PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 RADJANJE UDRUŽENJA PPFE

Go down 
+36
alann
cveja
delijovan
misan
boris
vrscanin
stiglan
voja_ilic
Zile
lakiso
Exotic
Luka Perica
Mica Vasic
popicaBL
medenica
sugubinac
Marko_KG
cirkovi
diskus
rale
Furla
grga
slavishab
Beba
gost1
Бане
administrator
kumca
ulicni hodac
Faber
Gost
ZOKICA
IgorSO
Rasko
Steva
Milan
40 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
АуторПорука
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySun 22 Nov 2009, 23:49

Mada smo već dosta toga rekli o našem društvu PPFE, hteo bih da dodam samo još jednu stvar koju Milan nije pomenuo do sada a verovatno iz svoje skromnosti. Mi smo jedino društvo u zemlji a i šire koje se bavi ovom delatnošću, odnosno svim problemima vezanim za ptice pevačice faune Evrope, a da imamo svoj forum. Da, dobro ste pročitali - JEDINI! study Vašim ulaskom u naše društvo PPFE pruža vam se zaista jedinstvena prilika da preko našeg foruma saznate sve što vas zanima o vašim ljubimcima, da stupite u kontakt sa mnoštvom istomišljenika, da razmenite iskustva, nabavite ili prodate odnosno zamenite ptice, naručite alkice, budete obavešteni o svim novostima u oblasti ornitologije, o svim sajmovima i izložbama, da steknete mnogo novih prijatelja širom sveta i još mnogo, mnogo toga. Dovoljno je samo da postanete član našeg društva i cela paleta pitanja o FE vam se sama otvara i svi vaši problemi su rešeni. Zaista jedinstveno!
Potrebno je da popunite pristupnicu i pošaljete kako je već objašnjeno a u narednom periodu ćete biti blagovremeno obavešteni o svim detaljima i daljem radu našeg a i vašeg društva. Svima zainteresovanima; DOBRO DOŠLI! cheers lol!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 23 Nov 2009, 01:50

U principu mislio sam da se to već zna. Prvi postovi na ovom forumu govore sa kojim ciljem je on napravljen eto ja se ikreno nadam da su svi ciljevi ispunjeni i da nismo pričali uzalud. Napravljeno je mesto za sve ljubitelje ptica, kao što svi vidite super napreduje stvorili su se uslovi i za taj drugi korak eto i tu nisu iznevereni ljudi.

Ukazao bi na jedan drugi problem koji je po meni bitan. Mnogi misle da će se samo uvodjenjem novog zakona i pravilnika rešiti problem i u potpunosti izvršiti legalizacija uzgoja u Srbiji. To baš nije tako jednostavno, upravo donošenjem tih novih pravilnika i legalizacijom uzgoja stvoriće se niz novih problema za uzgajivače koje upravo pravljenjem ove organizacije pokušavamo da preduhitrimo. Svi ste već upoznati sa činjenicom da se to sve uveliko priprema, odnosno da je stvar u vladi završena i da je ostao samo rutinski posao odnosno potpisivanje zahvaljujući ljudima iz SOF i zalaganju svih odgajivača u zemlji. Imate prilike otprilike da se upozbnate na koji način je to rešeno u susednim zemljama, otprilike isto rešenje čeka i nas a to znači da će mo pored priviliegije d se bavimo uzgojem imati i mnogo obaveza i dužnosti koje moramo da ispunimo. Postavio sam neke postove pročitajte ih i procenite sami isti to čeka i nas. Sa druge strane ne postupanje po tim pravilnicima biće najstrože sankcionisano jer će se od nas očekivati da kada nam je dozvoljen uzgoj sa druge strane krenemo u hajku na sva krivična dela i lica koja rade mimo prailnika kako bi opravdali tu dozvolu za uzgoj. Ne govorim o našem udruženju već generalno o svim ptičarima Srbije u prevodu učinjeno vam je e sad dokažite!

Kao što i sami znate SOF se sastoji od dosta članica, to su društva koja svako za sebe ima posebno uredjene statute i pravilnike a svi zajedno postupaju u skladu sa ciljevima i smernicama SOF koji se odnose konkretno na njihove delatnosti. Znači svako društvo ima različit statut, različite ciljeve i programe prilagodjene svojim članovima u tom duhu osnovali smo i naše udruženje koje se po svojim ciljevima razklikuje od svih društva u Srbiji i koji prate tu smernicu Legalizaciju uzgoja, uzgoj proučavanje i zaštita ptica pevačica FE , kanarinaca i hibrida. Poredjenja radi kada bi se to uporedjivalo sa nekim drugim delatnostima recimo da bi smo mi imali proizvodnju automobila kao delatnost. Sa druge strane neka od društva statutom su se opredelila za hleb i pecivo. NJihov statit, ciljevi i sve ostalo prilagodjeni su obavljanju tih poslova. Situacija je jasna pekara ne može da proizvodi automobile a ni fabrika automobila hleb. Znači da samim učlanjivanjem u neko društvo ne moražete odmah biti legalni.... postoji niz razloga za to, jedan od njih je i taj statut koji se razlikuje od društva do društva itd.

Naš cilj je da u startu pratimo smernice i da preduhitrimo ta nova pravila i dočekamo ih spremno sa svom potrebnom dokumentacijom i sa odradjenim celokupnim poslom. Samim tim onoga dana kad u službenom glasniku bude sve objavljeno mi trebamo imati sve spremno unapred tako da od istog trenutka možemo krenuti sa radom bet menjanj statuta ili bilo čega. Opet dugačak tekst.. imam još mnogo toga da kažem al da vas ne zamaram da vidim prvo šta mislite o ovome.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 23 Nov 2009, 02:13

napisao si da samim učlanjivanjem u neko društvo nemozemo odmah biti legalni.... postoji niz razloga za to, jedan od njih je i taj statut koji se razlikuje od društva do društva itd.
objasni nam pojedinosti ukratko i sta treba da radi clan kako bi bio legalan odgajivac FE u zemlji srbiji...
NEZNAM KAKO DRUGIMA ALI MENI TO JOS DELUJE NEMOGUCE I NEVEROVATNO...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 23 Nov 2009, 02:15

Znam da davim al ne mogu da ostavim ovako ni desetinu stavri nisam rekao. Nije mi cilj da vas smaram problemima odgajivača u SRbiji ali smatram da je to starno problem bar što se mene lično tiče pa moram da pišem a ko hoće i koga interesuje neka čita i komentariše.

Kad smo već kod problema koji nas čekaju da li mislite da će uslovi oko učlanjivanja i držanja se kasnije kad sve bude završeno biti isti kao i sada. Ja mislim da neće
Eto sada je dovoljno da se samo potpiše pristupnica i postanete ravnopravni član udruženja našeg ili bilo kog drugog a šta će kasnije biti ne znamo. Znate i sami da plaćanjem članarine niste automatski član lovačkog društva, morati proći taj pripravnički staž, gledati kako drugi učestvuju i rade u društvu , položiti lovački istpit pa tek onda dobiti dzvolu da se bavite svim aktivnostima društva a samim tim postati punopravni član. Eto u vreme kad sam se ja učlanjivao u lovačko društvo nije bilo iz nekih razloga tih stvari, nisam imao ni pripravnički ni ništa, dobio sam i dozvolu za karabin i samim plačanjem članarine bio sam ravnopravan sa drugim članovima. Kasnije se situacija pronmenila sad moraš položiti i onu obuku gadjanja i mnoge druge stvari da bi postao novi član. Za strare članove neke stvari ne važe. Mislim da je primer jasan.

Eto u zakonu sem članova postoje i članovi saradnici koji nisu punopravni članovi već moraju kroz vreme i zalaganje da se dokažu i postanu članovi. Nešto slično kao kod lovačkih udruženja. Zar nije moguće da će to da čeka kasnije te naše nove članove pogotovu ako znamo da se za naš problem dosta zanimaju svi "zaštitari" ( da vas podsetimo i mi spadamo u njih) i da će zbog dobrobiti ptica sigurno biti nešto slično smišjeno. Eto vam još jedan razlog zašto se sad baš u ovom trenutku toliko zalažemo da završimo što više stvari.
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 23 Nov 2009, 02:23

Бане ::
napisao si da samim učlanjivanjem u neko društvo nemozemo odmah biti legalni.... postoji niz razloga za to, jedan od njih je i taj statut koji se razlikuje od društva do društva itd.
objasni nam pojedinosti ukratko i sta treba da radi clan kako bi bio legalan odgajivac FE u zemlji srbiji...
NEZNAM KAKO DRUGIMA ALI MENI TO JOS DELUJE NEMOGUCE I NEVEROVATNO...
Jednostavno i kratko. Treba da postane član našeg društva jer je ono jedino u zemlji koje se bavi problemom PPFE i čija je to uža specijalnost. Sva ostala društva imaju neke svoje specijalnosti ali ni jedno jedino se ne dodiruje sa ovom temom ovako opširno i obimno kao mi.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 23 Nov 2009, 02:27

Бане ::
napisao si da samim učlanjivanjem u neko društvo nemozemo odmah biti legalni.... postoji niz razloga za to, jedan od njih je i taj statut koji se razlikuje od društva do društva itd.
objasni nam pojedinosti ukratko i sta treba da radi clan kako bi bio legalan odgajivac FE u zemlji srbiji...
NEZNAM KAKO DRUGIMA ALI MENI TO JOS DELUJE NEMOGUCE I NEVEROVATNO...
da pričamo o letu na mars zvučalo bi neverovatno, ovde pričamo o stvarima koje su svuda u svetu rešene, zna se tačno i na koji način i kojim redolsedom. Ako ti to sa automobilia i pekarama nije jasno objasniću ti drugačije. Trenutno smo na teritoriji cele Srbije jedino društvo koje u svom statutu i ciljevima ima konkretna rešenja za legalizaciju i način sprovodjenja, dodaj na to i te nove pravilnike koji će biti uvedeni, eto imaš primer iz Hrvatske i doćićeš do zaključka da smo daleko ispred bilo kog drugog društva u Srbiji za otvarivanje tog cilja. Faktički imamo sve spremno i uredjeno, planove programe projekte....... pa ako će mo pošteno legalni smo i pre pitpisivanja tih dokumenata jer je kompletan naš program upravo uradjen po kriterijumima koji će tek da se traže. Da uprostim stvari imamo dozvolu za gradnju kuće ,materjal i radnike pre nego što je kupac objavio kako želi da mu kuća izgleda i to spremljeno baš na način na koji bi on hteo. Ajd da probam još na kineski Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySun 06 Dec 2009, 15:55

Poštovani forumaši, pošto smo sve upoznali sa radom, ciljevima i funkcionicanjem Udruženja red je da objavimo i funkcije unutar udruženja.


На првој седници управног одбора за председника Удружења је предложен Милан Младеновић из Пирота за потпредседника
Саша Радовановић из Краљева а за генералног секретара Саша Јовановић из Пирота.

За чланове Управног одбора изабрани су:
1. Милан Младеновић из Пирота,
2. Саша Радовановић из Краљева,
3. Саша Јовановић из Пирота
4. Вељић Бојко из Пирота
5. Стојановић Мирослав из Крушевца

За чланове надзорног одбора изабрани су:
1. Гвозденовић Живан из Краљева
2. Јовановић Бојан из Пирота

За председника управног одобора, који је истовремено и заступник удружења, изабран је
Милан Младеновић из Пирота. За подпредседника управног одбора изабран Саша Радовановић из Краљева
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySun 06 Dec 2009, 17:43

E pa neka je sa srecom.

u to ime ziveli. cheers
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySun 06 Dec 2009, 17:54

Znaci krenulo! Neka je sa srecom! cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 07 Dec 2009, 21:20

Ovu stvar ne može da završi jedna osoba a još manje jedan grad, kao što sam milion puta do sad rekao potrebno je da se što više ljudi uključi jer će na kraju normalno sve biti uspeh svih nas zajedno, jedan ogroman deo posla je završen ali nije sve čeka nas još niz projekata, TV emisija, akcija i svega ostalog i nikome nije uskraćeno pravo da bude deo toga, eto za početak svi vi se zapitajte ko je sve od vas poslao pristupnicu za udruženje jer ima i onih koji ni to nisu uradili i mislim da takvi i ne bi trebalo da diskutuju u ovoj temi bar do ne pošalu pristupnice, ova tema je otvorena za predloge i akcije u skladu sa ciljevima našeg udruženja a iskreno verujem da mnogi od nas imaju predloge koji bi mogli da pomognu svemu ovome.

BANE prijatelju ti si se interesovao pa znaš da se organizacija neće zaustaviti samo na granicama Srbije Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 07 Dec 2009, 21:28

Novi moderator na forumu je naš član SAŠA koji će kao podpresednik udruženja "PTICE PEVAČICE FAUNE EVOPE" nadgledati temu udruženja. Sa druge strane koristim priliku da upoznam sve članove koji su poslali pristupnice da će na forumu biti formirana grupa svih članova udruženja te da će na forumu postojati teme samo za njih u cilju bolje komunikacije i organizacije medju članovima. Bitno je da svaki naš član u svakom trenutku bude obavešten o svim akcijama koje sprovodi udruženje i da ima mogućnosti da da svoj predlog i uključi se u rad.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 00:34

Milan ::
...... eto za početak svi vi se zapitajte ko je sve od vas poslao pristupnicu za udruženje jer ima i onih koji ni to nisu uradili i mislim da takvi i ne bi trebalo da diskutuju u ovoj temi bar do ne pošalu pristupnice, ova tema je otvorena za predloge i akcije u skladu sa ciljevima našeg udruženja a iskreno verujem da mnogi od nas imaju predloge koji bi mogli da pomognu svemu ovome.

Ovo bi trebalo svima da je jasno... treći put ponavljam Smile
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 01:38

Evo u Krusevcu upoznavanje ljudi (koje interesuju PFE i koji ih cuvaju a nemaju internet ili komp ) sa nasim udruzenjem ide odlicno i uskoro ce biti jos pristupnica. cheers
nadam se da ce tako biti i u drugim mestima. pozivam sve sa foruma da uzmu ucesce u takvoj akciji jer ima puno ljudi koji nemaju komp a mozda bi zeleli da nam se prikljuce.
hvala

pozdrav
Назад на врх Go down
Beba
Član
Član
Beba


Број порука : 30
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Локација : Vrbas

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 01:53

U Vrbasu se lagano skuplja clanstvo....Vecina su stariji koji nazalost nemaju kompjuter!!!Uglavnom interesovanje raste cheers
Назад на врх Go down
IgorSO
Član
Član
IgorSO


Број порука : 87
Join date : 23.04.2009
Age : 50
Локација : Sombor,Vojvodina

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 12:58

ja neznam sta je ovo ovde u somboru,niko to meni neveruje,kao kad bude sve reseno onda ce da pristupaju i kad vide moju cl.kartu.sve koje pitam odgovor je ja drzim zbog pesme a ne da razmnozavam i tako neke odgovore,a bas se trudim kolko mogu scratch
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 13:21

Vidi da oragnizuješ da se održi neki sastanak tamo pa da dojemo, bitno je da se radi Wink
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyTue 08 Dec 2009, 13:58

Svaki pocetak je tezak, vazno je da se krenulo! Samo napred! cheers
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyFri 11 Dec 2009, 03:24

Pozdrav svima,

Hteo bih da izrazim svoje veliko zadovoljstvo ovim sto su Milan i svi ostali vredni i radni ljudi postigli. Nikad i niko vise nije ucinio po ovom pitanju i mislim da kritike mogu da upute samo zlonamerni koji iz prikrajka gledaju i cekaju sta ce biti.

Ja sam od pocetka stvarno imao veliku zelju da se ukljucim i dam svoj doprinos ovoj akciji, medjutim poslovne obaveze nisu mi jednostavno dale da se vise posvetim. Zato dajem svoj skromni doprinos time sto sam popunio pristupnicu i pozivam da to urade i svi oni koji jos nisu...

Bravo ljudi, samo napred !
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyTue 15 Dec 2009, 03:25

Na žalost ima i nekih koji stalno rovare i sumnjičavi su, eto jedan mali prilog za njih čisto da se vidi da se ništa ne radi napamet Wink

ПорукаНаслов: NAPOKON KREĆEMO Wed Oct 21, 2009 10:44 pm Napokon su se stvorili uslovi za rešavanje našeg problema, danas je izglasan jedan zakon koji nam mnogo može pomoći u daljem radu za postizanje cilja. Sve detalje još uvek ne znam ali mi je objašnjen način rešavanja našeg problema i obećana pomoć. Kontaktirao sam neke bitne ljude koji su nam obećali pomoć ali se od nas traži da delujemo ozbiljno kao organizacija što znači da će biti posla koji sam nikako nisam u mogućnosti da završim. IZ tog razloga molim sve one koji su zainteresovani da iskreno pomognu i učestvuju u ovom projektu koji je bitan u istoriji ptičarstva Srbije, da se jave ovde na temi, da napišu post. Ujedno molim sve one koji nisu sigurni u sebe i nisu spremni da žrtvuju svoje slobodno vreme da se ne javljaju uopšte. Naravno većina tereta će pasti na mene i ljude koji odluče da se posvete cilju ali se iskereno nadam da će mo imati podršku i pomoć svih članova ovde.


moja skajp adresa je milan.mladenovic76 svi koji se izjasne kao zainteresovani neka me pozovu.

Sad svi možete da vidite čime se bavi udruženje da bismo sprečili neke dezinformacije i zabludjivanje ljudi.


a evo o čemu je zapravo pričano, dole ispod je datum i potpis ministra pa vidite i sami.

http://www.ekoplan.gov.rs/src/1-2-Pravilnici-21-document.htm


I da dodam još jednu stvar zna se ko i na koji način je jedino mogao doneti legalizaciju uzgoja u Srbiji, zna se tačno i šta treba da se uradi to što neki pričaju da kao mi sa ovog foruma se hvalimo da smo doneli legalizaciju u Srbiju potpuno je netačno, ne postoji ni jedan post u kome se hvalimo na taj način, zna se u čemu se sastoji naša borba, u širenju ideje, upozvananju ljudi sa svim što je bitno za zaštitu i uzgoj ptica, i sve ostalo iz čega su i proizišli ciljevi našeg udruženja, naš najveći cilj je svakako da u Srbiji ima što manje nelegalnih, da budemo kao sav ostali svet a to znači puno obaveza kao što sam i rekao u onom postu gore ali to je i velika odgovornost.Kad nam je već pružena šansa treba da se iskoristi i da se opravda poverenje koje nam je učinjeno zato prema svim nelegalnim kad za to dodje vreme moramo biti rigorozni jer će mo na taj način štititi i ptice i sebe.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySun 20 Dec 2009, 14:37

U nekim gradovima u SRBIJI odradjena je i podrška udruženju i ciljevima pod sredstvom javnih medija. Raduje me činjenica da ima i judi koji nisu odgajivači ptica a žele da pristupe udruženju kako bi se bavili zaštitom ptica i učestvovali u svim akcijama u skladu sa ciljevima Udruženja. To jer svima nama bitno jer ako želimo da UZGAJAMO potrebno je i da ŠTITIMO ptice pošto jedno bez drugog ne ide. Svakom našem članu koji želi da krene u tom pravcu biće omogućeno da učestvuje u kampovima i na seminarima udruženja koje se bave zaštitim ptica, da se edukuje i stiče sertifikate i dozvole iz tih oblasti.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptyMon 28 Dec 2009, 13:07

Raduje me upornost ljudi koji rade sve ovo cheers .Pozivam sve forumase i ljubitelje ptica da se sto pre,bar do nove godine prikljuce,to jest popune pristupnicu i postanu ravnopravni clanovi udruzenja i kako bi naravno i ovde mogli da diskutuju.Posle ce biti mnogo teze uclaniti se u drustvo i kako je moj zemljak Misan gore napisao nemojte da cekate da se sve ovo zavrsi pa da ocekujete nesto.Petar je zaboravio da napomene da su ljudi iz vrha drustva(koje vec postoji i deluje)bili spremni da prevale 200-300 km kako bi kontaktirali sa ljudima kod kojih je bila inspekcija i da im pomognu.To dovoljno govori o tome da je sve ovo ozbiljno i da nije glupost i nemoguce(mada sam i sam na pocetku mislio tako).Petre ocekujem tvoju pristupnicu i da potvrdis da je ovo tacno,to da su ljudi iz udruzenja bili spremni da dodju...
P.S.PETRE NEMOJ ME IZNEVERITI!
Назад на врх Go down
grga
Član
Član



Број порука : 61
Join date : 21.12.2009
Age : 53
Локација : Inđija

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySat 02 Jan 2010, 15:00

oceli biti neki ogranag u vojvodini posto je pirot daleko
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySat 02 Jan 2010, 15:15

Već je rečeno, ali da ponovim. Pirot uopšte nije presudan u celoj ovoj priči. Tamo je samo trenutna adresa udruženja, a udruženje PPFE deluje na celoj teritoriji Srbije i šire. Znači ni jedan grad nije prioritetan i ničim ne obavezuje članove u smislu da moraju da budu iz dotičnog grada ili okoline. Dovoljno je da popunite pristupnicu i pošaljete a naknadno će te biti obavešteni o načinu plaćanja članarine i svih ostalih detalja oko rada udruženja PPFE.
Što se tiče pridružnica iz Vojvodine, svakako će ih biti i to iz više gradova. Dok se one ne osnuju i zažive, svaki pojedinac će morati lično da se učlani. Po učlanjenju i plaćenoj članarini dobićete na kućnu adresu čl.kartu, overenu za ovu kalendarsku godinu i pečatiranu.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySun 03 Jan 2010, 14:11

Ko je pratio, preko ovog foruma, dogadjanja u vezi sa osnivanjem PPFE i legalizacijom uzgoja ptica pevacica Srbije, i DOBRONAMERAN je, njemu je sve jasno. Treba da znamo da nisu svi PTICARI u zemlji Srbiji odusevljeni osnivanjem udruzenja PPFE i procesom legalizacije odgoja nasih ptica pevacica. ZASTO? Nase predivne ptice pevacice su predugo bile zanemarene i potisnite u drugi plan, zbog zabrane njihovog uzgoja i selekcije u procesu domestifikacije. Najzad ce nase ptice pevacice zauzeti mesto koje im po kvalitetu pripada. Bice ozbiljna KONKURENCIJA kanarincima, egzotama, papagajima...Mnogi ljubitelji ptica okrenuce, se njihovom uzgoju i selekciji. Jer nase ptice po svojim mnogostrukim kvalitetima to zasluzuju. Ali mislim da nikoga to ne treba da brine. Jer samo JAKA konkurencija podize KVALITET. Sto vredi opstace. Sto ne vredi propasce. Wink
Назад на врх Go down
grga
Član
Član



Број порука : 61
Join date : 21.12.2009
Age : 53
Локација : Inđija

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 EmptySun 03 Jan 2010, 14:35

ja najvise volim nase stiglice i cajzlove ali ne mogu nikako da nabavim par stiglica ili cajzli drzim kanarince a posto sam pocetnik ljudi s ovog foruma mi pomazu
Назад на врх Go down
Sponsored content





RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE
Назад на врх 
Страна 2 of 13Иди на страну : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» U poseti kod člana udruženja PPFE
» Zahvalnost članovima udruženja PPFE i saradnicima
» KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE-
Скочи на: