PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Sopljni paraziti - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Sopljni paraziti - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Sopljni paraziti - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Sopljni paraziti - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Sopljni paraziti - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Sopljni paraziti

Go down 
+53
Rilekson
vladov
medja
koce split
Zokbok988
CELICDEJAN
Gagi77
pedjacure
kima
macak
gocke
pepikg
korbach
bili
Zoran.C
Ivica
ulicni hodac
sasko
špeleƱ
Mica Vasic
igor82
Nikolasbc
lujo
popBL
belobradi
boris
guld
ticar
gost1
alexandar
LERBI
Beba
Gost
Faber
batostanisic
alann
ZOKICA
Luckyboy
Laza
sasha
Zika
Rasko
Ivan_Nish
Бане
milos0205
administrator
sestoperac
Vlada Nish
Sokoly
BOCKA
saso78
Steva
Milan
57 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyTue 09 Nov 2010, 11:32

Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyTue 09 Nov 2010, 18:24

pogledaj ti tu pticu dobro u rukama, kakva su ta perca sto nisu iscupana, gde to sa krila cupa , perojedi inace vise napadaju glavu, dupence, noge , jel ptica sama u kavezu , jel si ti video pticu da sama sebi cupa perje , moguce da se mitari, moguce da su joj roditelji u bliskom krvnom srodstvu , moguce ... i zato malo detaljnije opisi muku.
Назад на врх Go down
igor82
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 20.01.2010

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyWed 10 Nov 2010, 01:28

pticar prvo ti se zahvaljujem sto uopste imas interesovanja za ovaj moj problem. pticu nikada nisam video da sama sebi cupa perije, u kavezu je sama ali je drzim u kucnim uslovima zajedno sa stiglicem koji je do nje! nevolim da hvatam pticu u rukama ali cu izgleda morati ako je to neophodno. ono sto na oko primecuje da je kanarinka: vesela, cvrkuce, skakuce ali perije mi izgleda bledje odnosno nema onaj sjaj kao kada sam je uzeo, neka perca na repu fale, mislim da je to imala jos krajem leta ali nisam obracao paznju jer sam jednu stajalicu stavio blize zicama pa sam mislio da je to otpalo od okretanja. od stariji pticara sam cuo da kanarinci prve godine ne menjaju perije a pticu sam dobio na poklon od prijatelja koji uredno vode evidenciju i unose svezu krv sto se tice krvnog srodstva. nemam mnogo iskustva, sta dalje da preduzmem!
Назад на врх Go down
špeleƱ
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 05.01.2011

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyWed 05 Jan 2011, 20:29

ja stavim malo sumporove smese ispod gajbe za ptice i to zapalim ... taj dim uklanja sve parazite ... stavio sam u hranu malo ali lepurice u hrani su se i dalje pojavljivale
Назад на врх Go down
sasko
Član
Član



Број порука : 77
Join date : 14.12.2010

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 06 Jan 2011, 02:10

zapalen sumpor je bojni otrov ???
Назад на врх Go down
špeleƱ
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 05.01.2011

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 06 Jan 2011, 14:10

da tako ness ali ja ga koristim u drugcije svrhe kao protiv zmija , gustera i buba ... plin je za ljude otrovan i drzati to dalje od dece ... inace se koristi za dezinfikaciju vinskih bacava
Назад на врх Go down
sasko
Član
Član



Број порука : 77
Join date : 14.12.2010

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 06 Jan 2011, 23:20

Kako možeš otrov vo hrana da stavljaš ?
Назад на врх Go down
špeleƱ
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 05.01.2011

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 07 Jan 2011, 10:17

ma ja probo kukce da oceram , ali stoka nece da ide Sad((
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 10 Feb 2011, 03:51

Preuzeto sa sajta Davora Skejića

UNIŠTENJE CRVENOG AKARA ILI TEKUTA - PIPE (Dermanissus Avium) - Ivan Čengić
Do ovoga simpatičnog rješenja sam došao sasvim slučajno. Moj uzgoj se temelji uglavnom na hibridizaciji prilično nesrodnih vrsta ptica (npr. fauna Europe međusobno, s kanarincima ili s egzotičnim pticama). Budući da je malo oplođenih jaja u ovim kombinacijama postavio sam si pitanje: 'Kako dobiti stopostotni produkt, odnosno izleženog ptića izvući do kraja. Kao što znamo neke hibride je jako teško uzgojiti, a ako nam takav izleženi ptić ugine, šteta nam je više nego nepotrebna.
Sukobio sam se tako i s crvenim akarom. Pokušavao sam sa svim dosad viđenim metodama, prskanjem Bio-kilom, raznim prašcima ili otopinama , čak sam koristio i prah biljke Buhač, razna dezinfekcijska i dezinsekcijska sredstva i mogu reći sve je to dobro, ali kratkotrajno.
Kada su ljeti temperature visoke akarima treba dva do tri dana da obnove svoju populaciju. Morao sam napraviti nešto da fizički organsku tvar uništim, a da anorganska ostane netaknuta i to se sve mora dogoditi u svega par minuta jer diranje i mijenjanje gnijezda kod divljih ptica može uzrokovati cijeli niz problema. Ženka nam se digne sa jaja, mladih ptića ili ih izbaci van što dovodi opet do uginuća.
Jednostavno sam stavio gnijezdo u mikrovalnu pećnicu. Mlade sam držao u ruci i pustio mikrovalnu 1-2 minute da odradi. Gnijezdo se nije ni ugrijalo što mi je omogućilo da sve vratim u prethodno stanje i ne uznemirim ptice. (Kad govorim o gnijezdu mislim na drvene, plastične dijelove , dijelove vate suhih travki, dlaka, mahovine itd. jedino u mikrovalnu ne smiju ići metalni dijelovi gnijezda.)

Nakon tretmana u gnijezdu nema niti jednoga parazita. Svi napuste gnijezdo u mikrovalnoj pećnici i uginu. Na ovaj način sam popravio i cijeli niz čudnih zbivanja u uzgoju npr. bacanje mladih iz gnijezda odmah po valjanju ili bacanje mladih koji su još pola u jajetu. Dizanje ženke koja je bila dobra jedne godine, a druge godine se diže par dana prije nego se mladi izlegnu. A da ne govorim o ugibanju ili bježanju mladih prije vremena van gnijezda dok ih roditelji mukotrpno hrane.
Koliko sam shvatio postoje par razvojnih oblika tog nametnika. U nekim gnijezdima svega par sati poslije nošenja prvog jajeta, znalo mi se dogoditi da kada takvo gnijezdo stavim u mikrovalnu izađe samo jedan parazit akar koji je veći od ostalih. On je došao iz druge gajbe već sa dovoljnom zalihom krvi da zasnuje novu koloniju.
Uništavanjem takvih parazita prekidamo razvojni put i stvarno ih uništavamo u prostoru gdje je uzgoj mladih ptica.
Gotovo je nemoguće naći tog jednog parazita, ako ga ne eliminiramo, on miruje i pravi novu zajednicu koja će po valjanju ptića stvoriti invaziju i smrt. Takva gnijezda gdje je jedan ili dva parazita znao sam natopiti, poprskati i naprašiti i opet nisam dobio efekt koji za jednu minutu napravi mikrovalna pećnica. Parazit zaista izađe van i ugine.
U daljnjem proučavanju istoga shvatio sam da se oni ne vraćaju u takvo obrađeno gnijezdo. Razlog tome je vrlo vjerojatno mikro pepeo koji im smeta, a ljudskom oku je nevidljiv. S druge strane u novom, čistom, gnijezdu oni se pojavljuju već za dan, dva.
Moj rezultat protekle sezone je od 58 izleženih ptica, 57 živih i bez problema othranjenih, a ona jedna uginula, hibrid je između krstokljuna i zelendurke koji me je i naveo na ovo istraživanje. Preporučam ovu metodu eliminacije crvenog akara, a vjerujem da i neki drugi infektivni organizmi i uzročnici bolesti budu uklonjeni ovom metodom. Naravno, budite pažljivi prilikom rukovanja sa mikrovalnom pećnicom da ne bi nešto krenulo po zlu.

Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 27 May 2011, 20:31

blize se visoke temperature i krecu problemi i borbe sa ovim gadovima.

moram priznati da nisam procitao ovaj Sasin post do sada, jako zanimljivo resenje i vrlo logicno.

hvala Sale.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptySat 28 May 2011, 14:10

Da se podsetimo.

Spoljni pararaziti

Pipa: Ptice u zatočeništvu najčešće bivaju napadnute od ptičjih vaši - pipe (tekuta). Ovi paraziti se, obično, prenose putem direktnog kontakta sa zaraženom pticom. Mogu da se prenesu putem kaveza i pribora koji su bili u dodiru sa zaraženim pticama. Prenosnik može da bude i sam odgajivač, mada pipe ne napadaju ljude.

Pipa se dosta teško uočava jer se preko dana skriva po zabitim mestima u kavezu i okolini, a napada ptice samo noću. Zato treba da se iskoristi detaljno čišćennje kaveza i pribora da se detaljno pregledaju. Ako se pipa lako uočava onda je to znak da je došlo do prave invazije. Jedan od dosta pouzdanih znakova njenog prisustva je noćni nemir ptica.

Pipa je opasna jer po toplom vremenu može brzo i masovno da se razmnoži. Sisajući krv ptica, brojni paraziti mogu da u kratkom vremenskom periodu dovedu ptice do malokrvnosti. U slućaju invazije, mogu za nekoliko dana toliko da iscrpe ptice da one uginu. Posredna opasnost od pipe je ta što je ona prensnik nekih zaraznih bolesti.

Važno je da se napomene da pipa bez hrane može da živi mesecima.

Borba protiv pipe se sprovodi dezinsekcijom ptice i dezinsekcijom kaveza i pribora.

Najsigurnije sredstvo za dezinsekciju je buhač ili neki od preparata na bazi njegove aktivne supstance piretrina. Danas se najčešće upotrebljavaju preparati u vidu spreja. Njihova primena zahteva opreznost. Nehotični direktni mlaz u glavu, odnosno nos ptice, može da je ubije iako je peratrin neotrovan za toplokrvne životinje.

Perojedi: Pojava ovih parazita među malim tvrdokljunim pticama u veštačkim uslovima je ređa. Zaraza se prenosi direktnim dodirom. Za razliku od pipe, stačno borave na pticama. Hrane se orožalim delovima kože i perjem. Najuočljiviji znak njihove aktivnosti je manje ili više, nagriženo perje. Borba protiv njih se sprovodi na isti način kao i protiv Pipe.

Šuga je mnogo češća pojava i lakše se leči. Prouzrokuje je vrsta grinje tzv. šugavac. Šuga se pojavljuje prvenstveno na uglovima kljuna, oko očiju, na nogama i oko kloake. Na ovim delovima uočavamo vrloizražene belkastosmeđe naslage koje s vremenom, ako se ne leče, postaju sve veće.

Bolest se ne prenosi na ljude, a leči se uspešno mazanjem delova obuhvaćenim šugavcem otopinom nekog akaricida. Pri svakom premazivanju, a to radimo nekoliko puta dnevno, koristimo svež rastvor. Tetmosol i Eurax se koriste u razmacima od po tri dana i to dve do četri nedelje. Uvek pazimo da rastvor ne uđe ptiici u oči ili kljun.

Ako se naslage nalaze samo na kljunu, obavezno preventivno premažemo i noge kao i okolinu kloake. Nesmemo dozvoliti ptici da liže delovetela koje smo premazali sve dok se rastvor i masti ne osuše. Za suzbijanje šuge se mogu koristiti i Chloramphenicol mast za oči kao i parafinsko ulje koji su se pokazali veoma delotvornim, jer ih koža ne upija, a sprečavaju dovod kiseonika pa se grinje uguše.


preuzeto sa http://lemajic.org/odgajivacnica-lemajic-Spoljni_paraziti.html
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 16 Jun 2011, 22:40

Po povratku sa letovanja primetio sam da su 6 od 10 ptica u jednoj od volijera znacajno ostale bez perja. Perje su izgubile na pojedinim delovima tela bez odredjenog pravila (ledja, vrat..stomak) ali gotovo do same koze. Navedene ptice kao i ostale u volijeri i samu volijeru tretirao sam vise puta rastvorom jabukovog sirceta kao i avisanom ali nisam siguran da sam resio problem. Ima li neko ideju sta (ili ko ) moze biti uzrok ovome i sta preduzeti?
U drugoj volijeri stanje je redovno Smile
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 17 Jun 2011, 22:07

Namaži ptice svežom svinjskom mašću. Nemoj samo da preteraš. Samo ovlaš. Provereno pomaže.
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyThu 28 Jul 2011, 17:57

Sopljni paraziti - Page 5 Dsci0005h.th
evo jedne od mojih ptica, jos uvek nisam siguran sta se desilo... sve ptice iz jedne volijere izgledaju slicno...katastrofa Crying or Very sad
Posto sumnjam na perojede tretirao sam ih avisanom, sircetom i po Sasinoj preporuci svezom svinjskom mascu , ako neko ima jos neku preporuku dobro ce doci.

Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptySun 31 Jul 2011, 14:51

ulicni hodac ::
Sopljni paraziti - Page 5 Dsci0005h.th
evo jedne od mojih ptica, jos uvek nisam siguran sta se desilo... sve ptice iz jedne volijere izgledaju slicno...katastrofa Crying or Very sad
Posto sumnjam na perojede tretirao sam ih avisanom, sircetom i po Sasinoj preporuci svezom svinjskom mascu , ako neko ima jos neku preporuku dobro ce doci.


Nemoguce da niko ne zna o cemu se radi ?!? Nedelje prolaze a cini mi se da se perje kod ptica ne obnavlja, da nije ovo neka vrsta suge ili neceg drugog?
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptySun 31 Jul 2011, 17:47

ulicni hodac ::
ulicni hodac ::
Sopljni paraziti - Page 5 Dsci0005h.th
evo jedne od mojih ptica, jos uvek nisam siguran sta se desilo... sve ptice iz jedne volijere izgledaju slicno...katastrofa Crying or Very sad
Posto sumnjam na perojede tretirao sam ih avisanom, sircetom i po Sasinoj preporuci svezom svinjskom mascu , ako neko ima jos neku preporuku dobro ce doci.


Nemoguce da niko ne zna o cemu se radi ?!? Nedelje prolaze a cini mi se da se perje kod ptica ne obnavlja, da nije ovo neka vrsta suge ili neceg drugog?
Stvarno nemam pojma o cemu se radi, ali mislim da nije perojed. Ipak mi vise lici na neko gljivicno obolenje, suga ili sl. Tu ne pomazu avisan(koji mislim da bi vise iritirao golu kozu), ni sirce ili svinska mast. Ipak treba nesto antibiotsko. Dosta dobar za obnovu perja je Nekton-bio ako mozes da ga nadjes(ako ne mozes, ja bih ti rado dao samo ne znam kako). A kako vidim mogao bi da poradis malo i na higijeni.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyMon 01 Aug 2011, 23:41

Hvala puno Ivice, i ja sve vise sumnjam da je u pitanju tkz. suga koze. Interesantno je da jos par ljudi u Pozarevcu ima taj problem i da smo se svi prvi put susreli sa istim.
Назад на врх Go down
Zoran.C
Član
Član
Zoran.C


Број порука : 57
Join date : 14.08.2011
Age : 41
Локација : Zemun

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyTue 16 Aug 2011, 12:23

Nov sam u ovom hobiju i imam jedno pitanje...sve ptice su mi u volijeri i pre nekih mesec ipo dana sam primetio na par ptica da nemaju perije na glavi(zadnjem delu)pitanje je dali je to od vasi ili ih je neka druga ptica pocupala...sto ja nisam primetio gledajuci ih?I kako da isprskam volijeru,sa cim?Dali moze sa sircetom ili neko dr sredstvo?
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptySun 28 Aug 2011, 10:48

Zorane,
verovatno isti problem kao kod mene. Ja sam problem (nadam se) resio visednevnim pa i visenedeljnim kupanjem ptica sa nekim VETA samponom.
Назад на врх Go down
Zoran.C
Član
Član
Zoran.C


Број порука : 57
Join date : 14.08.2011
Age : 41
Локација : Zemun

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyTue 30 Aug 2011, 20:54

Ulicni hodac mislim da sam konacno shvatio sta se desava,muzijak kanarinca mi cupa ptice,samo nece kanarinku i kringlova a sve ostale affraid affraid affraid
Назад на врх Go down
bili
Član
Član



Број порука : 74
Join date : 08.10.2010
Age : 51
Локација : Krusevac

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 04 Nov 2011, 02:43

Potreban mi j savet nekoga ko zna.Kod jednog lokera sam primetio da na repnim perima i na krilu ima neka stvorenja,Veoma su mala braonkasto žućkaste su boje i kreću se po malo.Teško se skidaju .Baš su mala možda 1 mm.koja su to stvorenja i kako da im dodjem glave.Pogledao sam nekoliko ostalih ptica kod njih nema ovih stvorova.Inače ptice su mi u volijeri spoljnoj.Tog lokera sam stavio u karantin i čekam dalja upustva.Hvala unapred.
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 04 Nov 2011, 15:21

Perojedi. Zaprasi to s necim. Ja za golubove koristim onaj prasak, supitox se zove ako ne gresim.
Jedan stari golubar me davno naucio da kad god doneses pticu u kucu, treba je oprati u kadici sapunom. Tako je radio sa golubovima, a radio sam i ja. Paraziti stvarno odlaze i ne javljaju se uskoro. Misleci sad o toj metodi, ne znam kako sapun deluje na pero, a sve mi se cini da mu bas i ne prija, mada ne znam. Koristio sam blage sapune za bebe.
Ipak ti to zaprasi
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: PIPA   Sopljni paraziti - Page 5 EmptyFri 21 Sep 2012, 23:35

Moja iskustva sa DOP-om.(domaca otporna pipa)
Unistavanje iste na kavezima,parilicama..itd.

Sredstva
1. Avisan-ocena 0 - ne sluzi nicemu,eventualno za namestanje frizure kod kanarinaca,u stilu mini val kao kod zena.Pogodno za gloster kanarince.
A kamoli za prskanje volijera i kaveza.

2. Neostomostan-ocena 1- malo su se uplasile(pipe),dakle samo za uterivanje straha kod istih,za unistavanje nemojte trositi pare i zivce,i vreme sa ovim ampulama.

3. Sirce domace,jabukovo razblazeno sa vodom - ocena 0
Pipe su mi se smejale,gledao sam pod lupom kako se namestaju da ih prskam.

4.Etiol tecni- ocena 3- E sad je nastala panika,umiru,ali ne pokazuju belu zastavu,kriju se po pukotinama i uvece ce ponovo izaci.Ima ih manje ali treba vam tretman od nedelju dana minimalno prskanja kaveza i volijera.I opet ?.

5.Nafta(ne znam za evrodizel)-ocena 5- Gde god mozete namazite sa ovim,makar posle par dana brisali masnocu(ako su metalni kavezi)
Ubija sve zivo.
Gledam pipu kako usred bela dana na suncu od 50 stepeni bezi po dancetu kaveza i nosi kofere.Nanesem naftu cetkicom krug oko nje i posmatram pod lupom sta ce da se dogodi,dal moze da izadje van kruga posto je sva prethodna sredstva prelazila kad se osuse!
Ostala je unutar kruga i uginula.ZNACI NAFTA,NAFTA i NAFTA.

6.Panmectin 5,Ivermectin- ocena 5- Sredstva na bazi Ivermectina sa 5-10mg po ml.Pulmomectin ima 1.2 mg/ml u sebi Ivermectina i namenjen je bas za ptice,ali je razblazen i dejstvo mu je krace.
Iako je Panmectin 5 sa 5mg/ml Ivermectina u sebi namenjen za golubove, nece vam nijedna ptica uginuti kada nanesete po jednu kap na vrat.A deluje ludo i nezaboravno.Pipe se pakuju i beze glavom bez obzira.I ne vracaju se sto je najbitnije!
Ivermectin ima cak 10mg/ml,i nisu ljudima ugibale ptice,ali samo po jedna kap za vrat.


Sve ovo sto sam napisao,jeste malo mastovito i u sali, ali sve ovo sam posmatrao danima,tj godinama.Konsultovao sam razne veterinare i strucnjake,vecina njih samo nagadja i preporucuje neka sredstva da vam uzmu pare a efekat ....videcete kad platite.
Ostala sredstva nisam probao na pticama i kavezima da bih komentarisao.
Znaci NAFTA i PANMECTINE 5 !!!
Назад на врх Go down
gocke
Član
Član



Број порука : 64
Join date : 19.09.2012
Локација : svedska

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptySat 22 Sep 2012, 14:06

verovatno je nafta dobra kao sto kazes, ali da se ne maze po prostoriji okaci u prostoriju u kojoj su ti ptice susenu kamilicu, neces imati pipu vise.
Назад на врх Go down
macak
Posetilac
Posetilac
macak


Број порука : 20
Join date : 30.12.2011

Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 EmptySun 04 Nov 2012, 13:42

Sredstvo koje je lakse za upotrebu od dizela jer ne ostavlja masnocu je gazelin ili petrolej. Ja konkretno svake godine napravim rastvor u kome okupam (tj, potopim svakog goluba i zadrzim ga par sekudi stim sto su mu oci kljun i nosnice van tecnosti) golubove i nemam problema sa spoljnjim parazitima. Ptice dobiju ljepse perije i blag i lijep miris koji paraziti ne podnose a jos nikad nisam imao nikakvu negativnu reakciju cak ne ni na pilicima.
Recept;
U pet 10 litara mlake vode nasuti fildzan (mala coljica za crnu kafu) kerozina (plavog) i fildzan tecnosti za pranje vune (nije vazan brend) to dobro promijesati prije potapanja svakog goluba. Ovo isto mozemo korirtiti i za ptice ali je ipak za njih Ivemectin (jedna kap iza vrata ili jedna u kljun) najbolji a ovaj rastvor za pranje kaveza i prostorija u kojima ih dezimo. Ja konkretno svojim pticama daje jednu kap u kljun ujedno radi air-seca ili vaske koja zivi u disajnim putevima a koju jedino Ivemectan unistava.
Pozdrav i dobar let od Macka.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Sopljni paraziti - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Sopljni paraziti   Sopljni paraziti - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
Sopljni paraziti
Назад на врх 
Страна 5 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» UNUTRAŠNJI PARAZITI
» bolesti i paraziti papagaja

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: PARAZITI KOD PTICA-
Скочи на: