PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za razmnozavanje

Go down 
+75
Drogba
Deki1
Alek 69
Sasa-Kg
penzioner
suljaga
pedjacure
belobradi
SvabaLe
sumskivardarac
Mile pticar
PetarMakce
Corma
sasaznas
IVANCO
trnar
crnitica
korbach
Ninoslav84
nikolaleskovac
ogic
doctor 1
drvetmed
dalibor vasic
ljubapn
bondža1
bili
luka pericaa
lanmiihtm
malilovac
Luka Perica
lakiso
ivan83
blackhunter
goran70
markojunior
Fikus
voja_ilic
Zokbok988
farmacy
Ivica
lujo
boris
Timbrado
alann
majanole
kumca
pticar_amater
GoranKS
budisic
grga
Canary Martin
Ivan_Nish
goran79
kima
GORAN979
ulicni hodac
Danijelvr
novaksin
Laza
alexandar
Zika
IgorSO
pticar nis
Gost
Бане
milos0205
batostanisic
sestoperac
Steva
gost1
BOCKA
Milan
ticar
sasha
79 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next
АуторПорука
grga
Član
Član



Број порука : 61
Join date : 21.12.2009
Age : 53
Локација : Inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: parenje kanarinaca   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 30 Dec 2009, 00:54

imam kanarinca muzjaka i zenku zajedno su u kavezu zenka lezi u gnezdu 2 dana ali nema jaja ali ne znam sta da radim pale prvo sam imao muzjaka (pevao je) pa sam kupio zenku i stavio sam ih u kavez zajedno on nju hrani u gnezdu po nekad i on bude u gnezdu POCETNIK SAM POMAGAJTE!!! pale pale
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 30 Dec 2009, 01:28

Ne ide to prijatelju sa parenjem kanarinaca bas samo tako. Prelistaj malo forum, mnogo ce ti stvari biti jasnije. Za pocetak odvoj muzjaka i zenku u posebne kaveze i kreni najpre muzjaka da usiljavaj jajcanom hranom... sve je vec objasnjeno na forumu samo pretrazi.
Назад на врх Go down
grga
Član
Član



Број порука : 61
Join date : 21.12.2009
Age : 53
Локација : Inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: parenje kanarinaca   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 30 Dec 2009, 01:35

bili su odvojeni i hranio sam ih kuvanim zumancen da li moram opet da ih odvojim i dalje ih hranim zumancetom stalno zajedno cvrkucu i on je hrani u gnezdu
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 30 Dec 2009, 08:40

grga zasto hranis samo sa zumancem?
izrendaj celo jaje pa na to dodaj kasiku plazma keksa i sve to jos jednom izrendaj....muzjaka bi trebalo bar 15-20 dana pre zenke da pripremas za parenje)))
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyWed 30 Dec 2009, 21:31

grga odgovoricu ti ovde umesto na pm jer mislim da ovakva pitanja i probleme i drugi koji pocinju sa uzgojem treba da vide...
zenka kada se pari obicno posle cetiri dana snese prvo jaje,e sad ako ti hoces mozes da vadis jaja sve dok ne snese cetvrto onda ih vratis...a mozes i da ih ostavis.bolje nemoj dirati da ih ne polupas jer kazes da nisi dosad pario ptice pa pretpostavljam da nemas iskustva.jesi ti uopste spremao muzjaka pre zenke i jesi li video da su se parili?vrlo je vazno da muzjak bude spreman za parenje inace procenat plodnosti jaja ce biti minimalan...
Назад на врх Go down
budisic
Član
Član



Број порука : 30
Join date : 10.04.2009
Age : 42
Локација : sabac

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: budisic   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyThu 31 Dec 2009, 11:24

sestoperac ::
DonMiki ::
naravno kanarinsku hranu, ali u posebnu malu cinijicu za vitamine dajem im cist niger.

dajem im i listove zelene salate i spanaca.

znaci da izbacim niger?

e ovako, ovo je moj savjet:
- niger od sad davaj samo muzijaku
-zelenis od sad samo muzijaku, ako je kupovna salata i spanac pokusaj da to zamjenis malackom
-kanarinsko sjeme + jajcana dajes kanarinki, jajcanu ukidas kad snese jaje, muzijaku uvijek
-ne smije da hvali : freska voda, minerali (sipina kost)
-kanarinku ne cackaj mnogo
-drzi joj muzijaka dok ne snese prvo-drugo jaje (neko ga drzi do cetvrtog)
-ako priprema gnijezdo savi joj materijal od jutane vrece
-kad pocne da snosi jaja, vadi ih i mijenjaj laznim, na cetvrto je nalezi
-klijavo sjeme nema potrebe da dajes dok se ne izlegu mladi

slazem se sa svim navedenim sem ovog zadnjeg
ja muzijacima uvek dajem kjlijavo seme pred parenje,jer je tu velika kolicina vitamina E
Назад на врх Go down
GoranKS
Posetilac
Posetilac
GoranKS


Број порука : 13
Join date : 01.12.2009
Age : 45
Локација : Krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 16 Jan 2010, 21:49

Imam problem,usilio sam kanarince. Kanarinci pevaju, zenke vrte gnezda. Kada sam ih spojio poceli su da zajedno prave gnezdo i da se hrane medjusobno, ali od parenja nista. Posle 2-3 dana jedna zenka mi ujutru napravi gnezdo,a uvece ga rasturi, pa sutra opet tako. Danas sam odvojio kanarince od zenki i nastavio da ih silim, stavio sam karton izmedju njih da se ne vide. Pomozite mi, kazite mi gde gresim i sta da radim?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 16 Jan 2010, 22:13

Nisi trebao ništa da diraš, čim oboje prave gnezdo i tumaraju sve ide kao treba.
Назад на врх Go down
GoranKS
Posetilac
Posetilac
GoranKS


Број порука : 13
Join date : 01.12.2009
Age : 45
Локација : Krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 16 Jan 2010, 22:24

Ali nedelju dana su mi bili zajedno kanarinac i kanarinka, i ona je pocela da pravi i rastura gnezdo pa sam mislio da nesto nije u redu, pa sam ih odvojio. Znaci da vratim kanarinca i neka ga dok ne snese zenka jaja(ako ih uopste snese)?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 16 Jan 2010, 23:00

Slobodno vrati kanarinca i ništa ne brini. Čim se ne tuku u kavezu a zainteresovani su jedno za drugo i za gnezdo sve je OK. Moraš da budeš malo strpljiv jer je vrlo moguće da su u pitanju mlade ptice i da im je ovo prvo parenje pa ni one baš nisu sigurne šta odmah treba da rade. Videćeš posle izvesnog vremena će biti jaja, ali nemoj na silu da podižeš ženku svaki čas da bi to proverio. Pusti ih da sve odrade sami pa iskoristi priliku kad ženka ustane sama sa gnezda da zaviriš u njega.
Назад на врх Go down
GoranKS
Posetilac
Posetilac
GoranKS


Број порука : 13
Join date : 01.12.2009
Age : 45
Локација : Krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 16 Jan 2010, 23:18

Vazi, ptice sutra spajam. Ptice nisu mlade, parile su se prosle godine. Ja sam ih kupio u aprilu, tako da im je sada ovo druga godina. Kazi mi koliko nedeljno da im dajem jaja i niger? Dajem im ferti-vit u vodu.
Назад на врх Go down
GoranKS
Posetilac
Posetilac
GoranKS


Број порука : 13
Join date : 01.12.2009
Age : 45
Локација : Krusevac

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 16 Jan 2010, 23:23

Jos jedno pitanje. Koliko dugo kanarinac da ostane sa zenkom, ukoliko ne dodje do parenja uskoro?
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySat 16 Jan 2010, 23:43

Da ne bi više puta ponavljao iste stvari pogledaj na prethodnim stranicama ove teme. Imaš sve lepo objašnjeno do detalja.
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 20:27

Pozdrav svima,

evo kao što iz mog imena mozete vidjeti ja sam amater što se tiče pripremanja ptica za parenje i parenje. pa cu vam ukratko objasniti sta sam radio i koje probleme sada imam:

Prije više od mjesec dana počeo sam pripremati 2 kanarinca (mužijaka) i jednu kanarinku za parenje. ženka je lipohrom crvena intenzivna od ove godine. produživao sam im svjetlo do maksimalnih 13 sati koliko im gori od jučer. produživao sam po 5 minuta svaki dan. od hrane mužijacima sam davao (pored mješavine) klijavo sjeme (jednom sedmično), jajčanu hranu (jednom sedmično), nigera, zeleni, mrkve i jabuke (po dva - tri puta sedmično) i po mojoj skromnoj procjeni mužijak je dobro usiljen, pjeva odlično. što se tiče ženke njoj do prije sedam dana nisam davao jajčanu hranu,klijavo sjeme i niger jer nisam znao da trebam to davati i ženki a davao sam mješavinu te voće i povrće. niger, jajčanu hranu i klijavo sjeme ženki dajem od prije 3 dana.
Problem je sljedeći - ubacio sam gnijezdo i materijal ženki prije više od 7 dana ali ona taj materijal nikako ne ubaciva u gnijezdo već ga raznosi po kafezu. ono što ubaci u gnijezdo odmah izbaci - čak i dio koji joj ja u gnijezdo ubacim. gnijezdo sam stavio u gornji lijevi ćošak kafeza (da li možda treba staviti to gnijezdo na dno kafeza?). Zašto je to tako i da li je to možda zbog toga što sam joj kasno počeo davati niger, klijavo sjeme i jajčanu hranu? kako da postupim dalje?
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 20:55

Pticaru, niger moze i da ti ugoji pticu pa da zato nece da se pari, moj savet ti je da kanarinki dajes jaja i proklijalo seme i da ne menjas mesto gnezdu. Nikako ga ne spustaj na pod najbolje je da je gnezdo okaceno tako da imas dobar pregled kad se izlegnu pilici a i da kanarinka ima isto tako. Znaci negde pri vrhu ali nikako na sam vrh kaveza, jos malo i tvoja kanarinka ce uvrteti gnezdo, cim ona nosi materijal po kavezu. Znaci samo malo strpljenja i uspeh je zagarantovan

pozzzz cheers
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 20:57

milos0205 ::
Pticaru, niger moze i da ti ugoji pticu pa da zato nece da se pari, moj savet ti je da kanarinki dajes jaja i proklijalo seme i da ne menjas mesto gnezdu. Nikako ga ne spustaj na pod najbolje je da je gnezdo okaceno tako da imas dobar pregled kad se izlegnu pilici a i da kanarinka ima isto tako. Znaci negde pri vrhu ali nikako na sam vrh kaveza, jos malo i tvoja kanarinka ce uvrteti gnezdo, cim ona nosi materijal po kavezu. Znaci samo malo strpljenja i uspeh je zagarantovan

pozzzz cheers

Da nikako ne dajem niger ili da dajem jednom sedmično - znači rijeđe nego sada?
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 21:02

Jos samo da dodam jaja nastavi svaki dan da joj dajes, kad savije gnezdo ubaci joj muzjaka i prati kako se ponasaju ako muzjak odmah naskoci i upari zenku mozes da ga vadis ili ne to je na tebi da prosudis. Vidi ako je dosadan i ako stalno juri zenku i kad snese jaje onda napolje sa njim ako ne ostavi ga sa njom. Ja neke kanarince vadim a neke ne desava se da i kanarinac hrani mlade sto je odlicno jer zenka moze ponovo da se pari a da ih otac othrani bez problema
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 21:05

Ja joj ne bi davao, jaja su dovoljna
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 21:09

Jaja svaki dan - da li pomješano sa nigerom i keksom u prahu ili sama jaja?
Назад на врх Go down
milos0205
Član
Član
milos0205


Број порука : 223
Join date : 03.03.2009

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 21:21

Jaja i keks u hranilicu koju zovu mineralka i ferti vit u vodu i to je to. Kada snese prvo jaje prestajes sa Ferti vitom a zadnje onda i sa jajima prestajes
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 23:04

Neko moje iskustvo kaže da kad ženka počne da se zanima za metrijal i raznosi ga po kavezu treba da se nadaš parenju. Druga stvar je da se ptice što manje uznemiravaju i čačkaju, jednostavno ostavi tako kako je i bez preterane radoznalosti. GRupno čuvam i usiljavam ženke pre parenja, obaveznoi stavim neki konac ili malo materjala pričvršćenog za žicu kaveza i kad vidim da neka ženka počne da ga vuče ili da nosi perje u kljunu spajam je sa mužjakom. Po pitanju svijanja gnezda još mi se nije dogodilo da neka ženka naprav i gnezdo, uglavnom ubace malo materjala u gnezdo / koristim pletene umetke/ a ostalo sele po kavezu, kad dodje vreme ženka obavezno snese jaje u gnezdu. Dešavalo se nekad da snese prvo jaje u hranilici pa pomerim tu hranilicu a jaje prebacim u gnezdo gde ona nastavlja da nosi. Kad sam prve godine krenuo sa uzgojem mnogo sam čačkao, bio sam nestrpljiv i ništa nisam napravio jer su mi ptice bile mlade a ja sam po svaku cenu hteo da izlegnem. Jedno vreme sam se i iskompleksirao Smile e kakvi su sve izvodili a meni nije išlo mislim da je zbog toga što sam imao jaku želju i što sam eksperimentisao sa mladim pticama umesto da ih pustim da odrade svoje. Eto i sad imam želju da mi ženka svije gnezdo kakve se vide na pojedinim klipovima i slikama.
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptySun 17 Jan 2010, 23:54

prilikom pripreme kanarinaca za parenje jabuku nemoj da dajes uopste.kanarinku nikako nemozes da usilis za 3 dana. moje kanarinke su spremne za dve nedelje ali jaja i klijalo seme im dajem svakodnevno a svetlost imaju 16 sati
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyMon 18 Jan 2010, 05:19

kima ::
prilikom pripreme kanarinaca za parenje jabuku nemoj da dajes uopste.kanarinku nikako nemozes da usilis za 3 dana. moje kanarinke su spremne za dve nedelje ali jaja i klijalo seme im dajem svakodnevno a svetlost imaju 16 sati

sve uredno samo svijetlo nebi smijelo prelaziti 15 sati
Назад на врх Go down
kima
Član
Član
kima


Број порука : 177
Join date : 26.10.2009
Age : 42
Локација : kragujevac

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyMon 18 Jan 2010, 15:09

16 sati mi je svetlost da bi ptice bolje hranile mlade,belgijanci i holandjani takodje pticama pustaju svetlost po 16
Назад на врх Go down
http://www.kanarinci.n.nu
grga
Član
Član



Број порука : 61
Join date : 21.12.2009
Age : 53
Локација : Inđija

Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 EmptyMon 18 Jan 2010, 18:30

drzim odvojeno muzjaka od zenke ona kjuka pile koje se izleglo pre 5 dana medjutim jedno pored drugog su stalno se dozivaju pregrada je od kartona on stalno pomera pregradu da dodje do nje i ona to isto radi ali i dalje redovno hrani pile dal da ih spojim ili ne da ne naskodi muzjak piletu dal ce zajedno da hrane pile bojimse da se oni opet upare pa da napusti pile sta da radim
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za razmnozavanje   Priprema za razmnozavanje - Page 6 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za razmnozavanje
Назад на врх 
Страна 6 of 18Иди на страну : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next
 Similar topics
-
» PRIPREMA I USILJAVANJE CAJZLA ZA RAZMNOZAVANJE
» Razmnozavanje zimovki
» Jedno pile u gnezdu

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: