PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Par za bastardiranje!

Go down 
+43
pedjacure
weimnes
lepotica cana
Zoran.C
zvrle
goldfinch
voja_ilic
Luka Perica
fladimir
jevca5
zoran ptice pjevice
aleks
Zac16
Mica Vasic
lujo
sasaznas
misan
Zokbok988
Svrca
alann
diskus
Gost
Furla
gost1
eli prole
Миланче
IGOR 72
pticar nis
Danijelvr
Zika
sasha
Бане
Petar
Dzemal_sa
DjordjeVet
BOCKA
milos0205
Milan
Laza
saso78
ticar
sestoperac
Steva
47 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyFri 11 Sep 2009, 23:16

Moja iskustva govore da divlja ptica posebno kringlov treba do kraja gnezdenja odnosno izlaska mladih iz gnezda da budu u kavezu ili volijeru zavisno gde su smesteni kanarinka i kringlov.Posebno kada je rec o kringlovu moja iskustva govore da je on jedan od najbriznijih i najprivrzenijih roditelja u pticjem svetu.Pa to je milina bozja gledati koliko on poteza napravi dnevno oko gnezda mladih i kanarinke.Govorim u vecini slucajeva jer ima i tamne strane ali redje kada uopste nije zainteresovan cak i peva ali okrenut prema krovu kaveza a rep prema kanarinki,jednostavno ja imam obicaj da kazem -peva za svoju dusu.Cinjenica da oba roditelja hrane mlade garantuje pre svega kvalitet mladih u smislu velicine i kvaliteta i onog nevidljivog fluida koji se odvija u prirodi izmedju mladih i njihovih roditelja,isto to u volijeri u nesto usiljenom obliku i vestacki stvorenim uslovima,bar najpribliznijim prirodnim uslovima.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptySat 12 Sep 2009, 15:46

Da bi par za bastardiranje funkcionisao, mislim da je sve receno u ovoj zadnjoj cika Zikinoj recenici.NAJPRIBLIZNIJI PRIRODNI USLOVI, pocevsi od prostora,hrane,rituala parenja pa sve do podizanja mladih, te vrste sa kojom hocemo da bastardiramo moraju biti zadovoljeni, da ne bi bilo mracnih strana, pevanje za svoju dusu ,razbijanje jaja,zestoke tuce i tome slicno.Normalno bice i toga,ali po svemu sudeci gresku moramo traziti pre svega kod nas, a ne kod ptica koje bez premca znaju sta treba da rade. Pozdrav svima, a pre svega za cika Ziku, koji je izgleda odavno usao u srz svega ovoga.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 01:37

E pa ja sam ove godine zaduzen za neke neobicne pojave oko pticica koje drzim ili one nesto nesto ekserimentisu a nece da mi kazu o cemu se radi.U velikoj volijeri u kojoj drzim kanarinke i ponesto divljaka,kanarinke da se odmore,promene perje,utegnu se i nesto divljih ptica da se blagovremeno adaptiraju na sarenilo koje vlada u kanarinskom svetu a posebno kod slavujara.Gospodin kringlov koji je i inace krajem maja pario i ima mlade momke iza sebe,uhvatilo ga ludilo u nedoba i pogibe oko jedne zute kanarinke.Danas ga gledam pa to je predstava za oci,lebdi u vazduhu kao kolibri,posto je volijera velika i prostrana a na sipkici stoji kanarinka i mazno se proteze.Kako ce mukica da doceka prolece koliko jos treba da trpi.Ili mu nesto nije u redu sa predpaljenjem ili kasno pali a sve to gledaju samnom moja dva drugara od kojih jedan komentarise'ova ptica zlata vredi' nasta ja dodajem "gledaj pa mi ga potrazi"..... Smile
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 13:41

xaxaxxaxa, ako ga potrazi ili ga pokonite ili ga pustite jer te ptice ne ostaju dugo..... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 15:25

Ja se razmisljam da na zimu uparim kringlova i kanarinku, ali ajde majstor genetike da mi se javi da kaze koje boje kanarinku da uzmem ?
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 15:34

Sta mislite o ovoj kombinaciji ako uopste moze da se ukrste:

muzjak:
stiglic
Par za bastardiranje! - Page 3 11910952yx.th
zenka:
fink(belokrila zeba...)
Par za bastardiranje! - Page 3 41507558f9a2818copycopy.th
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 15:39

Mislim da je neko vec pisao da ne moze, mozda her Zika
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 15:40

Pisano je o tome da mužjak belokrilke ne može da upari ženku druge vrste zbog toplote sperme kojiko sam ja ukapirao. Ovde je u pitanju ženka belokrilke.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 15:42

da milane za to i ja znam da ne moze muzjak namerno sam pitao za zenku jer me interesuje?lazo pisano je za muzjaka a ne o zenkama...
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 15:43

to bi bio bastard koji kad bi pevo u Srbiji cuo bi se cak kod nas u Makedoniji Razz mala sala po meni bastard bi trebao da peva dosta glasno jer poznato je da su zebe dosta glasne, mislim dobra bi bila kombinacija samo kad bi to nekom i uspelo Question Question
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 16:27

moguće je to izvesti,ako grdelin može opariti zimovku onda može i zebu.
Назад на врх Go down
DjordjeVet
Član
Član
DjordjeVet


Број порука : 96
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Banja Luka

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 16:38

Petar ::
Sta mislite o ovoj kombinaciji ako uopste moze da se ukrste:

muzjak:
stiglic
Par za bastardiranje! - Page 3 11910952yx.th
zenka:
fink(belokrila zeba...)
Par za bastardiranje! - Page 3 41507558f9a2818copycopy.th

ova kombinacija je dosta teška, ali je izvođena i na prostoru bivše Yu...
konkretan uzgajivač bio je Željko Čudina iz Dugog Rata kod Splita, i to davne 1982. godine...
prije nekoliko mjeseci vidio sam sliku na jednom italijanskom sajtu i mogu reći da bastard nije atraktivan na prvi pogled koliko bi se očekivalo...potražuću sliku ,pa je okačiti....
kakav je pjevač, ne bih znao reći....ali, znajući pjevačke karakterisitke oba roditelja, pretpostavljam da bi uz dobru školu bio sjajan...
Назад на врх Go down
Миланче
Član
Član
Миланче


Број порука : 173
Join date : 23.05.2009
Age : 44
Локација : Niš

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: stiglic x fink   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 16:52

Evo tog bastarda, vrlo je teško ali ipak izovdljivo da se ukrste.

Par za bastardiranje! - Page 3 Goldiechaffie1
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyMon 21 Sep 2009, 17:36

Hvala vam puno ovu kombinaciju cu da probam 100% pa cu da vidim da li ce se upariti.HVALA VAM JOS JEDNOM
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 23 Sep 2009, 10:47

Zasto da ne obe ptice pripadaju rodu zeba,znaci apsolutno je moguce bastardiranje.Sto je na tu temu manje ucinjeno,utoliko je veci izazov,jer pticari od pojedinih kombinacija odustaju unapred to mi je poznato iz sopstvenog iskustva iz mladjih dana,bilo pod uticajem neproverenih prica bilo sto u toj godini nemaju obe zebe u svom posedu.... Smile
Назад на врх Go down
eli prole
Posetilac
Posetilac



Број порука : 1
Join date : 16.10.2009

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyFri 16 Oct 2009, 02:06

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyFri 16 Oct 2009, 06:38

Ovaj peva kao crveni intenzivni ili mozaik.
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyFri 16 Oct 2009, 15:00

Milan ::
Ovaj peva kao crveni intenzivni ili mozaik.

piva ko običan kanarinac što i je.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 16 Dec 2009, 21:10

Od ove godie imam drugačiji pristup, prvi put pusatam ptice da zazime napolje, već su počele pojilice da se zamrzavaju. Intereseju me u kom mesecu bi bilo najbolje da unesem štigliće u zagrejanu prostoriju, kako da ih spremim i kad da unesem kanarinke i počnem sa njihovom pripremom za parenje ?
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 16 Dec 2009, 21:58

uneses ih 1. marta i krenes sa pripremom mesec dana do 1. aprila a kanarinkama je dovoljno 15. 20, dana.

parenje kreces 01.04. to im je najbolji period.

pozz
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 16 Dec 2009, 22:28

Milan ::
Od ove godie imam drugačiji pristup, prvi put pusatam ptice da zazime napolje, već su počele pojilice da se zamrzavaju. Intereseju me u kom mesecu bi bilo najbolje da unesem štigliće u zagrejanu prostoriju, kako da ih spremim i kad da unesem kanarinke i počnem sa njihovom pripremom za parenje ?

Po meni nemoj da ih diras uopste odatle do proleca kad prolece dodje oni ce sami po sebi da dobijaju nagon za parenje i jos kad im ti pojacas ishranu i ostalo da ne pominjemo stalno isto,to je to pun pogodak...
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyWed 03 Feb 2010, 20:33

Par za bastardiranje! - Page 3 38087375
Par za bastardiranje! - Page 3 Zutarica
Par za bastardiranje! - Page 3 13716715
pripremam ovog muzjaka zutarice za parenje sa kanarinkama. za sve one, koji imaju iskustva, ili neka znanja o tome, nekoliko pitanja:
1. na osnovu izgleda, moze li se nesto zakljuciti o kvalitetu ove ptice, jednostavnije receno da li vredi truditi se?
2. kakve kanarinke su dobre za bastardiranje sa njim (boje, pesme )
3. da li postoji mogucnost ucenja takvih bastarda da pevaju stiglica
4. plodnost bastarda iz te kombinacije (koji su plodiji muzjaci li zenke)
Question Question Question
P O Z D R A V cheers
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyThu 04 Feb 2010, 04:57

nemoj se uopće truditi jer strnadica nemože oploditi kanarinku kao nijednu pticu iz porodice zeba.pošto strnadica nije iz porodice zeba. study study
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyThu 04 Feb 2010, 14:55

Tičar je potpuno u pravu. U pitanju su dve različite vrste i nemoguće ih je upariti.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 EmptyThu 04 Feb 2010, 20:01

ticar ::
nemoj se uopće truditi jer strnadica nemože oploditi kanarinku kao nijednu pticu iz porodice zeba.pošto strnadica nije iz porodice zeba. study study
ticar u pravu si, ovo je strnadica. o njima ima malo podataka u literaturi. ono sto sam pronasao je, da su strnadice slicne zebama i da se nalaze izmedju zeba i seva. ima ih vise podvrsta. ovaj muzjak treba da je strnadica bastenska (nism siguran)
kada je prva parna lokomotiva trebala da krene sinama, mnogi ugledni naucnici tog vremena tvrdili su da je to besmislica, jer organizam coveka nece moci da podnese brzine vece od 30 km/h.
Laughing Laughing Laughing
mnogo toga sto se cinilo nemogucim u proslosti danas je svakodnevica. mnogo toga sto je danas nemoguce bice svakodnevica u buducnosti. nema razloga da to ne vazi i za ptice. covek je, radoznaloscu i upornoscu pomerio mnoge granice.
kad sam krenuo sa parenjem slavuja mnogi mi rekose ,,ti si lud, nemoguce je pariti slavuje u ropstvu...,,
Shocked
sanse da uparim ovu strnadicu sa kanarinkom i dobijem mladunce su male. skoro nikakve. ali mi to ne smeta.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Par za bastardiranje! - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Par za bastardiranje!   Par za bastardiranje! - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Par za bastardiranje!
Назад на врх 
Страна 3 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Bastardiranje
» BASTARDIRANJE SA ANIFLANOM ( Carduelis cannabina)
» bastardiranje na bazi fauna x fauna

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: BASTARDI ( Hibridi)-
Скочи на: