PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Parenje i uzgoj štiglića

Go down 
+54
Goran Cvetanoski-Coko
Zoran.C
Ivo39
slavishab
sphone
koce split
bric bric
kima
alempije
weimnes
sasaznas
mozaikl
galeb
Mica Vasic
djordje996
AndrijaKg
gocke
suljaga
Gost
bili
ned0__
SASKO 1
deni
zoran ptice pjevice
IGOR 72
belobradi
enab
Timbrado
Uros/Zavisa
žako
gost1
drvetmed
Damir
redarmymostar
valter
fzen
Rilekson
Maki
Milos MAGA
pedjacure
postar
NebojsaB
goldfinch
Milan
dalibor vasic
korbach
salle
Ivica
carduel
jigor
Zokbok988
Furla
sasko
zoranV
58 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Next
АуторПорука
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyWed 27 Jun 2012, 20:15

NESIGURNI U HODU
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201206271500002Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201206271500006
To se može reći za sve malce koji prerano napuste roditeljski dom. A njih je većina. Gotovo svako mlado ispada iz gnezda pre nego što je sposobno da hoda a o letu i da ne govorimo.
Ne znam razlog toj pojavi koja se redovno sreće i u prirodi, da mladunci napuštaju gnezda pre nego što su sposobni da lete.
To je kod mene dosta kritičan momenat. Gnezda su visoko. Pojedina i na visini od 2,20 m. Pod u ptičarniku je betonski. ,,Sletanje,, na pod sa te visine je kaskaderski poduhvat, koji se ne završava uvek uspešno. Nesreće i povređivanja nisu česti ali su na žalost svake reproduktivne sezone prisutne.
Prošle godine mlado koje je ispalo iz visokog gnezda slomilo je ktilo. Ove godine već imam jednog mališana koji je polomio nogu.
U mnogo povoljnijoj situaciji su mladunci koji su se izleglu u tujama. Kada napustaju gnezda oni se jedostavno razmile po granema Tuje i tu ostaju sve dok ne budu sposobni da prolete.
Mladunci mnogih ptica su u lancu ishrane mnogih predatora. Bespomoćni su dok ne prolete i verovatno je to razlog da napuste gnezdo jer se povećava moćnost preživljavanja. Ako ostanu u krošnjama drveća, prilično su bezbedni, bezbedniji nego da su svi na okupu u gnezdu. Mlado koje padne na tlo, nema šanse da preživi. Jedino ako ima sreće da ga pronađe neki ,,odgajivač,, Štilića.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyThu 28 Jun 2012, 10:32

Ako svi mladunci napuste gnezdo u istom trenutku to znači da su ga napustili u panici, uplašivši se nečega ili nekoga. Po principu spasavaj se ko može.
To je ređi slučaj. Normalno prvo jedno mlado napusti gnezdo. Dan iza toga još jedno mlado napusti gnezdo. Sledećeg dana gnezdo napuštaju preostali mladunci. Desi se da na kraju ostane samo jedno mlado u gnezdu ali se ni ono ne zadrži dugo.
U dva tri dana uglavnom svi mladunci napustge gnezdo.
U ovom gnezdu od 4 mališana juče je jedan napustio gnezdo. Jutros još jeda. Ostala su ova dva:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201206281510003
Sutra će verovatno oba napustiti gnezdo.
Svaki pokušaj odgajivača da vraća u gnezdo nejake mladunce je kontraproduktivan. Ako probate da vratite u gnezdo prvo ispalo mladunče, reziltat toga će biti da se svi mladi iz gnezda razbeže i poispadaju.
Ne uplićite se u taj događaj. Pustite da se on odvija spontano i poštujte želju mladunaca da napuste gnezdo kada oni to hoće.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 30 Jun 2012, 13:55

ee konacno i kod mene da se nesto desi. Jutros sam proverio gnezda, nisam hteo da diram ranije.
U jednom je 5 jaja a u drugom jutros prvo sneseno. cheers ovih dana ce slike, kad zavrse nosenje.

cheers bounce
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Član
Član
zoran ptice pjevice


Број порука : 212
Join date : 19.02.2010
Age : 53
Локација : banja luka

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 30 Jun 2012, 18:28

mića ::
Ovakvi klipovi iz običnog života Štiglića postalu su česti u ovoj temi. Samim tim nisu više zanimljivi. Ali niko ne može osporiti lepotu ovakvih prizora.
Ova ženka ispilila je 4 mladunca. Otac mališana ,,nije hteo ni da čuje za njih,, Od prvog dana ponašao se kao da nema nikakve veze sa mališanima. Nije hranio ženku koja je ležala u gnezdu. Kao samohrana majka uspela je da odneguje dva mališana.
Ceo par je Šerenoglav. Na dobijanju šarenih Štiglića već duže vreme rade tri odgajivača. Ja sam jedan od njih. Udružili smo ptice, objedinili genetski materijal, sa krajnjim ciljem dobijanja jata šarenih Štiglića.
Dogovorom ptice su kod mene, jer smo smatrali da treba da budu na jenom mestu iz praktičnih razloga rada sa njima. Kao najiskusnijem odgajivaču i najstarijem (na žalost) sa najboljim uslovima za odgoj (na sreću) meni je pripala čast da budem selektor tog tima.
Kako je posao ambiciozan samo je saradnja više odgajivača mogla da dovede do cilja.
Cilj nije ostvaren ali se ide lagano ka njemu. Vrhunac ove trojne saradnje treba da bude bela crnooka mjutacija, veći broj jedinki.







Dobro dosao u svijet mutacija!!!
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 30 Jun 2012, 18:35

Kod mene je prije dva dana bilo 4 jaja, danas je tri, sama ženka je izbacila jedno jaje jutros i uopće ne leži na njima..........Izgleda je prevelika vrućina i od ove ture neće biti ništa.
Šteta.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 30 Jun 2012, 21:15

žako ::
Kod mene je prije dva dana bilo 4 jaja, danas je tri, sama ženka je izbacila jedno jaje jutros i uopće ne leži na njima..........Izgleda je prevelika vrućina i od ove ture neće biti ništa.
Šteta.

Ako leži preko noći nemoj je odmah otpisati. Možda nešto i bude. Smile Sretno! Smile
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyMon 02 Jul 2012, 21:58

Dobrosusedski odnosi
Dva gnezda po vertikali jedno iznad drugog.
Donje gnezdo:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201207021600004
Gornje gnezdo:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201207021600002
Razdaljina po vertikali između gnezda je 11 cm:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201207021600006



Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyMon 02 Jul 2012, 22:33

Slikaj da se vide oba gnezda i metar između njih da postavim na FB da stranci mogu da ukapiraju ili još bolje napravi neki klip.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyWed 04 Jul 2012, 13:44

konacno i kod mene. cheers

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 534980_445665918800142_1005659037_n
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 205412_445665995466801_722562465_n
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/483912_445666185466782_1012325369_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/417439_445666292133438_973558691_n.jpg
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyWed 04 Jul 2012, 13:45

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/483912_445666185466782_1012325369_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/417439_445666292133438_973558691_n.jpg
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyThu 05 Jul 2012, 12:59

Re:DonMiki
Gnezdo sa jajima je samo početak jednog složenog ciklusa. Svakako neophodan početak ali treba biti suzdržan u radosti. Svakakva iskušenja očekuju par koji se nalegao i odgajivača. Definitivno se rezultat smatra dobrim ne kada mladi izlete iz gnezda već kada se izmitare i dobiju fizionomijiu odrasle ptice.
U odgoju Štiglića ne postoji nikakva tajna ili čudo. Svako može, uz određene uslove da bude dobar odgajivač.
Neki od bitnih uslova su veliko zalaganje, ulaganje, odricanje i rad. To najbolje zna nekolicina uspešnih odgajivača Štiglića koji prezentuju svoj rad na ovom forumu.
Bez potrebnih USLOVA ne upuštajte se u avanturu odgoja bilo koje vrste faune Evrope.
Sobni odgoj ptica pevačica našeg podnevlja je mučenje i za ptice i za čoveka. Govorim o nedomestifikovanim pticama pevačicama. To su na ovim prostorima (sa malim izuzecima) sve ptice pevačice.
Ako ih odgajate u sobi to mora biti prostorija isključivo namenjena odgoju ptica. Sa dosta prirodnog svetla. Da ima mogućnost provetravanja, lakog održavanja higijene, bez nepotrebnog nameštaja. Sa velikim praktičnim kavezima parilicama. Frižider je neophodan, ako imate veći broj ptica, radi čuvanja lako kvarljive hrane. U istoj prostoriji treba smestiti i odgajalište za crve brašnare. Bez njihovih crva i lutki uspečan odgoj faune Evrope jedva da je moguć.
Volijeri su zakon za uspešan odgoj faune Evrope. Masovno odgajanje ptica je nezamislivo bez prostranih voljijera.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201207041650002
Priplodni materijal sa kojim raspolažete je ključ uspeha, kada sve druge uslove imate.
Preko 70% ptica faune Evrope uzetih iz PRIRODE, NIKADA se neće razmnožavati u veštačkim uslovima ma koliko ti uslovi bili dobri i pticama prilagođeni.
Imajte to na umu da ne bi doživeli gorko razočaranje.
Ptice mogu biti propisno alkirane, ali ako su kao mlade uzete iz gnezda, alkirane i ručno odhranjene u matici takve price će u 95% slučajeva biti bezvredan priplodni materijal.
Sem što će biti veoma pitome, neće imati ni jednu drugu, za reprodukciju važnu osobinu.
Kada nabavljate priplodne ptice propisno alkirane, izjava prodavca da su ptice peta, sedma, devata, N - ta generacija izležena u zatošeništvu skoro 90% je obmana.
Na ovim prostorima takve ptice faune Evrope još uvek su malobrojne.

Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyThu 05 Jul 2012, 16:11

Gosn Mico, svi mi svoja misljenja baziramo na licnom iskustvu i relativno malom uzorku odgajivaca sa kojima komuniciramo. Sve iz vaseg posta sigurno stoji, ali u danasnje vreme koriste se i psihogene materije/supstance koje u velikoj meri menjaju narav ptica tako da lezenje ptica od divljih predaka postaje vrlo uspesno vec posle jedne godine boravka u zatocenistvu nekad i krace. To naravno mi nismo izmislili vec ugladjena fina, Evropa koja brine o ljudskim i svim ostalim pravima. Verovatno je da ja, koji nikad nisam izlegao stiglica nisam sagovornik za ovu temu, ali sam ptice uvek voleo, i kada nisam bio u mogucnosti da ih imam, i nemo pratio postove i istovremeno posmatrao ljude koji nikada nisu hteli da pogledaju sadrzaj bilo kog pticarskog foruma, a postizu izuzetne rezultate u lezenju divljih vrsta ptica, ne samo pevacica /od papgaja do sokolova/, mogu i saglasno svom zivotnom iskustvu koje se proteze po meridijanima Zemle, da kazem da su granice i uslovi za razmozavanje divljih vrsta u zatocenistvu znacajno pomerene a uspesnost se meri samo finasijskim efektima.To sto se nas stiglic u te efekte ne uklapa bolje za njega. Pozdrav svima!
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyFri 06 Jul 2012, 14:54

mića ::
Re:DonMiki


Gosn. Mico, trenutno imam dva gnezda jedno sa 5 a drugo sa 6 jaja, Sve se to desava u velikoj spoljnjoj natkrivenoj volijeri koju ste mogli da vidite na mojim slikama izrade volijere.

Svestan sam da je to samo pocetak svega i da predstoji jos puno obaveza, problema, brige itd. ali sam takodje svestan da je bez tog i takvog pocetka nemoguce ici dalje u izleganju FE. u zatocenistvu, zato sam ipak zadovoljan trenutnom situacijom koja za mene predstavlja uspeh i daje mi hrabrosti, nade i jos vise zelje da nastavim dalje i budem sve uspesniji u tome.

Dace Bog da se malci ispile i stasaju, ja cu se sigurno potruditi da se to desi, ali sam svestan i mogucih komplikacija koje me i ako ih bude nece sputati u nameri da uticem na domestifikaciju FE. koliko je u mojoj moci.

nadam se da su vase reci zapravo bile reci podrske i zahvaljujem Vam se na tome.
Vase iskustvo mi je jako pomoglo a zeleo bih da pomogne i mnogim drugima i da sve vise bude ovakvih stvari, samim tim se povecava nasa sansa za uspeh.

pozdrav
Назад на врх Go down
bili
Član
Član



Број порука : 74
Join date : 08.10.2010
Age : 51
Локација : Krusevac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySat 07 Jul 2012, 23:01

Pzdrav Miki, zelim ti puno srece i uspehaki.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySun 08 Jul 2012, 14:16

bili ::
Pzdrav Miki, zelim ti puno srece i uspehaki.

hvala Bili nadam se uspehu, pa ako sve bude u redu castim. cheers

pozdrav
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySun 08 Jul 2012, 16:16

I konacno dugo iscekivani trenutak. prvi mladi su se ispilili. cheers

sada predstoji opasna borba za opstanak. Drzite mi palceve.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 600487_4256192731178_803400688_n

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 527982_4256198251316_1546217349_n

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/602512_4256200731378_585453654_n.jpg

nisam neki fotograf, a i dosta je nezgodno za slikanje, visoko je, ali se nadam da ce te videti i podeliti radost samnom.

pozdrav drugari cheers
Назад на врх Go down
bili
Član
Član



Број порука : 74
Join date : 08.10.2010
Age : 51
Локација : Krusevac

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySun 08 Jul 2012, 18:23

Svaka čast.Moj ti je savet da što manje čačkaš oko gnezda.Jebeš slike,mnogo više od njih moze da bude štete a nikakva korist.Biće slika ako da bog kad mališani malo odvrknu,što kažu nase babe.Bravo, bravo,pozdrav
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySun 08 Jul 2012, 19:08

Sretno Don Miki.
Što se slikanja i čačkanja tiče......onako iz mog skromnog iskustva.....nema nikakvih problema. Ako ona hoće da ih odgoji možeš ti slobodno gledati i dirati. Ja kod svojih vadim gnijezdo prva tri dana i mijenjam jaja, a četvrti dan vraćam prava i ona se odmah vrati nazad na gnijezdo. Tako je bilo u prvoj i trećoj turi. U drugoj turi nije htjela ležati ni dana iz nekog njoj znanog razloga i kraj.
Moje mišljenje je da nije problem kada ih pomalo uznemiravaš. Nauče se oni na to.
U svakom slučaju sretno pa da petnestak dana izlete iz gnijezda. cheers
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySun 08 Jul 2012, 19:17

HVALA PUNO PRIJATELJI.
Puno mi znaci vasa podrska, nadam se da ce sve biti u redu. Ja se iskreno trudim, tu su crvi brasnari, sav zeleni korov (cicke, gologuza i ostalo) hrana za mekokljunce i sve ostalo, pa sta im Bog da to ce biti. S to je do mene ja sam uradio i radim.


jos jednom HVALA na podrsci. cheers
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptySun 08 Jul 2012, 19:55

Svaka čast pobratime. BIće oni ko grom, ništa se ne sekiraj.
Назад на врх Go down
carduel
Član
Član
carduel


Број порука : 293
Join date : 03.05.2011
Age : 50
Локација : Ljubuški

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyMon 09 Jul 2012, 10:30

DonMiki ::
HVALA PUNO PRIJATELJI.
Puno mi znaci vasa podrska, nadam se da ce sve biti u redu. Ja se iskreno trudim, tu su crvi brasnari, sav zeleni korov (cicke, gologuza i ostalo) hrana za mekokljunce i sve ostalo, pa sta im Bog da to ce biti. S to je do mene ja sam uradio i radim.


jos jednom HVALA na podrsci. cheers

Čestitke DonMiki, neka je sa srećom! cheers
Назад на врх Go down
http://www.carduel.com
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyMon 09 Jul 2012, 13:26

SREĆNO DonMiki Exclamation
Svakom odgajivaču je pored truda, znanja i iskustva porebna i sreća.

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201207091690010
Lepo je videti gnezda koja su puna. Ali to je tek početak jedne ,,avanture,, Ne može se znati koliko će se pileta ispiliti. Koliko će pileta doživeti izlazak iz gnezda i koloko će pileta izaći uspešno iz prvog mitarenja.
Možda je jedna od draži odgoja Štiglića u neizvesnosti. Koja je uvek prisutna. Bez obzira na iskustvo i znanje odgajuvača. Svako iskustvo, ma koliko veliko bilo, ipak je ograničeno, kao i znanje.
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201207091690011

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201207091700003
U ovom gnezdu je bilo pet jajeta. Ispililo se samo jedno pile. Razloga za takvu omašku ima puno. Može se samo nagađati. Da li je bitno Question Ako bi to bio jedini priplodni par i te kao bi bilo važno. Koko je to samo jedan od mnogobrojnih parova, jer se radi o masovnom odgoju, pojava ne zaslužuje pažnju, ali je treba notirati.
To je drugo leglo. U prvom leglu isti par je odhranio 4 mlada. Ima vremena i za treće leglo. Čak i da ga ne bude, pet pileta po paru je puna kapa u uslovima masovnog odgoja Štiglića.


Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyMon 09 Jul 2012, 17:02

carduel ::


Čestitke DonMiki, neka je sa srećom! cheers


hvala carduel. hvala svima.

ispilili su se i ostali malisani od 5 jaja jutros je 4 malih, ko zna mozda i peto izadje u toku dana.

za sada je sve ok.

cheers
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyTue 10 Jul 2012, 09:39

OD NAJVEĆEG DO NAJMANJEG

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 201207071680006
Kod masovnog odgoja Štiglića ovakva slika u gnezdu nije retkost. Mladunci su upadljivo nejednake veličine. Razlozi za to su mnogobrojni.
Sve i da ženka uredno polaže jaja i ne leži na njima dok ne položi poslednje, doći će do neujdnačenog razvoja i veličine mladih u gnezdu. Pri polaganju prvog jajeta najviše je matrijala i najkvalietnijeg za prvog mladunca. U prvom jajetu zametak dobija najkvalitetniju hranu. Sa svakim narednim jajetom kvalitet hrane potrebne za rast i razvoj zametka opadaju. Četvrto ili peto jaje imaće najmanje kvalitetne hrane za mladunca. Čak i da se svi mladi izlegu u intervalu od 12-24 h iz pomenutog razloga neće biti jednake veličine.
Biološki resursi nisu neiscrpni. Pogotovu ne kada se ptice reprodukuju u drugačijim uslovima od prirodnih. I pogotovu kada se masovno odgajaju, jer kvalitetne hrane za veliki broj parova, nikad dosta. Krupniji mladunci kao jači, dalje tokom rasta dobijaju više hrane od roditelja. Najsitniji sve više zaostaje u razvoju za svojom braćom i sestrama. Ponekad ženka izbaci iz gnezda najsitnijeg mladunca ako proceni da neće imati dovoljno hrane za svu decu. Retko, ženka izbaci sve mladunce iz gnezda osim jednog. Iz nekog razloga procenila je da nema uslova za podizanje većeg broja mladih.
Trudom odgajivača i priplodnog para i kada su nejednaki u rastu i razvoju, obično svi mladunci napuste gnezdo pa i ono njasitnije. Čim prolete i počnu samostalno da se hrane, više se ne primećuje razlika u veličini među njima.

Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 EmptyTue 10 Jul 2012, 22:04

ZA RIPLIJA
Ova tri gnezda Štiglića ni po čemu se ne razlikuju od ostalih:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Zariplija1

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 10409533

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Zariplija3
Ono što ih čini neobičnim je da su sva u istom drvetu na bliskom odstojanju:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 72843275

Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 65056759
Sva tri gnezda u ustom kadru:
Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Zariplija
Tolerancija na visokom nivou. Ali i neizdrživa toplota. Ženka u najvišem gnezdu stoji praveći hladovinu da se jaja ne pregreju. Ženka u gnezdu ispod čuči sa raširenim krilima. Jedino ženka u najnižem gnezdu leži na jajima.
Fotografije su danas slikane oko 14 h.


Назад на врх Go down
Sponsored content





Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty
ПорукаНаслов: Re: Parenje i uzgoj štiglića   Parenje i uzgoj štiglića - Page 16 Empty

Назад на врх Go down
 
Parenje i uzgoj štiglića
Назад на врх 
Страна 16 of 40Иди на страну : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Next
 Similar topics
-
» prstenovanje ptica
» Parenje i uzgoj štiglića
» Kavezi za parenje štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: