PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mutacije štiglića - Page 11 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mutacije štiglića - Page 11 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mutacije štiglića

Go down 
+70
raskokat
boris
gocke
Damir
doctor 1
bric bric
Zokbok988
žako
Rilekson
pedjacure
valter
suljaga
ogic
dalibor vasic
drvetmed
Mica Vasic
nenad79
Drle
Ivan Z
lujo
vucjanacc
Furla
zoran ptice pjevice
Despot
drakceJA
božidar
Steva
gost1
goran
diskus
kumca
Sina BL
popBL
Dzemal_sa
stiglic
pinka
cajzla
sasha
kima
Dax BG
Gost
Danijelvr
Dejan79
Nikolasbc
alexandar
>>ACA<<
delux
milovan
ticar
IGOR 72
sasaznas
Petar
Laza
pticar nis
Rasko
Zika
alann
Миланче
ZOKICA
belobradi
bogdanik
Boban
BOCKA
slavishab
DjordjeVet
Vlada Nish
saso78
vlatko
Бане
Milan
74 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Next
АуторПорука
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 15:16

Znam ja licno coveka iz Le koji je skoro prodao belu zenku koja nije radila kod njega. Kad ga budem video reci cu vam i po kojoj ceni. Ali izvedeno pile !
Назад на врх Go down
popBL
Član
Član
popBL


Број порука : 170
Join date : 11.11.2009
Age : 62
Локација : Banja Luka

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 16:08

Dao bi ja 50 evra za zenku ,ali ba je bjelogrla o ne linija ,tackica isl.
Kad se kaze bjelogrla to treba da bude linija barem 5mm siroka,a pravi jelogrli je kad mu je konplet grlo bijelo.
Za te sa bijelom glavom bi dao po 100evrica nebi ni trpnuo,ali da nebudu ofarbane,ja sam prosle godine u Subotici kupio 4
stiglica sa skroz svijetlim ledjima (zuckasto smedje) ,uvalio mi lik doduse za malo para,kad su se izmitarili normalna soja se pojavila,
ma ljudi svasta rade da dodju do para.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 16:40

Zato vam i kažem da i kad se lovi najbolje je uzimati samo mutacije, Svi volimo štigliće, pesma se razlikuje od mesta do mesta ali mutacije su svuda na ceni u celom svetu, svoj uzgoj planiram u tom pravcu pre svega. E kad b i ste imali još i školovanog u nekoj mutaciji ......
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 16:49

Pazi Milane to jeste moguce. Ali se zna da se mutacije rade sa majorima, da kad balkanca stavis pored majora na izlozbi ti nemas sta da trazis tu. Jedino ako cuvas za svoju dusu. Pitam se po kom standardu ce se u Srbiji ocenjivati pesma stiglica kad regulisemo uzgoj? Ili ce svaki kraj imati svoj standard?
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 18:08

U razlicite kategorije idu na ocenjivanju ako ih bude na izlozbama, naravno gde je to regulisano, ne uporedjuje se major sa drugim podvrstama, inace u pravu ste da su gotovo sve mutacije koje se prezentuju razvijeni kod majora.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 18:12

Бане ::
danijele jel izvodi taj covek mlade od tih stiglica?
Pa probace....Izveo je nesto malo normala predhodnih godina..
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 18:37

bogdanik ::
Pazi Milane to jeste moguce. Ali se zna da se mutacije rade sa majorima, da kad balkanca stavis pored majora na izlozbi ti nemas sta da trazis tu. Jedino ako cuvas za svoju dusu. Pitam se po kom standardu ce se u Srbiji ocenjivati pesma stiglica kad regulisemo uzgoj? Ili ce svaki kraj imati svoj standard?

posebno se ocjenjuju mutacije a posebno normali.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 18:41

popBL ::
Dao bi ja 50 evra za zenku ,ali ba je bjelogrla o ne linija ,tackica isl.
Kad se kaze bjelogrla to treba da bude linija barem 5mm siroka,a pravi jelogrli je kad mu je konplet grlo bijelo.
Za te sa bijelom glavom bi dao po 100evrica nebi ni trpnuo,ali da nebudu ofarbane,ja sam prosle godine u Subotici kupio 4
stiglica sa skroz svijetlim ledjima (zuckasto smedje) ,uvalio mi lik doduse za malo para,kad su se izmitarili normalna soja se pojavila,
ma ljudi svasta rade da dodju do para.
Pope evo ti cene nekih mutacija, agate i braon se povremeno mogu naci malo jeftiniji, ali ne puno. po paru
braon 310
agat 275
pastel 290
isabel 600
eumo 600
satinet 600
beloglavi 500
agatpastel 600
zuti 750
belobradi 300
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 19:10

Ne sve vec podosta kao zuta, belobrada, pastel, smedja..., a mnoge su kasnije dobivene odredjenim kombinovanjima kao recimo izabel(smedja x ahat), ali retko ko s njima radi vec se uglavnom prezentuju majori, a mnoge mutacije su sa drugih podvrsta fiksirane na majore, upravo kako si i naveo, potpuno se slazem s tim.. Potpuno tacno je i konstatacija ticara da se normali ocenjuju u zasebnoj kategoriji od mutacija, a i one idu u kategorije, one fiksirane i priznate svaka u svoju kategoriju, dok se one u razvoju i fazi priznavanja ocenjuju u jednoj zasebnoj kategoriji zbirno.
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 21:09

Evo ovako po mojim saznanjima i iz onoga sto sam nasao odranije zuta mutacija je sa balkanske podvrste i to sa ptica sa bivsih prostora Jugoslavije, fiksirana na majore, zatim jedna od novijih i jos ne mnogo rasirenih opal je sa nominalne vrste carduelis carduelis prebacena na majore u Italiji prvi put( Gregorutti), bela crnooka je izvedena od belogrlih, za beloglave ne znam kako je izvedena, pojavila se prvi put u Belgiji i Holandiji. Zanimljivo je da takoreci zadnja mutacija koja se razvija kod stiglica, plava, koja je veoma retka, se prvi put javila kod podvrste parva, uocena u prirodi kod uhvacenih ptica, ali se nije odmah rasirila i fiksirala. Ko zna vise o ovome molio bih da dopuni jer je zanimljivo, inace zadrzati i pev i razviti mutaciju za sada to nije trend vec se ide na mutirane majore za kojima je potraznja jos uvek veca od ponude, a videli ste cene razvijenih mutacija, o retkim da i ne govorimo ogromne su. Zadnjih godina mnogo se radi kombinovanjem zute sa ostalim te beloglave, tako da vec ima ptica sa trostrukom kombinacijom na primer satine zuta beloglava, eumo zuta beloglava itd.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 21:30

Boban ::
Evo ovako po mojim saznanjima i iz onoga sto sam nasao odranije zuta mutacija je sa balkanske podvrste i to sa ptica sa bivsih prostora Jugoslavije, fiksirana na majore, zatim jedna od novijih i jos ne mnogo rasirenih opal je sa nominalne vrste carduelis carduelis prebacena na majore u Italiji prvi put( Gregorutti), bela crnooka je izvedena od belogrlih, za beloglave ne znam kako je izvedena, pojavila se prvi put u Belgiji i Holandiji. Zanimljivo je da takoreci zadnja mutacija koja se razvija kod stiglica, plava, koja je veoma retka, se prvi put javila kod podvrste parva, uocena u prirodi kod uhvacenih ptica, ali se nije odmah rasirila i fiksirala. Ko zna vise o ovome molio bih da dopuni jer je zanimljivo, inace zadrzati i pev i razviti mutaciju za sada to nije trend vec se ide na mutirane majore za kojima je potraznja jos uvek veca od ponude, a videli ste cene razvijenih mutacija, o retkim da i ne govorimo ogromne su. Zadnjih godina mnogo se radi kombinovanjem zute sa ostalim te beloglave, tako da vec ima ptica sa trostrukom kombinacijom na primer satine zuta beloglava, eumo zuta beloglava itd.
Za plavu mutaciju znam da se pojavila u Belgiji, pre neku godinu, ali na zalost ove ptice nisu atraktivne ovde i veoma je mala potraznja tako da njen razvoj nije veliki i ogranicen broj odgajivaca ih uopste i drze. Opal mutacija je bila veoma trazena 2004-2005 i tada je za zenku trazeno po 5000 evra, ali nije izvedena u dovoljnom broju i tako da je jos uvek za sada ima i to u veoma malom broju samo u Italiji.Mutirane ptice koji su nosioci jos nekih mutacija je oko 500 evra po komadu. Na primer Eumo nosioc beloglavog i satinea. Sada je u holandiji jako popularna aminet mutacija, kao sto je Boban naveo tj zuta koja se provlaci kroz izabel i satinet ili eumo
Назад на врх Go down
Boban
Član
Član



Број порука : 225
Join date : 29.03.2009
Age : 63
Локација : Vranje Srbija

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 21:38

Tako je potpuno je tacna cena, plave ima vrlo malo u Belgiji, samo jedan odgajivac u Spaniji i on ih je nabavio u belgiji, te malo u Italiji, uoste nisu atraktivne i po meni ali cena je i za njih fantasticnih 5000eura zato sto ih nema. Nije poznato kako su fiksirane, jer sa tim prvim plavim parva po podatcima do kojih sam dosao nije uspelo fiksiranje, odnosno one nisu ostavile potomstvo.
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyWed 18 Nov 2009, 21:45

Boban ::
Tako je potpuno je tacna cena, plave ima vrlo malo u Belgiji, samo jedan odgajivac u Spaniji i on ih je nabavio u belgiji, te malo u Italiji, uoste nisu atraktivne i po meni ali cena je i za njih fantasticnih 5000eura zato sto ih nema. Nije poznato kako su fiksirane, jer sa tim prvim plavim parva po podatcima do kojih sam dosao nije uspelo fiksiranje, odnosno one nisu ostavile potomstvo.

Neznam ni ja stvarno kako su, znam da su se pojavile kod coveka u tongerenu a on je mislio da su agati prvo. Tek posle svetskog prvenstva u hasselu se pocelo vise pricati o njima. Nema ih jer kao sto i ti rece nisu za oko i nema toliko potraznje, dok kod opala je suprotno ali se mutacija nije dovoljno razlila.
Назад на врх Go down
Dax BG
Član
Član
Dax BG


Број порука : 86
Join date : 29.04.2009
Age : 54
Локација : Beograd, Srbija

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyThu 19 Nov 2009, 13:43

Ne zivim u engleskoj, radim na brodu. cyclops
Назад на врх Go down
Sina BL
Posetilac
Posetilac
Sina BL


Број порука : 11
Join date : 20.08.2009
Локација : Dablin-Banja Luka

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Sve mrljavo!   Mutacije štiglića - Page 11 EmptyThu 19 Nov 2009, 17:57

Evo cisto da se nadovezem.

U Dablinu sam vec skoro 10 godina, u basti iza kuce sam postavio plasticne hranilice, skoro kao nase za pilice, jer sam vidio da tako komsije rade i da im dolaze stiglici. Ja sam prvo, vodeci se iskustvom od kuce, sadio kojekakve cicke i ostale stvari, nece ni jedan da sleti, nego ide na gotovo, na hranilicu. I tako i ja postavim, i svaki dan ih ima ko vrabaca, i oper kazem, eto kad nisam dosao u iskusenje da posajbam nego samo jednom fore radi, za 5 minuta uhvatio gomilu ptica, i sve mrljavo i nikakvo...

Jahranilice, napunim suncokretom ili nigerom, mjesecno vrecu nigera od 25kg pojedu, samo stiglici! Shocked



Pozdrav!
Назад на врх Go down
http://www.sinisasicar.com
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 19:07

Evo da se pohvalim, nabavio sam mužjaka za onu moju ženku Wink

Mutacije štiglića - Page 11 21112009002 Mutacije štiglića - Page 11 W1152

Mutacije štiglića - Page 11 21112009001 Mutacije štiglića - Page 11 W1152
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 19:30

Jel je balcanica? Primecujem, dosta krupna ptica! Svejedno lepo za oko, potpuno belo ispod kljuna, jos par milimetara pa celo grlo belo!
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 19:37

Vidim i zalila se ptica nekom mucenicom Very Happy
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 20:01

Ih, gde rakiju spazi Wink imaš oko svaka ti čast. Nije naša al je ženka naša ista šara kao on , biće tu interesantnih mladih ako bog da.
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 20:17

Mutacije štiglića - Page 11 Sdc15955.th
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 20:21

[
quote="kumca"]Mutacije štiglića - Page 11 Sdc15955.th[/quote]
Moze li se ovaj stiglan svrstati u belobrade ,uhvatio sam ga pre neki dan.i na crnoj kapi ima dve bele linije i na krilima u korenu prva tri pera su bela umesto zuta da budu.Pozdrav!!
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 20:34

Ih imam ja oko za casicu, iza kaveza je krijes.
@kumca
Ti nas malo pravis ljubomornim, ptica ipo a i kavez po mom ukusu duple letvice. Dosta tamne grudi, reko bih domaca ptica.
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 20:38

bogdanik ::
Ih imam ja oko za casicu, iza kaveza je krijes.
@kumca
Ti nas malo pravis ljubomornim, ptica ipo a i kavez po mom ukusu duple letvice. Dosta tamne grudi, reko bih domaca ptica.
hahaha,pa malo da se nasmejemo ,dugo vremena sam inace tragao za takvom pticom ali upornost se isplati zar ne.Citas li poruke bogdanik?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 21:11

O kumčo svaka čast, spremam pribor odmahhh...Wink
Назад на врх Go down
kumca
Član
Član
kumca


Број порука : 178
Join date : 17.09.2009
Age : 46
Локација : leskovac

Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 EmptySat 21 Nov 2009, 21:37

Milan ::
O kumčo svaka čast, spremam pribor odmahhh...Wink
Pa ti lepo porucujes Milane-TREBA BITI SAMO UPORAN!! cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Mutacije štiglića - Page 11 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mutacije štiglića   Mutacije štiglića - Page 11 Empty

Назад на врх Go down
 
Mutacije štiglića
Назад на врх 
Страна 11 of 24Иди на страну : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Next
 Similar topics
-
» Zoran mutacije stiglica
» mutacije majora
» Mutacije Anefli

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: