PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Grmuse.... - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Grmuse.... - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Grmuse.... - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Grmuse.... - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Grmuse.... - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Grmuse.... - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Grmuse.... - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Grmuse.... - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Grmuse.... - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Grmuse.... - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Grmuse.... - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Grmuse.... - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Grmuse.... - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Grmuse.... - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Grmuse.... - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
    Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!

     

     Grmuse....

    Go down 
    +20
    drvetmed
    alempije
    Blackcap33
    Gost
    korbach
    stajic82
    delijovan
    sasko
    lepi
    raskokat
    robin
    gost1
    Sokoly
    Zika
    misan
    BOCKA
    Milan
    Steva
    Laza
    Petar
    24 posters
    Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
    АуторПорука
    gost1
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    gost1


    Број порука : 560
    Join date : 18.03.2009
    Age : 45
    Локација : Krusevac SRBIJA

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyMon 18 Jan 2010, 18:43

    Steva ::
    Evo da javim da moja grmusa, peva napolju vec danima iako je temepratura dosta niska. Za sad dobro podnosi zimu! Very Happy

    bravo stevo. ja sam skoro nabavio jednu i cuvam je u kuci ali ne peva.

    cuo sam da one i ne pevaju preko zime, pogotovu ako su napolju, ali ti si izgleda pronasao odlican primerak.

    pozdrav i blago tebi, uzivaj u njenoj prelepoj pesmi.
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyMon 18 Jan 2010, 19:41

    Hvala Donmiki! Zato sam i radosniji, jer sam na vise mesta cak cuo da ce tesko preziveti zimu napolju. Ali uz savete Bocke, Popa i jos nekoliko ljudi sa foruma uspeo sam, ne samo da grmusa prezimi napolju nego je cak pocela i da peva. Ma ljudi njena pesma je melem za usi! cheers
    Ne brini, propevace i tvoja. Koliko ima kako si je nabavio?
    Назад на врх Go down
    gost1
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    gost1


    Број порука : 560
    Join date : 18.03.2009
    Age : 45
    Локација : Krusevac SRBIJA

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyMon 18 Jan 2010, 21:04

    dobio sam je od jednog prijatelja iz Kraljeva pre odprilike 15 dana. neznam koliko dugo je bila kod njega.
    ali znam da je bila u kuci ali gde se ne greje a sada je kod mene u toplom.

    nadam se da ce i moja da propeva uskoro, mada bi mogao da napises nesto od tih saveta koje si dobio da ubrzamo stvar.
    cime je hranis u ovom periodu itd.

    hvala unapred.

    pozdrav
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyMon 18 Jan 2010, 22:06

    Ma dobro, nije ona dugo kod tebe, samo sacekaj da se jos malo privikne, pa ces da uzivas u pesmi.
    Sto se tice ishrane, ja koristim Padovan insect za mekokljunce, i od skoro hranu od nemackog proizvodjaca Claus. Nekad joj narendam parizera ili neke druge salame,ali retko jer je ova gotova hrana stvarno dobra. Zatim orahe, jede slaninu koju imam okacenu u volijeri. Jede ljusteni i zdrobljeni suncokret, a probacu isto sa konopljom, voce, maslacak, misakinju...
    Назад на врх Go down
    gost1
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    gost1


    Број порука : 560
    Join date : 18.03.2009
    Age : 45
    Локација : Krusevac SRBIJA

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyTue 19 Jan 2010, 00:04

    ok, nadam se da ce brzo da propeva. inace hranimo priblizno isto,
    samo sto ja ne dajem salamu inace ceo ostali garnir ima. cheers

    pozz
    Назад на врх Go down
    robin
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    robin


    Број порука : 309
    Join date : 21.10.2009
    Age : 47
    Локација : novi sad

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: ...   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 25 Feb 2010, 00:19

    stevo jel peva grmusa...? evo danas i moja krenula da peva i to prvo se cula zenka rano jutros i onda kad jesinulo sunce poceo i muzjak... fantazija....jesi nasao padovan? pozzz...
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 25 Feb 2010, 10:24

    Peva Robine, peva! Smile Milina za usi, zar ne? Mada radim po ceo dan, ostaje mi samo vikend za uzivanje u pesmi...PAdovan sam nasao, bio je neki zastoj kod uvoznika...Sad kombinujem Padovan i Claus. Very Happy
    Назад на врх Go down
    robin
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    robin


    Број порука : 309
    Join date : 21.10.2009
    Age : 47
    Локација : novi sad

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: ...   Grmuse.... - Page 3 EmptySat 27 Feb 2010, 00:00

    ...ma ja nikako nemogu da nadjem padovan,ovde kod mene nema...kombinujem cd i claus.... e a claus je ekstra,sve mi ptice to jedu ali cena affraid ....poz...
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptySat 27 Feb 2010, 01:39

    Claus je super, samo malo krupan, pa je ja mrvim...Kako to da ima da se kupi Claus, a nema Padovan? Hoces da ti posaljem?
    Назад на врх Go down
    robin
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    robin


    Број порука : 309
    Join date : 21.10.2009
    Age : 47
    Локација : novi sad

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: ...   Grmuse.... - Page 3 EmptySat 27 Feb 2010, 21:24

    ...claus narucujem,pa mi posalju postom.....jeste,krupna je i ja je isto malo izmrvim,ima i ona velika buba unutra pa tvrda ko kost,mislim da je svilena buba..pa znas sta,glupo mi da te cimam sad da mi saljes hranu! imam cede i claus pa cu im to davati...mada mislim da je padovan najbolja. hvala ti u svakom slucaju!!! ako u skorije vreme nenadjem javicu ti se , pa da mi posaljes...kolko si je placao? ja sam zadnji put kupio za 380din.kg.....
    Назад на врх Go down
    robin
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    robin


    Број порука : 309
    Join date : 21.10.2009
    Age : 47
    Локација : novi sad

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: ...   Grmuse.... - Page 3 EmptyMon 26 Apr 2010, 22:45

    stevo jel jos uzivas u pesmi grmuse? Very Happy ja moje prebacio u voljer i muzjak zanemio Neutral ...nadam se da nece potrajati.....veliki pozdrav...
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyTue 27 Apr 2010, 09:41

    robin ::
    stevo jel jos uzivas u pesmi grmuse? Very Happy ja moje prebacio u voljer i muzjak zanemio Neutral ...nadam se da nece potrajati.....veliki pozdrav...

    Peva Robine, ali malo tise... imao sam problem. Stiglic koji je bio u volijeri gde i grmusa pooceo da je bije sve ptice u volijeri...valjda ide sezona parenja pa mu svi smetaju Smile KAd sam video, odmah sam odvojio stiglica i evo posle par dana grmusa je opet pocela da peva, svakim danom sve jace i jace cheers
    Ne brini, cim se navikne na novu sredinu, zapevace!
    Назад на врх Go down
    raskokat
    Član
    Član
    raskokat


    Број порука : 55
    Join date : 04.07.2009
    Локација : Kragujevac

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 01:50

    Odmah da se ogradim da Ja nemam neko pravo da kritikujem jer nisam stalan na forumu,iskreno nemam vremena a ni zivaca da se raspravljam,ali cu samo nesto prokomentarisati,jer ne mogu da cutim.

    Stvarno mi je zao ptica,nije neka isprazna prica ali stvarno treba da se zastite.Ne mogu da verujem da neko nabavi pticu i onda pita cime se hrani.Ljudi,pticari gajenje ptica je nauka,ali hvalaa ljudima koji su izmislili interenet dosta moze da se nauci citajuci.Kakve granule,pa ne maltretirajte ptice,Tacno je prezivece ona,kao i zto stiglic zivi samo na suncokretu,ali to je mucenje.Onda se pojave slike ptica,konkretno stiglica koji dobije crno perje i onda se postave slike i razmatra se mutacija ili ne.Ne,ptice imaju avitaminozu,prezasicenost uljima ta jednolicna ishrana ubija.

    Grmusa je osetljiva ptica,kao i vecina mekokljunaca,trebaju odredjeni uslovi za cuvanje,ali je takodje i borbena,nece tek tako odustati od zivota i naravno jesce granule.Zato se desava da vam Slavuji koji su najveca gospoda u pticijem svetu umiru,ne jedu svasta,vec mora da se zna,pa tek kad steknete poverenje i malo ga prilagodite,moze da uzme nesto i ne tako prirodno.

    Pet strana se raspravljate crnoglava ili crnokapa,terate mak na konac.Gde je znanje,exaktne cinjenice i iskustva.Ovo je lakrdija.

    Administratore,znam da ces me ukinuti,ali dali je moguce da se ti raspitujes o kupovini grmusa,koja je ilegalna,a pokreces drustvo za zastitu ptica faune evrope.

    Znanje ucite od ljudi koji znaju,nemam ni protiv koga nista ali na svim forumima koje posecujem ima malo,malo onih koji znaju,sve su polu uceni,neki koji nesto cuju pa prenose,a culi su od nekih koji su negde culi,sve u svemu nista.Skidam kapu Bocki koji je otisao daleko u odgoju crva,Mici koji izvodi gospodina Slavuja i jos par njih koji znaju sta pricaju.

    Svako ko me pita zasto ne delim i sto ne pisem po forumu,evo odmah odgovora.

    Ispod casti mi je da se raspravljam sa ljudima koji se ne razumeju,da neko hoce da uci to je drugo,ali ovde se samo raspravlja,a retko ko zna stvarno nesto o pticama.Ovde se ljudi kriju iza nekih izmisljenih profila,tj. kako svako velica sebe,a u stvarnosti ne zna nista o pticama.Pravi se drustvo za zastitu ptica,a predsednici tih drustava ubijaju ptice.Predsednik u Kragujevcu cuva po tri ptice u jednom malom kavezu,uhvati godisnje 200-300 ptica i sledece godine prezive 20,ljudi to je UBISTVO.

    Izvinite znam da me nece vise biti,iskljucice me,ali to je jedna stvarnost.Takvo nam je drustvo
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 02:56

    Pa da krenemo iz početka Smile

    Ne znam koji je administrator želeo da kupi grmuše, pošto jedan i ne čuva ptice niti ih je ikad čuvao a drugi sam lično ja i u životu nisam imao grmušu. Ako pod tim raspitivanjem za kupovinu misliš na pitanje "Koliko ste plaćali ? '" pročitaj predhodne i post posle toga pa sam zaključi o čemu se radi. Sem toga dodao bi još jednu stvar, upravo ti podatci do kojih smo došli na ovom forumu o prodaji ptica na berzama i cenama divljih ptica u saradnji sa ministarstvom zaštite životne sredine doneli su rezultate odnosno pomogle su hvatanju preprodavaca Smile

    Onda dalje, sam pročitaj ko je kupovao ptice, gde ih je nabavljao i koliko ih je plaćao videćeš da ti koji su se takvim stvarima bavili odavno nisu sa nama, izbačeni su sa foruma (banovani) sad imaju neke svoje forume, isto to se desilo i sa ljudima koji su pisali o hvatanju ptica i ostalom da dodam i materjal prikupljen na taj način u tim temama je iskorišćen za zaštitu ptica..... uskoro će biti zvanična objava i toga .

    U pravu si za jednu veoma bitnu stvar. TAČNO JE da mnogi čuvaju ptice a da neznaju kako, nemaju pojima u tome kako se ptice hrane, kako se neguju, neznaju ništa o razmnožavanju i o osnovnim uslovima za život. ZATO JE I POKRENUT OVAJ FORUM, da dodam prvi u Srbiji, upravo da se pomogne takvim ljudima, da se nauče kako da čuvaju i neguju ptice. ŽALOSNO je to što IMA I ONIH KOJI NE ŽELE DA POMOGNU LJUDIMA, predstavljaju se kao neki stručnaci i znalci a nisu našli za shodno da to svoje znanje podele sa drugima i da učeći one koji neznaju zaštite ptice. Zalosno je i to što sve ovo nije uradio neko od koga se to očekivalo, sve ove godine unazad, neki stručnjak, sudija ili ko zna ko eto sami smo se organizovali (ptičari) i sve što se ovde radi radi se isključivo sa ciljem da se pomogne ljudima i da se samim tim zaštite ptice. Ako će mo iskreno, bolje je i da se prepričavaju tudja iskustva, da se prevode tekstovi i da se pomaže ljudima bilo kako nego da se ne pomaže nikako. Još žalosnije je i to što se još i kritikuje tudji rad i trud da dodam neosnovano.

    Što se Udruženja za zaštitu ptica tiče ono se NE PRAVI, napravljeno je odavno i funkcioniše. Rezultate imaš u temi o Udruženju koja je dostupna svima, tu se vide sve akcije koje su sprovedene u celoj Srbiji, tu se vidi kako štitimo ptice, vide se konkretni rezultati...da dodam mnogo rezultata za veoma kratak vremenski period.

    Glupo je i da komentarišem klevetanje i laži o čoveku koji je toliko rada i truda na zaštiti ptica pokazao u proteklom periodu, tačno je da je hvatao nekad ptice, hvatali su svi koji ih imaju pošto na drugi način LEGALNO u Srbiji do sad nisu mogli da dodju do njih. Raskokat hvatao si i ti, eto još su tu teme u kojima opisuješ kako uzimaš mlade ptice iz prirode, iz gnezda i hraniš ih specijalnim iglama....ali to je prošlo vreme, sada su se stvorili uslovi za legalan odgoj i mnogi su se odlučili za to. Sve što je bilo treba da se ostavi iza nas sada treba da gledamo napred i iskoristimo LEGALNOST koji nam je država omogućila kako bi se posvetili svojim ljubimcima. Sada treba što više ljudi ubediti da se okrenu legalnom uzoju. U tvom gradu ima oko 60 ljudi koji žele da odgajaju po zakonu i da budu legalni, tebe nema medju njima.

    Što se pravila foruma tiče, više ne banujem ljude, radi to neko drugi, iskoristiću svoje pravo i JAVNO ĆU TE UPOZORITI da se ponašaš u skladu sa pravilima foruma, eto ispoštovao sam te i odgovorio ti mada se to kosi sa Pravilima foruma pošto se slične poruke postavljene na mestu gde ne treba brišu, van teme su. Eto znaš i sam kako se kritikuje i kako se iznose neke činjenice, uvredio si člana foruma, izneo si neproverene tvrdnje da ne kažem klevete i laži.... ali da ne idmo dalje mislim da je za pametnog čoveka dovoljno i to JAVNO UPOZORENJE ali po pravilima foruma bilo kakvu dalju diskusiju na ovu temu ne možemo da dozvolimo. Ukoliko imaš još nešto obrati se privatnom porukom.


    Последњи изменио Milan дана Thu 29 Apr 2010, 03:15. измењено укупно 1 пута
    Назад на врх Go down
    raskokat
    Član
    Član
    raskokat


    Број порука : 55
    Join date : 04.07.2009
    Локација : Kragujevac

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 03:08

    Ni jednog trenutka nicije ime nisam spomenuo,kao adminstrator foruma kome su dostupni svi podatci nemas pravo da iznosis nicije poverljive informacije.Zasto ne stavis javno i nase lozinke.Ne zelim da ulazim dublje,nije bila namera prozivati vec skrenuti paznju da su grmuse osetljive ptice,kao i mnoge druge.Pozdrav i dovidjenja
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 03:17

    Pogrešio sam pošto se nik razlikuje samo u par slova. Izvinjavam se prepravljeno je. Kao što sam rekao stavljamo tačku na sve ovo. Što se sveg ostalog tiče uvek možeš da me kontaktiraš preko privatne poruke ili na skajp.
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 09:20

    @Raskokat,

    hteo bih samo ukratko da ti repliciram na tvoje izlaganje o grmusama i nama koji je drze. Svi ovde znaju, da sam retko kad raspravljao sa nekim, nikad me nije bilo sramota da pitam i najbanalnije stvari. PItao sam, jer sam hteo da saznam nesto vise. Kad sam nabavio grmusu, savetovano mi je da je ne drzim preko zime napolju, ali Bocka i ja smo imali plan da to ipak probamo ove godine, naravno, on sa svojom grmusom ja sa svojom. Bocka je imao neke sitnije probleme i morao je ipak da je unese na sobnu temeperaturu. Moja grmusa je prezimela napolju bez ikakvih problema, cak je na malom minusu i pevala. Uz pravilnu ishranu, bogatu i kvalitetnu uspela je da prebrodi zimu bez ikavih poteskoca. Robin takodje vec godinama cuva grmuse preko zime napolju.
    Hocu da kazem da ima nas koji ipak nesto znaju o ishrani ovih ptica. Jeste grmusa osetljiva ptica i stvarno joj treba odredjena ishrana.Ja veliku zahvalnost dugujem Bocki koji mi je stvarno puno pomogao i ovim putem ga pozdravljam.
    Za onaj tvoj stav se slazem, da ljudi uhvate oko 200 ptica , a prezivi 20!! To je katastrofa, i ja mislim da nema pravog pticara koji to ne osudjuje.
    Ne znam na koga si ciljao u ovom tvom izlaganju, ali smatrao sam da treba da odgovorim jer i sam cuvam grmusu.

    Veliki pozdrav.
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 12:08

    Ne znam koliko je opravdano i koja je svrha takvih eksperimenata. Sa druge strane pročitao sam negde podatak da su u zemljama Evrope gde je svest o dobrobiti ptica na nekom nivou i gde praktično svaka kuća ima hranilicu za ptice, došlo do promene ponašanja ptica selica. Zbog obilja hrane neke ptice su prestale da se sele. Da li to može da se nazove pozitivnim. Te ptice su promenile ponašanje, postale su u potpunosti zavisne od ljudi koji ih hrane.
    Назад на врх Go down
    raskokat
    Član
    Član
    raskokat


    Број порука : 55
    Join date : 04.07.2009
    Локација : Kragujevac

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 16:18

    Evo i javno ovako da kazem,nije sramota pitati,ali moja poenta je bila da ako neko bas ne zna oko ishrane puno toga,ne treba se upustati u cuvanje ovih osetljivih ptica,to bi isto bilo kao kada bi coveku koji je tek polozio voznju,dali da vozi Bugatti Veyron koji ima hiljadu konjskih snaga.Prvo treba krenuti od ptica koje su domestifikovane i kojima ne treba puno,pa s vremenom kako i o njima stvaramo saznanja i njih cuvamo sve bolje i bolje krenuti na nesto malo teze.Mekokljunci su poslednji stadijum u odgoju koji je najtezi.Lako je cuvati grmusu koja je preizivela na golubijim granulama,a da ta jedna prezivi umre jos pet koje nisu htele da jedu.Nisam ciljao ni na koga samo to nisam razumeo,Zasto se upisivati na fakultet,kad jos uvek se muci sa citanjem.Slazem se sa Milanom,posto sam i sam ziveo u Nemackoj 5 godina da je malo poremecen prirodni balans selica,svako drvo ima hranilicu,svaki super market ima hranu,ali ja nisam primetio ni Slavuja,ni Crnoglavu grmusu da su ostali zbog toga.Moje je misljenje,da ako ptica migrira i generacijama ima u sebi samo tople dane,ne bitno od razloga,a slazem se da je hrana jedan od glavnih razloga migracije,ne bi trebalo izlagati je takvoj torturi.Pa svako od nas moze da obezbedi u zimskim danima,prostor u kome ce da prezime.Pozdrav i moja reakcija je bila iziritirana pisanjem o lovu i prodaji grmusa,jer sam i sam video kako izgledaju te grmuse,istraumirane,sa oderotinama oko kljuna,nemirne,uplasene i ko zna sta jos.Svima koji posteno cuvaju ulazu i dusu i novac u ptice,skidam kapu i podrzavam.
    Назад на врх Go down
    robin
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    robin


    Број порука : 309
    Join date : 21.10.2009
    Age : 47
    Локација : novi sad

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: ...   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 16:25

    ...steva je samo dokazao da grmusa uz dobru negu moze da podnese zimu,to znaci da moze tokom cele godine da je drzi u spoljnom voljeru sto je mnogo bolje i lepse od sobnog kaveza i nista osim toga. i ja sam negde procitao taj slucaj sto si ti milane spomenuo,da su neke ptice izostavile seobu i ostale u evropi bas zarad hrane,to mozda dokazuje da je ipak hrana razlog njihove seobe....ili pak zapadnjci hoce i pticama da upravljaju jer i ovako upravljaju celim svetom Wink Smile veliki pozdrav svim pravim ljubiteljima ptica!
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 16:45

    @robin,
    hvala na podrsci Very Happy

    @raskokat,
    nema problema nikakvog, mislim da se sad razumemo. U pravu si za ono izlovljavanje, uginuca ptica...i ja sam protiv toga...ali za grmusu sam samo hteo da kazem da sam mnogo truda ulozio u nju i dan danas ulazem, nekoliko vrsta hrane, svega i svacega da bi se osecala dobro. KAd je cujem kako peva, mislim da sam u tome i uspeo. Ali nastavljam dalje, nema opustanja...veliki pozdrav!
    Назад на врх Go down
    robin
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    robin


    Број порука : 309
    Join date : 21.10.2009
    Age : 47
    Локација : novi sad

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: ...   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 29 Apr 2010, 17:04

    tako je stevo! isplati se potruditi oko takve ptice jer stvarno kad zapeva... Very Happy slazem se sa raskokat kad kaze da su mekokljunci vrhunac u pticarstvu...zato ako se nema uslova za to netreba ni pocinjati,razlozi su mnogobrojni i malo je ljudi poput mice i bocke koji su nam to dokazali i pokazali...mica je otisao bas daleko....a verujem da ima jos neko ko bi mogao doprineti jos boljem upoznavanju ovih ptica.
    Назад на врх Go down
    raskokat
    Član
    Član
    raskokat


    Број порука : 55
    Join date : 04.07.2009
    Локација : Kragujevac

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyMon 17 May 2010, 00:51

    Da li je iko ove godine pronasao gnezdo,sada je bas u jeku sezona gnezdjenja?
    Назад на врх Go down
    raskokat
    Član
    Član
    raskokat


    Број порука : 55
    Join date : 04.07.2009
    Локација : Kragujevac

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 EmptyThu 27 May 2010, 23:21

    Posto sam na ovom forumu napisao kako neki ljudi ubijaju ptice,da cuvaju po pet u kavezu i da im prezivi samo par za sledecu sezonu,moram da kazem da to nisam video vec cuo i da se javno izvinjavam svakom kog sam uvredio,ako sam pogresio jos jednom se izvinjavam!!!!
    Назад на врх Go down
    robin
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    robin


    Број порука : 309
    Join date : 21.10.2009
    Age : 47
    Локација : novi sad

    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: ....   Grmuse.... - Page 3 EmptySat 10 Jul 2010, 00:11

    stevo,pre par dana i moj muzjak je ponovo propevao,ono premestanje ga je stvarno uzdrmalo cim je toliko cutao...mada dosta tiho peva. vazno je da se decko vraca u formu Smile veliki pozdrav svima...
    Назад на врх Go down
    Sponsored content





    Grmuse.... - Page 3 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Grmuse....   Grmuse.... - Page 3 Empty

    Назад на врх Go down
     
    Grmuse....
    Назад на врх 
    Страна 3 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
     Similar topics
    -
    » (acrocephalus arundinaceus) veliki trstenjak

    Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
    PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: Insektivorne pevačice (MEKOKLJUNCI)-
    Скочи на: