PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
PUŽEVI EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
PUŽEVI EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
PUŽEVI EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
PUŽEVI EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
PUŽEVI EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
PUŽEVI EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
PUŽEVI EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
PUŽEVI EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
PUŽEVI EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
PUŽEVI EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
PUŽEVI EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
PUŽEVI EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
PUŽEVI EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
PUŽEVI EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
PUŽEVI EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
PUŽEVI EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
PUŽEVI EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
PUŽEVI EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
PUŽEVI EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 PUŽEVI

Go down 
3 posters
АуторПорука
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

PUŽEVI Empty
ПорукаНаслов: Re: PUŽEVI   PUŽEVI EmptyMon 13 Jul 2009, 00:54

botia
PUŽEVI Botiae
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

PUŽEVI Empty
ПорукаНаслов: Re: PUŽEVI   PUŽEVI EmptyMon 13 Jul 2009, 01:10

sigurno da za svakog akvaristu jedan od vecih,a cesto i neresivih problema,predstavlja prisustvo puzeva u akvarijumima.U manjem broju oni su,evidentno,korisni deo akvarijumske zajednice,ali kako odrzavati kontrolu njihove populacije kada cesto znaju da za mesec dva prekriju dno akvarijuma.Svakako medju brojinim medikamentima koje moderna industrija nudi akvaristickom trzistu postoji i nekoliko veoma efikasnih hemikalija za unistavanje puzeva.Ali tako,pored eventualnih ostecenja bilja,narusavanja mikrobioloske ravnoteze u akvarijumu,mi narusavamo i onaj lanac najsigurnijih prirodnih regulatora zivota akvarijumske zajednice.Jer sa istrebljenjem puzeva(a ovi medikamenti zaista ih efikasno do poslednjeg tamane)mi smo izgubili i one vredne radnike koji neumorno prekopavaju dno u potrazi za preostalim pahuljicama suve hrane ili puzeci preko povrsine staklaili lista ostavljaju svetao trag kao svedocanstvo da na svom putu tamane i razne alge koje nstete bilju i zamucuju prozirnost akvarijuma.Naravno,pri tome strada i neki list ali ako,na primer,u jednom pedeset litarskom akvarijumu nemate vise od cetrfesetak puzeva za bilje ce biti vise od koristi izmet puzeva nego od ugriza.Jer,poznato je,da puzevi,pored toga sto u toku dana mogu pojesti vece kolicine hrane isto tako je i brzo i nepotpuno svare,pa njihov izmer predstavlja dragoceno i lako absorbljivo djubrivo za razvoj akvarijumskog bilja.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

PUŽEVI Empty
ПорукаНаслов: Re: PUŽEVI   PUŽEVI EmptyMon 13 Jul 2009, 01:28

Zato pravo pitanje i nije kako unistiti puzeve u akvarijumu vec kako regulisati njihov broj.A,tu se jos jednom potvrdjuje da se sama pririda za sve pobrinula.Naime,postoji jedna riba,koja pored svoje boje i atraktivnog izgleda i oblika, u tom lancu predstavlja dragocenu kariku.Doduse,velikom broju iskusnijih akvarista nije poznato da je Botia macracanta zakleti neprijatelj puzeva.Cak je veoma atraktivno posmatrati kako ona to radi;zivahno namezta puzica na vrh svoje gubice(koja podseca na usta mrene)dok ne poklopi otvor,a zatim krene da usisava dok telo puza verovatno usled jakog vakuma prosto ne izleti iz ljusture u zdrelo ribe.Sa tri cetiri botie mozete tako kontrolisati populacije puzeva cak u petnaestak akvarijuma,naravno povremeno ih seleci iz jednog u drugi.Inace ova osobeno lepa i prilicno retka riba je po obliku slicna akvaristima daleko poznatijim ribama iz roda Labeo-samo sto je zutonarandzaste boje i poprecno isprugana sa tri somot-crne debele strafte.Znaci kolorit veoma slican Barbusu tetrazoni,mada izduzenog tela,ali isto tako nemirnog duha.Botia je potpuno miroljubiva u odnosu na ostale zitelje akvarijuma a i oni je sobzirom na velicinu (4-6 cm) ne diraju.Uglavnom se vrti oko nekog zbuna u akvarijumu ili vredno pretrazuje dnou potrazi za puzevima.Poreklo vodi iz voda Jugoistocne Azije i ne mresti se u akvarijumskim uslovima.
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

PUŽEVI Empty
ПорукаНаслов: Re: PUŽEVI   PUŽEVI EmptyMon 23 Aug 2010, 15:36

ja sam za moj akvarium kupovala puza posto ih moja cerka obozava to su onoi veci narandzasti puzevi i nisam ni imala problema posto obicno imamo jednog ali prosle godine mi se pojavili neki mali gadni spiralni puzici joj odvratno nikako nisam mogla da ih se resim navodno sam ih donela sa travom od prijatelja a kod njega jos gore kod moje sestre takodje strasno iako nismo razmenjivale nista ni ribice ni travu to jest bilje ubrzo posle toga sam negde procitala da je to zaboravila sam naziv ona vrsta puza koja se nakaci na drugog mekusca i naprosto ga isisa bljak strasno ziva sreca sto sam imala drugi akvarijum i takodje grejac i sve potrebno i samo ribice prebacila iz onog sve prosula proprala i ostavila posle evo sad osam meseci sam nasla osusenu ljusturu tog odvratnog stvorenja e sad znaci za odgajivace postoji zakon mislim na pticare a dali postoji zakon koji vam garantuje da u radnjama vodenih ljubimaca necete dobiti neko stvorenje koje vam nije dobrodoslo u akvarijumu ??
Назад на врх Go down
georgie
Posetilac
Posetilac



Број порука : 23
Join date : 22.08.2010

PUŽEVI Empty
ПорукаНаслов: Re: PUŽEVI   PUŽEVI EmptyMon 30 Aug 2010, 23:14

Mislim da takav zakon ne postoji, a i da postoji ne znam kako bi se sprovodio u delo. Tako nešto niko ne može da garantuje.
Puževi koje ti imaš u aq, ubeđen sam, ne kače se za druge organizme i ne isisavaju im telesne sokove. To su verovatno barski puževi koji žive uglavnom u podlozi i hrane se organskom materijom u raspadanju, algama i sl.. Nisu štetni, već su i korisni ali pomalo ružnjikavo izgledaju pa ih zato akvaristi ne vole.
Ja ih u svo aq imam dosta i ne smetaju mi.
Čini mi se da postoji relativni lako rešenje za kontrolu broja tih puževa. Primetio sam da, od kad sam u aq ubacio nekoliko amazonaca (veliki žuti puževi, još ih zovu i pomacea ili jabučeri) brojnost barskih puževa se ne povećava. Drugim rečima, amazonci pojedu jaja i tek ispiljene male barske puževe. Odrasli barski puževi su i dalje tu ali nema podmlatka. To je neko moje iskustvo.
Назад на врх Go down
Sponsored content





PUŽEVI Empty
ПорукаНаслов: Re: PUŽEVI   PUŽEVI Empty

Назад на врх Go down
 
PUŽEVI
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: OSTALI LJUBIMCI :: AKVARISTIKA-
Скочи на: