PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica

Go down 
+22
Furla
Rasko
korbach
diskus
sasko
SxOne
zvrle
djoleml
NebojsaB
popicaBL
boris
robin
vladoal
Zika
Laza
Drle
ticar
saso78
Sokoly
sestoperac
BOCKA
Milan
26 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
SxOne
Posetilac
Posetilac
SxOne


Број порука : 25
Join date : 04.06.2010
Age : 40
Локација : Beograd

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 18 May 2011, 15:00

sasko ::
Kako i kada ste poceli sa gajenje crva.
prodajete li crve i kako je najlakse da se počne so odgleduvanje na crvi.
Kakov je toj vas akvarium gde čuvate crvi.
U očekuvanje odgovor unapred blagodarim.
i ja se takodje vec dve godine zeza sa razvijanjem kolonija brasnara, fobasa, i josh nekih drugih buba evo ovde imash spisak
https://pticefauneevrope.forumsc.net/t1022-topic#19613

ja odredjujem velicinu posude tako da crvima bude shto komotnije, znaci da ne bude pretrpana jer ce se lakshe ubijati, pogotovo ce unishtavati nove pupe... takodje i za bube, shto komotnije...

evo bash na prethodnom snimku iznad, ja bih od one kolonije sa bubama u zelenoj kutiji napravio dve ili cak i tri... pa ti sam zakljuci...
zimi ih drzim u "friziderima" koji se greju sijalicama da bih postigao temperaturu...

brasnari su laki za odrzavanje tako da ce opstati u svakakvim uslovima Smile)))

ja ih na komad prodajem, na vishe ide popust naravno... imash kontakt na stranici koju sam ti dao...
pitaj ako treba josh neshto...
Назад на врх Go down
http://sxone.blogspot.com/
SxOne
Posetilac
Posetilac
SxOne


Број порука : 25
Join date : 04.06.2010
Age : 40
Локација : Beograd

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 18 May 2011, 15:03

na prethodnim stranama imash slike, evo opet da okacim da vidish moje kolonije...
poenta je shto im je komotnije to cesh vishe crva dobiti, shto ih je vishe veca shansa da se jedu jaja a i oni medjusobno ako zafali hrane !!!
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Tenebriebube1.th

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Tenebriebube2.th

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Tenebrijecrvigomila.th
Назад на врх Go down
http://sxone.blogspot.com/
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySun 05 Jun 2011, 03:32

Zanima me, da li je moguce na neki nacin "primamiti" te insekte u neku posudu, na nekom odredjenom mestu sa dobrim uslovima?
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyMon 06 Jun 2011, 20:02

Rezultat danasnje posete starom mlinu. Prostorija gde je nekad bila mesaona, puna razbacanih polupraznih vreca sa prekrupom, mekinjama, koncentratom i cime sve ne. Kako podignes vrecu, tako se razmile. Uspeo sam da skupim ovu kolicinu za koju se nadam da ce mi biti dovoljna za start, a i nisam imao nikakav prirucni alat kao kasika ili slicno, a tesko je rukama skupljati jer mile. Evo i slicice:

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Dsc01096r.th

Назад на врх Go down
Rasko
Član
Član
Rasko


Број порука : 274
Join date : 03.03.2009
Age : 49
Локација : Bačka Palanka

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyTue 07 Jun 2011, 22:55

Komsija nahvataj jos jedno 5 takvih tura pa ce mozda biti dovoljno za pocetak, a sto se tice hvatanja lakse je i brze rukama nego sa nekim alatom
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 08 Jun 2011, 03:23

Rasko ::
Komsija nahvataj jos jedno 5 takvih tura pa ce mozda biti dovoljno za pocetak, a sto se tice hvatanja lakse je i brze rukama nego sa nekim alatom

Na zalost imao sam ogranicen vremenski pristup tom objektu, covek koji me pustio tamo se krstio i levom i desnom kad je video sta radim:D

Ne znam, za sad nista ne hranim njima tj. ne trosim ih, pa se nadam da ce od njih ipak nastati vremenom lepa mala kolonija za kucne potrebe. Tamo gde sam ih nasao prakticno vise nisu ni imali hrane jer mlin godinama ne radi, pretezno su bili u izmetu. Sad, kako sam ih smestio po vasim uputstvima ovde sa foruma, vidim da dobro 'rade' u mekinjama, stavio sam i sargarepe, mada ne znam, koliko je treba staviti, simbolicno ili u izobilju? Posto sam nakupio i odredjenu kolicinu pupa, odmah sam ih odvojio u zaseban sud, a imam i par akvarijuma spremnih. Druga stvar, je l se mogu drzati u brasnu?

Pozdrav svima.
Назад на врх Go down
SxOne
Posetilac
Posetilac
SxOne


Број порука : 25
Join date : 04.06.2010
Age : 40
Локација : Beograd

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySat 11 Jun 2011, 22:14

Ma zilavi su oni, ipak su to crvi.... mozesh da ih drzish u cemu god hocesh Smile)))))))))
mekinje, sva brashna, pshenicne klice, plazma, musli, ma shta hocesh : ))))))))) mozesh sve to da izmiksujesh Wink

ja praktikujem samo mekinje, a u ishranu im dodajesh vitamine preko voca / povrca

treba praviti shto suvlju podlogu, i stavljati im i voce / povrce zbog tecnosti...

hranish ih toliko da nisu [mnogo] gladni, jer cim su gladni jeshce se medjusobno...
ako stavish previshe, ubudjace se...

opet sve to zavisi od ventilacije..... ako je odlicna ventilacija nece se vlaga gomilati unutra, onda mozesh i brdo hrane da stavish....
ako je ventilacija losha, sve ce se ubudjati od prevelike vlage.......

mislim da je sam ti pojasnio sve... Smile
Назад на врх Go down
http://sxone.blogspot.com/
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySun 12 Jun 2011, 15:04

SxOne ::
Ma zilavi su oni, ipak su to crvi.... mozesh da ih drzish u cemu god hocesh Smile)))))))))
mekinje, sva brashna, pshenicne klice, plazma, musli, ma shta hocesh : ))))))))) mozesh sve to da izmiksujesh Wink

ja praktikujem samo mekinje, a u ishranu im dodajesh vitamine preko voca / povrca

treba praviti shto suvlju podlogu, i stavljati im i voce / povrce zbog tecnosti...

hranish ih toliko da nisu [mnogo] gladni, jer cim su gladni jeshce se medjusobno...
ako stavish previshe, ubudjace se...

opet sve to zavisi od ventilacije..... ako je odlicna ventilacija nece se vlaga gomilati unutra, onda mozesh i brdo hrane da stavish....
ako je ventilacija losha, sve ce se ubudjati od prevelike vlage.......

mislim da je sam ti pojasnio sve... Smile

Poceo sam da dobijam nove bube. One sto sam odvojio jos u stadijumu lutke su ok, a nekolicina sto su ostale kod crva primetio sam da su im malo 'potkresali' krila. S obzirom da ih jos uvek nemam puno, nije velika ni posuda ali ipak mislim da je srazmerna broju jedinki, pa ne znam zasto crvi kidisu na bube, jer imaju i hrane dovoljno, poceo sam da im dodajem i pomalo zelenisa. Jabuka, sargarepa i krompir redovno, stavim po par kolutica i kad vidim da su ih izjeli ili da se suse, stavim sveze.

Sa kondenzacijom vlage za sad problema nema, stavio sam platno kao sto smo videli kod gosn Bocke.

Dobra ideja za musli, ja ih ionako ne jedem a zena ce mi valjda oprostiti ako pozajmim malo Very Happy

Jos jednom hvala puno na savetima, sve je mnogo lakse kad te neko savetuje. Ziveli!
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySat 27 Aug 2011, 00:02

Bube piju vodu:
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 20110825400014
Lep prizor, za nas koji se razumemo u lepotu.
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 20110825400015



Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySat 27 Aug 2011, 06:42

Evo nesto iz mog 'bubarnika'. I nek' neko kaze da ove visoke temperature ne pogoduju nikome i nicemu.. Very Happy

https://2img.net/r/ihimizer/img718/8224/bube.jpg



Pozdrav
Назад на врх Go down
kekic
Posetilac
Posetilac
kekic


Број порука : 11
Join date : 06.04.2009
Age : 58
Локација : Sarajevo

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Crvi   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 09 Sep 2011, 12:45

Evo moja kolonija crva zahvaljujuci mom velikom prijatelju Bocki ..

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Dsc0717e.th
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Dsc0712y.th
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Dsc0718e.th
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Dsc0716u.th
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Dsc0715d.th
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Dsc0714v.th
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Dsc0713xh.th
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 09 Sep 2011, 13:20

Lepo lepo.. Je l drzis sve u jednoj posudi ili ih odvajas po fazama?

Pozdrav
Назад на врх Go down
salle
Član
Član
salle


Број порука : 31
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Локација : Zemun

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 09 Sep 2011, 20:13

Pozdrav svima nabavio sam manju kolicinu crva oko 200 komada,pa me zanima koliko vremenski treba da crv predje u stadijum lutke i da li da ih drzim u frizideru da bi usporio taj proces??
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptySat 10 Sep 2011, 05:12

salle ::
Pozdrav svima nabavio sam manju kolicinu crva oko 200 komada,pa me zanima koliko vremenski treba da crv predje u stadijum lutke i da li da ih drzim u frizideru da bi usporio taj proces??

Sve zavisi od temperature. Mogu biti u frizideru koliko ja znam, a pisano je o tome i ovde negde na forumu. Ili neki podrum ili slicno mesto. Moji su u letnjoh kuhinjici koja je zatvorena tokom celog dana i temperatura ne prelazi 20c, iako su sad ove vrucine bile. Ako ti je cilj da sto duze imas crve, onda svakako sto hladnije mesto.
Bube su mi odvojene i vec par nedelja su na tavanu i kote se rapidno, jer ispod crepa ima tokom dana bar +50 Very Happy

Pozdrav
Назад на врх Go down
salle
Član
Član
salle


Број порука : 31
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Локација : Zemun

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyMon 03 Oct 2011, 16:26

Uspeo sam da nabavim odredjenu kolicinu buba i obezbedio sam im posudu i hranu,ali sada me zanima kako postupati sa bubama kada dodju hladniji dani koja je temperatura potrebna da bi se bube razmnozavale i uopste ostale u zivotu?
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyMon 03 Oct 2011, 19:57

salle ::
Uspeo sam da nabavim odredjenu kolicinu buba i obezbedio sam im posudu i hranu,ali sada me zanima kako postupati sa bubama kada dodju hladniji dani koja je temperatura potrebna da bi se bube razmnozavale i uopste ostale u zivotu?

Svakako se nece razmnozavati na minusu. Sto toplije to bolje. Mislim da bi opstale do +5 stepeni. Ja moje planiram da ubacim u spajz gde zimi temperatura varira od 10 do 20c, ne ocekujem razmnozavanje samo da prezime. Isto tako i crvi.
Ako zelis da se proces razmnozavanja nastavi onda u grejanu prostoriju, napravi neki dobar poklopac da ne bi izasle pa mozes i u sobu. Ostavi im ventilaciju.

Srecno i pozdrav
Назад на врх Go down
salle
Član
Član
salle


Број порука : 31
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Локација : Zemun

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyTue 04 Oct 2011, 20:46

Znaci mogu da opstanu i na nesto nizim temperaturama ali se ne razmnozavaju,inace pratio sam uputstva od prvog posta tako da sam sam odradio sve kako treba samo se nadam da cu uspeti da odrzim koloniju hvala na odgovoru. Smile
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 05 Oct 2011, 04:50

salle ::
Znaci mogu da opstanu i na nesto nizim temperaturama ali se ne razmnozavaju,inace pratio sam uputstva od prvog posta tako da sam sam odradio sve kako treba samo se nadam da cu uspeti da odrzim koloniju hvala na odgovoru. Smile

Da, crvi mogu sigurno opstati i samim tim ce duze 'trajati'. Za bube cu morati i sam da ispitam koliko su zilave posto je ovo i meni prva godina crvarenja.

Srecno ti bilo & pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyWed 05 Oct 2011, 09:39

"crvarenja"-Svidja mi se ovaj izraz Very Happy
Назад на врх Go down
NebojsaB
Član
Član
NebojsaB


Број порука : 145
Join date : 14.01.2010
Age : 36
Локација : Trebinje, RS, BiH

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyTue 27 Dec 2011, 10:48

Evo mjesecima čitam u vezi ovih crva brašnara ili mlinskih crva na ovome sajtu, želio bih da nabavim malo veću količinu za moje ptice i mislio sam da ih uzgajam, tj množim, pa može li mi neko reći da li se osjeti miris od njih, tj da li mogu negdje u stanu da ih uzgajam, da im je toplije Exclamation Question Ili da ih držim u potkrovlju i da li će se tu osjetiti Question
I zanima me još jedno, koja je minimalna i maximalna temperatura koju oni mogu podnjeti, jer mi je u potkrovlju katastrofa vruće ljeti, sunny čak i oko 40-50 stepeni bude Exclamation Question
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 30 Dec 2011, 12:10

Nema nikakvog mirisa ako se redovno sprovodi higijena. I ja crve držim u stanu.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 30 Dec 2011, 13:59

NebojsaB ::
Evo mjesecima čitam u vezi ovih crva brašnara ili mlinskih crva na ovome sajtu, želio bih da nabavim malo veću količinu za moje ptice i mislio sam da ih uzgajam, tj množim, pa može li mi neko reći da li se osjeti miris od njih, tj da li mogu negdje u stanu da ih uzgajam, da im je toplije Exclamation Question Ili da ih držim u potkrovlju i da li će se tu osjetiti Question
I zanima me još jedno, koja je minimalna i maximalna temperatura koju oni mogu podnjeti, jer mi je u potkrovlju katastrofa vruće ljeti, sunny čak i oko 40-50 stepeni bude Exclamation Question

Par postova gore sam i ja napisao da su mi bube bile na tavanu letos. Nije im falilo nista a ni crvima.
Sad su i meni u kuci, ipak sam odlucio da ih drzim na toplom tokom zime. Rasporedio sam ih u velike kante sa poklopcima na kojima su iszbuseni otvori za vazduh i nikakvih problema niti mirisa nema.

Poz
Назад на врх Go down
SxOne
Posetilac
Posetilac
SxOne


Број порука : 25
Join date : 04.06.2010
Age : 40
Локација : Beograd

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyFri 03 Feb 2012, 23:21

evo malo da osvezim temu,

u vezi mirisa se bash ne bih potpuno slozio...
bitno je u cemu ih drzish (supstrat) i naravno kolicina koju imash....
ako ih imash mnogo u posudi, od komeshanja se podloga pregreva i samim tim mora da ispusta miris.........

sve sto na usta udje, mora negde i da izadje zato je potrebno redovno menjati podlogu kad god pocne vec da se oseca izmet, odnosno vec i na oko ce se videti da je podloga sacinjena vishe od izmeta nego supstrata.......

a za drzanje u stanu, po meni "rizicno" opet zavisno od "higijene" ako se zapusti dolazi do pojave grinja (sitne sitne male bubice, vidljive okom..) cesta pojava, a svakako ne zelimo to u stanu........

grinje se proizvode u vlazi (ubrzano kad je pomeshano sa izmetom)....

mada i ja trenutno jednu veliku koloniju drzim u stanu jer su mi "frizideri" u podrumu prepuni ostalih insekata... ali imam traumu i na par dana pogledam kutiju da li su se pojavile grinje slucajno pa da reagujem...

eto mojih iskustava sigurno ce nekome pomoci.....
Назад на врх Go down
http://sxone.blogspot.com/
SxOne
Posetilac
Posetilac
SxOne


Број порука : 25
Join date : 04.06.2010
Age : 40
Локација : Beograd

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyThu 16 Feb 2012, 04:54

Ne kazu DZabe, "besposlen pop i jarice krsti" Smile))
evo jedan klip mog Leopard Gecko-a kako marshira po Mlinarima Smile

Назад на врх Go down
http://sxone.blogspot.com/
AndrijaKg
Član
Član
AndrijaKg


Број порука : 47
Join date : 22.05.2011
Age : 29
Локација : Kragujevac

Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 EmptyMon 15 Oct 2012, 23:25

Pozdrav svima,zanima me gde mogu da se nadju bube i koje su to bube,trazio sam po temi i nisam nasao ,ako neko zna bio bih mu zahvalan na odgovoru...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica   Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica - Page 6 Empty

Назад на врх Go down
 
Mlinski crvi (meal worms) za ishranu ptica
Назад на врх 
Страна 6 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Mlinski crvi (meal worms) tenebrije na prodaju
» :: Ziva Hrana - ponuda (Crvi Brasnari i Super Crvi) ::
» Prijava ptica izlegnutih u toku 2012 godine-legalizacija izlegnutih ptica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: