PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Prihranjivanje ptica u toku zime

Go down 
+44
galeb
djole080
nislijameraklija
Mica Vasic
djordje996
obrad101
AndrijaRaketic
Rilekson
bili
žako
Ninoslav84
dalibor vasic
itan
suljaga
Mossad
pepikg
Damir
ogic
korbach
Rasko
boris
Zokbok988
coa
arci
voja_ilic
lakiso
robin
jecham
delijovan
slavishab
goldfinch
popBL
IGOR 72
Drle
Steva
belobradi
kumca
markojunior
Gost
ulicni hodac
gost1
misan
Milan
Furla
48 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
АуторПорука
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySun 19 Feb 2012, 13:11

http://zooberza.poljomasine.net/zooberza/zoUnosPrezentLjubimaca.aspx?PrezentacijaID=104
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySun 19 Feb 2012, 13:47

Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 24 Feb 2012, 19:21

Otoplilo je, ali jos su tu..

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Dscf6508c


Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Dscf6506o


Stigao je i drozd:
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Dscf6513m


Severnjaci
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Dscf6515b

Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyMon 27 Feb 2012, 13:19

Prelepa je zar ne !
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Plavac.th

re
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyMon 27 Feb 2012, 15:00


Videh i dve bele al' odleteše

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Plava1


Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Plava2

Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 29 Feb 2012, 22:44

Rilekson ::

Videh i dve bele al' odleteše

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Plava1


Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Plava2


Svaka čast za slike! Imao sam prilike samo jednom da vidim plavu senicu u prirodi, to je bilo prošle zime, gledao sam je sa oduševljenjem, sa svim tim prekrasnim bojama! Jako zanimljiva ptica.
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 02 Mar 2012, 12:46


Evo samo za tebe Dalibore jos jedne fotke plavih sa Košutnjaka. Bojao sam se da neće prezimiti ali vidim da su u punom sastavu. Pozdra!!v
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Plava3

Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 02 Mar 2012, 12:50

A šta je ovo? Slika nije oštra, ali se ptica sigurno može prepoznati

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Grmusa

Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 02 Mar 2012, 13:09

A ovo? Valjda isto ali musko? Slikano na istom mestu, ali je progrejalo sunce.

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Grmus1

Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 02 Mar 2012, 13:12

i naravno džej

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Detla

Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 02 Mar 2012, 14:31

Re: Rilekson
1. ŠUMSKI BRGLJEZ (Sitta europaea)
2. SOJKA (Gerrulus glandarius)
3. DETLIĆ (Dendrocopos medium)
Za ovog ,,džeja,, nisam baš sasvim siguran ali mi liči na detlića srednje velikog.
Gde su slikane ove ptice Question
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 02 Mar 2012, 15:33

mića ::


Gde su slikane ove ptice Question

Beograd - Košutnjak - SRC "Pionirski grad".

Sve ptice sa ove stranice i plave senice sa predhodne su slikane u poslednih nekoliko dana, neke i danas u blizini čuvarske kućice, gde ih ljudi koji tu rade konstantno, u 3 smene hrane, a ja im donosim jaja i zeleniš prostao od mojih. Tako povremeno buljenje u računarske monitore zamenim fotoaparatom.
Inače sve ove ptice su tu tokom cele godine izuzev belih senica koje nisam uspeo da uslikam ove zime.
Džej je najpitomiji i stalni je gost pa je tako i dobio ime.

Pozdrav!
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySat 01 Dec 2012, 12:48

Narode,

od ponedeljka moguc sneg...pripremite hranilista na vreme Very Happy
Назад на врх Go down
markojunior
Član
Član
markojunior


Број порука : 73
Join date : 03.12.2009
Age : 44
Локација : Pozarevac

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySat 01 Dec 2012, 13:31

sve je spremno osim hrane mada ima i nje ali u manjim kolicinama nego prosle zime jer su cene otisle skoro duplo
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySat 01 Dec 2012, 15:41

Ja prihranjujem vec mesec dana ali samo u dvoristu za sad, dok ne pocnu snegovi. Dogovorio sam se sa glavnim popom, parohom ili kako se vec zove, ovde u mom gradu da postavimo jednu mini hranilicu u porti crkve, jer zbog drveca i grmlja tamo obitava veliki broj ptica, pogotovo zimi.

Sto se tice hrane, potpuno je netacno da se moraju uloziti neke velike pare. Potrebno je samo malo truda & vremena i moze se prakticno za dz nabaviti raznog semena a sad cu vam reci i kako. Prva i najbitnija stvar, suncokret. Nakon zetve, na njivama ostane i do 5% roda, jer kombajn ne zahvati one stabiljke koje su nagnute ili oborene, tako da je potrebno samo otici na polje, poneti najlonsku vrecu i neki manji stap i istresti te zaostale 'sesire' u vrecu. Jako brzo ide, ja sam skupio 3 vrece ove godine, cak sam i birao kakav tresem, da budu sto manje glavice a samim tim i zrno.

Druga opcija, kamiondzije. Verujem da vecina nas zna jednog. Evo sad ce se i njima zavrsiti sezona, vec 4-5 meseci jedan moj prijatelj maltene non stop prevozi razno seme, od kukuruza do suncokreta. Uvek kad istovare robu, u sanduku kamiona ostane dobar dzak semena, kad sam cuo da to samo pometlaju napolje odmah mi je sinula ideja. Za pivo, dobio sam zita, kukuruza i oko 30kg uljane repice koja me posebno obradovala.
Jos jedna dobra opcija, ako zelimo da sami spravljamo razne pogace i mesavine od psece hrane su one granule iz Madjarske sto donose po mnogo jeftinijoj ceni, mogu se naci na svakoj pijaci bar ovde u Voj.

Pozdrav od mene
Назад на врх Go down
AndrijaRaketic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 09.12.2012
Age : 25
Локација : Cacak

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptySun 09 Dec 2012, 19:55

Zdravo ja sam novi na forumu i nadam se da cu dosta toga novog saznati.
Napravio sam dve hranilice u dvoristu,i redovno ih posecuje nekoliko senica,ali me brine sto ih nijedna druga ptica nije posecivala.Ne znam da li ih nisu primetile ili je nesto potpuno drugo.Nadam se da ce te mi vi pomoci,i mozda dati neki savet kako da privucem neku drugu vrstu ptica.
Sto se tice samih hranilica okacene su na 2-3m od zemlje.
Od hrane ubacujem:suncokret,seme bundeve,pirinac,ovas i psenicu.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 12 Dec 2012, 01:22

Juče sam posatvio hranilište. Konstrukcija je jednostavna, jeftina i praktična. Ovo hranilište je u funkciji već dve godine. Jedna tabla leksana, 8 letvi, četiri šrafa i eto hranilišta.
Prvi gosti su nekoliko Senica. Nekoliko Zeba. Jedan Štiglić i jedan Gringlov.
Potraje li ovaj kijamet duže gostiju će biti više.

Moraću malo da izađem iz teme.
Na postavljenom klipu se čuje pesma Slavuja. Ptičarnik je udaljen od hranilišta oko 20 metra. Stari mužjak koji nije u kavezu već u volijeru raspoložen je za pesmu. Zimska pesma Slavuja nije pravilo već raritet. Da je u kavezu ne bi pevao. Ranijih zima bio je smešten u kavezu. Kavez je bio u boksu koji je zagrevan na temperaturi oko 5 stepeni. Retko se oglašavao pesmom. Ove zime odlučio sam eksperimenta radi da ne stavljam slavuje u kaveze već da ostanu u svojim volijerima. Za sada se ponašaju sasvim normalno. Ne primećijem da im hladnoća smeta.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 12 Dec 2012, 15:00

,,Narodna kuhinja,, radi punim kapacitetom. Pojavilo se jato strnadica koje dominiraju brojem. Rasuo sam semenje oko Hranilišta kako bi se ptice što konfornije osećale. Najjeftinije i najidealnije je hranilište pod ,,vedrim nebom,, Na takvom hranilištu ptice se ponašaju savim prirodno. Kad god vreme dozvoli treba rasuti semmenje po snegu i eto idealnog hranilišta za ptice.
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250032

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250005

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250009

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250013

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250022

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250028

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250035

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250037

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250039

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250041

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250043

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250044

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250049

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250052

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211273250056


Hranilište za ptice možete imati na terasi. Na prozoru. U gradskom parku. U vrtu. U Šumi. U polju. Na napuštenom placu.
Kad god pospete semenje po snegu, to mesto postaje hranilište za gladne i promrzle ptice. Potreban je samo mali napor da se sneg očisti ili utaba i pospe semenje. Ostaci hrane od vaših ptica ili mrvice sa vašeg stola mogu biti ona tanka nit koja će neku pticu održati u životu. Malo za Vas ali mnogo za pticu.

NE PADA SNEG DA POKRIJE BREG VEĆ DA POKAŽE KO JE ISKRENI LJUBITELJ PTICA A KO NIJE.
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 12 Dec 2012, 20:34

Evo malo i od mene. Skilano je kroz staklo pa su slike malo lošije kvalitete.

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 12-12-batokljun
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 12-12-batokljun-i-sjenic
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 12-12-sjenice
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 12-12-zebe-i-sjenice
Назад на врх Go down
AndrijaRaketic
Posetilac
Posetilac



Број порука : 12
Join date : 09.12.2012
Age : 25
Локација : Cacak

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyWed 12 Dec 2012, 21:19

Evo jedne plave senice na mojoj hranilici.Pored nje tu je svaki dan 10ak velikih senica.
Attachments
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Attachmentplava senica.JPG
You don't have permission to download attachments.
(128 Kb) Downloaded 11 times
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyThu 13 Dec 2012, 14:38

Danas su se pojavili i crvendaći

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 12-12-0-crvendac
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyThu 13 Dec 2012, 15:59

Re: žako
Sa zimskih hranilišta za ptice mogu se dobiti veoma korisne informacije. Vrste ptica koje posećiju hranilište. Broj ptica. Može se posmatrati njhovo ponašanje i izgled. Da je pojava zimskog prehranjivanja ptica masovna iz toga bi se mogla pratiti migracija ptica na balkanu u toku Zime.
U mom kraju uopšte nema Crvendaća. Čak se ni zimi ne pojavljuju na hranilištu.
Posmatraj i prati koliko će se dugo zadržati na Tvom hranilištu. Crvendać zimi rado jede Jabuku. Naročito voli polutrulo, pokvareno voće.
Želim Ti da ove zime uživaš u društvu ptica koje hraniš. Slikaj ih. Kvalitet slika je nebitan. Dovoljno je da se raspoznaju po vrstama.
P O Z D R A V Exclamation
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyThu 13 Dec 2012, 21:21

Odbrana od golubova

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 218875_457300237660581_1859700478_o
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 59382_457148297675775_1693587099_n

sa FB profila Falco Tinnunculus
Назад на врх Go down
suljaga
Član
Član
suljaga


Број порука : 179
Join date : 04.10.2009
Локација : krusevac

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 14 Dec 2012, 02:03

Ovo je diskriminacija, pa i golubovi su ptice !!!
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 EmptyFri 14 Dec 2012, 15:02

Danas se pojavilo malo jato Severnih zeba. Pomešale su se, sa našim običnim zebama. Strnadice i Senice su već stalni gosti. Doleti i po neki Štiglić.
Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211293270028

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211293270010

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211293270017

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211293270020

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211293270024

Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 201211293270006

Назад на врх Go down
Sponsored content





Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty
ПорукаНаслов: Re: Prihranjivanje ptica u toku zime   Prihranjivanje ptica u toku zime - Page 9 Empty

Назад на врх Go down
 
Prihranjivanje ptica u toku zime
Назад на врх 
Страна 9 of 11Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Prijava ptica izlegnutih u toku 2012 godine-legalizacija izlegnutih ptica
» Moje australijske zebe
» Lov štiglića, cajzli, zimovki, konopljara....

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ORNITOLOGIJA-
Скочи на: