PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Kos(merula merula) - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Kos(merula merula) - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Kos(merula merula) - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Kos(merula merula) - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Kos(merula merula) - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Kos(merula merula) - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Kos(merula merula)

Go down 
+15
itan
vuksah
Damir
galeb
Mita Bivolje
ulicni hodac
sova
robin
Gost
BOCKA
popBL
misan
Luckyboy
Миланче
Zika
19 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptySun 14 Apr 2013, 17:58

alempije ::
Moje proslogodisnje "sokolarenje" sa kosom...dolece na "rukavicu" i sepuri se poput jastreba. pirat
Jos kao mali bio je strah i trepet svakoj ptici... Very Happy Very Happy Very Happy





Ne vidie se lepo pa nisam siguran ali mislim da je ovo drozd a ne kos, imas li neku bolju sliku ili snimak
Назад на врх Go down
ulicni hodac
Član
Član
ulicni hodac


Број порука : 170
Join date : 06.10.2009
Age : 50
Локација : Pozarevac

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptySun 14 Apr 2013, 17:58

alempije ::
Moje proslogodisnje "sokolarenje" sa kosom...dolece na "rukavicu" i sepuri se poput jastreba. pirat
Jos kao mali bio je strah i trepet svakoj ptici... Very Happy Very Happy Very Happy





Ne vidie se lepo pa nisam siguran ali mislim da je ovo drozd a ne kos, imas li neku bolju sliku ili snimak
Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptySun 14 Apr 2013, 22:23

Prosle god. sam imao model nokia 6300 ,zato je snimak takav,inace kos je u pitanju (kao mali imaju takve pegice pa potsecaju malo na drozda) ,prosle godine su ga nasli seljaci u malinama ispao iz gnezda, pa su zvali koga nego cudaka koji zivi sam u sumi sa zivotinjama i pticama i juri po livadi paukove,skakavce i razne bube. king
Odhranio sam ga i kao sto se vidi jurcao je zamnom gde god krenem,a kasnije izrastao u predivnog crnog lepotana.
Evo jedne od smesnih scena gde sedim sa i pijem vodu,a on ladno uskace u moju casu i kupa se,al mu nikako ne uspeva da zaroni, pa mu uvelicane noge izgledaju kao caplji, znaci scena za crtani. Very Happy Very Happy

Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyMon 15 Apr 2013, 21:00

Alempije druže, ima li koja ptica da je ti nisi čuvao? Živo me zanima?
Mislio sam da sam ja "najgori" ali ti si za medalju cheers
Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyMon 15 Apr 2013, 23:39

Bas vala tako, imao sam dosta raznih klipova, ali nikad nisam pomislio da cu nekad biti na nekom forumu inace ih ne bi brisao. Da vidis tek sa jednim detlicem kog sam nasao kao malog na putu posle jednog nevremena i kise, on je tek bio zanimljiv, kao mali "uvek je stajao pravo" Very Happy tj. uvek se kacio na mene vertikalno kljuckao me,i poput veverice vrteo u krug, tako da sam glumeo drvo skoro dva meseca, dok nije odrastao i shvatio da sam suvise mekan u odnosu na stolariju po kuci! king
Ostala mi je jedna zelja, a to je jedna od najzanimljivijih ptica sa nasih prostora nas "srpski kakadu" il ti pupavac, bas kao ptica rugalica vec godina mi se ruga i sepuri kad se sretnemo u prolazu. drunken
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 21 May 2013, 01:33

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/109/img0096tx.jpg/

evo i podmladka ovog proleca... cheers
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 21 May 2013, 01:42

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/189/img0095eb.jpg/
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 21 May 2013, 13:06

RE:robin


Svaka čast majstore cheers

Ajde budi ljubazan pa napiši koju reč o uzgoju kosova, svoje iskustvo sa njima.
Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 21 May 2013, 13:37

Ajde Robine stari mekokljundzijo! king
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 21 May 2013, 21:39

...nije mi jasno sto su tako male slike Neutral ....
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 21 May 2013, 22:22


sto se tice lezenja kosova,prvo bi istako da su jako agresivni i teritorijalni,to znaci da treba sto veci voljer,(kod mene su u 4x3mx 2,20m visine+unutrasnji deo 2x2x2,20m). nije dobro da u blizini bude jos neki par ili muzjak jer onda nema nista od lezenja. zenka sama pravi gnezdo obicno na nekoj osnovi koju sam ja pripremio. volijer treba da je sa sto vise zelenila,na patosu voljera je posut sljunak pomesan sa zemljom. od materijala za gnezdo nebiraju puno,ugradice u njega sve sto im se ucini dobro,suvu travu,lisce pa cak i kanap ili parcence tkanine. takodje sam primetio da koriste i blato za vezivanje materija,obicno oko posude sa vodom cesto skuplja sitne travke i korencice pomesane sa blatom. ako je prostor dovoljno velik moze da bude i drugih ptica sa njima al nesme biti guzva. ako im se ponudi dobra hrana nema potrebe za nekakvim usiljavanjem da bi ptice radile.dovoljno je da redovno dajete zivu hranu. najveci problem dolazi kada se mladi izlegu,jer ih roditelji hrane iskljucivo zivom hranom,pa je vazno u napred opskrbiti se brasnarima,glistama,i drugim insektima koje mozete da nadjete(skakavci su odlicni). muvine lutke i crvi nisu im privlacni,ali recimo odrasle ptice rado jedu muvine lutke. insekata nikad dosta jer su mladi jako prozdrljivi. jako su brizni roditelji i netrebate brinuti da ce napustiti gnezdo ako nesto dirate,cak sta vise pokusace da vas napadnu(moja zenka je toliko agresivna da nesmem pred njom da pridjem gnezdu odma me napada i udara po glavi). vazno je znati da prstenovanje kosova nije lako i da se prsten mora dobro kamuflirati,u protivnom zenka ce pile odmah izbaciti iz gnezda ako primeti prsten(u sustini nece ona da izbaci pile vec prsten,pa kad zgrabi kljunom za njega automatski i pile leti napilje). prstenuju se oko 7-mog dana ali u rasponu jer najmladji ce biti jako sitan....pa to traje par dana. tek kada izlete mladi prelaze na vestacku hranu. ja sam ovog proleca vratio u prirodu dve zenke kosa od prosle godine. bile su prstenovane i odrasle su sa roditeljima. odneo sam ih u sumu,oko 4 km.od kuce. sutra ujutru jedna se vratila kuci! njihova mama je prosle godine zivela van voljera 4 meseca.pustio sam je jer sam eksperimentisao dali bi ostala.sagradila je u dvoristu kod nas gnezdo na jednoj jabuci i lezala na 12 jaja Very Happy naravno neoplodjenih. (imam slike postavicu kad stignem....)
iz ovga mozemo zakljuciti da su jako inteligentni i da imaju neverovatnu moc orjentacije. cvrsto verujem da se kos moze nastanit u dvoristu koje ima vrt i da u njemu zivi slobodno ali samo za vreme lezenja. ovog proleca sam imao ideju da kad kosovi snesu da ih pustim,verujem da bi se vracali u gnezdo i sasvim sigurno othranili sve mlade jer bi mogli sami da skupljaju hranu. ipak od toga sam odustao jer komsije imaju jako puno macaka i bio bi prevelik rizik.
eto to bi bilo moje iskustvo sa ovim predobrim pevacima.
veliki pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
alempije
Član
Član
alempije


Број порука : 89
Join date : 02.03.2013
Age : 44

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 21 May 2013, 23:28

To Robine kuco stara,tekst iz prve ruke il ti iscedjeno iskustvo,toga uvek nije dosta na forumu...valjda ce ovi tvoji nesebicni komentari pokrenuti i druge da pisu. Basketball
Назад на врх Go down
crorens
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 15.07.2013

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyMon 15 Jul 2013, 16:55

Živjeli!
Na jabuci su nam kosovi napravili gnijezdo sa 5 ptića. Jedan je ispao van i stavio sam ga ponovno u gnijezdo, ali veliki su i baš nema mjesta.
Također sumnjam da ih je majka možda ostavila jer je ne viđam u zadnje vrijeme.

U najgorem slučaju, ako ih je napustila mogu li ih sam odhraniti dok ne odrastu?

Stari su oko tjedan dana.

Hvala puno.
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: ...   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyMon 15 Jul 2013, 18:04

mozete ih sami odhraniti ali to ide malo teze ako su vec veliki..
najbolje bi bilo da ih othrane roditelji.sumnjam da su ih napustili. tu su negde sigorno ali kad se vi priblizite oni se skolone...mislim da ce sve biti ok....
sretno:cheers: 
Назад на врх Go down
crorens
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 15.07.2013

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyWed 17 Jul 2013, 16:50

Evo stvarno tu su roditelji, samo su bili zaposleni traženjem hrane za mlade hah.
Svaki drugi treći dan poslikamo ptiće pa ću staviti koju sliku uskoro.

Živjeli, hvala
Назад на врх Go down
DjordjeW
Član
Član
DjordjeW


Број порука : 34
Join date : 30.01.2015
Age : 21
Локација : Šabac

Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Kos (Turdus merula)   Kos(merula merula) - Page 2 EmptyTue 07 Apr 2015, 21:57

Kos je vrlo česta i dobro poznata ptica.Mužjak ima crno perje i žuti kljun,a ženka je smeđa i pegava po stomaku s crnkastim kljunom.Kos se od čvorka razlikuje nepostojanjem svetlih tačaka na perju,dugim repom i skakutanjem na dve noge ili žustrom hodu kojem sledi ukočeno promatranje.Veličine je oko 25 cm,težina oko 100 g,a raspon krila je 34 do 38 cm. Nalazimo ga u gotovo svim staništima naše zemlje,čest je i u gradovima.Hrani se crvima,bobičastim plodovima,povrćem i voćem.Može doživeti do 5 godina.
Gnezdi se uobičajeno u vrtovima,parkovima i šumama (uključujući duboku šumu).Gnezdo gradi na tlu,u grmlju ili na stablu.Za gradnju koristi blato i suve stabljike,a unutrašnjost obloži korenčićima.Ima 4 do 5 mladih,o kojima se brinu oba roditelja.Peva s dobro vidljivog mesta,većinom u sumrak i zoru.Pesma je vrlo zvučna i ugodna,sastoji se od jasnih,izmenjujućih visokih i niskih tonova,skoro uvek praćenih tišim,kratkim cvrkutom.Kos je delimično selica:ptice iz priobalja i one koje žive u gradovima se ne sele,dok druge odlaze uglavnom do Sredozemlja.U Srbiju zimi dolaze ptice iz severne Europe.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Kos(merula merula) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Kos(merula merula)   Kos(merula merula) - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Kos(merula merula)
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: Insektivorne pevačice (MEKOKLJUNCI)-
Скочи на: