PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 UZGOJ KANARINACA

Go down 
+68
Alek 69
sphone
PetarMakce
Goran Cvetanoski-Coko
pedja
Rale paracinac
budisic
doctor 1
topaz
belobradi
Gagi77
poljakovtanja
Petar Aleksic
suljaga
IVANCO
ned0__
AndrijaKg
sasaznas
Rilekson
Damir
bili
vrscanin
crnitica
pepikg
glusacsv
PITALICA
madnesstears
bondža1
nici96
dane 87
diskus
cajzla
farmacy
tole
lanmiihtm
Mica Vasic
Luka Perica
ivan83
goran70
alann
boris
majanole
Drle
Zokbok988
jevca5
novaksin
NebojsaB
pticar_amater
trnar
ulicni hodac
lujo
kumca
markojunior
Timbrado
Ivica
Gost
gost1
grga
g0g0 1
pticar nis
ZOKICA
batostanisic
BOCKA
ticar
sestoperac
Бане
Milan
Zika
72 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next
АуторПорука
dane 87
Član
Član
dane 87


Број порука : 55
Join date : 26.01.2011
Age : 36
Локација : Aleksnadrovac Zupski

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyMon 11 Apr 2011, 23:25

moze mi reci posto se moji kanarinci zavrsavaju mitenje da li mogu da ih parim?? poceo sam da gajim pa nisam bas upucen???
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyTue 12 Apr 2011, 02:08

dane 87 ::
moze mi reci posto se moji kanarinci zavrsavaju mitenje da li mogu da ih parim?? poceo sam da gajim pa nisam bas upucen???

prijatelju, nije mi bas jasno kako ti ptice tek sada zavrsavaju mitarenje? Question

ali ipak ako su zavrsili i kad ih usilis mozes krenuti sa parenjem. nije kasno.

puno uspeha ti zelim. cheers
Назад на врх Go down
dane 87
Član
Član
dane 87


Број порука : 55
Join date : 26.01.2011
Age : 36
Локација : Aleksnadrovac Zupski

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyTue 12 Apr 2011, 11:16

ptice su bilu u tolom uvek, posto sam ih promenio gde su bile, one su pocele da se mitit mada sad su pri kraja toga, hvala lepo na savetu ...
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyFri 06 May 2011, 23:53

Danas sam se ponovo uverio da čovek uči dok je živ. Jedna kanarinka je sasvim normalno odgajila i othranila tri pileta u gnezdu, sve dok pilići nisu napunili 20 dana starosti. Danas kad sam obilazio gnezda, video sam jedno od ta tri pileta u očajnom stanju. Svo je izubijano i krvavo. Jedno mu je krilo čak i polomljeno. Kao da ga je mačka dohvatila. Odma sam ga izvadio iz kaveza i pokušao da mu pomognem kolko sam mogao. Na silu sam ga nekako ručno dohranio i ostavio samo u drugo gnezdo u drugom kavezu. Ako preživi do ujutru biće pravo čudo.
Ceo dan razmišljam šta je moglo da natera ženku da ovako nešto uradi svom piletu. U opšte nemogu da nađem neko razumno objašnjenje. Ostala dva pileta su netaknuta i u odličnoj formi.
Napominjem da u tu prostoriju, gde se pare i izvode kanarinci, niko osim mene ne ulazi. Pristup bilo kakvim drugim životinjama ili pticama je nemoguć.
Zanima me vaše mišljenje o ovom užasnom događaju i da li je možda neko imao slična iskustva.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 07 May 2011, 00:10

Pa jedino ako ga je čupala jer hoće da se gnezdi.
Mada čuo sam za sličan slučaj kod odgajivača iz Pirota gde su ženke pojele mlada u toj starosti čak su im i unutrašnjost stomaka jele. Ne znam o čemu se radi.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 07 May 2011, 00:22

E sad si me "utešio"- UŽAS. Nije ovde u pitanju bilo čupanje pileta zbog novog parenja. Uopšte nije očupano već izubijano do smrti! No
Назад на врх Go down
nici96
Posetilac
Posetilac



Број порука : 4
Join date : 05.05.2011

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 07 May 2011, 00:32

naj verovatnije je bilo bolesljivo Mad
Назад на врх Go down
bondža1
Član
Član



Број порука : 67
Join date : 05.03.2010

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 07 May 2011, 00:50

SAŠA ::
Danas sam se ponovo uverio da čovek uči dok je živ. Jedna kanarinka je sasvim normalno odgajila i othranila tri pileta u gnezdu, sve dok pilići nisu napunili 20 dana starosti. Danas kad sam obilazio gnezda, video sam jedno od ta tri pileta u očajnom stanju. Svo je izubijano i krvavo. Jedno mu je krilo čak i polomljeno. Kao da ga je mačka dohvatila. Odma sam ga izvadio iz kaveza i pokušao da mu pomognem kolko sam mogao. Na silu sam ga nekako ručno dohranio i ostavio samo u drugo gnezdo u drugom kavezu. Ako preživi do ujutru biće pravo čudo.
Ceo dan razmišljam šta je moglo da natera ženku da ovako nešto uradi svom piletu. U opšte nemogu da nađem neko razumno objašnjenje. Ostala dva pileta su netaknuta i u odličnoj formi.
Napominjem da u tu prostoriju, gde se pare i izvode kanarinci, niko osim mene ne ulazi. Pristup bilo kakvim drugim životinjama ili pticama je nemoguć.
Zanima me vaše mišljenje o ovom užasnom događaju i da li je možda neko imao slična iskustva.

Slicno iskustvo nisam imao ali nazalost i to se desava kod ptica iz vise faktora moguce da je prirodni instikt proradio kod zenke ako je osetila da je slaba nejaka da odhrani sve tri ptica tako da eliminise ,jedno obicno najslabije MADA NE MORA DA ZNACI da je to u pitanju mozda zenki nedostaju vitamini,proteini,kalcijum pa se jave takvi slucajevi, mozda je zenka spremna za parenje pa tako ispoljava nervozu kad nema muzjaka pored nje itd itd..... Moj savet druze izbaci zenku iz priplod ili ako mislis i dalje da radis sa njom lepo je istretiraj odmori pa u nove pobede.
Назад на врх Go down
madnesstears
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 21.10.2010

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyWed 13 Jul 2011, 00:36

Pozdrav svima!
Ja sam nedavno kupio jednog kanarinca muzjaka. Posto vidim da previse postova ima kod ovih ptica, a trebalo bi mi dani da procitam sve to, a odgovor bi mi trebao sto pre, ako moze neko da mi odgovori.
Moj kanarinac je star 15 meseci, lepo je poceo da peva, ali doslo je toplo vreme, i poceo je da menja perje. Tacno jos ne znam koje je vrste, ali kad sam ga kupio bio je narandzaaste boje, posle desetak dana je postao beo s narandzastim flekama.
Pitanje mi glasi dokle vremenski traje promena perja, i posto je skoro postao beo, da li mogu da dajem sargarepu ili kasjiju sto pretezno sadrzi karotin.
Imam i zebe. i non stop pevaju, bojim se da kanarinac ne preuzme njihovu pesmu, da li je to moguce?
Unapred hvala!
Назад на врх Go down
PITALICA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 19.09.2011
Age : 52
Локација : Beograd

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyMon 19 Sep 2011, 10:09

Videla sam negde temu o bolestima kanarinaca, ali sada ne mogu da je nadjem. MIslim da je moje pitanje prikladno i za ovu temu. Mislim da mi je kanarinac bolesljiv i ne znam kako da mu pomognem. U blizini imam samo veterinara koji mi nije dobro izlecio macke i pse, drzavni veterinar, pa ne znam da li ima svrhe da je vodim tamo. Eto, ona je sve vise pokunjena. Mislim da baca perje, ali sam joj sa vitaminima malo to ublazila. Malo je nosila u gnezdo nesto, pa sam je cak stavila sa muzjakom da se pari, ali je bila pokunjena i steta, posto je muzijak bio spreman i na nju skakao. Odvojila sam ih zbog toga vrlo brzo. Ona je mnogo spavala i on se ljutio. Deluje normalno jedino kada joj dajem da jede, i ima jak apetit, ali samo spava. I nekako mi je cudno stalno joj se klima repic i to malo previse dok stoji ili cak i drema. Sada ima mali proliv. I mozda sam primetila da je danas kao malo kinula tri puta uzastopce, ali to sam samo danas primetila. Ostale dane to ne radi. Ako moze neko da mi se javi sto pre, jer radim i druge poslove, pa jedva stizem da nadgledam kanarince, ali ispeva mi. pozd.
Назад на врх Go down
PITALICA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 19.09.2011
Age : 52
Локација : Beograd

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: odgovor   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyTue 20 Sep 2011, 16:09

Hvala svima koji su u moje sanduce poslali poruku kako bi mi pomogli. Ipak, ne radi se izgleda o nekoj velikoj bolesti. Ptica mi je jednostavno, kada sam izvadila muzjaka, sama od sebe zivnula. I sada ne vidim da joj ista fali. Sem ona uvek tamo malo vise spava, Uvek posle jela voli da spavucka, pa onda i posle podne malo. Ipak, taj dan kada sam joj izvadila muzjaka stvarno je bila pospana i jako neraspolozena. Procitala sam na forumu da joj dam malo kamilice i neko zrnce maka, a posle mi je jedan odgaivac rekao da stavim i malo andola u vodu sto sam i uradila. Ali, tu vodu sa andolom sam joj brzo sklonila, mada je iz nje pila. I eto, na kraju je postala normalna. Ali, i dalje voli da spava posle jela, ipak sada manje. Onda sam opet pustila da se vidi sa muzjakom koji peva stalno i natpevava mi se sa drugim muzjacima, on je poceo da peva kad je video, ali mu vec dva dana ne dajem nista radi usiljavanja i to se vidi. Nije bas skroz lud kao pre sto je bio kada sam ga prvi put spajala sa njom. Da, spajala sam ih dva puta, ali brzo sam ga vadila posto sam videla da je zenka nezainteresovana prvi put, a drugi jer sam mislila da mi je zenka bolesna. Mada sve se to dogadja u samo nekoliko dana.. I sada kada sam ih pustila da se vidi on je zapevao gledao u nju, setkao po zici, ali ne onako ludo kao pre dva tri dana . a ona je gledala, i gledajuci cak trcala sa jedne na drugu stranu kaveza i kao da je htela da dodje do njega, a taj dan mi je spavala u gnezdu. Onda sam ga priblizila njenom kavezu, ali nije kao i prva dva puta juruo u kavez unutra vec ga je ona zvala i cak se priblizila vratima. Sada su zajedno., Vidi se da je on pre samo nekoliko dana bio spreman, hteo je i da skace na nju, ali ona je bezala. Sada se ponasa normalno, jedino je stalno budi kada spava, to ga i dalje nervira. Budi je tako sto je probudi a onda se kao ljube jako dugo, i ona pusta neke cudne zvuke. Kao da se prvo naljuti sto je budi, pa onda popusti i tako ostane ljubeci se sa njim. Ipak, ona manje spava i ne nosi nista u gnezdo i deluje mnogo opustenije nego pre. Eto, sada je moje pitanje koliko da ih ostavim zajedno? Juce sam ih ponovo spojila? UNapred hvala..
Назад на врх Go down
PITALICA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 19.09.2011
Age : 52
Локација : Beograd

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyTue 20 Sep 2011, 16:18

a imam i jednog starog muzjaka koji ne znam da li moze da se pari, kod mene je vec osam godina, jako je lep, belo sivi crni, ali sve skladne boje, neverovatno. Taj mi je ceo zivot pevao kao lud. Sam je doleteo kod nas. Imao je prsten i mi smo ga spasili od macke da ga ne pojede. Slavujar je i peva tako jako i bas kao pravi slavuj. Samo sto isto imitira sve, pa peva tu svoju pesmu, a onda imitira sve druge ptice i njihove pesme. Neverovatno. Jedino kada cuje gavrana i sovu , to imam na nekom satu, tada se plasi i juri po kavezu,. A ovaj drugi kanarinac mi peva u nekom trenutku kao gavran, samo nije bio kod mene da to nauci od tog naseg sata. E, njega ovaj u tom delu nikako ne imitira.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyWed 21 Sep 2011, 08:35

Moj je savet da ne brzas sa parenjem može da se desi da počne da spava i mužjak. Uzmi ženku i pogledaj da li na grudima i stomaku ima masne naslage (žuto) ili je mršava. Obrati pažnju i na stomak koje je boje i da li se vidi upala a obavezno pogledaj da li joj je grudna kost naglašena. Moguće je da je pokunjena zbog mitarenja jer iscrpljuje pticu, parenje i pravljenje gnezda je dodatno iscrpljuje tako da to nije preporučljivo. Daj joj vitamine i redovno čisti kavez ( ako nema simptome bolesti).
Назад на врх Go down
PITALICA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 19.09.2011
Age : 52
Локација : Beograd

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyWed 21 Sep 2011, 08:56

Milane, hvala! Znaci koliko vidim iz ovoga tvoj savet je razdvojim ipak ptice. Ona mi sada deluje sve zdravije i zdravije, a oni sve smireniji i smireniji zajedno!
Назад на врх Go down
PITALICA
Posetilac
Posetilac



Број порука : 6
Join date : 19.09.2011
Age : 52
Локација : Beograd

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyWed 21 Sep 2011, 09:00

Vitamine im dajem redovno, ona se malo mitarila, ali otkada joj dajem vitamine sve je proslo. Sada deluje zdravo. JUce je manje spavala. Imam dve ptice vec desetak godina i ne uzimamo ih u ruke, srce nam se cepa kada beze . Tako da sada ne bih ni znala da li je mrsava ili nije. Oni meni svi deluju mrsavo kada ih uhvatim u ruku.Nokte im je sekao komsija golubar.
Назад на врх Go down
glusacsv
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 04.12.2011
Age : 72
Локација : pancevo

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySun 04 Dec 2011, 17:20

upomoc!uginula mi tri kanarinca u gnezdu,stari pet dana,drzim zenku i muzjaka skupa,oni su uredu,zenka je lezala cak i na mrtvom,to joj je bilo prvo gnezdo,u istom danu svi mladi uginuli,tuga...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySun 04 Dec 2011, 18:15

Verovatno ih nije hranila.

Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: sta je u pitanju?   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 11 Feb 2012, 17:55

Jedna zenka mi se parila i snela 3 jajeta,pa jedan dan pauze i vidim cetvrto jaje danas.Juce primetim da se tesko penje po stajalicama,malo lezi,pa opet ustaje i nekako jedva hoda.Jutros kad sam obisao vidim lezi.malopre odem da obidjem sam cujem TUP.Pogledam zenka na dnu kaveza,prevrnuta,ne moze da se ispravi,ja je uzmem u ruku vidim da se jadna nadula i ne mrdapoprskao sam je sa vodom malo.Znate kakav je osecaj.Vratio sam je u gnezdo ali ne verujem da ce se oporaviti,mislim da izdise od neke muke.Ne znam sta je.Nemam gde jaja da podmetnem,ostale nisu spremne.
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: >?   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 11 Feb 2012, 21:24

JEL IMAO NEKO SLICNO ISKUSTVO,TREBA MI SAVET?!
Od kad sam je vratio u gnezdo,lezi u njemu,pogledam povremeno,sad sam ugasio svetlo,muzjak je hrani povremeno,ali me strah da ce ponovo pokusati da izadje i nemoze da se popne. nisam stalno tu da vidim da je dignem.danas sam se slucajno bio u tom momentu kod njih.sav sam sj....danas.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySun 12 Feb 2012, 01:20

Meni je jedan ženka uginula tako pre par dana, ispostavilo se da je jaje "zapeklo" a ja nisam bio kući taj dan. Proveri da li ima jaje u zadnjici i ako ima namaži zejtinom da ga izbaci ako može.
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyMon 13 Feb 2012, 16:07

Nazalost uginula je na jajima.mucila se juce od kad sam je vratio,namazao zejtinom,imala je jos jedno jaje u sebi i nije mogla dalje.Muzjak je cijukao kad sam jutros usao kod ptica,odmah sam znao da nesto nije u redu.
izvadio sam gnezdo i 4 jaja u njemu.Tuga..
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptySat 10 Mar 2012, 04:15

Novi sam u odgoju kanarinaca, tacnije ovo mi je prvo leglo u zivotu i molim za savjet ako sam negde pogresio...
Usilio sam mladog muzijaka i mladu zenku, parili su se odmah cim sam ih sastavio i u gnezdu i van njega i to vise puta na moje oci, rano ujutro i navece...
Drzao sam ih zajedno dok zenka nije snela trece jaje i tad sam ih odvojio i ostavio u vizuelnom kontaktu, zenka je snela ukupno pet jaja i nepomicno lezi na njima vec cetvrti dan, ustaje retko samo da pije i jede...
Trenutno joj od hrane dajem samo mesavinu za kanarince i svaki dan krisku sveze jabuke...
Interesuje me kolika je verovatnoca da jaja budu plodna ?
Inace sve sto sam primenio od usiljavanja pa sve do sad je ono sto sam procitao na ovom forumu, jer svog licnog iskustva u razmnozavanju nemam ni malo...
Sta sve smijem davati kanarinki kad se izlegu mladi ???
Inace joj dajem svaki dan ribanu mrkvu, krisku jabuke, povremeno zumanjak i belanjak tvrdo kuhanog jajeta, narandzu, bananu, rendane orase, i nista od toga ne mesam vec posluzim sve odvojeno pa da sami jedu sta zele a u glavnom jedu sve...
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyMon 12 Mar 2012, 01:26

DA LI IMA NEKO OD DOBRONAMERNIH UZGAJIVACA KANARINACA DA MI DA SAVET NA MOJ PRETHODNI POST ???
Interesuje me samo da li sam negde pogresio, jer se po prvi put susrecem sa razmnozavanjem kanarinaca i ne bih voleo da svojim neznanjem ugrozim svoje ptice ili mlade ako se izlegu...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyMon 12 Mar 2012, 01:45

Videćeš za desetak dana da li si sve uradio kako treba Smile
Veruj mi niko od nas ne zna da li su 100% jaja pladna, koliko će se ptića izlegnuti, da li će ženka hteti da ih hrani, da li će preživeti da dobiju perje i da li će ih čupati kad dobiju perje...to sve vreme kaže.
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 41
Локација : banja luka

UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 EmptyMon 12 Mar 2012, 01:51

HVALA DRUZE...
u svom neznanju i rec podrske me ohrabri, jer zaista ne znam nista o razmnozavanju... proucio sam vas forum i primenio sve sto sam na njemu naucio... za sad je sve dobro islo, a nadam se da cu uspjeti izgurati i do kraja...
MOZETE LI MI KAD UHVATITE VREMENA JOS SAMO PISATI STA SMEM DAVATI OD HRANE SEMENSKE, VOCA I POVRCA KAD I NA SVET DODJU MLADI ???
HVALA !!!
Назад на врх Go down
Sponsored content





UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty
ПорукаНаслов: Re: UZGOJ KANARINACA   UZGOJ KANARINACA - Page 8 Empty

Назад на врх Go down
 
UZGOJ KANARINACA
Назад на врх 
Страна 8 of 13Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» parenje kanarinaca
» Priprema za razmnozavanje
» karike kod kanarinaca

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: