PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI

Go down 
+22
lujo
Cizak
dix1
diskus
pinka
kumca
bogdanik
Ivan_Nish
Gost
Danijelvr
belobradi
BOCKA
Миланче
gost1
Бане
sestoperac
Luckyboy
Steva
Laza
ticar
Zika
Milan
26 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АуторПорука
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyMon 05 Apr 2010, 08:41

Milan ::
Cizak ::
lujo ::
loj se ne daje u sezoni parenja ako hoćete imati mlade ptice jer se od loja ptice debljaju,loj ili lojne kugle koje se imaju za kupiti specijalno za ptice se daje samo u zimskim uvjetima kad su ptice na polju i kad je ispod nule.

Isto to kažu i za jaje, vidim da si preporučio upotrebu jaja, situacija kod jaja i slanine ti je ista.... kao što je alan rekao svako ima svoje metode a kao što i sam vidiš loj il slanina se poodavno kod odgajivača koristi u uzgoju. Iskreno i ja sam prvi put sad čuo, probao sam i nisam imao nikakavu štetu, što se koristi tiče i za to nisam siguran zato sam i postavio pitanje kakvo iskustvo imaju ljudi sa tim.

Za slaninu nipošto a za kuvano jaje mešano sa keksom i od toga se pazim jer za 24 sata može da pobuđavi. Ako imaš više od 6 sati directno sunce nad hranom onda bi ga ostavio u vilieri i do 24 sata, jer to će samo da se osuši, ako ne, posle 6 sati ga vadim i bacim. Tako isto ako je oblačan dan ili kiša, buđa se vata na jajetu, ili pocrni i mora da se izbaci što brže može.
Sada, to pričam za volijeru a u kavezima ja predpostavljam da je jaš gore. Najlakše je znati, ako osetiš da je vazduh previše vlažan, nema sunca, oblačno itd onada se pazi, ako je leto, vruće i suv vazduh, ili vetar duva onda bi trbalo da je OK.
Ako ti je voliera otvorena prema jugu, oda imaš sunce u volieri preko celog dana to ja naravno bolje, ako ti je voliera otvorena prema severu onda se pazi od hrane.

Većina ptica crkava od meke hrane i prljave vode, zato pogotovo za Evropske ptice (Stiglice, Konopljarke, Zelentarke itd), meka hrana nije baš potrebna one zavise od raznih pogotou polu-zelenih semena, u zimi preporučljivo je uljanih semena, ali Niger i Suncokret mora da ima cele godine, ja slabo da gubim Stiglice i Zelentarke. A čim prestanem da im dajem Niger i Suncokret, gotvo, nakostreše se i crknu za par dana. Tako i Južno-Američke cajzle, (Venecuelske Crvene i Južno-Američke C.m.magelanica).
U leti stavljam samo po jedan par po volieri 1m široka 2m visoka 2 duboke voliere. Samo tako mogu da se množe. Ja nemam kaveze ali znam da je tako i u kavezima ali je duplo teže jer mora da imaš jako pitome ptice.
Meni se koža nakostreši kad čujem da daju slaninu. Mad
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: ...   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyMon 05 Apr 2010, 12:05

...premda u domacoj(dimljenoj)slanini ima dosta soli,razvoj bakterija je veoma mali i mislim da nema bojazni od toga.sto se tice hrane izlozene suncu to je vrlo opasno jer sunce pospesuje razvoj bakterija i tu treba voditi racuna bilo koja hrana da je u pitanju a narocito meka hrana... pazite,za stvaranje bakterija u dobrim uslovima nije potrebno duze od 3 sata.to pouzdano znam iz iskustva sa sokolarskim pticama.recimo najbolja podloga za stvaranje bakterija je pilece meso,koje ako je izlozeno suncu pocinje da(radi)vec nakon samo 2 sata,najpre se mnozi kokcidija koju sam redovno nalazio u takvom mesu posmatrajuci ga mikroskopom...stvar je u tome da su bakterije neprekidno prisutne i uvecavaju se u odredjenim momentima,i nemoguce je pticu drzati u sterilnim uslovima a i netreba,jer u pravu je milan kad kaze da se time slabi imunitet ptica. dakle i u jajima koja su stojala 5-6sati sigurno ima dosta bakterija ali ptice su ih nadjacale vremenom i nesmetaju im. mada svi mi znamo koliko nase ptice pojedu i nema potrebe stavljati im vise hrane nego sto je potrebno.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyTue 06 Apr 2010, 04:24

alann ::
Evo kad smo se dohvatili teme ja sam prosle godine cuo da crvenim pticama ( lipohrom ) i crvenim lipohrom mozaicima nikako ne davati zumance u toku ishrane mladih.Sto se tice sjemena izbjegavati davanje uljane repice zbog luteina.Ja otkako drzim ptice dajem u toku podizanja mladih i tokom farbanja mladih jaja cak sto vise dva zumanca jedno bjelance.Niti mi kanarinci pozutise niti izgubise boju.Ja svoju metodu dokle je god funkcionalana i ima dobar procenat uspjeha necu mjenjati tako da mislim i kod svih ostalih odgajivaca da je tako zasto mjenjati nesto ako se dobro pokazalo.

lipokrom crvenim mozaicima se nesmije davati žumanjce do 40 dana starosti ukoliko želimo izložbenu pticu jer od žumanjca mu izbiju žuta pera na repu i krilima a moraju biti bijela.

crveni već mogu jesti žumanjce jer se karotiniraju od kad se izlegu ali isto lutein iz žumanjca ublaži jačinu karotina za mali postotak.
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyTue 06 Apr 2010, 06:03

robin ::
...premda u domacoj(dimljenoj)slanini ima dosta soli,razvoj bakterija je veoma mali i mislim da nema bojazni od toga.sto se tice hrane izlozene suncu to je vrlo opasno jer sunce pospesuje razvoj bakterija i tu treba voditi racuna bilo koja hrana da je u pitanju a narocito meka hrana... pazite,za stvaranje bakterija u dobrim uslovima nije potrebno duze od 3 sata.to pouzdano znam iz iskustva sa sokolarskim pticama.recimo najbolja podloga za stvaranje bakterija je pilece meso,koje ako je izlozeno suncu pocinje da(radi)vec nakon samo 2 sata,najpre se mnozi kokcidija koju sam redovno nalazio u takvom mesu posmatrajuci ga mikroskopom...stvar je u tome da su bakterije neprekidno prisutne i uvecavaju se u odredjenim momentima,i nemoguce je pticu drzati u sterilnim uslovima a i netreba,jer u pravu je milan kad kaze da se time slabi imunitet ptica. dakle i u jajima koja su stojala 5-6sati sigurno ima dosta bakterija ali ptice su ih nadjacale vremenom i nesmetaju im. mada svi mi znamo koliko nase ptice pojedu i nema potrebe stavljati im vise hrane nego sto je potrebno.

Pa probaj robin, ostavi jaja sa kekson napolje na suncu a i kad kisa pada, i videces da kad je vruce to se susi i postaje "dehydrated" to ti je isto kao kad kupujes suvu pakovanu hranu za ptice, samo sto je vise ugrudvano. Ako ima bakteria to je sto puta manje nego kad je hrana vlazna. Ja to nepricam bez veze, znam po mojim pticam, ja im dajem pola kuvanog jaja sa jednim keksom koje mesam svako jutro, kad je suvo ostavim ga do sutra nema problema to se osusi a kad je vlazno bogami odma ga izbacujem jer ptice mogu i bez toga.

Joj ako ostavis meso na sunce kuvano ili ne, gotovo zaboravi ptice. Meni se cini da neki jos neznaju da razlikuju ptice! Tu ima grabljivci, ima mekokljunci ima ovih sto mi cuvamo cardeline ima Australiske i Africke pticice koje zovu "waxbills" ili "grass finches". Ove ptice nebi trebale da se mesaju ili cuvaju u istoj volieri, njihova hrana je drikcija, njihov izmet je drukciji ima drugcije bakterije od kojih druga vrsta moze da se zarazi. A i njiva socijalna struktura se razlikuje jer jedni se mnoze u grupama (u istom zbunu) a drugi su veoma teritorijalni.

Sada, siguran sam da niko nebi drzao grabljice sa Stiglicama ali moguce je drzati mekokljunce sa drugim pticama ili "waxbills" sa cardueline. Medu cardueline ptica hrana se razlikuje jer jedni nemogu bez Mlinskih crva, musica i meke hrane (kao Epropske Zebe i Fodia) a za druge to nije potrebno. Jedni se gnezde u otvorenom gnezdu a druge u kutijama, korpicama, conzervama, u rupama drveca itd.

Vazno je da kad govorimo o hrani ne mesamo sta kome treba, Stiglice, Konopljarke, Zelentarke, Kanarinci su ekskluzivno semenjari, mada pojedu po neku musice, pauka ili crva ali to nije potrebno, zato mi im dajemo po nekad ili obicno kada imaju male keks sa jajetom.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI Lomilica Za Seme   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyTue 06 Apr 2010, 11:52

Назад на врх Go down
dix1
Član
Član
dix1


Број порука : 33
Join date : 21.11.2009
Age : 63
Локација : Tivat-Crna Gora

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: PRAKTIČNE STVARI KOJE TREBA ZNATI Lomilica za seme   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyTue 06 Apr 2010, 13:51

Svaka čast majstore,bolje od ikakve skice.Hvala što si se potrudio.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyTue 06 Apr 2010, 14:02

Svaka čast diskuse, što se tiče onih koji nemaju uslova da je naprave tu je naš diskus ako se ne varam cena je 50 evra.
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyThu 18 Nov 2010, 19:30

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050317_092811-248_post-842-1110736507_thumb


Mlade ptice starosti oko 10 dana pocinju da vrse nuzdu van gnezda. Tu se javljaju prvi problemi pogotovo kod zatvorenih kanarinskih gnezda jer se izmet nezgodno cisti, stvara se u izmetu idealna podloga za razvoj bakterija koje mogu da naskode narocito mladim pticama. Desava se da gladni pilici jedu taj izmet pa mogu da stradaju.
Jedan od nacina kako se moze resiti ovaj problem.

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050317_083603-101_nidcartonposePRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050317_081621-44_nidcartonplat
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Feutre_nichoir_plastique_3PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Feutre_nichoir_plastique_4PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Feutre_nichoir_plastique_5PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Feutre_nichoir_plastique_6PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050317_082428-64_nidcartoninterieurferme
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyThu 18 Nov 2010, 19:44

Interesantna rešenja za davanje voca i povrca.

Potrebna je jedna stipaljka, drvce i "kineski" super lepak od 10 dinara.

Moze se stipaljka za voce postaviti i na hranilicu.

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050320_060056-154_Eetbakjes
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 061213_145342-2_1492242PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 061213_145440-3_1769018
Назад на врх Go down
ZOKICA
Član
Član
ZOKICA


Број порука : 131
Join date : 09.03.2009
Age : 34
Локација : Nis

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyThu 18 Nov 2010, 19:54

Moze i ovako

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 1025879930PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 081214_073808-90_pic_0610PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050320_073108-3_Image1PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050320_073425-5_Image21
Назад на врх Go down
popicaBL
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 31.10.2010
Age : 34
Локација : Beograd

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptySat 04 Dec 2010, 19:02

Milan ::
ZA UBIJANJE MRAVA KAZNA ZATVORA DO TRI GODINE!
(116) Ponedeljak, 27. Septembar, 2010.| Autor: KATARINA MARTIĆ
Ubijanje bubamare, mrava ili miša može vas koštati do milion dinara, a pride vam preti i kazna zatvora do tri godine!!!

https://pticefauneevrope.forumsc.net/forum-f40/topic-t743-150.htm

To nije nista novo, ja znam da neki daju svilene bube pticama. Za vrene jednog Kinezkog vladara, ko god je uvacen da zgazi ili ubije svilenu bubu odna mu glava ode. Jos i danas ako pitas Kineza za Svilene bube oni ih obicno cuvaju kao kucne ljubimce po desetak-dvadeset a cim mu kazes da ti trebaju Svilene bube da hranis ptice odma ti kazu da je to "baksuz" ili "nesreca" da to nesme da se radi. Kad sam cuo to ja sam odma odustao od te ideje, bolji su mlinski crvi.
scratch No
Назад на врх Go down
popicaBL
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 31.10.2010
Age : 34
Локација : Beograd

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 EmptyMon 13 Dec 2010, 13:17

ZOKICA ::
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050317_092811-248_post-842-1110736507_thumb


Mlade ptice starosti oko 10 dana pocinju da vrse nuzdu van gnezda. Tu se javljaju prvi problemi pogotovo kod zatvorenih kanarinskih gnezda jer se izmet nezgodno cisti, stvara se u izmetu idealna podloga za razvoj bakterija koje mogu da naskode narocito mladim pticama. Desava se da gladni pilici jedu taj izmet pa mogu da stradaju.
Jedan od nacina kako se moze resiti ovaj problem.

PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050317_083603-101_nidcartonposePRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 050317_081621-44_nidcartonplat
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Feutre_nichoir_plastique_3PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Feutre_nichoir_plastique_4[img]

Joj kplko posla to ima! A sta mu fali da izvadis to gnezdo i stavis cisto sa malo isecakim papirom i samo ubacis ptice unutra? scratch

pop Ica
Назад на врх Go down
Sponsored content





PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI   PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
PRAKTIČNE STVARI KOJE TRABA ZNATI
Назад на врх 
Страна 5 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: