PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
 Papagaji i zima EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
 Papagaji i zima EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
 Papagaji i zima EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
 Papagaji i zima EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
 Papagaji i zima EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
 Papagaji i zima EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
 Papagaji i zima EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
 Papagaji i zima EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
 Papagaji i zima EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
 Papagaji i zima EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
 Papagaji i zima EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
 Papagaji i zima EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
 Papagaji i zima EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
 Papagaji i zima EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
 Papagaji i zima EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
 Papagaji i zima EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
 Papagaji i zima EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
 Papagaji i zima EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
 Papagaji i zima EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

  Papagaji i zima

Go down 
5 posters
АуторПорука
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Papagaji i zima    Papagaji i zima EmptySun 08 Aug 2010, 21:41

Zanima me da li se papagaji mogu zimi držati u spoljnoj volijeri i ako može pod kojim uslovima. Question
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Re: Papagaji i zima    Papagaji i zima EmptySun 08 Aug 2010, 22:28

SAŠA ::
Zanima me da li se papagaji mogu zimi držati u spoljnoj volijeri i ako može pod kojim uslovima. Question



Velik je br papagaja koji veoma dobro podnose zimsku spoljnu temperaturu pa cak i one temperature do minus trideset Naj bitnija stvar je da se i spoljnja voalijera kako leti od sunca i promaje tako zastiti i zimi od vetra promaje znaci oko zidova voalijere se u vecini postavlja najlon deblji i to je u vecini slucajeva sasvim dovoljno Neke vrste kao sto su zeice guld amadine dijamantski golubici nije pozeljno da zimu prezime u spoljnoj voaljeri kod tih ptica javlja se veliki br smrtosti prouzrokovan hladnocom zbog toga se unose u prostorije gde temperatura nepada ispod minus nule U kasnoj jeseni papagaji unose u sebe vecu kolicinu hrane kako bi sebi obezbedili masne naslage koje pomazu sam boravak na hladnoci Jos jedna velika i veoma bitna stvar papagaji koji borave napolju nevalja de sunose iznose jer kao i vecini zivih bica reaguju na svaku promenu vremena neke u pozitivnom ali neke i u negativnom smislu znaci dolazi do smrtnosti bounce
Назад на врх Go down
galileo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 25.08.2010

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Re: Papagaji i zima    Papagaji i zima EmptySun 12 Sep 2010, 01:37

Dopunio bih Karolinu da neke vrste kao sto su rozele,pevajuci papagaji,nimfe...lakse podnose niske temperature od recimo aleksandra kome hoce ako se temperature spuste ispod -10 da odpadni nokti i izgube i citave prste od promrzlina.Kod njih je problem kondenz koji se zimi javlja na zicama volijera a oni izuzetno vole da spavaju nocu na toj zici pa im tako prsti ostanu zalepljeni na zici kad se nocu temperature spuste.Od tih promrzlina moze da dodje i do krvarenja pa ishod moze da bude i fatalan ukoliko se brzo ne preduzmu odgovarajuce mere.
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Re: Papagaji i zima    Papagaji i zima EmptySun 12 Sep 2010, 03:07

galileo ::
Dopunio bih Karolinu da neke vrste kao sto su rozele,pevajuci papagaji,nimfe...lakse podnose niske temperature od recimo aleksandra kome hoce ako se temperature spuste ispod -10 da odpadni nokti i izgube i citave prste od promrzlina.Kod njih je problem kondenz koji se zimi javlja na zicama volijera a oni izuzetno vole da spavaju nocu na toj zici pa im tako prsti ostanu zalepljeni na zici kad se nocu temperature spuste.Od tih promrzlina moze da dodje i do krvarenja pa ishod moze da bude i fatalan ukoliko se brzo ne preduzmu odgovarajuce mere.


Kozica papagaj i usred zime zna da stoji u vodi i toliko je ne inteligentna da ce joj se noga zalediti. Dalji ishod nemoram da govorim svi ga u vecini shvataju. Zato kada se ppagajima naprave objekti kaki bi trebali da budu, znaci zimovnik i letnjikovac te stvari oko zamrzavanja nogu su sanse 1 na 100. Zbog cega neke ptice spavajau na zici a neke na stajalici ili na kuci pa cak i u kuci je stvar karaktera i navike ptice od prvog dana. Zza papagaje nije poguban mraz i sneg koliko jak vetar i promaja sto vazi za leto vazi i za zimu. Veliku ulogu u prezimljavanju cini i ishrana koja se pojacava sa samim periodom koji ptica oseti po svom sto bi se reklo tempu tada je bitno da hrana bude jaca i naravno u posudama vece kolicine jer samim tim dobijaju salo koje je neophodno da bi bolje podnele zimu !!
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Re: Papagaji i zima    Papagaji i zima EmptySun 12 Sep 2010, 13:46

Karolina ::
galileo ::
Dopunio bih Karolinu da neke vrste kao sto su rozele,pevajuci papagaji,nimfe...lakse podnose niske temperature od recimo aleksandra kome hoce ako se temperature spuste ispod -10 da odpadni nokti i izgube i citave prste od promrzlina.Kod njih je problem kondenz koji se zimi javlja na zicama volijera a oni izuzetno vole da spavaju nocu na toj zici pa im tako prsti ostanu zalepljeni na zici kad se nocu temperature spuste.Od tih promrzlina moze da dodje i do krvarenja pa ishod moze da bude i fatalan ukoliko se brzo ne preduzmu odgovarajuce mere.


Kozica papagaj i usred zime zna da stoji u vodi i toliko je ne inteligentna da ce joj se noga zalediti. Dalji ishod nemoram da govorim svi ga u vecini shvataju. Zato kada se ppagajima naprave objekti kaki bi trebali da budu, znaci zimovnik i letnjikovac te stvari oko zamrzavanja nogu su sanse 1 na 100. Zbog cega neke ptice spavajau na zici a neke na stajalici ili na kuci pa cak i u kuci je stvar karaktera i navike ptice od prvog dana. Zza papagaje nije poguban mraz i sneg koliko jak vetar i promaja sto vazi za leto vazi i za zimu. Veliku ulogu u prezimljavanju cini i ishrana koja se pojacava sa samim periodom koji ptica oseti po svom sto bi se reklo tempu tada je bitno da hrana bude jaca i naravno u posudama vece kolicine jer samim tim dobijaju salo koje je neophodno da bi bolje podnele zimu !!
....nadam se da me necete pogresno shvatiti, ali nebih se slozio sa tim da je kozica neiteligentna!...... ja sam ih imao godinama i nikad nisam primetio tako nesto....ali ima jedna stvar sto moze da bude sa tim u vezi......neznam koliko posmatrate ptice,ali vidjao sam slicna ponasanja ptica(dugo stojanje u vodi ili kraj nje) i utvrdio da, svaki put kad bi se to desavalo ispostavilo se,pre ili kasnije, da sa pticom nesto nije u redu(bolest....) ali nikad nisam uspeo da saznam sta je u pitanju,i u vecini slucajeva ishod je bio fatalan. vrlo je verovatno nesto sto bi bilo povezano sa dehidracijom ili....ali to su samo moja nagadjanja.....a sto se tice zime i mrazeva....da bi ptice sacuvale prste treba im stavljati sto deblje grane u najvise delove voljera.
Назад на врх Go down
Karolina
Član
Član
Karolina


Број порука : 120
Join date : 02.08.2010

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Re: Papagaji i zima    Papagaji i zima EmptySun 12 Sep 2010, 15:30

robin ::
Karolina ::
galileo ::
Dopunio bih Karolinu da neke vrste kao sto su rozele,pevajuci papagaji,nimfe...lakse podnose niske temperature od recimo aleksandra kome hoce ako se temperature spuste ispod -10 da odpadni nokti i izgube i citave prste od promrzlina.Kod njih je problem kondenz koji se zimi javlja na zicama volijera a oni izuzetno vole da spavaju nocu na toj zici pa im tako prsti ostanu zalepljeni na zici kad se nocu temperature spuste.Od tih promrzlina moze da dodje i do krvarenja pa ishod moze da bude i fatalan ukoliko se brzo ne preduzmu odgovarajuce mere.


Kozica papagaj i usred zime zna da stoji u vodi i toliko je ne inteligentna da ce joj se noga zalediti. Dalji ishod nemoram da govorim svi ga u vecini shvataju. Zato kada se ppagajima naprave objekti kaki bi trebali da budu, znaci zimovnik i letnjikovac te stvari oko zamrzavanja nogu su sanse 1 na 100. Zbog cega neke ptice spavajau na zici a neke na stajalici ili na kuci pa cak i u kuci je stvar karaktera i navike ptice od prvog dana. Zza papagaje nije poguban mraz i sneg koliko jak vetar i promaja sto vazi za leto vazi i za zimu. Veliku ulogu u prezimljavanju cini i ishrana koja se pojacava sa samim periodom koji ptica oseti po svom sto bi se reklo tempu tada je bitno da hrana bude jaca i naravno u posudama vece kolicine jer samim tim dobijaju salo koje je neophodno da bi bolje podnele zimu !!
....nadam se da me necete pogresno shvatiti, ali nebih se slozio sa tim da je kozica neiteligentna!...... ja sam ih imao godinama i nikad nisam primetio tako nesto....ali ima jedna stvar sto moze da bude sa tim u vezi......neznam koliko posmatrate ptice,ali vidjao sam slicna ponasanja ptica(dugo stojanje u vodi ili kraj nje) i utvrdio da, svaki put kad bi se to desavalo ispostavilo se,pre ili kasnije, da sa pticom nesto nije u redu(bolest....) ali nikad nisam uspeo da saznam sta je u pitanju,i u vecini slucajeva ishod je bio fatalan. vrlo je verovatno nesto sto bi bilo povezano sa dehidracijom ili....ali to su samo moja nagadjanja.....a sto se tice zime i mrazeva....da bi ptice sacuvale prste treba im stavljati sto deblje grane u najvise delove voljera.



Imala sam i ja kozice godinama i zbnam ljude koji ih drze vec i 30 i kusur godina sto se grana tice to je okej i to stoji ali pored svih papagaja koje drzim kozicu nikad bas nisam gotivila i vecina odgajivaca ih smatra za naj prljavije ptice sto jes jes da se nelazemo i nije cilj Svako ima iskustvo koje je shvatio iz svoje prakse ili negde samo nesto cuo naj bitnije je da se ovde druzimo i nadovezujemo na teme kako bi se svako ko dodje nasao u nekoj od nasih iskustava i prici
Назад на врх Go down
galileo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 25.08.2010

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Re: Papagaji i zima    Papagaji i zima EmptySun 12 Sep 2010, 22:13

I ja se ne bih slozio da su kozice niti bilo koji od papagaja posebno,neinteligentne ptice.Jednostavno ovo nije njihovo prirodno staniste,one obozavaju da se kupaju a ujedno ceprkaju nogama unazad kao kokoske dok tragaju za hranom.U njihovom prirodnom stanistu nema tako niskih temperatura tako da slobodno mogu da kazem da su se cak izvanredno aklimatizovale i dobro podnose nasu klimu.Pitam sa kako bi smo se mi snasli sa nasom inteligencijom da nas sad neko spusti u Australiju ili Afriku.Ipak ove ptice su generacijama razmnozavane kod nas...Ako nam neka od osobina ovih ptica smeta,treba im doskociti ali u principu njihove navike kao vrste ne mozemo mnogo promeniti.Ja na primer dok sam drzao kozice zrnastu hranu sam im servirao u velikoj tepsiji na podu volijere(posto uglavnom za hranom tragaju na zemlji),po njoj su mogle do mile volje da ceprkaju a opet je svo semenje bilo tu pa ga na kraju pojedu a ne baci se.Izvinjavam se na off-u ovo stvarno nema veze s temom.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: ...    Papagaji i zima EmptyMon 13 Sep 2010, 00:05

da,malo smo skrenili sa teme...ali moram jos samo da napomenem...! posmatrajte kozicu u velikom voljeru sa puno grana,narocito dok se muzjak udvara zenki! kakav je to akrobata...brzina i spretnost njegovog kretanja je fantasticna i po tome ni nenalikuje papagajima. samo hocu da kazem,da biste upoznali jednu pticu,morate joj pruziti dobre uslove za zivot,naravno nemozemo im pokloniti nebo,ali se treba truditi sto je bolje moguce...tek tako mozete upoznati njihove psihofizicke osobine i zavoleti ih. mozda ja preterujem ,ali za mene ptica nije samo slika i pojava,njihov zivot je takodje vrlo zanimljiv,zato posmatrajte svoje ptice. veliki pozdrav....
Назад на врх Go down
Luka34
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 28.01.2018

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Imam nekoliko pitanja...U pitanju su rozele.Vec sam citao i koliko sam shvatio mogu da izdrze do -6/7 Ja sam napravio kavez i imam upareni par koji je vec tamo,to je velik prostor i ima 3 zida i sa prednje strane ima zica,ako prekrijem najlonom prezivece?    Papagaji i zima EmptySun 28 Jan 2018, 17:42

Karolina ::
robin ::
Karolina ::
galileo ::
Dopunio bih Karolinu da neke vrste kao sto su rozele,pevajuci papagaji,nimfe...lakse podnose niske temperature od recimo aleksandra kome hoce ako se temperature spuste ispod -10 da odpadni nokti i izgube i citave prste od promrzlina.Kod njih je problem kondenz koji se zimi javlja na zicama volijera a oni izuzetno vole da spavaju nocu na toj zici pa im tako prsti ostanu zalepljeni na zici kad se nocu temperature spuste.Od tih promrzlina moze da dodje i do krvarenja pa ishod moze da bude i fatalan ukoliko se brzo ne preduzmu odgovarajuce mere.


Kozica papagaj  i usred zime zna da stoji u vodi i toliko je ne inteligentna da  ce joj se noga zalediti.  Dalji ishod nemoram da  govorim  svi  ga u vecini shvataju.  Zato kada se ppagajima naprave objekti kaki bi trebali da budu, znaci zimovnik i letnjikovac  te stvari oko zamrzavanja nogu  su sanse  1 na 100.  Zbog cega neke ptice spavajau na zici a neke na stajalici ili na kuci pa cak i u kuci je stvar karaktera i navike ptice od prvog dana.  Zza papagaje nije poguban  mraz i sneg koliko  jak vetar i promaja  sto vazi za leto vazi i za zimu.  Veliku ulogu u prezimljavanju cini i ishrana koja se  pojacava sa samim periodom koji ptica oseti  po  svom  sto bi se reklo  tempu tada je bitno da hrana bude jaca  i naravno u posudama vece kolicine  jer samim tim dobijaju salo koje je neophodno da  bi  bolje podnele zimu !!
....nadam se da me necete pogresno shvatiti, ali nebih se slozio sa tim da je kozica neiteligentna!...... ja sam ih imao godinama i nikad nisam primetio tako nesto....ali  ima jedna stvar sto moze da bude sa tim u vezi......neznam koliko posmatrate ptice,ali vidjao sam slicna ponasanja ptica(dugo stojanje u vodi ili kraj nje) i utvrdio da, svaki put kad bi se to desavalo ispostavilo se,pre ili kasnije, da sa pticom nesto nije u redu(bolest....)   ali nikad nisam uspeo da saznam sta je u pitanju,i u vecini slucajeva ishod je bio fatalan.  vrlo je verovatno nesto sto bi bilo povezano sa dehidracijom ili....ali to su samo moja nagadjanja.....a sto se tice zime i mrazeva....da bi ptice sacuvale prste treba im stavljati sto deblje grane u najvise delove voljera.
 


Imala sam i ja kozice godinama  i zbnam ljude koji ih drze vec i 30 i kusur godina  sto se grana tice to je okej i to stoji  ali pored svih papagaja koje drzim kozicu nikad bas nisam gotivila   i vecina odgajivaca ih smatra za naj prljavije ptice   sto jes jes da se nelazemo i nije cilj   Svako ima iskustvo koje je  shvatio iz svoje prakse  ili negde samo nesto cuo    naj bitnije je da se ovde druzimo  i  nadovezujemo  na teme kako bi se svako ko  dodje nasao u nekoj od nasih iskustava i prici
Назад на врх Go down
Luka34
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 28.01.2018

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Imam nekoliko pitanja...U pitanju su rozele.Vec sam citao i koliko sam shvatio mogu da izdrze do -6/7 Ja sam napravio kavez i imam upareni par koji je vec tamo,to je velik prostor i ima 3 zida i sa prednje strane ima zica,ako prekrijem najlonom prezivece?    Papagaji i zima EmptySun 28 Jan 2018, 17:43

Karolina ::
robin ::
Karolina ::
galileo ::
Dopunio bih Karolinu da neke vrste kao sto su rozele,pevajuci papagaji,nimfe...lakse podnose niske temperature od recimo aleksandra kome hoce ako se temperature spuste ispod -10 da odpadni nokti i izgube i citave prste od promrzlina.Kod njih je problem kondenz koji se zimi javlja na zicama volijera a oni izuzetno vole da spavaju nocu na toj zici pa im tako prsti ostanu zalepljeni na zici kad se nocu temperature spuste.Od tih promrzlina moze da dodje i do krvarenja pa ishod moze da bude i fatalan ukoliko se brzo ne preduzmu odgovarajuce mere.


Kozica papagaj  i usred zime zna da stoji u vodi i toliko je ne inteligentna da  ce joj se noga zalediti.  Dalji ishod nemoram da  govorim  svi  ga u vecini shvataju.  Zato kada se ppagajima naprave objekti kaki bi trebali da budu, znaci zimovnik i letnjikovac  te stvari oko zamrzavanja nogu  su sanse  1 na 100.  Zbog cega neke ptice spavajau na zici a neke na stajalici ili na kuci pa cak i u kuci je stvar karaktera i navike ptice od prvog dana.  Zza papagaje nije poguban  mraz i sneg koliko  jak vetar i promaja  sto vazi za leto vazi i za zimu.  Veliku ulogu u prezimljavanju cini i ishrana koja se  pojacava sa samim periodom koji ptica oseti  po  svom  sto bi se reklo  tempu tada je bitno da hrana bude jaca  i naravno u posudama vece kolicine  jer samim tim dobijaju salo koje je neophodno da  bi  bolje podnele zimu !!
....nadam se da me necete pogresno shvatiti, ali nebih se slozio sa tim da je kozica neiteligentna!...... ja sam ih imao godinama i nikad nisam primetio tako nesto....ali  ima jedna stvar sto moze da bude sa tim u vezi......neznam koliko posmatrate ptice,ali vidjao sam slicna ponasanja ptica(dugo stojanje u vodi ili kraj nje) i utvrdio da, svaki put kad bi se to desavalo ispostavilo se,pre ili kasnije, da sa pticom nesto nije u redu(bolest....)   ali nikad nisam uspeo da saznam sta je u pitanju,i u vecini slucajeva ishod je bio fatalan.  vrlo je verovatno nesto sto bi bilo povezano sa dehidracijom ili....ali to su samo moja nagadjanja.....a sto se tice zime i mrazeva....da bi ptice sacuvale prste treba im stavljati sto deblje grane u najvise delove voljera.
 


Imala sam i ja kozice godinama  i zbnam ljude koji ih drze vec i 30 i kusur godina  sto se grana tice to je okej i to stoji  ali pored svih papagaja koje drzim kozicu nikad bas nisam gotivila   i vecina odgajivaca ih smatra za naj prljavije ptice   sto jes jes da se nelazemo i nije cilj   Svako ima iskustvo koje je  shvatio iz svoje prakse  ili negde samo nesto cuo    naj bitnije je da se ovde druzimo  i  nadovezujemo  na teme kako bi se svako ko  dodje nasao u nekoj od nasih iskustava i prici
Назад на врх Go down
Luka34
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 28.01.2018

 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Imam nekoliko pitanja...U pitanju su rozele.Vec sam citao i koliko sam shvatio mogu da izdrze do -6/7 Ja sam napravio kavez i imam upareni par koji je vec tamo,to je velik prostor i ima 3 zida i sa prednje strane ima zica,ako prekrijem najlonom prezivece?    Papagaji i zima EmptySun 28 Jan 2018, 17:43

Karolina ::
robin ::
Karolina ::
galileo ::
Dopunio bih Karolinu da neke vrste kao sto su rozele,pevajuci papagaji,nimfe...lakse podnose niske temperature od recimo aleksandra kome hoce ako se temperature spuste ispod -10 da odpadni nokti i izgube i citave prste od promrzlina.Kod njih je problem kondenz koji se zimi javlja na zicama volijera a oni izuzetno vole da spavaju nocu na toj zici pa im tako prsti ostanu zalepljeni na zici kad se nocu temperature spuste.Od tih promrzlina moze da dodje i do krvarenja pa ishod moze da bude i fatalan ukoliko se brzo ne preduzmu odgovarajuce mere.


Kozica papagaj  i usred zime zna da stoji u vodi i toliko je ne inteligentna da  ce joj se noga zalediti.  Dalji ishod nemoram da  govorim  svi  ga u vecini shvataju.  Zato kada se ppagajima naprave objekti kaki bi trebali da budu, znaci zimovnik i letnjikovac  te stvari oko zamrzavanja nogu  su sanse  1 na 100.  Zbog cega neke ptice spavajau na zici a neke na stajalici ili na kuci pa cak i u kuci je stvar karaktera i navike ptice od prvog dana.  Zza papagaje nije poguban  mraz i sneg koliko  jak vetar i promaja  sto vazi za leto vazi i za zimu.  Veliku ulogu u prezimljavanju cini i ishrana koja se  pojacava sa samim periodom koji ptica oseti  po  svom  sto bi se reklo  tempu tada je bitno da hrana bude jaca  i naravno u posudama vece kolicine  jer samim tim dobijaju salo koje je neophodno da  bi  bolje podnele zimu !!
....nadam se da me necete pogresno shvatiti, ali nebih se slozio sa tim da je kozica neiteligentna!...... ja sam ih imao godinama i nikad nisam primetio tako nesto....ali  ima jedna stvar sto moze da bude sa tim u vezi......neznam koliko posmatrate ptice,ali vidjao sam slicna ponasanja ptica(dugo stojanje u vodi ili kraj nje) i utvrdio da, svaki put kad bi se to desavalo ispostavilo se,pre ili kasnije, da sa pticom nesto nije u redu(bolest....)   ali nikad nisam uspeo da saznam sta je u pitanju,i u vecini slucajeva ishod je bio fatalan.  vrlo je verovatno nesto sto bi bilo povezano sa dehidracijom ili....ali to su samo moja nagadjanja.....a sto se tice zime i mrazeva....da bi ptice sacuvale prste treba im stavljati sto deblje grane u najvise delove voljera.
 


Imala sam i ja kozice godinama  i zbnam ljude koji ih drze vec i 30 i kusur godina  sto se grana tice to je okej i to stoji  ali pored svih papagaja koje drzim kozicu nikad bas nisam gotivila   i vecina odgajivaca ih smatra za naj prljavije ptice   sto jes jes da se nelazemo i nije cilj   Svako ima iskustvo koje je  shvatio iz svoje prakse  ili negde samo nesto cuo    naj bitnije je da se ovde druzimo  i  nadovezujemo  na teme kako bi se svako ko  dodje nasao u nekoj od nasih iskustava i prici
Назад на врх Go down
Sponsored content





 Papagaji i zima Empty
ПорукаНаслов: Re: Papagaji i zima    Papagaji i zima Empty

Назад на врх Go down
 
Papagaji i zima
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» PAPAGAJI.....
» Parenje i uzgoj štiglića

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: OSTALI LJUBIMCI :: PAPAGAJI-
Скочи на: