PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
izrada kaveza - Page 7 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
izrada kaveza - Page 7 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
izrada kaveza - Page 7 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
izrada kaveza - Page 7 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
izrada kaveza - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
izrada kaveza - Page 7 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
izrada kaveza - Page 7 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
izrada kaveza - Page 7 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
izrada kaveza - Page 7 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
izrada kaveza - Page 7 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
izrada kaveza - Page 7 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
izrada kaveza - Page 7 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
izrada kaveza - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
izrada kaveza - Page 7 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 izrada kaveza

Go down 
+53
majanole
jova lepi
diskus
vrscanin
delijovan
Ninoslav84
voja_ilic
lakiso
Milan Nis
ZOKICA
Drle
lujo
ralevulcan
rdejan74
grujo
3maj08
dragan222
jevta95
pticar nis
Santa
sale1977
ivan83
marko nis
Ivan_ks
kostavr
robin
kumca
sasaznas
goran
Gost
saša vr
zorule77
belobradi
Steva
bogdanik
raskokat
Petar
BOCKA
Rasko
gost1
milos0205
Laza
Luckyboy
batostanisic
ticar
Sokoly
sestoperac
sasha
kemo89
saso78
Бане
Milan
CanaryZone
57 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АуторПорука
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyThu 14 Jan 2010, 06:44

Izvinjavam se ako sam promasio odgovor na moje pitanje u prethodnim postovima,logujem se preko tel-a,jer mi je net u kvaru,pa ne uspem vecinu da procitam. Moje pitanje bi bilo gde nabavljate zicu za izradu kaveza?
Znaci zanima me vec spojena zica u mrezu, ne pojedinacna zica koju treba spajati...
Назад на врх Go down
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 04:10

Posto mi na prethodi post nije niko odgovorio,nadam se da cu sa ovim imati vise srece Very Happy Btw za prethodi sam i sam nasao odgovor. Zanima me resetkasto dno kaveza,da li smeta pticama? Tj,da li im smetaju prazna polja izmedju resetki? Nesto imam trip da ce polomiti noge Sad
Pitam jer imam u planu izradu kaveza koji jos nigde nisam video,a cini mi se da bi se dobro pokazao u praksi,bar sto se tice odrzavanja higijene i cistoce...
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 06:04

3maj08 ::
Posto mi na prethodi post nije niko odgovorio,nadam se da cu sa ovim imati vise srece Very Happy Btw za prethodi sam i sam nasao odgovor. Zanima me resetkasto dno kaveza,da li smeta pticama? Tj,da li im smetaju prazna polja izmedju resetki? Nesto imam trip da ce polomiti noge Sad
Pitam jer imam u planu izradu kaveza koji jos nigde nisam video,a cini mi se da bi se dobro pokazao u praksi,bar sto se tice odrzavanja higijene i cistoce...

što to nisi vidio kaveze sa rešetkastim dnom,to je izmišljeno prije 50 godina.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 12:33

U svim kavezima se obavezno i postavlja rešetkasto dno. Čak šta više, ide se na to da se i u letilicama i volijerama postavi na dno rešetka jer skoro sve vrste bolesti ptica i potiču odatle.
Назад на врх Go down
grujo
Posetilac
Posetilac
grujo


Број порука : 15
Join date : 13.12.2009
Age : 44
Локација : Kraljevo

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 13:08

Mislim da je Sasa u pravu,veoma je bitno za ptice da nemaju kontakt sa izmetom tako da je najbolje za sve kaveze ili volijere da imaju zicu ili resetku na dnu.Po meni se u volijerama najbolje pokazala podloga od strugotine (krupne),a najbolje bi bilo da se nadje bora posto to drvo sadrzi smolu od koje beze svi paraziti.Posto vecina drvenih kaveza nema resetku dole ,a kao ni moji,je najcesce koristim pesak a koliko vidim mnogi stavljaju i obican papir ili novine ali ja nisam za to.
Ja sam nekada pravio kaveze od divlje tresnje i to izuzetne ali sam video da se to ne isplati i prestao.Pravio sam i volijere,poslacu vam sliku jedne moje volijere samo da uslikam,a i moderatoru ovog foruma sam pravio prednjice za vitrinu.Od drveta sam najcesce koristio lipu i divlju tresnju,zica aluminijumska 2 mm,dna ili fioke od aluminijumskog lima.Nekadan je imala da se nabavi i prohromska zica debljine 1.2 mm ,1.6 mm ali sada vise nema.Sve je to lepo ali se ne isplati tako da ja sada narucujem kaveze kod Bana u Krusevcu, veoma dobri,a sto se tice tih Leskovackih i td nisam nesto zadovoljan,moze to i bolje.Odusevljen sam ovim jedinstvenim kavezima iz Hrvatske i samo mogu da cestitam majstoru.Nisu bas funkcionalni ali su lepi i jedinstveni,svaka cast!!!
Назад на врх Go down
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 18:45

ticar ::
3maj08 ::
Posto mi na prethodi post nije niko odgovorio,nadam se da cu sa ovim imati vise srece Very Happy Btw za prethodi sam i sam nasao odgovor. Zanima me resetkasto dno kaveza,da li smeta pticama? Tj,da li im smetaju prazna polja izmedju resetki? Nesto imam trip da ce polomiti noge Sad
Pitam jer imam u planu izradu kaveza koji jos nigde nisam video,a cini mi se da bi se dobro pokazao u praksi,bar sto se tice odrzavanja higijene i cistoce...

što to nisi vidio kaveze sa rešetkastim dnom,to je izmišljeno prije 50 godina.

Izvini, kako da shvatim ovaj odgovor? Ako sam pitao,ne znaci da sam totalni debil,vec kao i uvek uzgajivaci bolje znaju,jer imaju vise iskustva, zato sam pitao, mozda je neko imao negativna iskustva, dobro dodje kada neko pocinje, kao ja, vise misljenja, nego da radim sve na svoju ruku. Stvarno nisam ocekivao od Vas ovakav odgovor,jer sam citao Vase postove,i imao sam drugacije misljenje o Vama. I da btw video sam kavez sa resetkastim dnom vise puta, hvala za info, nisam znao kad je izmisljeno...

SAŠA ::
U svim kavezima se obavezno i postavlja rešetkasto dno. Čak šta više, ide se na to da se i u letilicama i volijerama postavi na dno rešetka jer skoro sve vrste bolesti ptica i potiču odatle.


Hvala imenjace, tako sam i mislio,ali bolje jednom pitati,nego 10 puta pogresno raditi. Ako nadjem zicu koja mi odgovara, okacicu ovde moju ideju o kavezu...
Назад на врх Go down
grujo
Posetilac
Posetilac
grujo


Број порука : 15
Join date : 13.12.2009
Age : 44
Локација : Kraljevo

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 18:57

Vec ti je receno a ti uradi sam kako hoces,tvoja je odluka.mislim da je za vece kaveze kao sto su za parenje bolje postaviti resetkasto dno tako da odrasli i mladi ne bi imali kotakt sa izmetom.U malim kavezima je to tesko izvodljivo uostalom zavisi koju vrstu ptica drzis.Ovde u Kraljevu imas da kupis zicu aluminijumsku po 1 metar duzine i mislim da kilo te zice kosta oko 600 din a u kilu imas za dosta kaveza.Imas i razlicitih dimenzija te zice.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 19:16

zmaj, samo napred i pusti slike da vidimo kako je ispalo.
a mogo bi i skicu da napravis pa da vidimo i malo prokomentarisemo, da damo neku korisnu ideju.

drzim ti palceve.

pozz
Назад на врх Go down
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 19:23

grujo ::
Vec ti je receno a ti uradi sam kako hoces,tvoja je odluka. Mislim da je za vece kaveze kao sto su za parenje bolje postaviti resetkasto dno tako da odrasli i mladi ne bi imali kotakt sa izmetom.U malim kavezima je to tesko izvodljivo uostalom zavisi koju vrstu ptica drzis.Ovde u Kraljevu imas da kupis zicu aluminijumsku po 1 metar duzine i mislim da kilo te zice kosta oko 600 din a u kilu imas za dosta kaveza. Imas i razlicitih dimenzija te zice.
Pogresno si me razumeo cim si napisao 'uradi kako hoces' Smile Stavicu resetkasto dno, a vasi odgovori su mi samo pomogli za tu odluku. Kavezi bi mi bili 60x40x40, a drzim zebraste zebe. Ovde ima neka zica, i vec sam pravio kavez od nje,ali je teska za obradjivanje i dosta je tanka. Treba mi deblja,pa cu da odem do stovarista, trebalo bi da nadjem zicu iz prvog posta ove teme,jer bi mi takva odgovarala...
Ovde se placa na metar, a placanje na kilo mi se cini bas povoljno, da mi je Kraljevo blize,ne bi bilo problema Very Happy
Pozdrav
Sasa
Назад на врх Go down
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyTue 19 Jan 2010, 19:26

DonMiki ::
zmaj, samo napred i pusti slike da vidimo kako je ispalo.
a mogo bi i skicu da napravis pa da vidimo i malo prokomentarisemo, da damo neku korisnu ideju.

drzim ti palceve.

pozz
Hvala brate na podrsci, probacu veceras da uradim skicu u fotosopu, pa sutra da okacim...
Pozdrav,
Sasa
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 20 Jan 2010, 00:19

uzmes zicu 2mm pocincanu u stovaristu i malo je zategnes da se ispravi i isijeces na mjere ,ja zicu ispravljam tako sto odmotam sa bunta 40 metara i svezem je na jednom kraaju za nesto cvrsto a na drugom za auto i malo cimnem autom i zica je ispravljena
Назад на врх Go down
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 20 Jan 2010, 01:29

sasaznas ::
uzmes zicu 2mm pocincanu u stovaristu i malo je zategnes da se ispravi i isijeces na mjere ,ja zicu ispravljam tako sto odmotam sa bunta 40 metara i svezem je na jednom kraju za nesto cvrsto a na drugom za auto i malo cimnem autom i zica je ispravljena
Hvala na savetu, pretpostavljam da je to pocincana mrezasta zica,jer sam cuo za pocincanu zicu za ogradu i za vinogradarstvo, ali nije mrezasta...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 20 Jan 2010, 03:02

sasaznas ::
uzmes zicu 2mm pocincanu u stovaristu i malo je zategnes da se ispravi i isijeces na mjere ,ja zicu ispravljam tako sto odmotam sa bunta 40 metara i svezem je na jednom kraaju za nesto cvrsto a na drugom za auto i malo cimnem autom i zica je ispravljena
Ovaj sistem sa probao milion puta i ne pali /ako se misli na žicu ne na mrežu/ Kidao sam žicu, isčupao sam i jedno manje drvo Sad čim je pustim vrati se.
Назад на врх Go down
rdejan74
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 14.01.2010
Age : 49
Локација : Pancevo

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 20 Jan 2010, 03:59

Slazem se sa Milanom. Da bi se ispravila zica iz kotura potrebno je da se propusti kroz specijalnu masinu za ispravljanje koja kosta nekoliko hiljada evra. Zice u koturovima koje su na trzisu su napravljene da budu meke.
Назад на врх Go down
rdejan74
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 14.01.2010
Age : 49
Локација : Pancevo

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 20 Jan 2010, 04:20

3maj08 ::
Izvinjavam se ako sam promasio odgovor na moje pitanje u prethodnim postovima,logujem se preko tel-a,jer mi je net u kvaru,pa ne uspem vecinu da procitam. Moje pitanje bi bilo gde nabavljate zicu za izradu kaveza?
Znaci zanima me vec spojena zica u mrezu, ne pojedinacna zica koju treba spajati...

Probaj po stovaristima gradjevinskog materijala. Trazi punktovanu rabic mrezu za malterisanje ili ravnajuci sloj. Postoje u tablama 1x2m (od deblje zice i sa vecim otvorima) i u koturovima visine 1m (od tanje zice i sa manjim otvorima). Samo obrati paznju da su mreze zasticene cinkovanjem. Na trzistu postoje i plastificirane, pa...
Назад на врх Go down
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 20 Jan 2010, 06:20

rdejan74 ::
3maj08 ::
Izvinjavam se ako sam promasio odgovor na moje pitanje u prethodnim postovima,logujem se preko tel-a,jer mi je net u kvaru,pa ne uspem vecinu da procitam. Moje pitanje bi bilo gde nabavljate zicu za izradu kaveza?
Znaci zanima me vec spojena zica u mrezu, ne pojedinacna zica koju treba spajati...

Probaj po stovaristima gradjevinskog materijala. Trazi punktovanu rabic mrezu za malterisanje ili ravnajuci sloj. Postoje u tablama 1x2m (od deblje zice i sa vecim otvorima) i u koturovima visine 1m (od tanje zice i sa manjim otvorima). Samo obrati paznju da su mreze zasticene cinkovanjem. Na trzistu postoje i plastificirane, pa...
E hvala PUNO! Very Happy
Ovakav odgovor mi je trebao, iako sam nasao neku zicu, i napravio od nje kavez,nimalo mi se nije dopala! Sa ovako detaljnim uputama, trebalo bi bez problema da je nadjem. Ja sam trazio u gvozdjarama...
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyWed 20 Jan 2010, 08:52

zmaje imas u loznici na skoro svakom stovaristu plastificiranu zicu,punktovanu mrezastu,ispravljenu...loznica ti nije daleko od zvornika pa prosetaj po stovaristima i vidi sta ti odgovara))
Назад на врх Go down
3maj08
Član
Član
3maj08


Број порука : 39
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Локација : Zvornik, BiH

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyThu 21 Jan 2010, 20:47

Бане ::
zmaje imas u loznici na skoro svakom stovaristu plastificiranu zicu,punktovanu mrezastu,ispravljenu...loznica ti nije daleko od zvornika pa prosetaj po stovaristima i vidi sta ti odgovara))

Kad stignem otici cu do Loznice Cool Hvala....
Da se izvinim necu stici da okacim skicu kaveza do srede... Imam ispit u utorak, ne moze se stici sve pale
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptySun 09 May 2010, 00:26

Evo sad upravo izradjujem jedan kavez malo vecih dimenzija,ali u stilu u kom radim,pa sam odlucio da slikam skoro sam start i onda postavim slike i objasnjenje kom je to potrebno.Mislim da na sestoj strani je bilo komentara oko 1.6cm zice.To nije pocinkovana elektroda,to je prohromska elektroda,koja je idealna za kaveze.Pakovanje od 5kg sam platio negde oko 6000 din.Laka je duzine je 1m i moze bas dosta kaveza da se napravi.Takodje je stvar ukusa ko kakav kavez voli,ali ja volim da izradjujem po mene estetski lepe,kvalitetne i precizne.Vecina koja su postavljena nije bas puno truda ulozeno,zato i imam nameru da postavim postupak izrade od samog pocetka.Pozdrav svima
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptySun 09 May 2010, 00:56

Dobra ti je ta ideja, planirao sam da snimam ceo postupak izrade drvenog kaveza ali trenutno zbog selidbe nemam uslova. Milsim da će to biti korisni materjal.
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptySun 09 May 2010, 01:33

Pocecu od priprema.

Da bi kavez kasnije izgledao kako treba,prvo treba da nabavimo kvalitetan materijal,ja izradjujem od kuvane orahovine,ali svako moze drvo po izboru,najbitnije da je tvrdo(jasen,hrast,orah...),zatim treba naci majstora sa dobrom masinom koji ce vam strugati lajsne.Moje lajsne su secene u cetiri dimenzije:
0,9cm x 0,6cm
0,9cm x 0,9cm
0,9cm x 2,8cm
0,9cm x 2,2cm
Najbitnije za lajsne je da ih struze 1mm vecih dimenzija i zatim na diht masini spustiti na prave dimenzije,tako se dobijaju idealne lajsne.Pisem toliko o lajsnama jer kasnije prilikom sastavljanja lajsna povuce ako nije u 90 stepeni secena.
Za zicu koristim prohromsku elektrodu:
1,6cm
Burgija:
1,6cm(za ovo cete morati debelo da se potrudite)
Srafove:
0,2cm x 1,6cm
0,2cm x 1,2cm
0,2cm x 1,0cm
(za srafove takodje)
Prohromski lim:
0,6mm debljine(jedino ova mera je u mm)
Lepak za drvo(koristim Henkelov,vodootporni,steze za 15min.)
Za dno koristim ili lesonit od 0,3cm ili plastiku takodje 0,3cm

To su sve komponente potrebne za jedan kavez,naglasavam da ovo nisu kavezi koji se mogu praviti na brzaka,za prodaju da ne govorim,nikad se ne mogu isplatiti ali su kavezi po meni od svih drvenih koje sam ikada video ubedljivo najlepsi.
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyMon 10 May 2010, 01:02

Postupak krece od busenja lajsni,ja uvek krajnje lajsne zabusujem,tako da se ne vidi rupe od uvlacenja,samo lajsne koje idu izmedju su skroz probusene.Na sta obratiti paznju!
-Da obelezite pocetak alata za busenje i svaku lajsnu oznacite odakle pocinjete sa busenjem,da bi se kasnije rupe gadjale
-Posto se radi o burgiji 1,6mm ne pritiskati jer skrece
-Drzati busilicu pod sto pravijim uglom zato sto burgije lako pucaju
Kad zavrsite sa busenjem presmirglati

izrada kaveza - Page 7 4592847441_082a92b889_o
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyMon 10 May 2010, 01:09

Kad smo sve lajsne izbusili,obelezili i pripremili mozete da krenete u secenje.Radi lakseg podesavanja masine,lajsne razvrstajte u one koje secete pod 45 stepeni,i u one od 90 stepeni.
-Da bi mi sve lajsne bile podjetnake,ja ih ulepim sve koje se gadjaju jednu na drugu i secem odjednom,kasnije dobijate pravilniji oblik kaveza

izrada kaveza - Page 7 4593467846_9f2625eae4_o

Evo kako izgleda masina za secenje pod uglom,ako nemate mozete i neku improvizaciju,ali verujte da nikada nece da ispadnu odlicni kao sa masinom.

izrada kaveza - Page 7 4592847851_3e76efca59_o
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyMon 10 May 2010, 01:15

Ovako izgledaju pripremljene lajsne.

izrada kaveza - Page 7 4592847101_555c5294b8_o

Ovo je alat za busenje.Njega mozete da napravite kod svakog metalostrugara.

http://farm2.static.flickr.com/1160/4593467070_b3c0721ae5_o.jpg

A ovde je uslikan skoro sav materijal kao i pribor za izradu.Tu su lepak,alat za busenje,sve potrebne velicine srafova,kao i stegice,busilica,klesta za secenje zice

izrada kaveza - Page 7 4592847329_4e0f7956fc_o
Назад на врх Go down
raskokat
Član
Član
raskokat


Број порука : 55
Join date : 04.07.2009
Локација : Kragujevac

izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 EmptyMon 10 May 2010, 01:22

Sklapanje uvek pocinjem od donje lajsne tako sto stegnem u stegu koja drzi pod uglom od 90.Ovo je najbitniji deo jer kasnije on diktira dali je kavez u 90 ili ne,zato na njega posebno obratite paznju.Ako nemate ove stege mozete koristiti o obicnu vinklu,tako sto cete cvrsto drzati,probusti donji deo,namestiti u vinklu i izbusiti i za gornji sraf.Nakon toga ostavite a neku idealno ravnu povrsinu da se osusi(npr. granitna plocica ili sl.).Bitno je da za svaki sraf izbusite rupu i burgijom velicine glave srafa dodatno utisnete sraf (kao na slici ispod).

izrada kaveza - Page 7 4592846035_c30ee0c4f0_o

Utiskivanje glave srafa.

izrada kaveza - Page 7 4593466522_9e19ebac95_o
Назад на врх Go down
Sponsored content





izrada kaveza - Page 7 Empty
ПорукаНаслов: Re: izrada kaveza   izrada kaveza - Page 7 Empty

Назад на врх Go down
 
izrada kaveza
Назад на врх 
Страна 7 of 10Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Izbor kaveza
» Drveni kavezi, boksovi i letilice
» Dezinfekcija i higijena kaveza i objekata

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: SMESTAJ PTICA-
Скочи на: