PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 kupanje kanarinaca

Go down 
+14
BAKI1
pticar_amater
goldfinch
sasaznas
3maj08
sestoperac
budisic
Laza
BOCKA
Zika
Milan
Drle
milos0205
gost1
18 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
BAKI1
Član
Član
BAKI1


Број порука : 44
Join date : 01.07.2010
Age : 44
Локација : CICEVAC

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptySun 04 Jul 2010, 16:38

to je plavi kamen koji se koristi za prskanje voca i povrca ,proizvodi ga zupa krusevac i u obliku je kristala
Назад на врх Go down
budisic
Član
Član



Број порука : 30
Join date : 10.04.2009
Age : 42
Локација : sabac

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyTue 06 Jul 2010, 16:26

pticar_amater ::
Šta je plavi kamen??? Ja znam za plavi kamen koji se koristi u poljoprivredi za prskanje voćaka ali mislim da nije to taj što se stavlja pticama u vodu. Ako može neko da detaljno objasni

upravo to je taj plavi kamen i moze se naci u poljoprivrednim apotekama,ja ga koristim vec par sezona i nikakvih losih iskustava nisam imao inace informaciju sam dobio od starih odgajivaca koji su mi preneli svoje iskustvo iz vremena kada nije postojalo kao danas toliko raznih preparata...... inace od preparata u vreme mitarenja( pogotovo)koristim dosta PERAGAMADIN ,koji je odlican preparat jer moze da se daje pticama dok su jos sve zajedno u razletalici ,mogu da se kupaju i ujedno i da ga piju bez posledica......od preparata takodje 1 nedeljno koristim i so za kupanje koje najcesce koriste golubari inace ima i originalna so za kupanje kanarinaca od Qviko proizvodjaca u malim pakovanjima koja se moze naci kod Akana u Beogradu... Jos da kazem da je veoma bitno da se svi ovi preparati daju odvojeno jedan od drugog u razlicitim vremenskim razmacima....

Pozeljno je da razmaci koriscenja svakog od ovih preparata bude bar 3-4 dana, a u medjuvremenu moze se davati cista voda za kupanje bez bilo kakvih dodataka......

Zasto koristim tri preparata a ne samo jedan?
Veoma prosto ,koriscenjem razlicitih preparata smanjuje se rizik da ce (pipa,vasi....)postati imuni na jedan preparat....

Ja otprilike tako tretiram svoje jato,verovatno ima i jos zanimljivijih iskustava pa da cujemo? Drago ce mi biti ako je nekome ovo malo pomoglo.....pozdrav iz Sapca
Назад на врх Go down
budisic
Član
Član



Број порука : 30
Join date : 10.04.2009
Age : 42
Локација : sabac

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyTue 06 Jul 2010, 16:48

sasaznas ::
ako nije sobna temperatura 22c nema potrebe da mu stavljas kadu za kupanje ,

Pre svega pozdrav za "sasaznas".....

Mogao bih da se nadovezem na tvoj komentar da su kod mene iskustva malo drugacija,imam jato od otprilike 200 ptica i otprilike polovina tokg jata mi je smestena veci deo godine u velikoj spoljnoj razletalici ,znaci ptice su napolju u sva 4 godisnja doba, svo vreme redovno ptice(kanarinci malinoi) redovno dobijaju posude za kupanje pa cak i u zimskom periodu,imam iskustva da cak u ekstremnim hladnocama gde sam lupao led ptica ulazi u posudu da se kupa,to je znak da je ptica zdrava i da je kvalitetno tretirana tokom"cele" godine......Mislim da temperatura nije presudna kada je rec da li kupati ptice ili ne, kanarinac je cista ptica koja voli da se kupa i koja ce se uvek kupati ako je zdrava i ako joj ponudite uslove......Mislim da je veci problem 'promaja" i da je dosta bitno da pogotovu u zimskom periodu razletalice pogotovu spoljne budu dobro zasticene.....
Pozdrav svima Very Happy Da cujemo i ostale bounce
Назад на врх Go down
BAKI1
Član
Član
BAKI1


Број порука : 44
Join date : 01.07.2010
Age : 44
Локација : CICEVAC

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyTue 06 Jul 2010, 21:52

slazem se sa tobom budisic samo bih napomenuo da ako vec koristite plavi kamen nikako ga ne uzimajte u prahu samo u kristalima jer u prahu nije isti sastav
Назад на врх Go down
trnar
Posetilac
Posetilac
trnar


Број порука : 22
Join date : 05.01.2010
Age : 53
Локација : Bitola,Macedonia

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyTue 27 Jul 2010, 12:27

Koju dozu dozu plavog kamena stavljate u vodi za kupanje.
Назад на врх Go down
armin71
Posetilac
Posetilac
armin71


Број порука : 18
Join date : 10.12.2009
Age : 53
Локација : Svedska

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyThu 16 Sep 2010, 15:20

Pozdrav
Koliko se stavlja jabukovog sirceta na litar vode u vodu za kupanje ptica???
Назад на врх Go down
pticar_amater
Član
Član



Број порука : 53
Join date : 02.01.2010
Локација : BiH

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyThu 16 Sep 2010, 16:13

armin71 ::
Pozdrav
Koliko se stavlja jabukovog sirceta na litar vode u vodu za kupanje ptica???

Ja stavim jedan fildžan od kahve na 1,5 l vode.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyThu 16 Sep 2010, 16:39

Ne mozes da pogresir, jer nije stetan i pri vecim dozama. Ja stavljam jedan zatvarac na 1L ,moze i jedan ipo zatvarac !
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 EmptyThu 16 Sep 2010, 23:18

armin71 ::
Pozdrav
Koliko se stavlja jabukovog sirceta na litar vode u vodu za kupanje ptica???
I ja stavljam 1 zatvarac na litru vode. Pritom dodam i dvе male glavicke belog luka koje prethodno izgmjecim. To spremim uvece da otstoji i jutros dam pticama da piju tog dana i da se kupaju.
Назад на врх Go down
Sponsored content





kupanje kanarinaca - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: kupanje kanarinaca   kupanje kanarinaca - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
kupanje kanarinaca
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» kupanje stiglica
» Sopljni paraziti
» karike kod kanarinaca

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: