
GNEZDA ZA SUMSKE PTICE
Назад на врх 
Страна 2 of 4Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» sumske seve
» Spoljna ili unutrašnja gnezda?
» MOJ KANARINAC CUBASTI

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: