PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 SATINETI KANARINCE

Go down 
+14
vrscanin
Gost
ralevulcan
Milan
Canary Martin
pticar nis
alann
sestoperac
ticar
Миланче
Laza
Steva
Zika
BOCKA
18 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3
АуторПорука
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptyFri 02 Apr 2010, 23:11

Jel mi moze iko reci koja od navedenih ptici je najdobro parti sa satinet:
-Zuti crna serija normal melanin
-Bakarac
-Ahatni mozaik
-onix crna serija

Pozdravv!!
Назад на врх Go down
drazen
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 10.01.2010
Age : 47
Локација : Vladicin Han

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 02:36

SAŠA ::
Ne bih ti preporučio ovu kombinaciju jer satinet kanarinci spadaju u lipohromske ptice a bakarci u melaninske. Jednostavno jedno sa drugim nikako ne ide. Ti možeš da ih upariš ali dobijena ptica nema nikakve vrednosti.
Sasa odakle ti sad to da su satineti lipohromske ptice, uzmi malo literaturu procitaj pa tad pisi o tome, nemoj ljude pogresno da ucis. Jeste da se netreba pariti bakarasti i satinet kanarinci, ali vrscanin da znas da su kod SVIH satineta, crnih, ahatnih,smedjih i izabela i ako su ptice svetle, zadrzali su se melanini tako da se po njima javljaju razredjeni melaninski crtezi u vidu bele kafe......
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 04:24

Canary Martin ::
Jel mi moze iko reci koja od navedenih ptici je najdobro parti sa satinet:
-Zuti crna serija normal melanin
-Bakarac
-Ahatni mozaik
-onix crna serija

Pozdravv!!

ako je satinet u mozaiku onda sa ahatima mozaicima normalno iste boje,može i sa izabelama.i sa opalima nije loše.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 07:03

drazen ::
SAŠA ::
Ne bih ti preporučio ovu kombinaciju jer satinet kanarinci spadaju u lipohromske ptice a bakarci u melaninske. Jednostavno jedno sa drugim nikako ne ide. Ti možeš da ih upariš ali dobijena ptica nema nikakve vrednosti.
Sasa odakle ti sad to da su satineti lipohromske ptice, uzmi malo literaturu procitaj pa tad pisi o tome, nemoj ljude pogresno da ucis. Jeste da se netreba pariti bakarasti i satinet kanarinci, ali vrscanin da znas da su kod SVIH satineta, crnih, ahatnih,smedjih i izabela i ako su ptice svetle, zadrzali su se melanini tako da se po njima javljaju razredjeni melaninski crtezi u vidu bele kafe......
Kod satinet ptica preovlađuje lipohromska osnova i zbog toga se ne preporučuje parenje sa pticama gde je melanin jako izražen. Ja nisam rekao da se ne mogu pariti jedni sa drugima već da je to u praksi nešto sasvim drugo i daleko od izložbene ptice.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 17:33

SAŠA ::
drazen ::
SAŠA ::
Ne bih ti preporučio ovu kombinaciju jer satinet kanarinci spadaju u lipohromske ptice a bakarci u melaninske. Jednostavno jedno sa drugim nikako ne ide. Ti možeš da ih upariš ali dobijena ptica nema nikakve vrednosti.
Sasa odakle ti sad to da su satineti lipohromske ptice, uzmi malo literaturu procitaj pa tad pisi o tome, nemoj ljude pogresno da ucis. Jeste da se netreba pariti bakarasti i satinet kanarinci, ali vrscanin da znas da su kod SVIH satineta, crnih, ahatnih,smedjih i izabela i ako su ptice svetle, zadrzali su se melanini tako da se po njima javljaju razredjeni melaninski crtezi u vidu bele kafe......
Kod satinet ptica preovlađuje lipohromska osnova i zbog toga se ne preporučuje parenje sa pticama gde je melanin jako izražen. Ja nisam rekao da se ne mogu pariti jedni sa drugima već da je to u praksi nešto sasvim drugo i daleko od izložbene ptice.


satineti su melaninske ptice i pare se u kombinaciji sa ahatima,opalima,izabelama,eumima,topazima,

parenjem satineta sa satinetima tokom godina se gube šare koje su tamnom smeđe zato je poželjno bar svake treće godine parenje sa nekom drugom mutacijom.
sve u svemu oni su melaninske ptice i imaju svijetlo smeđe potperje,od boje bijele kafe do svijetlo sive.

parenjem sa drugim mutacijama poboljšavaju jedni druge i dakako da su izložbene ptice.
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 18:16

Martine, Lujo ti je dao dobar odgovor. A, posteno Sasa i ja prvi put cujem da su satineti lipihromske ptice. Znam da drzis dobre Satinete pa me zacudilo.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 18:52

[Куоте = "ралевулцан"] Мартине, Лујо ти је дао добар одговор. А, постено Саса и ја први пут цујем да су сатинети липихромске птице. Знам да дрзис добре Сатине па ме зацудило. [/ Куоте]
Dao sam onakav odgovor na osnovu ličnog iskustva, jer stvarno nikada nisam ni pokušavao da uparim satinet i bakarca. Vidim sada da je i to izvodljivo na osnovu literature, a verovatno i nečije prakse, pa se evo izvinjavam svima na brzopletom odgovoru. Čak šta više, sada me je ovo zaintrigiralo i kolko sutra ću da probam sa ovom kombinacijom i javljam vam sigurno kakvi su pilići. study
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 19:33

Ja Sasa, prijatelju moj, nikada nebih pario satineta sa bakarcem pa ne preporucujem ni tebi jer ne verujem da ce iz te kombinacije ispasti nesto dobro i tu se slazemo. Jedini spor je oko toga sa cime treba pariti satinet kanarinca da se nebi izgubio melaninski crtez i to sto si rekao da je satinet lipohromska ptica. Dakle, satinet nikada nije bio niti moze biti lipohromska ptica. Dalje ne treba preporucivati parenje satinet x satinet zbog toga sto se gubi melaninska sara tj crtez koji, po meni i krasi ovu pticu vec je treba pariti sa nosiocima satinea, sa opalima, izabelama, ahatima, topazima da bi dobili jak crtez na krilima i jak melanin. Toliko za sada i zelim ti sve najlepse za Vaskrsnje praznike i puno, puno mladih ove sezone Znas da nesto treba da ostavis i za mene Shampione. Hristos Voskrese! cheers
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 20:10

Satinet se nasledjuje spolnovezano tako da оd kombinaciju bakarec x satine dobili bi M.normali nosici satine Z. normal ...Jel tako?


Последњи изменио Canary Martin дана Sat 03 Apr 2010, 20:48. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
ralevulcan
Član
Član
ralevulcan


Број порука : 69
Join date : 29.12.2009
Age : 62
Локација : Kragujevac

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 20:40

Martine ne mislis Ti. To je davno neko napisao. U sustini tj u praksi je tako. E sad, kroz sve to trebas preci i pariti, pariti, pariti ptice. Bakarni kanarinac, Bakarac ili kako ga vec ko zove jeste Normal melanin ali sa satinetom ne verujem da ce dati ista dobro. Procitaj sta smo Lujo, Sasa i ja napisali pa ce ti biti sve jasnije. U sustini svi isto mislimo samo smo to drugacije napisali. Pozz!
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 20:52

Оk I ja sam se gresno izrazio ...Hvala puno na objashnjenje Pozzdrav!!
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 21:55

Canary Martin ::
Satinet se nasledjuje spolnovezano tako da оd kombinaciju bakarec x satine dobili bi M.normali nosici satine Z. normal ...Jel tako?

reci točno koje ptice imaš pa ti odgovorim što možeš.ovako je samo nagađanje,šta ja znam imaš li ti satinete ,bijele žute crvene ili pak mozaične.
Назад на врх Go down
Canary Martin
Član
Član
Canary Martin


Број порука : 57
Join date : 05.12.2009
Age : 29

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 03 Apr 2010, 22:03

Imam zuti satinet zenka nije mozaik a od muzjaci imam one koi sam naveo bakarac,onix,zuti-crna serija i ahat mozaik..
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySun 04 Apr 2010, 00:56

Canary Martin ::
Imam zuti satinet zenka nije mozaik a od muzjaci imam one koi sam naveo bakarac,onix,zuti-crna serija i ahat mozaik..

nije ništa od toga baš poželjno ali probaj sa žutim crne serije.
Назад на врх Go down
jelenalaz
Posetilac
Posetilac



Број порука : 9
Join date : 04.11.2011

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 05 Nov 2011, 16:44

Canary Martin ::
Imam zuti satinet zenka nije mozaik a od muzjaci imam one koi sam naveo bakarac,onix,zuti-crna serija i ahat mozaik..
kupi i muzjaka u satinet zutom
resen problem
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 EmptySat 05 Nov 2011, 18:41

jelenalaz ::
Canary Martin ::
Imam zuti satinet zenka nije mozaik a od muzjaci imam one koi sam naveo bakarac,onix,zuti-crna serija i ahat mozaik..
kupi i muzjaka u satinet zutom
resen problem

nije ni to riješenje,može ali satinet sa satinetom ako nisu top ptice dobiti će smeče,bolje riješenje je izabel nosioc satineta. Wink
Назад на врх Go down
Sponsored content





SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: SATINETI KANARINCE   SATINETI KANARINCE - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
SATINETI KANARINCE
Назад на врх 
Страна 3 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI BOJE-
Скочи на: