PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Pesma štiglića - Page 14 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Pesma štiglića - Page 14 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Pesma štiglića - Page 14 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Pesma štiglića - Page 14 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Pesma štiglića - Page 14 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Pesma štiglića - Page 14 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Pesma štiglića - Page 14 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Pesma štiglića - Page 14 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Pesma štiglića - Page 14 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Pesma štiglića - Page 14 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Pesma štiglića - Page 14 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Pesma štiglića - Page 14 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Pesma štiglića

Go down 
+74
ĐEKO
žako
koce split
sphone
raskokat
carduel
Uros/Zavisa
dalibor vasic
bric bric
gost1
pedjacure
refa95
korbach
Toni Mk
ogic
dix1
hollandija
popicaBL
vrscanin
andrija 003
boris
voja_ilic
Andrija97
Luka Perica
cajzla
gursuz
NebojsaB
jigor
slavishab
Steva
Timbrado
malaksalo
zoranV
Ivan Z
gasa ns
Furla
backo
Dax BG
Gost
aleks
vucjanacc
lujo
dzordz82
diskus
Ad3l
zoran ptice pjevice
salee
Zokbok988
franc92
delux
Mica Vasic
drakceJA
vani
tefik1
zorule77
Danijelvr
Zika
belobradi
sestoperac
bogdanik
ibro
Бане
Laza
alann
BOCKA
ticar
ZOKICA
batostanisic
stiglic
saso78
DjordjeVet
Drle
Luckyboy
Milan
78 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Next
АуторПорука
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 04:22

ovo ne pjeva štiglić nego baštarda.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 09:12

Uvek treba postaviti klip sa stiglićem koji je u pesmi. Slika stiglića, kojoj je dodata pesma, uvek će kod sumljičavih osoba izazvati podozrenje. Video otklanja svaku sumlju ,,ko to tamo peva,,
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 10:17

ticar ::
ovo ne pjeva štiglić nego baštarda.

Bas bih voleo da cujem na osnovu cega si zakljucio da je ovo otpevala bastarda?
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 10:28

mića ::
Uvek treba postaviti klip sa stiglićem koji je u pesmi. Slika stiglića, kojoj je dodata pesma, uvek će kod sumljičavih osoba izazvati podozrenje. Video otklanja svaku sumlju ,,ko to tamo peva,,

Pesmu na klipu je otpevao stiglic pre oko 15-20 godina ( mozda i vise ) i taj je poodavno u "vecna lovista"! Ovo je jedan ( mozda i jedini) snimak na kom peva STIGLIC!

Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 19:49

Na YouTube ima puno štiglića koji su snimljeni u pesmi. Nije teško postviti bar jedan klip i komentarisati pesmu stiglića na klipu. Šta Vam se dopada u pesmi a šta ne i obrazloženje. U mom okruzenju ne smatraju me osobom koja ima sluha. Ali nisam gluv. Još uvek dobro čujem i znam šta mi se u pesmi dopada a šta ne. Ne razimem toliku rezervisanost u odnosu na ovu temu Exclamation Question Question
Svako ima pravo na svoje slušno opažanje pesme štiglića. Ono sto se većini bude sviđalo u pesmi biće standard pesme štiglica. Ovo je poslednji put da pozivam na veće angažovanje forumaša u ovoj temi. Više to neću činiti jer ne bi imalo ni smisla ni svrhe.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 20:12

mića ::
Na YouTube ima puno štiglića koji su snimljeni u pesmi. Nije teško postviti bar jedan klip i komentarisati pesmu stiglića na klipu. Šta Vam se dopada u pesmi a šta ne i obrazloženje. U mom okruzenju ne smatraju me osobom koja ima sluha. Ali nisam gluv. Još uvek dobro čujem i znam šta mi se u pesmi dopada a šta ne. Ne razimem toliku rezervisanost u odnosu na ovu temu Exclamation Question Question
Svako ima pravo na svoje slušno opažanje pesme štiglića. Ono sto se većini bude sviđalo u pesmi biće standard pesme štiglica. Ovo je poslednji put da pozivam na veće angažovanje forumaša u ovoj temi. Više to neću činiti jer ne bi imalo ni smisla ni svrhe.
Pozdrav,Mico ja sam postavio jedan klip sa k.p, Exclamation Exclamation jos na pocetku teme o standard pesme. scratch
Kad budem imao vremena snimicu drugog stiglana uzivo kako peva,da se pojedini sa foruma ne bi bunili dali peva bastard ili stiglan Basketball
Nerazumem ni ja toliku rezervisanost,ili mozda nemaju sta da postave Question mozda i neznaju sta cuvaju kao pevace u svom pticarniku.STO PARA USIJU BOLJE CUJU OD JEDNOG.Svako na svoj nacin da ce komentar,ili ono sto je vec postavljeno glasaj za standard pesmu ili pustaj konje na trku.Ajde Aleksinac da vidimo muda od jarca.postavi klip Question
Ja cu postaviti iz svoje kolekcije jos jednom i vise ne,ali drugu pticu ne ovu na pocetku.
KOCKA JE BACENA
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 20:18

diskus ::
mića ::
Na YouTube ima puno štiglića koji su snimljeni u pesmi. Nije teško postviti bar jedan klip i komentarisati pesmu stiglića na klipu. Šta Vam se dopada u pesmi a šta ne i obrazloženje. U mom okruzenju ne smatraju me osobom koja ima sluha. Ali nisam gluv. Još uvek dobro čujem i znam šta mi se u pesmi dopada a šta ne. Ne razimem toliku rezervisanost u odnosu na ovu temu Exclamation Question Question
Svako ima pravo na svoje slušno opažanje pesme štiglića. Ono sto se većini bude sviđalo u pesmi biće standard pesme štiglica. Ovo je poslednji put da pozivam na veće angažovanje forumaša u ovoj temi. Više to neću činiti jer ne bi imalo ni smisla ni svrhe.
Pozdrav,Mico ja sam postavio jedan klip sa k.p, Exclamation Exclamation jos na pocetku teme o standard pesme. scratch
Kad budem imao vremena snimicu drugog stiglana uzivo kako peva,da se pojedini sa foruma ne bi bunili dali peva bastard ili stiglan Basketball
Nerazumem ni ja toliku rezervisanost,ili mozda nemaju sta da postave Question mozda i neznaju sta cuvaju kao pevace u svom pticarniku.STO PARA USIJU BOLJE CUJU OD JEDNOG.Svako na svoj nacin da ce komentar,ili ono sto je vec postavljeno glasaj za standard pesmu ili pustaj konje na trku.Ajde Aleksinac da vidimo muda od jarca.postavi klip Question
Ja cu postaviti iz svoje kolekcije jos jednom i vise ne,ali drugu pticu ne ovu na pocetku.
KOCKA JE BACENA

Neznam sta bi sa Pirotskom skolom,ili samo Pirotski Opanci. Very Happy
Deje Sabac i Kragujevac tu su imali lepi pevaci. Question Exclamation
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 22:06

Ovakav način komunikacije sa ostalim članovima je ne samo neprimeren, već će svakog i ko je hteo da uloži truda i da svoj dobrinos ovoj temi sigurno odvratiti od toga. Kakva kocka, kakva muda, šta ti je bre čoveče?
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 21 Oct 2010, 22:56

Nista posebno , sto se kaze ptica za svoju dusu sa "divljom" pesmom. Cak nije ispevala sve ture u ovom snimku , postavljena samo zbog mog doprinosa temi
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 00:00

Ovo mi liči na furlana, nikako mi se ne svidja to što peva na na 0,59 i 1,29 sec.
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 00:31

Nije furlan , nemamo svi mi izuzetne stiglice kao pirocanci . Mora neko i ovaj skart da cuva , kao sto rekoh samo doprinos temi nista posebno.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 01:46

Ne znam , mnogo bele grudi pa još ove ture što sam obeležio. Ima i onih koji se bolje razumeju pa nek procene.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 06:31

Svaki ulozeni trud se isplati ujedno obogacuje temu,da se sto vise odgajivaca ukljuci oko standarda pesme.
Ovo jeste divljak i peva furlanski skaf-skaf...klje-klje,otvoren mamac steze prilikom ispevavanja tera na djrrrr.Nemoze divljak da se prevede sta peva,vidi se da nije skolovan. Basketball
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 06:42

jigor ::
Ovakav način komunikacije sa ostalim članovima je ne samo neprimeren, već će svakog i ko je hteo da uloži truda i da svoj dobrinos ovoj temi sigurno odvratiti od toga. Kakva kocka, kakva muda, šta ti je bre čoveče?

Vidi se da nisi pratio temu od samog pocetka Question evo citiram kolegu^^dok napravis pticu da ti peva ovako^^budu ti muda ko kod jarca .Ja nisam nikog hteo ovde da vredjam niti da isprovociram Exclamation da bi se ikljucio oko standarda pesme.Svaki ulozeni trud i doprinos temi nema potrebe da odvrati od toga,samo ako ides linijom manjeg otpora Sleep
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 18:49

Diskus imam ja neko pitanje za koje mislim da imas odgovore na neka od njih, npr pre koliko su se nalazile ptice u prirodi sa Kostinom pesmom i kada je otprilike uhvacena poslednja ptica sa tom pesmom ? I jel znas koji je razlog njihovog nestanka sa mesta gde su se mogle naci , a znam koja su to mesta !
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 19:47

Zokbok988 ::
Diskus imam ja neko pitanje za koje mislim da imas odgovore na neka od njih, npr pre koliko su se nalazile ptice u prirodi sa Kostinom pesmom i kada je otprilike uhvacena poslednja ptica sa tom pesmom ? I jel znas koji je razlog njihovog nestanka sa mesta gde su se mogle naci , a znam koja su to mesta !


Verovatno mislis na staru i pravu k.p ili ovu novu verziju.Stvarno neznam do kada su prirodi imali takvi stiglani i kada je poslednji uhvacen.Razlog njihovog nestanka stvarno nije mi poznat. Question Ova mesta koje znas cuvaj tajnu nemoj otkrivati. king Mozda se nekad pojavi ponovo neki monstrum cheers

STO BI REKO CIKA LEVI,HILIHOPTER SE NE PRAVI ZA DVA DANA
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 20:20

diskus ::
Zokbok988 ::
Diskus imam ja neko pitanje za koje mislim da imas odgovore na neka od njih, npr pre koliko su se nalazile ptice u prirodi sa Kostinom pesmom i kada je otprilike uhvacena poslednja ptica sa tom pesmom ? I jel znas koji je razlog njihovog nestanka sa mesta gde su se mogle naci , a znam koja su to mesta !


Verovatno mislis na staru i pravu k.p ili ovu novu verziju.Stvarno neznam do kada su prirodi imali takvi stiglani i kada je poslednji uhvacen.Razlog njihovog nestanka stvarno nije mi poznat. Question Ova mesta koje znas cuvaj tajnu nemoj otkrivati. king Mozda se nekad pojavi ponovo neki monstrum cheers

STO BI REKO CIKA LEVI,HILIHOPTER SE NE PRAVI ZA DVA DANA
Ja mislim ti si malo upucen , a ti nista od ovog ne znas a imas toliko godina iskustva. Mislim i na staru i na novu verziju. Ta mesta ne da vise nemaju ptice sa dobrom pesmom , nego vise nema ni ptica. Dal npr znas da je skoro neko naso neku pticu sa bitnijim turama KP , jer neke ture i danas postoje kod ptica a neke su , siguran sam , zauvek izgubljene.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 21:16

Zokbok988 ::
diskus ::
Zokbok988 ::
Diskus imam ja neko pitanje za koje mislim da imas odgovore na neka od njih, npr pre koliko su se nalazile ptice u prirodi sa Kostinom pesmom i kada je otprilike uhvacena poslednja ptica sa tom pesmom ? I jel znas koji je razlog njihovog nestanka sa mesta gde su se mogle naci , a znam koja su to mesta !


Verovatno mislis na staru i pravu k.p ili ovu novu verziju.Stvarno neznam do kada su prirodi imali takvi stiglani i kada je poslednji uhvacen.Razlog njihovog nestanka stvarno nije mi poznat. Question Ova mesta koje znas cuvaj tajnu nemoj otkrivati. king Mozda se nekad pojavi ponovo neki monstrum cheers

STO BI REKO CIKA LEVI,HILIHOPTER SE NE PRAVI ZA DVA DANA
Ja mislim ti si malo upucen , a ti nista od ovog ne znas a imas toliko godina iskustva. Mislim i na staru i na novu verziju. Ta mesta ne da vise nemaju ptice sa dobrom pesmom , nego vise nema ni ptica. Dal npr znas da je skoro neko naso neku pticu sa bitnijim turama KP , jer neke ture i danas postoje kod ptica a neke su , siguran sam , zauvek izgubljene.

Nemam mnogo koliko imam iskustva,unazad 50 godina se moj deda i ostala familija cuva ptice i nisam morao da lutam po pticarima,neznam ti koliko godina imas a vidim poznajes stvari.A i cika Kosta je udaljen od moje kuce 50m.
Neznam za ta mesta i ne secam se kad sam bio...... Question Exclamation Vec odavno izvodim stiglice i ne vuce me da lutam po ta mesta,veca draz da izvodim kuci nego...... i da uzivam.Ptice menjaju mesta cuo sam da jos ima neka mesta slicna pesma ali divljacki drugacije zvuci za uvo nego kad treniras.
Nisu sve ture izgubljenje ima to jos,kao KUMPLIV prelepa tura ali je neko izbacio iz treninga.
Imam stiglana sa starom k.p nepotpun.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyFri 22 Oct 2010, 22:21

jigor ::
Ovakav način komunikacije sa ostalim članovima je ne samo neprimeren, već će svakog i ko je hteo da uloži truda i da svoj dobrinos ovoj temi sigurno odvratiti od toga. Kakva kocka, kakva muda, šta ti je bre čoveče?

Ja se javno izvinjavam ako sam na bilo koji nacin ili nekim primerom hteo da nekog uvredim ili sebe da uzdignem a druge clanove da prozivam. Exclamation Exclamation Ako napisem par reci malo ostrije sadrzine,odma se budite svi da bi dali komentar ovakav ili onakav nebitno po meni.A kada je u pitanju standard pesme Sleep
Ja hocu da dam doprinos oko cele ove price i zato je i postavljena lista sa delom k.p. study Gde niko nije postavio do sada izgleda da sam ja malo naglupicav.Nevalja covek kad je mnogo dobar i hoce to da podeli sa drugima. elephant
Ja sam samokritican nisam ni neki Veliki savetodavac za sebe dovoljno znam i poznajem materiju. Basketball Mogu da budem banovan ako za tim postoji potreba a mogu i sam sebe da banujem i dva meseca ako nekom nesto znaci.Nikada nisam cekao neko da me izbaci iz bilo koje igre,mogu i sam da procenim dokle mogu da idem a mogu mnogo.Nemam sta da izgubim.Pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptySat 23 Oct 2010, 00:56

Diskuse, postao si UREDNIK na ovoj temi.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptySat 23 Oct 2010, 01:19

Diskus čestitam na unapređenju, pravo zvanje za pravog majstora ptičarstva! cheers
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptySun 24 Oct 2010, 00:52

Obratite pažnju na pesmu koja počinje u 0:40 min. :



Kad su je prihvatili Grci što ne bi smo i mi! cheers
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptySun 24 Oct 2010, 03:05

belobradi ::
Obratite pažnju na pesmu koja počinje u 0:40 min. :



Kad su je prihvatili Grci što ne bi smo i mi! cheers
Mislim da je traka u pitanju da ne peva ptica , peva u istom ritnu i identicnu melodiju KPa koja se moze naci na internetu , a to sto se cuje u Grckoj samo je pohvala i nagrada. Treba se stupiti sa ovim covekom u kontakt da cujemo koju rec i od njega.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptySun 24 Oct 2010, 10:24

Zokbok988 ::

Mislim da je traka u pitanju da ne peva ptica , peva u istom ritnu i identicnu melodiju KPa koja se moze naci na internetu , a to sto se cuje u Grckoj samo je pohvala i nagrada. Treba se stupiti sa ovim covekom u kontakt da cujemo koju rec i od njega.

Traka je 100 % i to losija verzuja koja kruzi netom jer se u toj verziji javlja Capka tri puta sto je mana ( dozvoljeno je 2 x ). Mene je fasciniralo to sto je covek pusta pticama koje se gnezde tj. slusace je mladi koji ce se izleci sto jasno govori da se coveku svidja pesma i da zeli da skoluje sa njom.
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 EmptyThu 28 Oct 2010, 01:01

belobradi ::
Zokbok988 ::

Mislim da je traka u pitanju da ne peva ptica , peva u istom ritnu i identicnu melodiju KPa koja se moze naci na internetu , a to sto se cuje u Grckoj samo je pohvala i nagrada. Treba se stupiti sa ovim covekom u kontakt da cujemo koju rec i od njega.

Traka je 100 % i to losija verzuja koja kruzi netom jer se u toj verziji javlja Capka tri puta sto je mana ( dozvoljeno je 2 x ). Mene je fasciniralo to sto je covek pusta pticama koje se gnezde tj. slusace je mladi koji ce se izleci sto jasno govori da se coveku svidja pesma i da zeli da skoluje sa njom.
Nije strasno ako kaze i tri puta ali da bude lepa capka i naravno do kraja da ispeva posle capke.Ako je malo usiljen desava se , cap cap cap i mnogo bitno Ci-Krrr
Назад на врх Go down
Sponsored content





Pesma štiglića - Page 14 Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesma štiglića   Pesma štiglića - Page 14 Empty

Назад на врх Go down
 
Pesma štiglića
Назад на врх 
Страна 14 of 27Иди на страну : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Next
 Similar topics
-
» Pesma štiglića
» Pesma Bastarda
» ponasanje stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: