PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Australijske zebe - Page 18 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Australijske zebe - Page 18 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Australijske zebe - Page 18 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Australijske zebe - Page 18 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Australijske zebe - Page 18 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Australijske zebe - Page 18 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Australijske zebe - Page 18 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Australijske zebe - Page 18 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Australijske zebe - Page 18 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Australijske zebe - Page 18 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Australijske zebe - Page 18 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Australijske zebe - Page 18 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Australijske zebe - Page 18 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Australijske zebe

Go down 
+87
Nikola N.
StodOne
žako
tiktak87a
Alek 69
Ognjena
Decky
Mary Jo
PetarMakce
mikisa841
ivcarep
penzioner
DonBranko
Browningbar
Marcus1
SimonSu
sphone
lepotica cana
Mario94
makimk
Miljan90
kanarinci
Jazzyana
larpurlar
Gost
Uros/Zavisa
ned0__
Ivan/Rex
Igor578
milun
Mariozajecar
danee87
Batke
dane 87
nikolaleskovac
marko_s_ks
horkolerbus
Stamos
dzony6
coex
tarant_rijeka
dalibor vasic
nine97petrovic
Robertina
korbach
jevca5
Erko.Zvezdan
markojunior
tole
marconi
mmsl
jecham
madnesstears
farmacy
voja_ilic
Green Singer
Exotic
NiKoL@
lepi
Rade_NS
sugubinac
DarkoMne
galeb
stamil
Acavrsa
fila
guld
3maj08
ivica kusturin
ulicni hodac
Canary Martin
dejanns
ivan83
Danijelvr
alexandar
veljokv
misan
Zika
MEČE
slavishab
Бане
Steva
Drle
sasha
Luckyboy
Milan
kemo89
91 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Next
АуторПорука
larpurlar
Posetilac
Posetilac
larpurlar


Број порука : 11
Join date : 18.05.2012
Age : 52
Локација : Beograd-Moskva

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptySun 20 May 2012, 21:29

ned0__ ::
larpurlar ::
Pozdrav svima,posle duzeg citanja foruma,kupila sam par a.zebica,ali prodavac nije siguran u pol,pa te zebe birala sam ja na osnovu onoga sto sam ovde procitala,pa sam htela Vas preupitam da nisam pogresila...da sam kupila stvarno decka i devojcicu? Smile evo probacu da postavim foto da mi kazite...foto nije bas,jer su jos jako plaslive .
Australijske zebe - Page 18 Dscn0339u
Australijske zebe - Page 18 Dscn0340l


probaj ubacit fotke pa da pogledamo.pomognemo... LP Very Happy


Probala sam,ali pise da je nov clan 7 dana,nemoze da ubacuje foto i link??neznam,dali i tebi tako kada si ti regestrovao?jedino sam ubacila njih na avator,ali slabo se vidi,mali format,ako znas kako drugacije da stavim sliku,kazi?Hvala
Назад на врх Go down
http://olgalukic.blogspot.com/
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptySun 20 May 2012, 21:53

Ovako se ne vidi baš jasno, mislim da je siva iliti standard zeba mužijak, a za belu nisam siguran dok ne vidim obe ptice iz bliza, ni sivu nisam siguran 100 posto.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
larpurlar
Posetilac
Posetilac
larpurlar


Број порука : 11
Join date : 18.05.2012
Age : 52
Локација : Beograd-Moskva

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptySun 20 May 2012, 22:15

dalibor vasic ::
Ovako se ne vidi baš jasno, mislim da je siva iliti standard zeba mužijak, a za belu nisam siguran dok ne vidim obe ptice iz bliza, ni sivu nisam siguran 100 posto.

Pozdrav! cheers

Hvala,vise me brine bela,ali sam bira po kljunu,ona (ako e ona Very Happy ) ima vise narandjazti neko crven,po tome sam i mislila da je zenkica

p.s. sad sam isla na temu za test postavljanja slika i ipak nemogu izgleda jer sam nov clan(znam da postavim,u preview sve je uredu,ali kada kliknjem na send-nista)

Nema veze,bice foto kasije,a sada vec imam pitanje Smile Sta mogu da predzmem da moj dragi par,ne pocinje pesmicu u 5.15 ujutru,probala sam da pokrijem i nista??? bar u 6 sunny
I drugo pitanje,da li nihova pesma uvek ista ,mislim na starost ptice ,ili vremenom se menja?
Назад на врх Go down
http://olgalukic.blogspot.com/
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 21 May 2012, 02:12

Pol zebica se ne razlikije po boji kljuna već po jako izraženom "obrazu" kod mužijaka. Ima kao taman krug na obrazu a kod ženke ga nema. Kod zeba je kljun crni kad se ispile a tokom vremena on postaje sve crveniji.
Što se tiče njihove pesme tu ti zaista nema pomoći. One su ti neumorne što se toga tiče i stalno cvrkuću. Ta je pesma malo izražajnija i učestalija kad su u periodu parenja, ali ih to i čini onako interesantnim i lepim.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 21 May 2012, 11:29

larpurlar ::
dalibor vasic ::
Ovako se ne vidi baš jasno, mislim da je siva iliti standard zeba mužijak, a za belu nisam siguran dok ne vidim obe ptice iz bliza, ni sivu nisam siguran 100 posto.

Pozdrav! cheers

Hvala,vise me brine bela,ali sam bira po kljunu,ona (ako e ona Very Happy ) ima vise narandjazti neko crven,po tome sam i mislila da je zenkica

p.s. sad sam isla na temu za test postavljanja slika i ipak nemogu izgleda jer sam nov clan(znam da postavim,u preview sve je uredu,ali kada kliknjem na send-nista)

Nema veze,bice foto kasije,a sada vec imam pitanje Smile Sta mogu da predzmem da moj dragi par,ne pocinje pesmicu u 5.15 ujutru,probala sam da pokrijem i nista??? bar u 6 sunny
I drugo pitanje,da li nihova pesma uvek ista ,mislim na starost ptice ,ili vremenom se menja?


To što se tiče pesme, takva im je kakva ako su stare ptice, ako su mlade usavršiće je još malo, ako se to može nazvati pesmom. Polovi se uglavnom razlikuju po obrazima tj.mužijaci imaju izrazito narandžaste obraze, dok kod mutacija moraš po kljunu, ja imam par standard mužijak i čisto bela ženka, razlikovao sam ih po kljunu, tj.ženku, mužijaku je kljun jako crven ali više vuče na narandžasto, a ženki je više bledo narandžast.

Pozdrav! cheers
P.S. okači slike kada bude moglo, pa ćemo videti šta je.
Назад на врх Go down
larpurlar
Posetilac
Posetilac
larpurlar


Број порука : 11
Join date : 18.05.2012
Age : 52
Локација : Beograd-Moskva

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 21 May 2012, 23:37

Hvala na odgovoru,za njihovu pesmu sam pitala mislijuci na ton (za sada me podseca na zvuk gumene igracke koju stiska beba Very Happy ),pa zato sam pitala da li ce mozda se to malo koriguje ili je to-to Wink
Okacila sam foto na moj sajt,pa mozes tamo da pogledas,za sivog muzjaka sam 100% sigurna,vise me brine bela Question

Kupila sam 2 gnezda,jedno plitko otvoreno,drugo zatvoreno...Otvoreno im se jako svidja i odmah spavali proslu noc u njemu,a zatvoreno im se neznam zasto nedopada,jednostavno ga cak neprimecuju? I nece da se kupaju No

p.s. inace super jedu:mesavinu za tropske,zumance malo,seckani maslacak i krastavac.

Veliki pozdrav
Назад на врх Go down
http://olgalukic.blogspot.com/
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyTue 22 May 2012, 20:24

Postovana,

Vasa bela ptica je 99% zenka (koliko se moze videti sa slike). Jedino sto jos mozete da obratite paznju, a to je da samo muzjaci pevaju. Ako bela ne zapeva, sigurno je zenka... Wink

Pozdrav
Назад на врх Go down
larpurlar
Posetilac
Posetilac
larpurlar


Број порука : 11
Join date : 18.05.2012
Age : 52
Локација : Beograd-Moskva

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyTue 22 May 2012, 22:45

slavishab ::
Postovana,

Vasa bela ptica je 99% zenka (koliko se moze videti sa slike). Jedino sto jos mozete da obratite paznju, a to je da samo muzjaci pevaju. Ako bela ne zapeva, sigurno je zenka... Wink

Pozdrav

Hvala,pozdrav.
Назад на врх Go down
http://olgalukic.blogspot.com/
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyTue 22 May 2012, 23:50

slavishab ::
Postovana,

Vasa bela ptica je 99% zenka (koliko se moze videti sa slike). Jedino sto jos mozete da obratite paznju, a to je da samo muzjaci pevaju. Ako bela ne zapeva, sigurno je zenka... Wink

Pozdrav



pozdrav duze...vidim ti imas iskustva sa zebama pa me zanima...ja imam problema sada sa zebom nezz sta joj je,nanijela je 7 jaja i nece da lezi na njima neprimjecuje ih,nez mozda sam ja pogrijesijo sto sam ih prenijo iz jednog prostora u drugi,odnosno vani.i ubacijo sam 2 gnijezda 1 zaatvoreno jedno otvoreno,ona je nosila jaja u otvoreno... i sada prave gnijezdo u zatvorenom i prenose materijal iz otovrenog gnijezda i neobraca paznju na jaja.pa nezz sta joj je ?? LP Wink
Назад на врх Go down
DarkoMne
Član
Član
DarkoMne


Број порука : 37
Join date : 08.06.2010
Age : 38
Локација : Bar

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 23 May 2012, 00:05

Zebe vole zatvorena gnezda

Pocece i tamo da nose jaja kad naprave gnezdo ,normalna je to pojava
Moje vec u trecu turu konacno izasli pilici od 7 jaja izaslo samo 4 pa su izbacili jedno po jedno i na kraj ostalo 1 pile i sad nece njega da paze
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 23 May 2012, 01:00

Tu je očigledno problem u parovima, meni od dva para da kucnem u drvo, prvi par što sam imao od 4 jaja, 3 mlada sva tri su očuvali lepo, onda dve naredne ture su bila jaja od siline, evo sad taj par leži na 4 sva četiri su plodna juče sam gledao, a drugi par, prva tura od 5 jaja, sva 5 mlada se izlegla i polako se oblače već, par je inače mužijak standard x bela ženka, već se vidi da će 4 mlada biti na oca a jedno mlado braon, ko zna na koga li je povuklo Very Happy
što se tiče gnezda, ja sam pticama samo punudio zatvorena, tj.vrgove i bez problema su prihvatili, to preporučujem i vama. Pa videćete rezultate.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 23 May 2012, 04:43

Zebe ce uvek pre izabrati zatvoreno gnezdo i za spavanje i za gnezdjenje. Izbaci ta jaja, daj im materijal i cekaj sledecu turu. Naravno, uz sto manje cackanja.
Назад на врх Go down
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 23 May 2012, 08:25

DarkoMne ::
Zebe vole zatvorena gnezda

Pocece i tamo da nose jaja kad naprave gnezdo ,normalna je to pojava
Moje vec u trecu turu konacno izasli pilici od 7 jaja izaslo samo 4 pa su izbacili jedno po jedno i na kraj ostalo 1 pile i sad nece njega da paze

inace prvu turu su odlezali,odhranili odlicno...od 5 jaja 4 izlezeno njima je vec oko 2mj. ali sada malo problema s drugom turom.vec prave gnijezdo u zatvorenoj kucici...LP Wink
Назад на врх Go down
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 30 May 2012, 17:09

slavishab ::
Muzjak

Australijske zebe - Page 18 Zebe2010


prelijepa mutacijaa...
Назад на врх Go down
Jazzyana
Posetilac
Posetilac



Број порука : 1
Join date : 11.11.2011

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: PITANJE   Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 04 Jun 2012, 02:22

Imam australijske zebice sad vec godinu dana. Zenku sam dobila na poklon, pa sam dokupila muzijaka da ne bude sama, bila je mnogo tuuuuzna.

E sad, u pocetku je bilo sve u redu, odlicno su se prihvatili, cim sam ga ubacila u kavez ona je pocela da ga ceska i gricka, da ga ispituje i propituje da li je pravi baja ili odraz u ogledalu.

U periodu od recimo avgusta do novembra 2011 sam pronasla nekoliko razbijenih jaja u kavezu i konacno sredinom novebra su dobili 3 jaja koja su ostala u gnezdu. Ubrzo sam primetila da je jedno nestalo, a preostala dva su se nakon nekoliko nedelja izlegla. Tako da smo imali dva lepa mala ptica.

Od kada sam udomila male pticice, konstantno se svadjaju ona stalno kresti na njega, i pronasla sam do sada, u periodu od 4 meseca recimo, bar jedno 10 polupanih jaja po kavezu. I to se vidi da su jaja namenski probusena kljunom...

Ne znam sta se desilo, sta bi moglo da utice na promenu ponasanja i zbog cega nece ponovo da imaju male pticice?

Svaka pomoc i savet je dobrodosao! Hvala.
Назад на врх Go down
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptySat 09 Jun 2012, 17:56

korbach ::
Zebe ce uvek pre izabrati zatvoreno gnezdo i za spavanje i za gnezdjenje. Izbaci ta jaja, daj im materijal i cekaj sledecu turu. Naravno, uz sto manje cackanja.

pozz,zanima kad se zebae pocnu leći koliko to traje vremenski,dan,dva tri? Smile
Назад на врх Go down
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 11 Jun 2012, 18:47

evo neka sslika mojih mladih zeba... Very Happy


https://2img.net/r/ihimizer/img193/3992/dscf2089b.jpg
Назад на врх Go down
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 11 Jun 2012, 18:52

[quote="ned0__"]evo neka sslika mojih mladih zeba... Very Happy


https://2img.net/r/ihimizer/img193/3992/dscf2089b.jpg[/quote
https://2img.net/r/ihimizer/img690/1181/dscf2067h.jpg
Назад на врх Go down
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyTue 19 Jun 2012, 22:32

evo neke slike mališana,6 pilica Smile cheers


[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img696/4164/dscf2131z.jpg][/IMG]




[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img31/5655/dscf2134g.jpg][/IMG]



[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img846/2058/dscf2135x.jpg][/IMG]

Назад на врх Go down
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyWed 04 Jul 2012, 23:42

Luckyboy ::
Zebe možeš držati u dvorišnoj volijeri preko cele godine,sem kada su u pitanju extremne zime.
To je najotpornija egzota od svih koje se gaje,jako retko oboljevaju,i to uglavnom mladje ptice.
Što se ishrane tiče proso je osnovna hrana,u mešavini može biti oko 20 posto muhara i desetak posto svetlog semena.
Vole da jedu jajčanu smešu.Nisu neki ljubitelji voća.
Razmnožavanje u volijerama je mnogo lakše nego pojedinačno,mana je nemogućnost parenja ptica kako tebi odgovara.
Milan je u prethodnom postu opisao jako atraktivnu foru sa džakom,milina ih je gledati kako stalno sredjuju gnezda i angažuju se oko mladih,
kod ovakvog načina gajenja je problematično alkiranje mladih,ali je ipak izvodljivo,ako gnezda nisu preduboko.
Ukoliko imaš još pitanja,nemoj se ustručavati da ih postaviš
http://efinch.com/ ,na ovom sajtu imaš gomile slika zeba u svim mutacijama(i druge egzote)

zdravo prijetalju,imam mlade zebe i njima je oko 3-4 mj,sada su napravile gnijezdo,nose jaja,cuvaju ih sve odlicno,pa me zanima dali ce biti od toga nesto??' Pozdrav .
Назад на врх Go down
kanarinci
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 29.06.2012
Age : 50
Локација : becej vojvodina

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyThu 05 Jul 2012, 07:58

poz

dosta su mladi da bi se nesto puno ocekivalo od njih ,mozda su jaja neoplodena ili nesto drugo,mada ne mora da znaci. obicno cekamo starost od 6-8 meseci pa tek onda sastavljam parove za maticu.
Назад на врх Go down
Miljan90
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 16.07.2012
Age : 33
Локација : Pancevo

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 16 Jul 2012, 12:50

Ljudi treba mi je pomoc.Zenka zebe mi je odletela- pobegla.Vec mesec dana muzjak zebe je sam pa sam tek sad uzeo zenku bar se nadam jer su mi tako rekli u zoo shop-u.On tuguje vec dugo samo lezi dole na dnu kaveza i spava.Zanima me sta da radim sad kad sam ubacio zenku da li ce se stvari promeniti?Uopste neleti samo lezi kao da se ukocio od lezanja cak ni ne peva.Hvala unapred.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyMon 16 Jul 2012, 16:27

Budi uveren da nije u pitanju nikakva 'tuga'. Sa pticom nesto drugo nije u redu, tesko je bez vise podataka ustanoviti sta.
Назад на врх Go down
Miljan90
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 16.07.2012
Age : 33
Локација : Pancevo

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyTue 17 Jul 2012, 00:18

Uginula je. Sad
Назад на врх Go down
Miljan90
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 16.07.2012
Age : 33
Локација : Pancevo

Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 EmptyTue 17 Jul 2012, 01:01

slavishab ::
Jos nesto iz moje kolekcije

Australijske zebe - Page 18 Zebe2006


I moja ptica izgleda ovako samo mi recite da li je zenka ili muzjak?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Australijske zebe - Page 18 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 18 Empty

Назад на врх Go down
 
Australijske zebe
Назад на врх 
Страна 18 of 23Иди на страну : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Next
 Similar topics
-
» Australijske zebe
» KUPUJEM AUSTRALIJSKE ZEBE
» zebe cubaste ...

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: EGZOTE-
Скочи на: