PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Loker....... - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Loker....... - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Loker....... - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Loker....... - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Loker....... - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Loker....... - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Loker....... - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Loker....... - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Loker....... - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Loker....... - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Loker....... - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Loker....... - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Loker....... - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Loker....... - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Loker....... - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Loker....... - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Loker....... - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Loker....... - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Loker....... - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Loker.......

Go down 
+30
gost1
belobradi
Gost
frankok2
cajzla
ivan83
Nikolasbc
popBL
chule
kima
Nidzamotocross
Nikola
bogdanik
Mossad
sasaznas
Petar
sasha
IGOR 72
Danijelvr
sestoperac
Milan
alann
DjordjeVet
Maki
Steva
ticar
Бане
Zika
BOCKA
Laza
34 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 20:32

E to sam hteo da cujem sad ce da otvorimo posebnu temu za pesme ptica u te svrhe Smile
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Lista pesama   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 20:34

Ajde da napravimo jednu temu gde cemo pregledno da imam pesme ptica pevacica koje mozemo da koristimo u svrhe edukacije, raspoznavanja, lova i sta god vam padne na pamet.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 20:39

ja hvatam na telefon kao lokera i sve ptice koje mi trebaju ja imam u telefonu...
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 20:41

Hvataju i kod nas na telefone i to vrlo uspesno, a sa basterom koji peva stiglica je veoma uspesan lov.Imam prijatelja koji hvata sa takvim basterom i kad se pojavi na mestu gde ima ljudi koji love, onda samo sevaju psovke na njegov racun, jer sve sto proleti ide kod njega, a baster ne zatvara kljun. lol!
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 20:44

Pa postavi sta imas pa da na kraju napravimo lepu listu
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 20:48

to mi kazete znaci bastard je extra za lov,ali mislim da je bastard ili telefon jedno te isto,non stop pevaju...Smile Smile Smile
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 20:51

kad bi znao ja bi postavio...Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 20:58

posalji mi na mail ako znas cu te icepam Smile
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 21:01

Pa bastardu se ocigledno nemogu isprazniti baterije, a i lepse zvuci od telefona, tj. on tacno zna kad da zamami i pojaca pesmu kad treba, a telefon uvek bije istu stvar. Ptice imaju neki svoj govor i one se dobro razumeju i iz tog razloga bezobzira sto se moze biti uspesan i sa telefonom bolja varijanta je bastard skolovan na stiglica i to definitivno. lol!
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 21:03

sa bastardom treba da se zezas godinu dana dok iskolujes,a telefon danas kupis i sutra spreman za lov...
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 21:07

danijelvr ::
Pa bastardu se ocigledno nemogu isprazniti baterije, a i lepse zvuci od telefona, tj. on tacno zna kad da zamami i pojaca pesmu kad treba, a telefon uvek bije istu stvar. Ptice imaju neki svoj govor i one se dobro razumeju i iz tog razloga bezobzira sto se moze biti uspesan i sa telefonom bolja varijanta je bastard skolovan na stiglica i to definitivno. lol!

e sad si dotakao temu meni zanimljivu, posto sam bezbroj sati slusao pesmu ptica, postoji onaj zov koji se razlikuje od ptice do ptice i od vrste do vrste, zbog toga sam pitao da li ce imati uspeha sa telefonom koji okrece pesmu bez obzira na zvuke iz prirode
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 21:30

Pa vidis da je i Petar imao uspeha sa telefonom, a i meni su pricali neki balavci da su sa telefonom uhvatili desetak komada, a ovaj moj prijatelj sa bastardom lovi i do pet puta vise, tako da si Lazo sto posto upravu sto se tice razlike u zovu ptica u prirodi i tu ocigledno postoji razlika. Smile
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 21:39

hvatao sam ja dnevno i po 30 komada na telefon,zavisi kako ima ptica...
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 21:39

ja kad hvatam stiglice ukljecen je samo stiglic na telefonu...
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyWed 23 Sep 2009, 00:53

E pa nije isto Pero bastard i mobilni telefon,sto se tice efekta hvatanja skoro isto ali sto se tice stete drasticna razlika.Dobar kvalitetan bastard koji peva stiglica podrazumeva se star preko jedne godine bar kod mene u Kragujevcu ne moze se naci ispod 50 eura.Sobzirom da takva ptica ineta u prirodu peva kao navijena on je ne potencijalna nego sigurna meta kobaca ili drugih predatora.Jos ako si ga pozajmio od prijatelja nazdravljhe mu bilo.Jedan od odgovora zasto predator u prirodi na zemlji obaveznio gadja najbolju pticu,naravno nasu u kavezu,je konstantna stalna pesma koja se jasno i daleko cuje,a koju emituje nas bastard iznet na gubiliste.Nekoliko puta ovih zadnjih godina bio sam prisutan u prirodi kada prsti perje bastarda,srecom ne kod mene,jer za skroman broj uhvacenih stiglica meni je dovoljan i prosecan loker.Pocinju kod komsije jadikovke i kletve a potom sutiranje preostalih kaveza cizmom,jer po inerciji kada je pokojni bastard mrtav sta ce mi i ostali budjavi stiglici.E mobilni telefon koliko je meni poznato nije jos napao kobac i zahvaljujuci srpsloj dovitiljivosti uspesno se koristi kao mrtav lokerkoji besprekorno skida ptice iz vazduha.Jos bolji efekat daje kasetofon u kolima 30 metara kabla i mikrofon zamaskiran ispod lajbuka.Kako se ptice priblizavaju mestu hvatanja i lajbuku pesma preko kasetofona se pojacava i mukice sledju,jos se i guraju po dve na sipku ali po meni ovo sve je nepotrebno,gubi se draz i car lova,neizvesnost a i pricasmo da nam gomila ptica ne treba!
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyWed 23 Sep 2009, 11:38

Pa neide svaka ptica iznesena u lov uvek na streljanje. Za mene i dobar loker isto zasluzuje paznju kao i baster bezobzira sto ovaj kosta vise i ja sam dosad imao samo jednom napad kobca i to kad nisam zamaskirao kavez i srecom sam prosao bez gubitka.A sto se tice gomile ptica to nam samo sluzi da bi smo imali veci izbor pri odabiranju ptice, a ostalo se vraca u prirodu to se podrazumeva. cheers
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyWed 23 Sep 2009, 11:51

Sve ptice grabljivice odnosno predatori su zakonom zasticeni,tako da on po zakonu ima pravo da smaze naseg lokera ili bastarda kao redovni jutarnji topli obrok.A sto se tice bastarda kao mamca ili lokera nisam pristalica toga,pre sve ga jezeve muke da se izvede i isskoluje,za to je potrebno strpenje,znanje i vreme ili pun novcanik i onda takvu par ekselans pticu ponudis kao eventualni obrok jednoj smrdljivoj pticurini a dali ce ga ona iskoristiti ne zavisi od tebe vec od stepena njene gladi... Smile
Назад на врх Go down
sasha
Član
Član



Број порука : 216
Join date : 06.03.2009
Age : 32
Локација : Srbija

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyWed 23 Sep 2009, 20:15

hehe ja uvek koristim jedno 2-3 telefona i ubacim nekoliko pesmi konstantno ne da bude jedna te ista nekad se desi da u kraju de lovim padne celo jato bez problema lol!
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptyWed 23 Sep 2009, 21:18

sto se tice toga telefon je jedno ali pravi loker je uzivanje i pravi merak za pticare i nikad ne koristim telefon to uzivanje se ne moze platit sigurno
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptySat 26 Sep 2009, 02:40

kakva se pesma koristi kad se hvata pomoću telefona, da li je to neka od ovih klasičnih melodija ili snimljen glas mamca. Imam ideju, postavite vi te pesme ovde pa da vidimo u praksi čija će se pokazati najbolja.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptySat 26 Sep 2009, 04:15

ja sam otvorio temu za to...
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptySat 26 Sep 2009, 11:15

Ovo su moji lokeri:
Zimovka:
http://rapidshare.com/files/285133316/Zimovka.wav.html
Kringlov:
http://rapidshare.com/files/285134509/Kringlov.wav.html
Stancer:
http://rapidshare.com/files/285135292/Stancer.wav.html
Anefla:
http://rapidshare.com/files/285137729/Anefla.wav.html
Stiglic:
http://rapidshare.com/files/285138855/stiglicccccccccccccccccccccccccc.wav.html
Fink:
http://rapidshare.com/files/285140418/Fink.mp3.html
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptySat 26 Sep 2009, 11:36

zaboravio sam:
Cajzlov:
http://rapidshare.com/files/285146194/cajzlov.wav.html
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptySat 26 Sep 2009, 14:12

Link za finka i za aniflu izgleda ne radi, interesuje me kod štiglića da nije praktičnije da se snimi onaj deo gde štiglić skida "glas mamca"
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 EmptySat 26 Sep 2009, 19:34

Kod mene je sve ok radi normalno,a za stiglica ja to pustim i ono nek ide,mogu ti reci da me dobro sluzi...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Loker....... - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Loker.......   Loker....... - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Loker.......
Назад на врх 
Страна 3 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE :: HVATANJE PTICA u realizaciji Srpske ornitološke federacije-
Скочи на: