PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Niski Visokoletac EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Niski Visokoletac EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Niski Visokoletac EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Niski Visokoletac EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Niski Visokoletac EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Niski Visokoletac EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Niski Visokoletac EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Niski Visokoletac EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Niski Visokoletac EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Niski Visokoletac EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Niski Visokoletac EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Niski Visokoletac EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Niski Visokoletac EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Niski Visokoletac EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Niski Visokoletac EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Niski Visokoletac EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Niski Visokoletac EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Niski Visokoletac EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Niski Visokoletac EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Niski Visokoletac

Go down 
+4
Milan
mladenbp
markojunior
ralevulcan
8 posters
Иди на страну : 1, 2  Next
АуторПорука
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptySun 28 Feb 2010, 01:12

Evo nekoliko slika Niskih visokoletaca u beloj boji koje sam nedavno nabavio od Mladena iz Bele Palanke. Rasa je prelepa ali nazalost veoma retka.Niski Visokoletac Normal822418Niski Visokoletac Normal822437Niski Visokoletac Normal930882Niski Visokoletac Normal822424Niski Visokoletac Normal822442
Назад на врх Go down
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyTue 02 Mar 2010, 17:58

lepe ptice cije je ono jato ispod pojedinacnih slika?
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: NVL   Niski Visokoletac EmptyTue 02 Mar 2010, 20:26

To je Mladenovo jato iz Bele Palanke od koga sam ja dobio Golubove. Stvarno su prelepi. Veoma retki primerci NVL u beloj boji.
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Autohtone rase golubova!   Niski Visokoletac EmptyWed 03 Mar 2010, 18:59

Rale i Marko,

Hvala Vam na lepim recima!

I tako je golubovi sa slika su moji i jedan sam od trojice u Srbiji koji ima niske visokoletace u ovom varijetetu/boji!

Drago mi je da se sve vise ljudi interesuje za ove prelepe Niske rase golubova i da polako sirimo krug odgajivaca!

Jos slika NVL u beloj boji mozete videti u mom albumu na "Tekir golubarskom forumu", njega lako mozete naci na pretrazivacu, album se trenutno nalazi na 30 i nekoj strani!


Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyWed 03 Mar 2010, 21:14

nema na cemu stvarno su ti lepe ptice da ih ne ureknem,i ja imam jednu retku rasu pismonosa koje vrlo tesko nalazim ima neki primerci bas su bili u pancevu ali nije to to uzeo sam par komada pa cu videti dali mogu preko njih vratiti boju jer su mnogo slicni nadam se da cu uspeti
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyWed 03 Mar 2010, 21:52

Kakvi te pismonose interesuju, koja boja?

Ukoliko je to ova ledeno siva, kakav je cini mi se golub sa slike, onda mozda mogu da ti pomognem?!

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyWed 03 Mar 2010, 22:01

e bas ta kao na slici srebrni pismonosa,ima neki primerci malo su tamniji i nemaju strafte na krilu a treba da imaju kao mavijan nebi bilo lose da postavi slike neko ako ih ima moracu i ja da slikam i postavim neku sliku da vide ljudi kako izgleda taj golub
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyWed 03 Mar 2010, 22:08

Izgleda da ipak ne mogu da ti pomognem...Ima ih moj prijatelj u Beogradu...ali nazalost mislim da nemaju kaiseve..ali je boja jako zanimljiva!
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyWed 03 Mar 2010, 22:15

nista nisi prvi koji je ponudio pomoc a takve bez kaiseva i za nijansu tamnije sam sad uzeo u pancevu pa videcemo sta ce ispasti,u svakom slucaju hvala
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyWed 03 Mar 2010, 22:19

Sad se setih da jedan par ima i moj prijatelj iz Bele Palanke, koji inace drzi samo bele...i mislim da ce da ih prodaje, piptacu ga pa cu da ti javim njegov broj telefona, pa mozete dalje dogovarati (naravno samo pod uslovom da ih sklanja).

Sta drzis od faune Evrope?

Pozdrav,
Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyWed 03 Mar 2010, 22:35

pa pre par meseci sam poceo sa kanarincima i od preprosle godine imam nekoliko pari australijskih zeba a za ostale ptice sam zagrejan ali kod nas je malo cupavo drzati nesto od divljih kao sto je stiglic,cajzla...... a da nisu prstenovane imam u planu da nabavim pa makar i bez prstenja pa sta bude neka bude a i nadam se da ce se i to legalizovati ili makar da se naruce alkice pa da se i alkira nesto onda bi bilo mnogo lakse
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyThu 04 Mar 2010, 01:53

Mladene da ne znaš možda Miljana Mihova iz Pi, ima pismonoše bele, ima i srebrnog a pre mesec dana stiglo mu je i omanje jato belih niških.
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyThu 04 Mar 2010, 09:59

Miljana, znam...drzi plamene tekire! Nisam znao da ima i bele Niske...mada iskreno sumnjam u kvalitet i ako ih nisam video (jer sam imao x situacija gde ljudi kazu imaju bele niske, kad ono u najboljem slucaju neki mesanci sa SVL, ali najcesce neki mutanti koji ne lice ni na sta)...

Inace, mojih belorepaca ima u Pirotu...cak na dva mesta Smile pa ko volis ovu rasu mogu ti javiti gde su pa se prosetaj i pogledaj...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyThu 04 Mar 2010, 23:28

Znam ko ih ima, ima Becko iz Petrovac i ovaj Iva, to je malo parova, ima i Zoran par komada u M. Jovanovac al iskreno nisu zadovoljni pošto su ih nabvabili radi leta.
Meni baš ti mutanti trebaju, treba mi jedna ženka sa kratkim i debelim kljunom.
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyFri 05 Mar 2010, 01:39

Milane,

Belorepci mog porekla nalaze se samo kod Ive i Radeta (Drmlije) u Pirotu...Ostalu dvojicu koje si pomenuo mislim da cak i ne poznajem...

Inace, ja golubove (i NVL i belorepce) selekcionisem iskljucivo po eksterijeru, nikako po letu...I to znaju svi oni kojima prodam ili poklonim ptice...A ti koji su nezadovoljni svojim belorepcima verovatno su ih kupili na niskoj pijaci po 200 din, pa je u skladu sa cenom i kvalitet Smile Ukoliko hoce letace neka nabave sebi ove tiplerizovane SVL, pa neka s njima prave rezultate, ili neku drugu rasu, jer ima puno rasa visokoletaca (naravno, onda je eksterijer uvek u drugom planu)! A kvalitetni primerci u pomenutim rasama su toliko retki da je prava steta da zavrse kao hrana kobcu!

Sto se tice belih niskih, stvari ovako stoje: kada sam rekao mutanti, misilo sam upravo suprotno - ne sa malim punim kjunovima, vec sa kljunovima koji su duzi i tanji nego sto bi trebalo da bude...

Pozdrav,
Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyFri 05 Mar 2010, 02:22

mladenbp ::
Milane,

Belorepci mog porekla nalaze se samo kod Ive i Radeta (Drmlije) u Pirotu...Ostalu dvojicu koje si pomenuo mislim da cak i ne poznajem...

Inace, ja golubove (i NVL i belorepce) selekcionisem iskljucivo po eksterijeru, nikako po letu...I to znaju svi oni kojima prodam ili poklonim ptice...A ti koji su nezadovoljni svojim belorepcima verovatno su ih kupili na niskoj pijaci po 200 din, pa je u skladu sa cenom i kvalitet Smile Ukoliko hoce letace neka nabave sebi ove tiplerizovane SVL, pa neka s njima prave rezultate, ili neku drugu rasu, jer ima puno rasa visokoletaca (naravno, onda je eksterijer uvek u drugom planu)! A kvalitetni primerci u pomenutim rasama su toliko retki da je prava steta da zavrse kao hrana kobcu!

Sto se tice belih niskih, stvari ovako stoje: kada sam rekao mutanti, misilo sam upravo suprotno - ne sa malim punim kjunovima, vec sa kljunovima koji su duzi i tanji nego sto bi trebalo da bude...

Pozdrav,
Mladen
Oprosti Mladene da postavim jedno pitanje kao laik u tom hobiju.
Zasto nose naziv visoko letac ako nema takmicarsku vrijedsnost po letu nego po izgledu.
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyFri 05 Mar 2010, 03:32

Allane,

Hvala na pitanju! Potpuno je na mestu...

Stvari ovako stoje: U Srbiji je primat u golubarstvu preuzeo Srpski visokoletac (SVL), koji je raznim ukrstanjima sa drugim visokoletacima slabijeg eksterijera, ali "boljih" letackih sposobnosti doveden na to da propisani standard za ovu pticu uopste nije vise bitan, vec je bitno samo da ona leti sto duze (cak se i sam stil leta potiskuje u drugi plan). Naravno, mislim da ti je i kao "laiku" (kako si sam za sebe rekao) jasno da onda tu nema vise ni govorao nekom eksterijeru!!! E sad, dolazimo do onog glavnog...takvi golubji mutanti (kako sam ih nazvao) koji lete po deset i vise sati se takmice "u konkurenciji" Niskim visokoletacima (NVL), jer za NVL ne postoji poseban pravilnik i posebna takmicenja u letu (sto je totalna nebuloza) i naravno ostaju nezapazeni, jer lete svega od 4-6h (i to im je rasna odlika)...i sve ono sto odgajivaci dobiju od ovakvog leta i takmicenja su ogromni i nenadoknadivi gubici...i neku licnu satisfakciju (jer niski imaju neuporedivo lepsi let) za koju su, po meni, velike zrtve cela jata golubova ili, recimo, svi mladi izvedeni u jednoj sezoni...

Dakle, kobac i soko su kod nas "domace zivotinje" i sa njima niko nije dobio bitku, a niske rase golubova viokoletaca (i NVL i Niski belorepi visokoletac) su na svu srecu veoma eksterijerno lepe, pa ostavljaju prostora odgajivacima da ih drze radi prelepog eksterijera i tempreramenta, te da iste usavrsavaju...

Eto nadam se da sam ti barem malo priblizio ovu problematiku...ukoliko imas jos nekih pitanja samo izvoli sa zadovoljstvom cu objasniti!

Pozdrav,
Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyFri 05 Mar 2010, 14:51

Dobro objasnjenje. Bravo majstore. Veliki pozdrav, prijatelju iz Kragujevca.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyFri 05 Mar 2010, 22:01

mladenbp ::
Milane,

Belorepci mog porekla nalaze se samo kod Ive i Radeta (Drmlije) u Pirotu...Ostalu dvojicu koje si pomenuo mislim da cak i ne poznajem...

Inace, ja golubove (i NVL i belorepce) selekcionisem iskljucivo po eksterijeru, nikako po letu...I to znaju svi oni kojima prodam ili poklonim ptice...A ti koji su nezadovoljni svojim belorepcima verovatno su ih kupili na niskoj pijaci po 200 din, pa je u skladu sa cenom i kvalitet Smile Ukoliko hoce letace neka nabave sebi ove tiplerizovane SVL, pa neka s njima prave rezultate, ili neku drugu rasu, jer ima puno rasa visokoletaca (naravno, onda je eksterijer uvek u drugom planu)! A kvalitetni primerci u pomenutim rasama su toliko retki da je prava steta da zavrse kao hrana kobcu!

Sto se tice belih niskih, stvari ovako stoje: kada sam rekao mutanti, misilo sam upravo suprotno - ne sa malim punim kjunovima, vec sa kljunovima koji su duzi i tanji nego sto bi trebalo da bude...

Pozdrav,
Mladen

Čudi me da ne znaš Becka čuva belorepce desetak godina unazad, takodje čuva i tikire (plamene) i daleko je poznat po njima čak i rasu ima "Beckov tikir".

Ovi beli kod Mihova su najverovatnije od Rade dramlije, mislim da mu je on poklonio to jato. Prošle godine sam od njega uzeo jednu ženku bulanku za moj eksperiment i to visokoletača a dobio sam mladunce bez kljuna skoro, sada mi za tog mužjaka koji je jedini ostao od te moje rase treba ženka, ti beli mi se svidjaju i mogao bi da napravim opet one moje. Kod Mihova ima jedna ženka sa roznom obeležavajućom alkom koja će da posluži ako ne nadjem nešto bolje.

evo slike da bude jasnije šta hoću da dobijem


Niski Visokoletac 23082008023.th
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyFri 05 Mar 2010, 23:15

Milane,

Ne razumem zasto vecina ima potrebu da pravi nesto novo i neku novu rasu?! Kao da rad sa ostalim nasim autohtonim rasama nije dovoljno izazovan, sto ne moze biti...jer su do te mere golubovi neusavrseni i generalno se slabo radi na tome, da je pravi izazov raditi na usavrsavanju takve jedne, vec postojece, nase rase golubova! Zaista ne vidim potrebu da svaka ulica u jednom gradu ima svoju rasu golubova?! Ono sto si ti postavio u svompostu najvise podseca na neke rase galebica...ne bih da te razocaram, ali jedan takav pokusaj pravljenja nove rase galebica u Vojvodini, je vrlo brzo propao...a radi se o doajenu golubarstva kada je u pitanju ova grupa golubova... Ali, naravno, to je licni stav svakog odgajivaca...

Za tog Becka sam cini mi se cuo, ali ne u kontekstu belorepaca, vec plamenih tekira...Inace, moguce da su ti beli od Radeta, jer sam i ja imao jedan par od njega (koda su mi neki prijatelji koji su bili kod njega u poseti doneli bez pitanja)...kad sam ih pustio u kavez kod mojih jasno je bilo da im tu nije mesto...i naravno vrlo brzo sam ih sklonio!

Ja cu verovatno ovih dana da idem do Pirota, sa jednim kolegom koji se dogovorio da negde pogleda plamene tekire, pa cu mozda svratiti do Miljana da vidim te bele...da ne sudim o necemu napamet.

Pozdrav,
Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
culkan82
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 06.05.2010
Age : 42
Локација : Krusevac

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyThu 06 May 2010, 13:02

Mladene,

Evo i od mene sve pohvale za prelepe ptice. Nisam znao da postoje Niski beli visokoletaci (iako sam se interesovao za rasu dok sam studirao u Nisu).

Dok sam citao Vas komentar, setio sam se jednog svog komentara koji sam ostavio na: http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=20512&postdays=0&postorder=asc&start=15
Komentar je vezan za Niske belorepce.

copy/paste dela pomenutog komentara:

"Vecina golubara koje znam teze da ostvare kod svojih golubova ono sto vec
postoji kod stare izvorne rase Niskih visokoletaca. Nazalost oni toga jos uvek
nisu svesni. Jasno je, da je doslo do velikih promasaja kod ukrstanja srpskih
visokoletaca sa tiplerima, pakistancima, pa cak i sa pismonosama. Slazem se da je
duzina leta povecala znacajno, ali je cena koja je placena za to previsoka i
nepodnosljiva. Kad kazem cena koju smo platili, mislim pre svega na enormne
gubitke, a i na karakteristike leta koje su jako lose. Ako bi smo svemu tome
dodali i to sto je duzina leta delimicno povecana i zbog toga sto je doslo do
napredka znanja u ishrani i treningu gulubova, onda se stvarno moze zanemari
ucinak koji je postignut ukrstanjem srpskih golubova sa drugim rasama na ustrp
lepote leta, a i inteligencije goluba. Ovim ne kazem da ne treba eksperementisati
sa ukrstanjem, ali ukrstanje bez rigorozne selekcije moze samo prouzrokovati
probleme kojih smo svi mi svedoci... "

Eto tako, jednostavno sam imao potrebu da prokomentarisem i da ne neki nacin Vas podrzim. Nadam se da ce mi se uskoro ukazati prilika da i sam dam svoj skroman doprinos afirmaciji i popularizaciji Niskih visokoletaca.

Uzdravlje i sve najbolje svim citaocima.

Pozdrav,
Branko
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyThu 06 May 2010, 14:37

Branko,

Hvala Vam na pohvalama i lepim recima za golubove...Mnogi ne znaju da postoje NVL u beloj boji, neki odgajivaci NVL (doduse sa skromnim znanjem o rasi koju drze) cak tvrde i da ne postoji NVL u ovom varijetetu. Naravno, vise puta sam u razgovoru sa takvima ovo opovrgnuo cinjenicama...ali cesto puta i odustanem, jer ima i onih koji ne umeju da slusaju Crying or Very sad

Drago mi je sto delimo misljenje o neplanskom ukrstanju i mesanju rasa (bez obzira o kojoj je rasi rec). I sam sam dosta pisao o tome na raznim golubarskim forumima (koje ne bih da sada reklamiram jer mislim da nije dozvoljeno), ali ako pokusate i ako vas interesuje sigurno cete pronaci te postove i sajtove...I sam sam cuvao SVL u isljucivo beloj boji i to nekih 12-13 godina, paralelno sa niskim rasama, ali sam se iz vise razloga (ne bih da navodim razloge jer sam i o tome pisao vise puta, pa sam sam sebi dosadan) razocarao i u golubove i u odgajivace i tako prestao da ih drzim pre nekoliko godina...

Sada drzim "samo" NVL u iskljucivo belom varijetetu (koji su jako retki u ovoj boji, pa je i razumljivo sto niste culi za njih), i Niske belorepe visokoletace u skoro svim priznatim varijetetima! I jedna i druga su rase koje zaista zasluzuju svu paznju koju odgajivac moze da im posveti i koje zaista svojim izgledom, temperamentom i pamecu mogu da usrece odgjivaca.

Ukoliko sam dobro razumeo iz Vaseg posta i Vi planirate da krenete sa njima...Ako je tako zelim Vam puno srece u uzgoju i dobrodoslicu u svet niskih golubova...Znajte da ste napravili pravi izbor...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyThu 06 May 2010, 14:43

mladenbp ::
Milane,

Ne razumem zasto vecina ima potrebu da pravi nesto novo i neku novu rasu?! Kao da rad sa ostalim nasim autohtonim rasama nije dovoljno izazovan, sto ne moze biti...jer su do te mere golubovi neusavrseni i generalno se slabo radi na tome, da je pravi izazov raditi na usavrsavanju takve jedne, vec postojece, nase rase golubova! Zaista ne vidim potrebu da svaka ulica u jednom gradu ima svoju rasu golubova?! Ono sto si ti postavio u svompostu najvise podseca na neke rase galebica...ne bih da te razocaram, ali jedan takav pokusaj pravljenja nove rase galebica u Vojvodini, je vrlo brzo propao...a radi se o doajenu golubarstva kada je u pitanju ova grupa golubova... Ali, naravno, to je licni stav svakog odgajivaca...

Za tog Becka sam cini mi se cuo, ali ne u kontekstu belorepaca, vec plamenih tekira...Inace, moguce da su ti beli od Radeta, jer sam i ja imao jedan par od njega (koda su mi neki prijatelji koji su bili kod njega u poseti doneli bez pitanja)...kad sam ih pustio u kavez kod mojih jasno je bilo da im tu nije mesto...i naravno vrlo brzo sam ih sklonio!

Ja cu verovatno ovih dana da idem do Pirota, sa jednim kolegom koji se dogovorio da negde pogleda plamene tekire, pa cu mozda svratiti do Miljana da vidim te bele...da ne sudim o necemu napamet.

Pozdrav,
Mladen
Mislim da sam negde objasnio tu stvar. Ne radi se ovde o stvaranju nove rase već o vaskrsenju rase koja se godinama čuvala na prostorima južne Srbije i koja je pravljenjem standarda za niške standard golubove uništena. Radi se o tzv Niškom kratkokljunom golubu. To su naši arapi, bakarije, tikiri, šumci i gugutani koji su se godinama čuvali na našem području i čija je osnovna karakteristika bila što majnji i deblji kljun . naravno veće očne ringle, oštra ćuba i dužina do 40 cm. Kada je napravljena ta rasa Niški sandard golub radnjena je na osnovu primeraka koji je kod sebe imala manjina i koji uopšte nisu bili cenjeni, da kažem to što se smatralo škartom odjednom je postalo standard i svi oni koji su godinama gajili golubove prestali su da čuvaju tu rasu i okrenuli su se SVL pošto im golubovi nisu mogli proći na izložbama zbog lošeg standarada a nisu želeli da gaje nešto što ogromna većina smatra škartom. Neki su bili uporni pa su pokušali da naprave tog Niškog kratkokljunog goluba ali su se tu javili neki problemi. Sam naziv kratkokljuni da bi bio upotrebljiv i priznat u imenu nosio je sa sobom i neke druge osobine koje je taj golub trebao da promeni a ljudi nisu želeli da menjaqju svoja jata već da postojeća standardizuju. Ovaj moj dugogodišnji rad bio je usmeren upravo na tome, da se stvori odnono modifikuje rasa Niškog kratkokljunog kako bi mogla da bude priznata. Rezultat je vidlljiv i jasan, mislim da sam odradio posao, odnosno prilagodio Niškog kratkokljunog . Ptica je poznata, komentarisana je od strane stručnjaka i sudija i zaključak je da je jedinstvena i da ima uslova da se prizna kao rasa ali da je samo potrebno da se raširi i prijavi te da bi Niški kratkokljuni sa ovim modifikacijama vaskrso. Na žalost ljudi su razočarani, odavno su mnogi prestali da se bore i trude i prešli na SVL tako da je moje mišljenje da smo zauvek izgubili tog goluba, sa druge strane veoma mali broj ljudi čuva i Niške standard golubove tako da smatram da i tu "rasu" čeka ista sudbina. Više ne gajim golubove. Probao sam sa SVL čisto da dokažem neke svoje teorije o nasledjivanju, rezultate imaš u temi Genetika na ovom forumu. Moji SVL su trenutno kod tri odgajivača i ostvaruju rezultate.
Назад на врх Go down
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyFri 07 May 2010, 08:42

Kljucni problem u evropskom priznavanju Niskog kratkoljunog goluba bila je njegova duzina, jer upravo duzina koju si ti naveo od 40 cm ne odgovara grupi kratkokljunih golubova, te je i ovo jedan od najbitnijih odlika koje su sprecile priznavanje ove rase. Iskreno i meni su ti golubovi lepsi od Niskog standarda, i drzao sam ih jedan period. Takodje, salzem se s tobom da ce rasa vrlo brzo nestati, jer je drzi sve manje i manje ljudi...

Sto se Niskog standard letaca tice, tu nisi u pravu (odnosno pretpostavljam da nisi u toku, jer posmatras samo situaciju na tvom lokalu), i daleko je od toga da ce nestati, jer su zadnjih godina doziveli ogromnu ekspanzuju kod odgajivaca i trenutno su najrasprostranjenija rasa potekla iz ovog dela Srbije...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
mladenbp
Član
Član



Број порука : 43
Join date : 02.12.2009
Age : 44
Локација : Bela Palanka, Srbija

Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac EmptyTue 01 Jun 2010, 23:34

Zdravo svima,

Evo da malo osvezimo temu...Posto je Rale vec postavio slike nekih od mojih maticnih parova NVL belih, evo ja cu postaviti slike nekih od mladunaca iz mog ovogodisnjeg odgoja (koji svakako jos uvek nije zavrsen Very Happy )

Uzivajte...

Niski Visokoletac Dscf8375
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac Dscf8382
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac Dscf8387
By mladenbp at 2010-05-18

Niski Visokoletac Dscf8573
By mladenbp at 2010-05-31

Niski Visokoletac Dscf8574z
By mladenbp at 2010-05-31

Niski Visokoletac Dscf8575
By mladenbp at 2010-05-31

Niski Visokoletac Dscf8576
By mladenbp at 2010-05-31

Niski Visokoletac Dscf8577
By mladenbp at 2010-05-31

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Sponsored content





Niski Visokoletac Empty
ПорукаНаслов: Re: Niski Visokoletac   Niski Visokoletac Empty

Назад на врх Go down
 
Niski Visokoletac
Назад на врх 
Страна 1 of 2Иди на страну : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Niski belorepi visokoletac
» Dancigerski visokoletac
» Niški belorepi

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: OSTALI LJUBIMCI :: GOLUBOVI-
Скочи на: