PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+95
zoranV
branislavh
Vlada Nish
Toni Mk
AndrijaKg
mostarac b12
bondža1
carduel
fzen
bastard kv
dane 87
saragrasevina
pedjacure
jova lepi
krokodil01
delijovan
goran70
salle
ogic
MsDimovski
sasko
popicaBL
voja_ilic
Luka Perica
jigor
BAKI1
vladimir
Ivan Z
misan
diskus
vucjanacc
jevca5
Mica Vasic
zoran ptice pjevice
egon
sugubinac
boris
popBL
gm
NebojsaB
Ivica
pticar_amater
goldfinch
Zokbok988
robin
Furla
gost1
drakceJA
ulicni hodac
armin71
ivan83
rtomek
kima
pinka
Nikolasbc
belobradi
kumca
delux
Dax BG
IGOR 72
Sina BL
alexandar
Gost
Danijelvr
Миланче
sasaznas
Ivan_ks
goran
pticar nis
alann
stiglic
Blattner
Rasko
Dzemal_sa
DjordjeVet
bogdanik
kekic
Boban
Laza
sasha
ZOKICA
IvanBG
BOCKA
aleks
Drle
sestoperac
ticar
Luckyboy
Petar
slavishab
Steva
Бане
saso78
milos0205
Milan
99 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next
АуторПорука
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 08 Jan 2011, 20:41

Da li stiglici mogu biti par , znaci muzjak i zenka , da se ponasaju kao par i da prate jedno drugo u letu da se dozivaju a a da se pri tome ne ljube i ne hrane medjusobno ?
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptySat 08 Jan 2011, 21:37

Zokbok988 ::
Da li stiglici mogu biti par , znaci muzjak i zenka , da se ponasaju kao par i da prate jedno drugo u letu da se dozivaju a a da se pri tome ne ljube i ne hrane medjusobno ?

Sta li si hteo da pitas? scratch
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 06:43

Evo parenje stiglica u Januaru ovaj par stiglica ya koji dan bi trebao da svije gnezdo.Yenka je stara 5 godina a muskarac tri godine.Gneyda koje sam stavio sa leve i desne strane letelice su prirodna, tuja u flasi sa vodom da odryava sveyinu grana.
Letelica je duyine 1mx50x45.
santa Basketball sunny



Ovaj klip je sniman jutros u 5.20

Danas 11.01.2011 konacno uparili,za koji dan bi trebali da snese prvo jaje nisam mogo da zabelezim taj trenutak bio sam ledjima okrenuut na nekih pola metra od njih.Gledacu ovih dana da usnimim samo parennje valjda cu uspeti da ih uhvatim na delu.


Последњи пут изменио diskus дана Tue 11 Jan 2011, 22:06. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 13:44

Hteo sam da pitam , dali stiglici mogu biti PAR a da se medjusobno ne hrane ili ne ljube. Koliko vidim ove ptice ovde se i malo biju pa su ipak PAR, znaci dali zajednicko letenje i dozivanje moze biti pokazatelj da su muzjak i zenka PAR ?
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 15:00

Re:discus
Ima šta da se vidi i čuje. Zanima me ishod ovako ranog parenja Štiglića. Nadam se da ćemo redovno dobijati informacije o ovom paru.
Назад на врх Go down
salle
Član
Član
salle


Број порука : 31
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Локација : Zemun

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 15:58

pozdrav svima sta mislite da li je parilica dimenzija 80x50x50 dovoljna za parenje stiglica?
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 15:58

Zokbok988 ::
zajednicko letenje i dozivanje moze biti pokazatelj da su muzjak i zenka PAR ?

Pojava je "ljubavna igra" pred parenje.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 16:00

salle ::
pozdrav svima sta mislite da li je parilica dimenzija 80x50x50 dovoljna za parenje stiglica?

Mislim da u dve takve spojene mogu da se pare štiglći ( 160 x 50 x 50 ) cm
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 16:04

Sale za jedan par sasvim dovoljna idealna bi bila 120x50x50, po mom misljenju santa santa santa
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 17:19

salle ::
pozdrav svima sta mislite da li je parilica dimenzija 80x50x50 dovoljna za parenje stiglica?

Odlicna, idealna dimenzija Sale. U mene je 80x40x45.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 19:17

mića ::
Re:discus
Ima šta da se vidi i čuje. Zanima me ishod ovako ranog parenja Štiglića. Nadam se da ćemo redovno dobijati informacije o ovom paru.
Ishod ce biti nadam se pozitivan,redovno cu izvestavati sta se desava sa ovim parom.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 20:02

zoran ptice pjevice ::
salle ::
pozdrav svima sta mislite da li je parilica dimenzija 80x50x50 dovoljna za parenje stiglica?

Odlicna, idealna dimenzija Sale. U mene je 80x40x45.
Zorane Ti pariš domestifikovane Štigliće. Salle će verovatno pariti nedomestifikovane Štigliće. Ako je tako, razlika je velika u osobinama ptica koje se pare. Za nedomestifikovane štigliće što veći prostor to veći uspeh u reprodukciji.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 21:13

mića ::
zoran ptice pjevice ::
salle ::
pozdrav svima sta mislite da li je parilica dimenzija 80x50x50 dovoljna za parenje stiglica?

Odlicna, idealna dimenzija Sale. U mene je 80x40x45.
Zorane Ti pariš domestifikovane Štigliće. Salle će verovatno pariti nedomestifikovane Štigliće. Ako je tako, razlika je velika u osobinama ptica koje se pare. Za nedomestifikovane štigliće što veći prostor to veći uspeh u reprodukciji.


Pario sam prije nego sam presao na mutacije te nedomestikovane tj balkaniku u tim istim pa cak i manjim kavezima,vrlo uspjesno, tako da meni licno vece dimenzije parilica ne znace nista. Sama priprema odnosno tehnika kad i kako sta, su presudne, sto je vrlo bitno u odgoju stiglica.Tako da ako imas volijeru i unutra ubacis nekoliko parova, nikad se ne upare svi ili kod nekih nijedan. Licno ja odabiram jedinke koje zelim pariti i ako to postignes onda si pravi majstor.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 21:42

zoran ptice pjevice ::
mića ::
zoran ptice pjevice ::
salle ::
pozdrav svima sta mislite da li je parilica dimenzija 80x50x50 dovoljna za parenje stiglica?

Odlicna, idealna dimenzija Sale. U mene je 80x40x45.
Zorane Ti pariš domestifikovane Štigliće. Salle će verovatno pariti nedomestifikovane Štigliće. Ako je tako, razlika je velika u osobinama ptica koje se pare. Za nedomestifikovane štigliće što veći prostor to veći uspeh u reprodukciji.


Pario sam prije nego sam presao na mutacije te nedomestikovane tj balkaniku u tim istim pa cak i manjim kavezima,vrlo uspjesno, tako da meni licno vece dimenzije parilica ne znace nista. Sama priprema odnosno tehnika kad i kako sta, su presudne, sto je vrlo bitno u odgoju stiglica.Tako da ako imas volijeru i unutra ubacis nekoliko parova, nikad se ne upare svi ili kod nekih nijedan. Licno ja odabiram jedinke koje zelim pariti i ako to postignes onda si pravi majstor.
Lično iskustvo često nije pravilo. Ti si majstor. Ali većina nije. U 90% slučajeva parenja nedomistifikovanih ptica u malim parilicama imalo je razočaravajuća iskustva i rezultate. Oko 10% je uspelo. Zaključak se nameće sam po sebi.
Nije mi namera da polemišem sa Tobom. Ovo pišem zbog ogromne većine ljubitelja ptica koj nisu majstori odgoja Štiglića. Mnogi će to postati, vremenom. Na tom putu nema potrebe da doživljavaju brojna razočaranja. Pogotovu ako raspolažu sa većim prostorom.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 21:53

Pa taj prostor i jeste najveci problem. Nema svako prostora da pravi velike volijere. Ja prvi ga nemam, nadam se jos ovu godinu, a i kad budem pravio pticarnik opet cu pariti u ovim parilicama. A zato ce biti velika zajednicka volijera. I Mica ja sebe ne smatram velikim majstorom, i kad sam krenuo nisam puno znao al sam bio uporan i uspio sam u tome.
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 22:57

salle ::
pozdrav svima sta mislite da li je parilica dimenzija 80x50x50 dovoljna za parenje stiglica?
Od velicine nikad dosta, ali mislim da ova dimenzija je sasvim u redu. Ja sam ove godine uspesno pario u parilici 100x50x30, ali smatram da je tvoja dimenzija bolja, jer vise znace 20cm plus u dubinu, nego 20cm u duzinu. Stiglici ce se sigurnije osecati u dubljoj parilici.
Назад на врх Go down
sasko
Član
Član



Број порука : 77
Join date : 14.12.2010

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 23:06

Kakva sansa ima vo voliera da se pare povise od jedan par, dva ili tri ?
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyMon 10 Jan 2011, 23:16

Diskus, sta je ono belo zabodeno medju zice na drugom klipu izmedju hranilice i pojilice?
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyTue 11 Jan 2011, 01:03

sasko ::
Kakva sansa ima vo voliera da se pare povise od jedan par, dva ili tri ?
Teoretski moze, ali prakticno to parenje bilo bi sa malim uspehom. Najvise iz razloga sto muzjak je sklon na to da razbija jaja, a u volijeri malo teze bi bilo da ga odvojis.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyTue 11 Jan 2011, 09:22

Mislim da većina odgajivača pravi grešku jer sami biraju parove ( isti sam i ja Smile ) ove godine druga metoda, svi parovi na gomili pa kkao se koji izdvoji ide posebno, za sad je to jedan par.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyTue 11 Jan 2011, 11:04

jigor ::
Diskus, sta je ono belo zabodeno medju zice na drugom klipu izmedju hranilice i pojilice?
To iymedju hranilice i pojilice je sipina kost,a moye i parce stiropora,stirpopor je dobar ybog samih jaja povecava nosivost i cvrstinu ljuspe jajeta.poydrav
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uygoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyTue 11 Jan 2011, 11:27

Re:mića ::
zoran ptice pjevice ::

Slazem se Zoranom da moze i u manjim kavezima da se pare stiglici ali domestikovani i veca je sansa da se izlegu.
Ali ja nisam pristalica kaveznog parenje stiglica ovo sto ja sad radim parim kad nije vreme,to je zbog pesme stiglica mene samo to interesuje i zbog samih mladih koji sada u ovo doba kad se izlegu najbolje uce pesmu.Da bi tamo na leto mogo da trniram druge mlade.A najlepse je uzivanje kada se u prolece pare stiglici u volijerama tu je najveci uspeh i draz samog parenja stiglica.Evo jasam zapoceo sest novih volijera gde je dimenzija jedne volijere 2400x1350x1350.
Nekim parovima odgovara manja volijerama a nekim parovima treba veci prostor to govorim iz iskustva koje imam sa izvodjenjem.Prosle sezone sam imao jedan par koji sam pario u volijeri 1200x1200x1200 i snelu su 5 jaja i onda je nastao problem muskarac nije pustio zenku da lezi na jaja nego je preko celog dana sedeo na gnezdu i cuvao.Odmah sam znao sta je problem za ovakav par treba veci prostor.Kada sam prebacio u vecu volijeru 1800x900x3200 rezultati u sledecem gnezdu su bili pozitivni cak sest mladih je cuvala.Samo treba da se napravi dobra procena oko samih parova dominantnost je najveci problem oko izvodjenja stiglica.
Назад на врх Go down
salle
Član
Član
salle


Број порука : 31
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Локација : Zemun

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyTue 11 Jan 2011, 17:46

koliko vidim iskustva su razlicita sto se dimenzija kaveza tice,ali kako sam shvatio u sustini ptice treba da imaju dovoljno prostora i da se osecaju sto je slobodnije moguce da bi se parile u vestackim uslovima sto je i logicno,a dimenzije kaveza ne bi trebale biti ispod 100x50x50.Inace ptice koje planiram da parim nisu domestifikovane.A da li neko moze da mi kaze gde bi mogao nabaviti ptice izvedene u kavezu posto to ipak dosta olaksava posao oko daljeg uzgoja,s obzirom da nisam probao da izvodim stiglice do sada mozda je bolje nabaviti domestifikovane ptice i sticati iskustva sa njima.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Parenje i uzgoj stiglica   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 13 Jan 2011, 01:21

Dana 11.01.2011 konacno uparili,za koji dan bi trebali da snese prvo jaje nisam mogo da zabelezim taj trenutak bio sam ledjima okrenuut na nekih pola metra od njih.Gledacu ovih dana da usnimim samo parennje valjda cu uspeti da ih uhvatim na delu.


Ovaj snimak je sniman danas u 17 casova,ujutru gneyda nije ni bilo sada je gnaydo svila i ovo sto radi pri kraju zove se betoniranje gneazda zavrsna faza.Za dva tri dana treba da snese prvo jaje itd.Nista sada da cekamo do Sveti Save kada bi trebalo da se izlegu mladi stiglici i alkiranje sa novim alkama PTICE PEVACICE-FAUNE EVROPEDo tada cemo uzivati u drugim pticama vec izlegnutim kanarincima itd.Pozdrav



Dana 15.01.2011g je snela prvo jaje.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Th.1aebe50ef5


Последњи пут изменио diskus дана Sat 15 Jan 2011, 14:24. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 EmptyThu 13 Jan 2011, 01:41

Bravo majstore cheers
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 24 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 24 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: