PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 problem kad parenja zenke

Go down 
+17
Gagi77
ned0__
ogic
AndrijaKg
migakanarien
doctor 1
crnitica
korbach
vjeko
Dufta
Vlatko-VTS
Zokbok988
gost1
Fikus
farmacy
bondža1
dr.necili
21 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 13 Apr 2012, 21:10

migakanarien ::
ogic ::
Naravno da mozes da ioh uparis, jedan od osnovnih preduslova za uspeh je strpljenje, nastavi da im dajes jajcanu hranu, mogao bi da im uvedes i klijavo seme imas temu priprema kanarinaca sa jako korisnim savetima i dobro bi bilo da ptice budu postedjene od uznemiravanja da nisu na nekom prometnom mestu i da ih stalno ne premestate,hvatate... uspeh ce doci vrlo brzo!

Srecno!!!

hvala ogic,ali kanarinka skoro nikako ne jede jajcanu hranu,imam tri vrste i jos cetvrtu pravim sam,ne kontam nista,mozda se prezasitila jajima
inace sve ostalo je po propisima
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 13 Apr 2012, 22:08

probaj da joj das samo rendano kuvano jaje i jednu kasiku keksa pomesano bez icega drugog sretao sam se sa kanarinkama koje nisu htele da okuse kupovnu jajcanu hranu, nemoj ni preterivati sa time, postoje i preparati na bazi E vitamina koji se koriste za usiljavanje ptica, preporucio sam ti da prelistas teme ovog foruma koji je stvarno enciklopedija i sigurno ces naci resenje za tvoj problem.

Srecno!!!
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 13 Apr 2012, 22:15

ogic ::
probaj da joj das samo rendano kuvano jaje i jednu kasiku keksa pomesano bez icega drugog sretao sam se sa kanarinkama koje nisu htele da okuse kupovnu jajcanu hranu, nemoj ni preterivati sa time, postoje i preparati na bazi E vitamina koji se koriste za usiljavanje ptica, preporucio sam ti da prelistas teme ovog foruma koji je stvarno enciklopedija i sigurno ces naci resenje za tvoj problem.

Srecno!!!
ok probacu sutra samo sa jajetom a sto se tice foruma od jutros ga listam,jos jednom hvala na savjetima
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 13 Apr 2012, 22:20

migakanarien ::
ogic ::
probaj da joj das samo rendano kuvano jaje i jednu kasiku keksa pomesano bez icega drugog sretao sam se sa kanarinkama koje nisu htele da okuse kupovnu jajcanu hranu, nemoj ni preterivati sa time, postoje i preparati na bazi E vitamina koji se koriste za usiljavanje ptica, preporucio sam ti da prelistas teme ovog foruma koji je stvarno enciklopedija i sigurno ces naci resenje za tvoj problem.

Srecno!!!
ok probacu sutra samo sa jajetom a sto se tice foruma od jutros ga listam,jos jednom hvala na savjetima
jos samo jedno pitanje.ovo na slici su ptice,ali da li je ok da muzjak nose materijal za gnijezdo,to je radio dok su bili u ovom malom kavezu,ttaj kavez sam dobio kad sam ih kupio i njemu sam ih transportovao,sad su u dva velika kaveza,ne smeta ako su kavezi veliki
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 13 Apr 2012, 22:37

Ovaj kavez na slici je svakako mali za reprodukciju(mada nije nemoguce izvoditi i u ovakvi m kavezima)tako da im veci kavez nece smetati cak je preporucljivo da imaju pristojan konfor jer je moguce da u jednom trenutku kada se ptice izpile i izlete iz gnezda u tom kavezu bude i 7-8ptice , to sto muzijak nosi materijal samo je pokazatelj da je spreman zato nekoliko dana zenki klijavo seme ,jajcana...pa spajanje sve ostalo ce oni odraditi sami.

Pozdrav!
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
ned0__
Član
Član
ned0__


Број порука : 61
Join date : 12.04.2012
Age : 30

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySat 14 Apr 2012, 18:00

crnitica ::
Razlog je jednostavan... zenku koja nosi jaja bez ljuske je premlada za rasplod i sigurno nema vise od 4 mjeseca, prekini da je paris ove sezone i sledece ce biti sve uredu (to pisem jer sam se susretao sa tim, ne licno ali jesam)
, a taj ko ti je prodao pticu a nije ti rekao da je premlada za rasplod je djubre ljudsko koje ne drzi ptice iz hobija i ljubavi prema njima vec samo iz licne koristi i verovatno bi i sam jebo svoje ptice da moze samo da ih vise proda i zaradi...

cijenim lol!
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySun 15 Apr 2012, 00:19

ned0__ ::
crnitica ::
Razlog je jednostavan... zenku koja nosi jaja bez ljuske je premlada za rasplod i sigurno nema vise od 4 mjeseca, prekini da je paris ove sezone i sledece ce biti sve uredu (to pisem jer sam se susretao sa tim, ne licno ali jesam)
, a taj ko ti je prodao pticu a nije ti rekao da je premlada za rasplod je djubre ljudsko koje ne drzi ptice iz hobija i ljubavi prema njima vec samo iz licne koristi i verovatno bi i sam jebo svoje ptice da moze samo da ih vise proda i zaradi...

cijenim lol!

Ne mora da znaci da je ptica mlada, desava se i starim zenkama da snesu jaje bez ljuske zbog nedostatka kalcijuma ili vec nekih drugih problema. Licno mislim da zenka od 4 meseca nema sanse ni da se usili i upari tako da sigurno uopste nece ni snesti jaje. Tako da je ta teorija po meni nema veze.

pozdrav
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySun 15 Apr 2012, 10:39

pozdrav svima,sad bi mi trebalo malo savjeta iskusnijih,naime zenka je od jutros svila gnijezdo i vec poneko vreme boravi u njemu,primetio sam i da cucne na muzjakovu pjesmu ali kad sam primakao kaveze mrtva tisina,on totalno ne zainteresovan,ovako kad se ne vide pjeva non stop ali ne tako glasno.da li da ga pustam ili da sacekam jos dan dva.
Назад на врх Go down
Gagi77
Posetilac
Posetilac
Gagi77


Број порука : 17
Join date : 16.02.2012
Age : 46
Локација : Jagodina

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySun 15 Apr 2012, 13:47

Nemaš potrebe da čekaš pusti mužjaka kod ženke.
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySun 15 Apr 2012, 14:34

migakanarien ::
pozdrav svima,sad bi mi trebalo malo savjeta iskusnijih,naime zenka je od jutros svila gnijezdo i vec poneko vreme boravi u njemu,primetio sam i da cucne na muzjakovu pjesmu ali kad sam primakao kaveze mrtva tisina,on totalno ne zainteresovan,ovako kad se ne vide pjeva non stop ali ne tako glasno.da li da ga pustam ili da sacekam jos dan dva.

Slobodno pusti muzjaka, ona je spremna a i on verovatno, samo je malo stidljiv. Embarassed .

srecan uskrs. i nebrini bice ptica. cheers
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptySun 15 Apr 2012, 20:30

hvala prijatelji,vec sam tako uradio nisam mogao da cekam i glasa nije pustio kod nje,samo poceo da caprka po kavezu ,pesak je leteo na sve strane i pola dana je nosao u kljunu materijal za gnezdo,na kraju sam se setio i pustio neki klip sa you tube gle eto cuda ona nesto cciii ciiiu i on skoci onako elegantno kao prvi ljubavnik,mislim da je nesto i uradio jer je posle kad je sisao zabacio glavu nazad,negdje sam procitao da je to znak da je ubo kako treba,posle sam video da je i hrani ali dalje nista ne izgleda mi kao nesto puno zainteresovan za sex,samo se ljube,neki romanticari Very Happy nadam se da ce nesto biti,kako kazu iz vasih usta u bozije usi Rolling Eyes
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyMon 16 Apr 2012, 01:01

migakanarien ::
hvala prijatelji,vec sam tako uradio nisam mogao da cekam i glasa nije pustio kod nje,samo poceo da caprka po kavezu ,pesak je leteo na sve strane i pola dana je nosao u kljunu materijal za gnezdo,na kraju sam se setio i pustio neki klip sa you tube gle eto cuda ona nesto cciii ciiiu i on skoci onako elegantno kao prvi ljubavnik,mislim da je nesto i uradio jer je posle kad je sisao zabacio glavu nazad,negdje sam procitao da je to znak da je ubo kako treba,posle sam video da je i hrani ali dalje nista ne izgleda mi kao nesto puno zainteresovan za sex,samo se ljube,neki romanticari Very Happy nadam se da ce nesto biti,kako kazu iz vasih usta u bozije usi Rolling Eyes

TO JE TO. cheers

ne brini nista gazice je on i narednih dana po vise puta. romantika bato. Laughing

sada samo polako, za 22-25 dana eto mladih izlaze. cheers
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyTue 17 Apr 2012, 09:28



cheers huraa,prvo jaje je jutros stiglo,izvadio sam ga i zamenio sa vestackim ali me interesuje da li je oplodjeno posto sam muzjaka u nedelju ujutro stavio,nije to malo prerano za prvo jaje,jaje sam odlozio u jednu posudicu sa ptisijom hranom i malo materijala za gnezdo,dali je tako dobro,molim vas da mi odgovorite necu sad da nesto zajebem, Question
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyTue 17 Apr 2012, 13:11



Dobro je, nije prerano, to je tri dana a ako ono nije plodno bice ostala.
Sada jaja koja sklanjas s`vremena na vreme okreci u posudici, ali nezno da se ne desi nesto neplanirano.
izbaci zenki jajcanu i klijavo koje si do sada nadam se davao. Kad snese cetvrto jaje vrati ostala tri i izvadi muzjaka (bar ja tako radim). Nakon toga ostaje ti samo da ne uznemiravas zenku i da sacekas 13-14 dana i da se radujes malim pticima. cheers

A ako te bas interesuje jesu li jaja plodna to mozes da zidis lampiranjem sestog dana od nasadjivanja, ako neznas kako se to radi imas temu na forumu study

veliki pozdrav i SRECNO.
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyTue 17 Apr 2012, 13:32

jasno kao dan,ali od sutra sam na poslu i dolazim tek oko 4 sata,da li jios i tad smem da zamenim jaja,jer ako je lezala do tad mozda je vec ugrijala i ja ako ga izvadim mozda ga ohladim
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyTue 17 Apr 2012, 21:57

migakanarien ::


cheers huraa,prvo jaje je jutros stiglo,izvadio sam ga i zamenio sa vestackim ali me interesuje da li je oplodjeno posto sam muzjaka u nedelju ujutro stavio,nije to malo prerano za prvo jaje,jaje sam odlozio u jednu posudicu sa ptisijom hranom i malo materijala za gnezdo,dali je tako dobro,molim vas da mi odgovorite necu sad da nesto zajebem, Question


Lepo, ja bih vam preporočuo ako ste početnik kao i ja da ne dirate ništa, ali sad kasno, nema veze, najbolje da ste ih ostavili zajedno da se upare lepo, ljube, hrane, pa kad snesu jaja neka ih jaja u gnezdu ona će da se nasadi posle drugog, trećeg, ali ako mužijak jede jaja onda vadite jaja, pa kad nju nasadite njega vadite i stavite u manji kavez do nje da se gledaju možda ona neće da leži bez njega, i kad se izlegu mladi vratite ga da joj pomogne u hranjenju, mada neki ceo proces ostavljaju ženki, po meni je to pogrešno, ženka se dosta istroši. Meni jedan par radi dobro za sada, mužijaka nisam odvajao, da kucnem u drvo nije jeo jaja, nisam proveravao da li su jaja plodna ili ne iz tog razloga što mi je prvi put pa da nešto ne zeznem, za par dana bi trebali da budu pilići, ona leži na 4 jajeta.
A druga mi je navukla dosta muka Very Happy naime, imam komode, i stavio sam gnezda unutra ali u one kaveziće kao što se okačinju za kaveze, ona je prvo vrtela gnezdo gore na žicama pa ga rušila, i na kraju snela jaje gore, ja ga stavio dole u gnezdo ali na njemu je ostalo, mada možda ga je snela i od siline, i ja sam pogrešio ubacio sam kanarinca koji nije bio dovoljno usiljen jbg, onda sam pre 5 dana ubacio starog kanarinca, koji je odmah počeo da peva i da joj se udvara, čak je i tražio da se pare ali ona nije dala, sutra dan sam video da se ljube, evo danas je snela jaje, ali u hranilici na podu, tj.stavio sam zatvarač od tegli, jer imali su normalnu hranilicu ali je i u nju svojevremeno unosila končiće i kao pravila nešto, tako sam i ovo jaje danas ubacio u gnezdo pa videću šta će biti do kraja...

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 18 Apr 2012, 18:02

dalibor vasic ::
migakanarien ::


cheers huraa,prvo jaje je jutros stiglo,izvadio sam ga i zamenio sa vestackim ali me interesuje da li je oplodjeno posto sam muzjaka u nedelju ujutro stavio,nije to malo prerano za prvo jaje,jaje sam odlozio u jednu posudicu sa ptisijom hranom i malo materijala za gnezdo,dali je tako dobro,molim vas da mi odgovorite necu sad da nesto zajebem, Question


Lepo, ja bih vam preporočuo ako ste početnik kao i ja da ne dirate ništa, ali sad kasno, nema veze, najbolje da ste ih ostavili zajedno da se upare lepo, ljube, hrane, pa kad snesu jaja neka ih jaja u gnezdu ona će da se nasadi posle drugog, trećeg, ali ako mužijak jede jaja onda vadite jaja, pa kad nju nasadite njega vadite i stavite u manji kavez do nje da se gledaju možda ona neće da leži bez njega, i kad se izlegu mladi vratite ga da joj pomogne u hranjenju, mada neki ceo proces ostavljaju ženki, po meni je to pogrešno, ženka se dosta istroši. Meni jedan par radi dobro za sada, mužijaka nisam odvajao, da kucnem u drvo nije jeo jaja, nisam proveravao da li su jaja plodna ili ne iz tog razloga što mi je prvi put pa da nešto ne zeznem, za par dana bi trebali da budu pilići, ona leži na 4 jajeta.
A druga mi je navukla dosta muka Very Happy naime, imam komode, i stavio sam gnezda unutra ali u one kaveziće kao što se okačinju za kaveze, ona je prvo vrtela gnezdo gore na žicama pa ga rušila, i na kraju snela jaje gore, ja ga stavio dole u gnezdo ali na njemu je ostalo, mada možda ga je snela i od siline, i ja sam pogrešio ubacio sam kanarinca koji nije bio dovoljno usiljen jbg, onda sam pre 5 dana ubacio starog kanarinca, koji je odmah počeo da peva i da joj se udvara, čak je i tražio da se pare ali ona nije dala, sutra dan sam video da se ljube, evo danas je snela jaje, ali u hranilici na podu, tj.stavio sam zatvarač od tegli, jer imali su normalnu hranilicu ali je i u nju svojevremeno unosila končiće i kao pravila nešto, tako sam i ovo jaje danas ubacio u gnezdo pa videću šta će biti do kraja...

Pozdrav! cheers
pozdrav,muzjaka ja ne mislim vaditi jer jos nemam razlog da ga vadim,miran i ponasa se super,u gnezdo ne ulazi samo ponekad pogleda na kratko da li je sve ok,zenku hrani na gnijezdu sto je po meni jako dobro.ovo im je prvo parenje pa i ne ocekujem puni uspjeh,danas je snela i drugo jaje,zamenio sam i to vestackim pa videcemo sta ce da bude,uglavnom imaju hotel sa 5 zvezdica,pozdrav i hvala na javljanju,ljudi na ovom forumu i ne gore bas od zelje da se dopisuju sto je po meni jako lose Very Happy
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 18 Apr 2012, 19:45

To sto muzjak gleda po gnezdu i hrani zenku, to je uvek tako i uopste ne znaci kako ce se ponasati posle.

.Vadim muzjake pod obavezno,zadnji put sam pre 2 nedelje jedan par ostavio zajedno,sve do izleganja.Muzjak je trazio ponovno parenje,posle 5 dana sve ih je poizbacivao iz gnezda i iskljucao.Kad sam video da kljuca pile bilo je kasno.
Ne ostavljam vise nikad.Sve to zenka odradi sama.
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 18 Apr 2012, 22:10

[quote="pepikg"]To sto muzjak gleda po gnezdu i hrani zenku, to je uvek tako i uopste ne znaci kako ce se ponasati posle.

.Vadim muzjake pod obavezno,zadnji put sam pre 2 nedelje jedan par ostavio zajedno,sve do izleganja.Muzjak je trazio ponovno parenje,posle 5 dana sve ih je poizbacivao iz gnezda i iskljucao.Kad sam video da kljuca pile bilo je kasno.
Ne ostavljam vise nikad.Sve to zenka odradi sama.[/quote..,.ljudi sad me opet nesto muci,drugo jaje je danass snijela i jos od juce ona je skoro uvek u gnezdu i celu noc,kako sam primetio ustane samo da jede i vrati se ali ne bas tako brzo ali problem je u tome da kad je u gnezdu izgleda mi kao da stoji ne da lezi,mislim da bi terbala da se uvali sva u gnezdo da sa strane nema mesta ali kod nje nije tako,neznam sta da radim,da mozda nije gnezdo duboko ili nesto drugo problem,.,pisite mollim vas Neutral
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 18 Apr 2012, 22:13

,.ljudi sad me opet nesto muci,drugo jaje je danass snijela i jos od juce ona je skoro uvek u gnezdu i celu noc,kako sam primetio ustane samo da jede i vrati se ali ne bas tako brzo ali problem je u tome da kad je u gnezdu izgleda mi kao da stoji ne da lezi,mislim da bi terbala da se uvali sva u gnezdo da sa strane nema mesta ali kod nje nije tako,neznam sta da radim,da mozda nije gnezdo duboko ili nesto drugo problem,.,pisite mollim vas
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 18 Apr 2012, 22:21

stavi neku ciglu preko nje,da bolje pritisne jaja. What a Face

Tebi treba izgleda uteha a ne savet.Ostavi ptice na miru,pusti prirodu da radi svoj posao,a to dal stoji na jajima ili ne ti niko ne moze pomoci.nalegnuce se ona,namesta se polako,pusti je na miru!!!Ako stalno cackas nece ni da legne.Pa i da su jaja prazna ostavi je neka lezi,da se nauci tome.Posle 8-9 dana jaja mozes videti dal su puna,ali ne diraj ti nista.Citaj forum malo vise,sve pise.
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyWed 18 Apr 2012, 22:24

migakanarien ::
,.ljudi sad me opet nesto muci,drugo jaje je danass snijela i jos od juce ona je skoro uvek u gnezdu i celu noc,kako sam primetio ustane samo da jede i vrati se ali ne bas tako brzo ali problem je u tome da kad je u gnezdu izgleda mi kao da stoji ne da lezi,mislim da bi terbala da se uvali sva u gnezdo da sa strane nema mesta ali kod nje nije tako,neznam sta da radim,da mozda nije gnezdo duboko ili nesto drugo problem,.,pisite mollim vas

Ama opusti se sve je u savrsenom redu ona ce se zaleci kada snese poslednje jaje sada samo cuva jaja, kada snese cetvrto jaje vrati joj jaja koja je do sada snela i cekaj 14. dan

Pozdrav!
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyThu 19 Apr 2012, 17:43

pepikg ::
stavi neku ciglu preko nje,da bolje pritisne jaja. What a Face

Tebi treba izgleda uteha a ne savet.Ostavi ptice na miru,pusti prirodu da radi svoj posao,a to dal stoji na jajima ili ne ti niko ne moze pomoci.nalegnuce se ona,namesta se polako,pusti je na miru!!!Ako stalno cackas nece ni da legne.Pa i da su jaja prazna ostavi je neka lezi,da se nauci tome.Posle 8-9 dana jaja mozes videti dal su puna,ali ne diraj ti nista.Citaj forum malo vise,sve pise.


e ljudi ovaj tip je kralj,ovo sa ciglom je vic foruma,pola sata sam se smejao,hvala za utjehu Laughing
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 04 May 2012, 20:56

migakanarien ::
pepikg ::
stavi neku ciglu preko nje,da bolje pritisne jaja. What a Face

Tebi treba izgleda uteha a ne savet.Ostavi ptice na miru,pusti prirodu da radi svoj posao,a to dal stoji na jajima ili ne ti niko ne moze pomoci.nalegnuce se ona,namesta se polako,pusti je na miru!!!Ako stalno cackas nece ni da legne.Pa i da su jaja prazna ostavi je neka lezi,da se nauci tome.Posle 8-9 dana jaja mozes videti dal su puna,ali ne diraj ti nista.Citaj forum malo vise,sve pise.


e ljudi ovaj tip je kralj,ovo sa ciglom je vic foruma,pola sata sam se smejao,hvala za utjehu Laughing

hurraaaa,danas stigle prinove,tri komada,super,mislim da je cetvrto mucak,danas je bio tacno 15 dan,ali primjetio sam da kod jednog ptica ima na krilu neka crna tacka velicine zrna prosa,nekako tacno na izlazu krila iz tijela,zna li neko sta bi to moglo biti
Назад на врх Go down
migakanarien
Član
Član
migakanarien


Број порука : 38
Join date : 12.04.2012
Age : 50
Локација : wien austria

problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 EmptyFri 04 May 2012, 21:23

migakanarien ::
migakanarien ::
pepikg ::
stavi neku ciglu preko nje,da bolje pritisne jaja. What a Face

Tebi treba izgleda uteha a ne savet.Ostavi ptice na miru,pusti prirodu da radi svoj posao,a to dal stoji na jajima ili ne ti niko ne moze pomoci.nalegnuce se ona,namesta se polako,pusti je na miru!!!Ako stalno cackas nece ni da legne.Pa i da su jaja prazna ostavi je neka lezi,da se nauci tome.Posle 8-9 dana jaja mozes videti dal su puna,ali ne diraj ti nista.Citaj forum malo vise,sve pise.


e ljudi ovaj tip je kralj,ovo sa ciglom je vic foruma,pola sata sam se smejao,hvala za utjehu Laughing

hurraaaa,danas stigle prinove,tri komada,super,mislim da je cetvrto mucak,danas je bio tacno 15 dan,ali primjetio sam da kod jednog ptica ima na krilu neka crna tacka velicine zrna prosa,nekako tacno na izlazu krila iz tijela,zna li neko sta bi to moglo biti


ja kako vidim ona vec hrani mlade a na forumu sam procitao da prvi dan ne hrani ih,sad ima samo sjemensku hranu ali sutra planiram da joij ubacim i jajcanu ili je mozda prerano,sta vi mislite o tome,da li smem da joj sad dam jabuku posto je obozava,neznam da li je jabuka dobra za mlade, mislim u prvim danima.
Назад на врх Go down
Sponsored content





problem kad parenja zenke - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: problem kad parenja zenke   problem kad parenja zenke - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
problem kad parenja zenke
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Nacini parenja kanarinaca -parenje na skok
» prodajem zenke kanarinaca
» PRODAJEM ZENKE MEKSICKE GIMPLE

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
Скочи на: