PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Australijske zebe - Page 21 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Australijske zebe - Page 21 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Australijske zebe - Page 21 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Australijske zebe - Page 21 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Australijske zebe - Page 21 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Australijske zebe - Page 21 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Australijske zebe - Page 21 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Australijske zebe - Page 21 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Australijske zebe - Page 21 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Australijske zebe - Page 21 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Australijske zebe - Page 21 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Australijske zebe - Page 21 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Australijske zebe - Page 21 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Australijske zebe - Page 21 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Australijske zebe - Page 21 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Australijske zebe

Go down 
+87
Nikola N.
StodOne
žako
tiktak87a
Alek 69
Ognjena
Decky
Mary Jo
PetarMakce
mikisa841
ivcarep
penzioner
DonBranko
Browningbar
Marcus1
SimonSu
sphone
lepotica cana
Mario94
makimk
Miljan90
kanarinci
Jazzyana
larpurlar
Gost
Uros/Zavisa
ned0__
Ivan/Rex
Igor578
milun
Mariozajecar
danee87
Batke
dane 87
nikolaleskovac
marko_s_ks
horkolerbus
Stamos
dzony6
coex
tarant_rijeka
dalibor vasic
nine97petrovic
Robertina
korbach
jevca5
Erko.Zvezdan
markojunior
tole
marconi
mmsl
jecham
madnesstears
farmacy
voja_ilic
Green Singer
Exotic
NiKoL@
lepi
Rade_NS
sugubinac
DarkoMne
galeb
stamil
Acavrsa
fila
guld
3maj08
ivica kusturin
ulicni hodac
Canary Martin
dejanns
ivan83
Danijelvr
alexandar
veljokv
misan
Zika
MEČE
slavishab
Бане
Steva
Drle
sasha
Luckyboy
Milan
kemo89
91 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Next
АуторПорука
PetarMakce
Član
Član
PetarMakce


Број порука : 59
Join date : 05.08.2013
Age : 23
Локација : Makce,Veliko Gradiste,Srbija

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptySun 30 Mar 2014, 21:33

Pa postoje dve mogucnosti.Jedna je da je ptica bolesna,pogotovo ako si je kupio u PET sopu ta mogucnost je velika,a druga mogucnost jeste da mu zenka ne daje da jede,tj. 'zablokira' pristup hranilici.Kupi od nekog pouzdanog odgajivaca muzijaka i prati nekoliko dana za vreme jela,pozdrav! Very Happy
Назад на врх Go down
Mary Jo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 04.02.2014
Age : 72
Локација : Beograd

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyTue 01 Apr 2014, 12:17

Pozdrav, prijatelji! Mozda je malo neumesno sto prvi post sadrzi problem, ali... valjda se tako pocinje.
Dobila sam pre oko mesec dana od prijatelja na poklon par divnih zebica. Nasla sam ovaj forum i kako sam potpuni amater u gajenju ptica iscitala skoro sve sto se tice zeba. Mislim da sam im stvorila pristojne uslove osim, mozda, nesto manjeg kaveza - 30x20x35. U planu je da im naparvim letelicu.
Problem je nastao pre 4-5 dana sa muzjakom. Poceo je da se cese, posle je poceo besomucno da cupa paperje pozadi i u delu prema krilima. Nakostresio se, cak je poceo da se povremeno stresa, kao da mu je hladno. Svo vreme je jeo i pio vodicu iako u manjoj meri. Dremao je. Sve je to trajalo 3 dana - do juce. Ti dani su izgledali ovako - posmatram ptice, trcim na forum, opet posmatram, opet trazim na netu... Procitala sam za mitarenje - stavila sam drugog dana posudu sa cistom vodom i on se odmah okupao posle cega se manje ceskao. Treceg dana sam primetila da mu je izmet kao vodica sa tragovima cvrstog... Ma poludela sam da ce ptica da mi ode medju andjele. E, a onda (procitala savet za maslacak, a toga imam na pretek jer imam bastu) dala sam iskidano lisce maslacka i dala sam se u potragu za semenom maka sto se pokazalo nemogucom misijom u mom delu grada. Posle 2 sata kada sam se vratila bez maka! (pricam o jucerasnjem danu) on je bio dosta bolje. Navalio na maslacak kao mutav. Izmet je se zguznuo. Cak je poceo da peva. Kratko ali ipak, oglasio se. Sto se ishrane tice - dobijaju semenje koje je preporuceno, ima sipinu kost, dobijali su salatu, sargarepu i sve sto savetujete ovde. Cak sam jednom skuvala i dala im izmrvljenu jaje. Nigde nisam nasla da li se od jajeta daje i belance uz zumance i ljusku ili ne.
Ipak, mozda sam negde pogresila. Prethodnih dana kada je bilo toplije iznosila sam kavez u sarenoj senci. Mozda je neka prehlada u pitanju? Juce sam ih smetila u prostoriji na temperaturi 25-26C i muzjak je bio osetno bolje.
Imaju otvoreno gnezdo gde spavaju.
Posle ove hronologije pitanje:
on se dalje ceska i dalje cupka perje pozadi. Zenkica je danas skinula jedno perce. Da li je moguce da je mitarenje u pitanju ili mozda neki paraziti kod muzjaka?
Znam da je komplikovano dati savet na "nevidjeno". Bila bih vam veoma zahvalna za sve sto cete reci.
Назад на врх Go down
http://svetbiljaka.com
Mary Jo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 04.02.2014
Age : 72
Локација : Beograd

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyTue 01 Apr 2014, 12:19

... Propustila sam jos da napisem da je danas muzjak navalio na sipinu kost.
Назад на врх Go down
http://svetbiljaka.com
lepi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 20
Join date : 25.03.2010
Age : 45
Локација : vinkovci

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyTue 01 Apr 2014, 14:50

Mary Jo ::
... Propustila sam jos da napisem da je danas muzjak navalio na sipinu kost.

mislim da pretjerujete sa svom tom brigom i da ih činite živčanim, a unošenje iznošenje je sto posto katastrofalno.. a i sve te promjene hrane..čisto sjeme, čista voda svaki dan ev. maslačak,jabuka..(u ovim uvjetima ne svaki dan..ne uznemirujte ih i ne gledajte stalno, niti im mjenjajte mjesto..
to su valjda najjednostavnije ptice..
možete oprati prečkice i dobro očistiti kavez..a mak je za proljev, ako ga nemaju čemu??
i u svakoj prehrambenoj trgovini ima za kupiti mak u zrnu
Назад на врх Go down
Mary Jo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 04.02.2014
Age : 72
Локација : Beograd

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyTue 01 Apr 2014, 15:38

Hvala vam na odgovoru. Moguce je da sam ja krivac zbog preterane brige. Valjda i sa prvim pticama je isto kao i sa prvim detetom Rolling Eyes 
I ja sam mislila da cu naci mak odmah iza coska u prvoj prodavnici - ali nisam. Obisla sam sve zivo u precniku od 2 km i u nijednoj prodavnici nisam nasla u zrnu vec samo "gotova smesa za strudlu" koju nikada necu kupiti ni za sebe. Ako mak nije uzegao onda je pun konzervansa. Grrrrr! Muzjak je imao proliv zato sam i trazila.
Назад на врх Go down
http://svetbiljaka.com
Mary Jo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 04.02.2014
Age : 72
Локација : Beograd

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 02 Apr 2014, 18:52

Samo da javim da je muzjak odlicno. Cvrkuce, skakuce, jede, pije, kupa se. Milina jedna. I dalje pomalo cisti ili cupka perje ali sve u svemu - proslo je.
Назад на врх Go down
http://svetbiljaka.com
lepi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 20
Join date : 25.03.2010
Age : 45
Локација : vinkovci

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: zz   Australijske zebe - Page 21 EmptyThu 03 Apr 2014, 08:57

eto... :bball: 
samo bez opsjednutosti njima i stalnog čačkanja(vi njima uopće ne trebate. osim naravno da ih nahranite), mali su luđaci;) i vragolani- uz osnovnu prehranu ništa im drugo ne treba...gledajte i uživajte iz daleka
Назад на врх Go down
Mary Jo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 04.02.2014
Age : 72
Локација : Beograd

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyThu 03 Apr 2014, 11:08

Hvala vam lepi, na utesnim recima. Tako cu se ponasati i valjda ce sve biti ok.
Назад на врх Go down
http://svetbiljaka.com
Mary Jo
Posetilac
Posetilac



Број порука : 7
Join date : 04.02.2014
Age : 72
Локација : Beograd

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptySat 12 Apr 2014, 20:09

Kako bi se ponasae dve zenke i jedna muska zeba u istom kavezu? Ima li neko takvo iskustvo?
Назад на врх Go down
http://svetbiljaka.com
lepi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 20
Join date : 25.03.2010
Age : 45
Локација : vinkovci

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyMon 14 Apr 2014, 08:40

Mary Jo ::
Kako bi se ponasae dve zenke i jedna muska zeba u istom kavezu? Ima li neko takvo iskustvo?

Pa ok, ako ih ne mislite parit
Назад на врх Go down
lepotica cana
Posetilac
Posetilac
lepotica cana


Број порука : 26
Join date : 13.06.2010
Локација : Leskovac

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptySun 04 May 2014, 19:33

imam konstantan problem sa tri para zebica,kako koje pilence se izlegne one ga ne hrane izbace iz gnezda....
inace snose kao kokoske non-stop
Назад на врх Go down
lepi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 20
Join date : 25.03.2010
Age : 45
Локација : vinkovci

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptySat 10 May 2014, 12:23

i kod mene se to događa u volijeri često nađem bačene mlade, doduše imam početnika u gniježđenju, pa mislim da su oni..ne znam koji bi bio drugi razlog, čuo sam da se to kod mladih ptica događa

Назад на врх Go down
Decky
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 12.06.2014
Age : 53
Локација : Mladenovac

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyThu 12 Jun 2014, 15:30

Ima li nekog iz Mladenovca ili blize okoline da uzgaja zebe?
Nedavno sam nabavio 6 parovai totalni sam pocetnik,pa bi mi savet nekog iskusnog clana jako pomogao. Sve sto znam o njima sam procitao na netu. hvala unapred
Назад на врх Go down
Decky
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 12.06.2014
Age : 53
Локација : Mladenovac

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyThu 12 Jun 2014, 15:39

Decky ::
Ima li nekog iz Mladenovca ili blize okoline da uzgaja zebe?
Nedavno sam nabavio 6 parovai totalni sam pocetnik,pa bi mi savet nekog iskusnog clana jako pomogao. Sve sto znam o njima sam procitao na netu. hvala unapred
Neka mi napise br fona u pvt poruci,radi brzeg kontakta
Назад на врх Go down
lepi
Posetilac
Posetilac



Број порука : 20
Join date : 25.03.2010
Age : 45
Локација : vinkovci

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyFri 20 Jun 2014, 15:42

i
Назад на врх Go down
Ognjena
Posetilac
Posetilac



Број порука : 2
Join date : 18.09.2013
Age : 25
Локација : Smederevo

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 16 Jul 2014, 13:31

Cao,ima li neko zebe na prodaju ,blize Smederevu?
Назад на врх Go down
Alek 69
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 08.02.2014
Age : 43
Локација : Nis

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 16 Jul 2014, 17:56

Pozdrav drugari,
Ima li negde u Srbiji da se kupe obelezavajuce alke na kopcanje?
Potrebne su mi za zebe,najvise da bih razlikovao koja je iz kog legla,posto mi se legu takoreci u isto vreme,a nisam u mogucnosti da ih kasnije cuvam svaku posebno,a i da bih znao zbog eventualnog (NE) ukrstanja ptica iz istog legla. A mora na kopcanje posto mi gnezda bas i nisu mnogo dostupna za eventualno alkiranje malih ptica.
Odgovor moze i na p.m. ako ovako nije dozvoljeno

Hvala
Назад на врх Go down
Batke
Posetilac
Posetilac



Број порука : 14
Join date : 05.01.2012

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyFri 19 Sep 2014, 14:08

Pozdrav...imam jedno pitanje,primetio sam da je jednom muzjaku pocelo naglo da opada perje,pogotovo oko glave skroz je golo telo i kao da se vide neke kesice zuckaste oko vrata koje samo sto nisu pukle,to sam primetio i na mladim pticama koje su izasle pre par dana iz gnezda a nisu u istom kavezu,ostale ptice koje su sa njima ok su. Da li neko zna o cemu se radi i kako to da sprecim ako je neka bolest,unapred hvala.
Назад на врх Go down
tiktak87a
Član
Član



Број порука : 57
Join date : 28.10.2015
Локација : Pancevo

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 18 Nov 2015, 07:29

Koliko je zebi potrebno dnevno zrnaste hrane, da li je dovoljna ravna supena kasika?
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 18 Nov 2015, 14:50

tiktak87a ::
Koliko je zebi potrebno dnevno zrnaste hrane, da li je dovoljna ravna supena kasika?

Je, al za skoro 7 dana. Dnevno ne može pojesti ni onu za kavu.
Назад на врх Go down
tiktak87a
Član
Član



Број порука : 57
Join date : 28.10.2015
Локација : Pancevo

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 18 Nov 2015, 16:41

Da li su onda dovoljne tri ravne kasikice za 4 zebe?
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 18 Nov 2015, 22:23

tiktak87a ::
Da li su onda dovoljne tri ravne kasikice za 4 zebe?

Ma mora biti dosta. Vidjet ćeš, drugi dan pirni u posudicu i ljuskice će odletjeti, pa ćeš vidjeti koliko im je još ostalo.
Назад на врх Go down
tiktak87a
Član
Član



Број порука : 57
Join date : 28.10.2015
Локација : Pancevo

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyWed 18 Nov 2015, 23:08

Sad te razumem, svaki dan kad praznim hranilicu vidim da je ostala solidna kolicina semena. Srecom, cuvao sam u cistu plasicanu kofu od disperzije. Iskoristio sam vetar i lepo prosejao to seme, zatim ga vratio u kesu sa semenom kojeg sam inace davao pre prosejavanja.

Probacu sutra da im 50% smanjim zrnastu hranu i da ih pratim, hvala na savetu
Назад на врх Go down
StodOne
Posetilac
Posetilac
StodOne


Број порука : 6
Join date : 13.03.2016
Age : 27
Локација : Nis

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptyTue 15 Mar 2016, 03:01

sasha ::
Evo da se i ja malo nadovezem na ovu  temu shto se tice toga mene interesuje kad se mogu nabaviti prstenje za zebe i koliiko im je potrebno prostora kao na primer za jedno 10 para zeba i ako moze precizno mi neko reci koliko postotaka idu mjeshavine prosa muhara i svetlog semena jedu li sipinu kost itd lep pozdrav
ukucaj na netu cage size calculator , drugi link po redu kada ukucas .
pise ispod cage size calculator koji je sajt (finchinfo)
Kalkulator je u inchima ali na netu mozes da sam izmeris koliko ima cm u inchima..(ukucas cm into inches)
Назад на врх Go down
Nikola N.
Posetilac
Posetilac
Nikola N.


Број порука : 15
Join date : 13.03.2016
Age : 33
Локација : Beograd\Resnik

Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 EmptySat 09 Apr 2016, 01:14

Pozdrav. Da li ima neko na prodaju zebe,a da je iz okoline Beograda?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Australijske zebe - Page 21 Empty
ПорукаНаслов: Re: Australijske zebe   Australijske zebe - Page 21 Empty

Назад на врх Go down
 
Australijske zebe
Назад на врх 
Страна 21 of 23Иди на страну : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Next
 Similar topics
-
» Australijske zebe
» Ogrlicasta zeba (cutthroath finch)
» Australijske zebe na prodju

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: EGZOTE-
Скочи на: