PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji

Go down 
+62
delijovan
Zokbok988
vrscanin
Exotic
Luka Perica
voja_ilic
lakiso
stiglan
popicaBL
zoran ptice pjevice
ogic
onix
skorpija
Cizak
boris
sugubinac
popBL
belobradi
ulicni hodac
drakceJA
robin
diskus
alann
sasha
gost1
ivan83
sale1977
kima
kumca
pinka
Nikola
novaksin
misan
Santa
Boban
IgorSO
Mossad
Gost
rtomek
Danijelvr
Rasko
bogdanik
Миланче
Furla
pticar nis
Zika
ZOKICA
kedrovi
Dax BG
klokkende
Luckyboy
milos0205
Petar
Sokoly
Drle
slavishab
Steva
Бане
sestoperac
ticar
Laza
Milan
66 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 22 ... 26  Next
АуторПорука
stiglan
Posetilac
Posetilac
stiglan


Број порука : 23
Join date : 14.11.2010
Age : 40
Локација : Vranje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySun 14 Nov 2010, 23:04

I na kraju sta ispade jeli kaznjivo drzati divlje ptice u kavezu kod kuce?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySun 14 Nov 2010, 23:21

Ima ovde preko 500 tekstova o tome, sve je rečeno pa sam zaključi.
Назад на врх Go down
stiglan
Posetilac
Posetilac
stiglan


Број порука : 23
Join date : 14.11.2010
Age : 40
Локација : Vranje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySun 14 Nov 2010, 23:49

Pa kolko ja mogu da procenim kaznjivo je.Samo mi nije jasno sta sad svi mi treba da imamo odgajivacnice da bi cuvali stiglice?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 15 Nov 2010, 00:00

Ukoliko te mrzi da čitaš sve ove tekstove postoji i lakši nači. Na Google ukucaš ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja telefon. na taj način doćićeš do broja telefona ministarstva i kad to uradiš samo pozoveš u radno vreme i pitaš šta te interesuje Smile
Назад на врх Go down
stiglan
Posetilac
Posetilac
stiglan


Број порука : 23
Join date : 14.11.2010
Age : 40
Локација : Vranje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 15 Nov 2010, 00:16

Ne ne mrzi me da citam pravo da ti kazem citam tekstove na forumu evo vec neka 5 sata nisam ni vecerao.Ali mi sve nekako u zavijenoj formi.Nebih da zovem te drzavne istitucije jer bih postedeo samog sebe.Evo da ne okolisam moje konkretno pitanje za Vas imam neka dva stiglana muzjaka pe me interesuje da li bi mi inspekcija i zakon mogli nesto?I da li mogu nekako da ih legalizujem.Citjuci ovde na forumu teme shvatio sam a mozda i pogresno da su legalne ptice samo one odgojene odnosno izvedene u legalnoj odgajivacnici.Izvinte malo na smetnji.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 15 Nov 2010, 00:33

Loše si shvatio, legalna je samo ptica (i odgajivač) koja je prijavljena u Ministarstvu, pogledaj temu Zakoni i podzakonski akti.
Obrati pažnju na Zakon o zaštiti prirode od člana 80 do člana 90.
Što se odgoja tiče svako od nas mora da ispuni odredjene uslove i da dobije odgovarajuće potvrde da bi mogao da se bavi odgojem. Pošto uslovi još uvek nisu precizirani za sad to ne važi ( bitna je samo prijava ministarstvu) a kad budu precizirani uslovi imaćemo odredjeni rok da ispunime te uslove nakon čega će svakom ko ne ispunjava uslove biti uskraćeno pravo na odgoj. Sve to možeš da pročitaš na temi zakoni i podzakonski akti.

U svakom drugom slučaju, odnosno ako nemaš nikakve papire (alkice se ne važe i članske karte neformalnih grupa-društva) bićeš sankcionisan ako ti se izvrši kontrola od strane nadležnih institucija.
Назад на врх Go down
stiglan
Posetilac
Posetilac
stiglan


Број порука : 23
Join date : 14.11.2010
Age : 40
Локација : Vranje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 15 Nov 2010, 00:42

Sad sam skontao znaci da mi ti kvazi likovi ne bi mogli nista ja treba da postanem clan drustva PPFE.E i jos nesto ja naprimer nemam uslova da odgajam ptice a voleo bih jbg. Ostaje mi znaci samo da cuvam i gajim te ptice sto imam a da kao clan nekog ozbiljnog drustva zastitim sebe.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 15 Nov 2010, 01:06

Opet si loše shvatio, ne treba ti ni udruženje, možeš i potpuno sam da sve završiš samo treba da radiš po zakonu. Svrha udruživanja je da se više ljudi istovremeno bori za isti cilj i da bude lakše al to nije nikakav uslov.
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 15 Nov 2010, 23:06

Milane (ili bilo ko drugi),
pojasni malo bolje oko te prijave Ministarstvu. Ako je neko od clanova PPFE to uradio neka objasni proceduru da bi i mi ostali prijavili svoja nulta jata. Mozda malo gusimo temu ali mislim da je ovo pitanje svih pitanja i da nam jos jedno konkretno i jasno objasnjenje ne bi skodilo.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyMon 15 Nov 2010, 23:42

ulicni hodac ::
Milane (ili bilo ko drugi),
pojasni malo bolje oko te prijave Ministarstvu. Ako je neko od clanova PPFE to uradio neka objasni proceduru da bi i mi ostali prijavili svoja nulta jata. Mozda malo gusimo temu ali mislim da je ovo pitanje svih pitanja i da nam jos jedno konkretno i jasno objasnjenje ne bi skodilo.
Nema potrebe da ti lično, odnosno samostalno, šalješ taj zahtev ministarstvu, pošto si ti član Udruženja PPFE. Upravni odbor našeg udruženja je u ime svih svojih članova to uradio, kao i svu propratnu dokumentaciju. Samim tim je logično da su svi naši članovi automatski ušli u proces legalizacije.
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyTue 16 Nov 2010, 00:24

Hvala, pretpostavio sam ali bolje je proveriti!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyTue 16 Nov 2010, 01:12

Uradili smo mi za sve VAS što je potrebno za sad.
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyWed 17 Nov 2010, 00:53

Milan ::
Uradili smo mi za sve VAS što je potrebno za sad.

Jel to prekor?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyWed 17 Nov 2010, 09:21

Ma jok, samo sam stavio akcenat na to da treba da se prati forum.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyWed 17 Nov 2010, 21:58

ŠTA ČUVATI I ODGAJATI?

Uskoro će veliki broj ljubitelja ptica pevačica postaviti sebi ovo pitanje. Zapravo svi koji su do sada bili neodlučni i nisu krenuli u ozbiljan odgoj onih ptica pevačica koje im se deopadaju. Ove godine je legalizovan odgoj ptica pevačica i pravi trenutak je da se razmišlja o njihovom odgoju. Dilema će biti puno i neće biti lako odlučiti se. Mnogi će se naći u raskoraku između želja i mogućnosti. Limitirajući faktori će savakako biti prostorne mogućnosti i delimično finansiske.
Koja vrsta ptica pevačica je najzahvalnija za čuvanje i odgajanje? Iz svega što je napisano na ovom forumu Štiglići su bez konkurencije. To je vrsta koja je najzastupljenija od svih ptica pevačica faune evrope u našim domovima. Sudeći po interesovanju, broju postova i broju onih koji su postove čitali mnogi će se opredeliti za odgoj Štiglića.
Samo čuvati ptice pevačice, bez obzira na vrstu je relativno lako. Krenuti u odgajivanje bilo koje vrste faune evrope je već stepenica više. Po mom saznanju, nesto iz ličnog iskustva ali velikim delom iz iskustava drugih, brojnih odgajivajivača faune evrope, najlkakši je odgoj Zelentarke. Na drugom mestu po lakoći odgoja nalazi se Štiglic. Isto mesto deli sa njim (možda za nijansu teži odgoj) Cajzlić. Na trećoj poziciji lakoće odgoja je Zimovka. Time bi se spisak lakih vrsta ptica pevačica za odgoj završio. Ostale vrste ubrajam u tešku kategoriju za odgajanje. Četvrtu poziciju po lakoći-težini odgoja zauzima Zeba (belokrila ili obična). Vrsta teška za odgajanje. Plašljiva, plahovita ptica, teritorijalno determinisana. Za odgoj mladunaca zahteva dosta žive proteinske hrane. Isključivo traži volijre da bi se parila. U Evropi postoje domestifikovane Zebe. Javlja se u prelepim mutacijama. Ali sve je to daleko od nas i naših uslova. Preporuka je da se ne treba upustiti u avanturu odgajanja Belokrile Zebe. Uloženi trud će biti veliki a rezultati mogu biti razočaravajući. Ko voli izazove, neka pokuša sa odgajanjem Belokrile Zebe. Trebaće mu puno sreće.
Prelazimo na razmatranje odgoja mekokljunaca. Ptica koje se pretežno hrane živim životinjskim belančevinama. Njihov odgoj spada u supertešku kategoriju za odgajanje. Crnoglava Grmuša je iz te kategorije ,,najlakša,, za odgajanje. Nije strogi teritorijalac. U svakom sličaju treba imati velike kaveze ili volijere da bi se parila. Zahteva veliku količinu raznovrsnih živih životinjskih belančevina za odgoj maldih. Odgoj Crvendaća je tek za nijansu teži od odgoja Crnoglave Grmuše i za nijansu lakši od odgoja Slavuja. U svakom sličaju jako teška za odgajanje. Tvrdi teritorijalac. Mali broj ljubitelja ptica u Evropi odgaja Crvendaća. Malo ih je izleženih u veštačkim uslovima. Šteta. Jako lepa i simpatična ptica. Vredi truda i muke. Za uspeh u odgajanju Crvendaća potrebno je imati veliki prostor, jaku vilju, veliko strpljenje, dosta znanja i dosta sreće.
Odgoj Slavuja. Šta uopšte reći? Zauzima poslednju poziciju po lakoći odgoja odnosno prvu po težini odgoja. Mali broj ljubitelkja ptica se odlučio za odgajanje slavuja. Još manji broj je imao neki-nekakav uspeh u odgoju. Izuzetno mali broj slavuja je izležen u veštačkim uslovima. Strogi teritorijalac. Isključivo razmožavanje u volijeru. Jedan par –jedan volijer. Ne trpi pored sebe u vreme parenja druge ptice. Ako je drugih ptica u volijeru ne tuče se sa njima ali se ne pari jer nema svoj prostor u kome se samo on nalazi sa ženkom. Veliki broj neplodnih jaja. Veliko ugunuće maladunaca u prvih sedam dana života. U ishrani maldinaca zahteva isključivo žive životinjske belančevne. Iz ličnog iskustva za 6 godina rada sa slavujaima 5 izleženih slavuja. Veliki trud. Skromni rezultati. Definitivno nije vrsta koju treba preporučiti za odgajanje. Isti stepen težine odgoja ima odgoj Crvenorepke. Sve što se odnosi na odgoj slavuja važi za odgoj crvenorepke. Broj izleženih crvenorepki iz veštačkog odgoja je toliko mali da se može smatrati raritetom. To može za nekog predstavljati izazov. U svakom slučaju ko se upusti u odgoj crvenorepki krenuo je u veliku i neizvesnu avanturu. Isti zaključak važi za slavuja.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyWed 17 Nov 2010, 23:27

Mićo, odličan tekst.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyFri 19 Nov 2010, 20:57

Re: lakiso

Trenutno u Srbiji ne podtoji legalna berza Štiglića. To važi i za ostale ptice faune evrope. U iščekivanju da počne prijavljivanje i popis ptica, što predstavnja čin njihove legalizacije niko ne prodaje ptice faune evrope. Zakon o legalnom odgoju prica faune evrope je usvojen. Da bi mogao da se primenjuje potreba su podzakonska akta ili pravilnici koji će omogućiti praktičnu primenu zakona. O tome je već pisano na forumu, ali zbog značaja koji zakon ima pišem ovaj post. Po usvajanju zakona, zakonodavac je u obavezi da u roku od jedne godine donese sve potrebne propise. Godina još nije istekla po donošenju zakona. Kada se u Sl. Glasniku objave svi potrebni propisi, biće ostavljen rok zainteresovanim ljubiteljima ptica da prijave svoje ptice i prilagode uslove za njihov odgoj i čuvanje prema postojećim propisima. Posle popisa ptica i obeležavanju istih po važećem zakonu, vlasnik ptica dobija potvrdu od nadležnog ministrastva da može legalno da odgaja i čuva ptice faune evrope. Tada se stiču uslovi za oživljavanje legalnog tržišta Štiglićima i ostalim pticama faune evrope.
Razimem nestrpljenje mladih ljubitelja ptica (nestrpljenje je odlika mladosti) koji žele da ptice imaju odmah i da odmah postanu odgajivači. Bolje je da se još malo strpe i da kupe legalne ptice, nego da sada kupuju na crnom tržištu ptice neproverenog zdravlja, kvaliteta i porekla.
Trenutno se stiče utisak da je jako malo Štiglića i ostalih ptica faune evrope kod ljubitelkja ptica. Situacija je sasvim suprotna. Kada se ptice legalizuju pojaviće se veliki broj štiglića i ostalih ptica na berzi. Ptice će biti od poznatog vlasnika, imaće potrebne papire. Biće markirane otvorenim ili zatvorenim prstenom. Kupac takvih ptica postaje ,,preko noći,, ne samo njihov legalni vlasnik nego i odgajivač. Potrebno je samo da prijavi kupljene price Ministarstvu životne sredine i prostornog planiranja radi evidencije i dobijanja dozvole.
U međuvremenu, dok sa nestrpljenje očekujete da se cela procedura oko legalizacije okonča, čitajte postove o odgoju štiglića na forumu i učite. Znanje će te imati. Nabavićete ptice. Za kratko vreme stari lavovi će morati da ustupe mesto mlađima i sposobijima. Forum će biti preplavljen Vašim lepim pticama iz vlastitog odgoja.
Назад на врх Go down
lakiso
Član
Član
lakiso


Број порука : 115
Join date : 10.11.2010
Age : 37
Локација : sombor

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptyFri 19 Nov 2010, 23:24

hvala puno na savetima i informacijama.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 20 Nov 2010, 00:52

Trenutno u udruženju radimo na jednom programu koji će omogućiti mladim odgajivačima da ptice dobiju sasvim besplatno. Eto ako ovo uspe nećete kasnije morati ni da kupujete ptice, dovoljno će biti da samo prilagodite uslove i dobijete dozvolu za odgoj. Ali otom potom.

Za sada neka se svako suzdrži od kupovine ptica na berzama i izložbama kao i na raznim pijacama jer na taj način ne samo da dovodite sebe u potencijalnu opasnost već i podstičete izlovljavanje iz prirode.
Назад на врх Go down
voja_ilic
Član
Član



Број порука : 68
Join date : 10.11.2010
Age : 35
Локација : kragujevac

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 20 Nov 2010, 00:58

pa to bi bilo jako lepo od vas...
Назад на врх Go down
lakiso
Član
Član
lakiso


Број порука : 115
Join date : 10.11.2010
Age : 37
Локација : sombor

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 20 Nov 2010, 01:04

ako ovo uspe ja mislim da i meni i mnogim mladim pticarima pruzate odlicnu potporu za pocetak odgajanja faune evrope
Назад на врх Go down
stiglan
Posetilac
Posetilac
stiglan


Број порука : 23
Join date : 14.11.2010
Age : 40
Локација : Vranje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 20 Nov 2010, 20:55

Aha OK znaci prvo clanstvo pa clanarina pa alkice,dobro sve je to uredu.Ali me interesuje jedna stvar na koju mi ni ministarstvo za zastitu zivotne sredine i prostornog palniranja nije dalo odgovor a to je kako alkirati(oznaciti,legalizovati)ili kako vec nulto jato.Citajuci tekstove ovde na forumu,citajuci zakon i proucavajuci ga jos uvek nisam dosao do konkretnog odgovora na ovo moje pitanje.Znacii sve je to uredu i sve je kristalno jasno clan si udruzenja platis clanarinu na godisnjem nivou,odgajivac si ispunis sve propisane uslove,alkiras mlade kad se izlegu to se sve prijavljuje ministarstvu preko udruzenja.Ali ima jedno veliko ALI.Veoma veliki broj ljudi odnosno odgajivaca svoje nulto jato je nabavio hvatanjem ptica u prirodi ili kupovinom na nekoj izlozbi ptica.I naravno veliki broj ptica nije alkiran i do njih se dolso na nelegalan nacin.STA SA TIM PTICAMA KAKO IH LEGALIZOVATI?
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 20 Nov 2010, 21:43

Sto se tice takvih ptica a znam da ih ima puno bice uvrstene u nulto stanje samo ako su nabavljene pre nego sto su stavljene na listu zasticenih i strogo zasticenih vrsta,
a sto ce procenjivati ovlasceni orintolog po utvrdjivanju starosti ptice.


A ako je ptica nabavljena posle njenog uvrstavanja u listu zasticenih vrsta to je krivicno delo i takve ptice nece moci da se legalizuju.
dakle mlade ptice od ove godine a nisu izlezene u vestackom odgoju nece se moci legalizovati, zato apelujem na sve vas da takve ptice ne kupujete jer time podsticete njihovo izlovljavanje sto naravno nije cilj nikome od nas.

pozdrav cheers
Назад на врх Go down
stiglan
Posetilac
Posetilac
stiglan


Број порука : 23
Join date : 14.11.2010
Age : 40
Локација : Vranje

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 20 Nov 2010, 22:06

EE za ovoaj odgovor vec moze da se kaze da je odgovor.Ako si ti sto posto siguran da je to tako onda je OK.Ja se slazem sa time samo pazi ovu situaciju ode neko lepo leti uhvati 50 stiglica od toga uzme 4 komada mladih i cuva ih.I uz sve to ima srecu da ga inspekcija ne uhvati u krsenju zakona.I sta se desava sa njima izvede mlada npr bastarde.Naravno ti koji su korisceni za parenje polse uspesnog parenja pusti nazad u prirodu a mlade alkira.Sta tad?
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 EmptySat 20 Nov 2010, 23:26

vidi prijatelju, i droga je zabranjena pa postoje krijumcari.
tu se nista ne moze, to je vec stvar zakona i onih koji ga sprovode.mi smo tu da apelujemo i da pokusamo da to sprecimo.

a i ako uspe da od uhvacenih ptica iste sezone izvede mlade ala mu vera treba ga nagraditi. nema od toga nista.

uvek druze postoji to ako ovo ako ono. zakon je jasan a ako ga neko prekrsi i ne bude uhvacen uspeo je, nebitno o kom delu se radi i banku ako opljacka a niko ga ne uhvati i to ne dokaze on je slobodan covek.

cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty
ПорукаНаслов: Re: Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji   Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji - Page 19 Empty

Назад на врх Go down
 
Legalizacija uzgoja ptica faune evrope u Srbiji
Назад на врх 
Страна 19 of 26Иди на страну : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 22 ... 26  Next
 Similar topics
-
» Koliko ljudi u Srbiji čuva ptice FE
» RADJANJE UDRUŽENJA PPFE
» AKCIJE I PROJEKTI UDRUŽENJA PPFE

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE-
Скочи на: