PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za bastardiranje

Go down 
+64
bortes
Ilija_ice
Ivo39
suljaga
Jack Sparrow
Rilekson
alempije
weimnes
Rale paracinac
bojan555
pepikg
toza
čolić
Zoran.C
AndrijaKg
bric bric
Damir
postar
drvetmed
nikolaleskovac
refa95
Mica Vasic
Zokbok988
doctor 1
goldfinch
dalibor vasic
Fikus
pedjacacak
pakito83
blackhunter
jevca5
ulicni hodac
salle
Luka Perica
voja_ilic
ogic
gost1
orhan galo
farmacy
diskus
fladimir
pinka
Steva
kima
popBL
cajzla
Nikolasbc
Ivica
pticar nis
bogdanik
sasaznas
IGOR 72
horvat
Danijelvr
Бане
Миланче
SIMS
ticar
Zika
sestoperac
alann
Gost
sasha
Milan
68 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyThu 05 Jan 2012, 23:25

drvetmed, ako stvarno ptice hranis ovim hranama koje si napisao svaka ti cast, nije to(finansijski) pristupacna varijanta svima, narocito onima sa puno ptica. Ali znam i da je tesko naci originalnu hranu ovih proizvodjaca, ima puno falseva.

sve najbolje zelim ti puno uspeha. cheers
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyFri 06 Jan 2012, 02:35

nikolaleskovac ::
pozdrav svima...posto sam ja pocetnik i sa izvodjenjem kanarinaca....tako da mi je ovo strano...
kada je najbolje vreme za silenje i parenje stoglicxkanarinka?
kako se sili stiglic i koliko vremena mu treba?
kako da odaberem pravog posto nijedan nije izveden nego su svi hvatani,tj divlji?
kakva ishrana treba da bude?
da li je potreban veliki kavez?

Da se potrudim da ti dam barem približne odgovore, pošto smo u sličnom problemu Very Happy
ovako, najbolje ti je vreme svakako proleće, kad sve kreće u reprodukciju, možeš i preko zime ali moraš da imaš prostoriju u kojoj temperatura ne bi smela da je ispod 18 stepni celzijusa da kažem od prilike. Štiglić se isto sili kao i kanarinci pre ženki, moji drugari i priajtelji ptičari štigliće sile oko mesec dana pre nego što počnu ženku(kanarinku) da sile. Nije bitno što nisu izvedeni nego hvatani, izaberi najkrupnijeg, najraspevanijeg, koji ima krupan kljun, jako crvenu masku(mada je to teže da svi imaju crvenu masku u veštačkim uslovima) i da je lepo izmitaren, i miran, jer sa podivljalom pticom ne možeš ništa da uradiš. Ishrana što raznovrsnija, preko jajčane hrane, do nekih minerala, raznih biljaka, i ostalo, ima svega na forumu, samo treba da se to lepo što ja kažem ,,prečešlja,, Kavez i ne mora biti nešto veliki, ali za bastardiranje su kako sam čuo najbolje komode, dimenzija, visine 50 cm, širine 40cm, dužine oko 1m može i 90 cm. To su preduslovi ostalo je na pticama... I vidi da tu kanarinku što spremaš za bastardiranje, nemoj posle da je pariš sa kanarincem, neka je u periodu mirovanja, neka je u nekoj letelici šta štiglićem sa kojim se parila... Pa posle sve jovo nanovo Very Happy Nadam se da sam pomogao koliko toliko.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyFri 06 Jan 2012, 13:33

DonMiki ::
drvetmed, ako stvarno ptice hranis ovim hranama koje si napisao svaka ti cast, nije to(finansijski) pristupacna varijanta svima, narocito onima sa puno ptica. Ali znam i da je tesko naci originalnu hranu ovih proizvodjaca, ima puno falseva.

sve najbolje zelim ti puno uspeha. cheers

Ne pričaj mi ništa druže o finansijskom aspektu! Laughing Znam dobro koliko me sve košta. Prodavnicu drži moj drugar pa ne sumnjam u originalnost hrane.
Volim pa ne pitam šta košta.
Hvala na lepim željama i ja se nadam da će biti uspeha.
Sve najbolje i ja tebi želim. Pozdrav cheers
Назад на врх Go down
postar
Posetilac
Posetilac



Број порука : 11
Join date : 12.04.2010
Age : 47
Локација : Cuprija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySun 08 Jan 2012, 22:46

Odlican izbor hrane za pripremu.Vec tri godine kako izvodim bastere imao sam i uspeha i promasaja normalno ali recept vec dve godine je isti.Zdrave,izmitarene,i ptice koji su dobri pevaci spremam u parilicama vel.60/35/33.Pripremu pocinjem krajem marta,zenke su naravno napolju do pred kraj aprila.Hrana je slicna tvojoj uz dodatke prirodne koju cuvam u zamrzivacu.Za svaku kanarinku posebna ptica,sta je jos bitno prostorija sa konstantnom temperaturom,osvetljenje naravno povecavati(produziti dan) i neuznemiravati ptice previse.Zelim ti puno uspeha. cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyMon 09 Jan 2012, 08:58

Hvala druže i ja tebi želim puno uspeha u ptičarenju Very Happy .

Evo polako mi izlaze iz jaja prvi kanarinci a štiglicima su kljunovi pobledeli, nisu beli već su rozikasti, pevaju, kada ih premestim da se vide roluju i pevaju jedan na drugoga. Sve vreme gledaju kanarinke. Čim kanarinke završe sa prvom turom probaću da ih spojim pa da vidimo.
Pozdrav cheers
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyTue 10 Jan 2012, 23:59

Danas sam bastardu i kanarincu dao kuvano rendano jaje, rekoh da počnem da dajem jedno nedeljno, i kad su jeli malo im se promenio izmet, mislim iste je boje ali je malo uvećan i dođe mu malo vodenkast, koristim jaja za siljenje ptica ali rekoh da pitam da li nije nešto ozbiljno ?
Drvetmed, jedno pitanje: kažeš štiglićima su pobeleli kljunovi(rozi) kakve to veze ima, to iskreno nisam još nigde čuo, možeš li da mi objasniš malo ?

Pozdrav!! cheers
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 11 Jan 2012, 01:34

dalibor vasic ::
Danas sam bastardu i kanarincu dao kuvano rendano jaje, rekoh da počnem da dajem jedno nedeljno, i kad su jeli malo im se promenio izmet, mislim iste je boje ali je malo uvećan i dođe mu malo vodenkast, koristim jaja za siljenje ptica ali rekoh da pitam da li nije nešto ozbiljno ?
Drvetmed, jedno pitanje: kažeš štiglićima su pobeleli kljunovi(rozi) kakve to veze ima, to iskreno nisam još nigde čuo, možeš li da mi objasniš malo ?

Pozdrav!! cheers

većinom im kljunovi budu takvi kad su spremni za parenje,iako nekima i ne.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 11 Jan 2012, 18:11

doctor 1 ::
dalibor vasic ::
Danas sam bastardu i kanarincu dao kuvano rendano jaje, rekoh da počnem da dajem jedno nedeljno, i kad su jeli malo im se promenio izmet, mislim iste je boje ali je malo uvećan i dođe mu malo vodenkast, koristim jaja za siljenje ptica ali rekoh da pitam da li nije nešto ozbiljno ?
Drvetmed, jedno pitanje: kažeš štiglićima su pobeleli kljunovi(rozi) kakve to veze ima, to iskreno nisam još nigde čuo, možeš li da mi objasniš malo ?

Pozdrav!! cheers

većinom im kljunovi budu takvi kad su spremni za parenje,iako nekima i ne.

Aha, ok, hvala..

cheers
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 22 Feb 2012, 18:50

Rezultati posle 3 ženke uparene sa jednim istim štiglicem koji ih je vidno "gazio" su poražavajući.
13 praznih jaja Crying or Very sad
Prosto ne mogu da verujem, nisam pametan...ženke su odradile prvu turu sa kanarincima, lepo izvele ptiće, štiglic je skakao i pario i ništa.
Da napomenem da je štiglic star 3 godine i da do sada nije pario, usiljen je fest,peva,kljun beo kao sneg i opet ništa.
Ima li ko šta da prokomentariše ???
Назад на врх Go down
Damir
Član
Član
Damir


Број порука : 72
Join date : 11.03.2011
Age : 28
Локација : Cicevac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 22 Feb 2012, 19:07

Onda nije plodan sigurno...
Назад на врх Go down
bric bric
Član
Član
bric bric


Број порука : 77
Join date : 09.02.2012
Age : 62
Локација : BLIZU VAS

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 22 Feb 2012, 21:51

drvetmed ::
Rezultati posle 3 ženke uparene sa jednim istim štiglicem koji ih je vidno "gazio" su poražavajući.
13 praznih jaja Crying or Very sad
Prosto ne mogu da verujem, nisam pametan...ženke su odradile prvu turu sa kanarincima, lepo izvele ptiće, štiglic je skakao i pario i ništa.
Da napomenem da je štiglic star 3 godine i da do sada nije pario, usiljen je fest,peva,kljun beo kao sneg i opet ništa.
Ima li ko šta da prokomentariše ???


poz prikane

dali si ti uopšte dobro pripremio štigliča za parenje...nije samo da on skače ..nego je bitna priprema njega sa hranom radi plodnost...ne priprema se on jedan mesec

nisam basterđija ali ja ne radim tako sa štigličima kad ih parim

valjda ima ovde basterđija na forumu da se jave Shocked

poz prikane
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyThu 23 Feb 2012, 02:58

[quote="bric bric"]
drvetmed ::
Rezultati posle 3 ženke uparene sa jednim istim štiglicem koji ih je vidno "gazio" su poražavajući.
13 praznih jaja Crying or Very sad
Prosto ne mogu da verujem, nisam pametan...ženke su odradile prvu turu sa kanarincima, lepo izvele ptiće, štiglic je skakao i pario i ništa.
Da napomenem da je štiglic star 3 godine i da do sada nije pario, usiljen je fest,peva,kljun beo kao sneg i opet ništa.
Ima li ko šta da prokomentariše ???

Desava se da ptica koja tri godine nije parila postane neplodna (jalova),
mada do neplodnosti moze da dodje iz puno razloga, npr nedostatak vitamina "E" i raznih drugih.
Bitno je i kako i cime se ptica priprema za parenje.

moja preporuka je da sacekas i pokusas jos jednom, a ako opet nista ne bude sklanjaj tog stiglica iz priploda.

srecno.
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyThu 23 Feb 2012, 20:39

bric bric ::
drvetmed ::
Rezultati posle 3 ženke uparene sa jednim istim štiglicem koji ih je vidno "gazio" su poražavajući.
13 praznih jaja Crying or Very sad
Prosto ne mogu da verujem, nisam pametan...ženke su odradile prvu turu sa kanarincima, lepo izvele ptiće, štiglic je skakao i pario i ništa.
Da napomenem da je štiglic star 3 godine i da do sada nije pario, usiljen je fest,peva,kljun beo kao sneg i opet ništa.
Ima li ko šta da prokomentariše ???




poz prikane

dali si ti uopšte dobro pripremio štigliča za parenje...nije samo da on skače ..nego je bitna priprema njega sa hranom radi plodnost...ne priprema se on jedan mesec

nisam basterđija ali ja ne radim tako sa štigličima kad ih parim

valjda ima ovde basterđija na forumu da se jave Shocked

poz prikane

Druže kad me pitaš za pripremu da ti i kažem: samo što nije dobio ptičijeg mleka, spremao sam ga 2,5 meseca, versele laga za štiglice + blatner + klijali niger+ perila, jaje + fertivit, e vitamin + b kompleks u jajčanoj hrani, grit versele laga konstantno prisutan u vitaminci, imao sam čak i maslačka koga sam pre ovih snegova nakupio i držao na hladnom....i nije to samo spisak to je ptica stvarno jela i vidno pojačala pesmu, kljun postepeno belio i došao do sneg bele boje.
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyThu 23 Feb 2012, 20:56

[quote="DonMiki"]
bric bric ::
drvetmed ::
Rezultati posle 3 ženke uparene sa jednim istim štiglicem koji ih je vidno "gazio" su poražavajući.
13 praznih jaja Crying or Very sad
Prosto ne mogu da verujem, nisam pametan...ženke su odradile prvu turu sa kanarincima, lepo izvele ptiće, štiglic je skakao i pario i ništa.
Da napomenem da je štiglic star 3 godine i da do sada nije pario, usiljen je fest,peva,kljun beo kao sneg i opet ništa.
Ima li ko šta da prokomentariše ???

Desava se da ptica koja tri godine nije parila postane neplodna (jalova),
mada do neplodnosti moze da dodje iz puno razloga, npr nedostatak vitamina "E" i raznih drugih.
Bitno je i kako i cime se ptica priprema za parenje.

moja preporuka je da sacekas i pokusas jos jednom, a ako opet nista ne bude sklanjaj tog stiglica iz priploda.

srecno.

Slično razmišljam i ja, jedino što sam siguran da je kod mene ptica imala ful tretman, znači celo leto u velikoj volijeri, maslačak, čibuk, svakojaki korovi...
problem je što je ptica pre nego što sam je dobio bila 2,5 godine kod jednog starog štiglicara u minijaturnom kavezu strogo na suncokretu (stara garda). Ptica je kod mene procvetala, lepo izmitarila i sada sam stvarno u rebusu.
Naravno da ću probati još bar jednom da parim sa njim ali stvarno mislim da ako i tada budu prazna jaja ptica je sterilna!

Jedna pozitiva, kringlov koga sam duplo manje vremenski spremao,koji je slabo i jeo jaja i vitamine i samo jednom skočio (koliko sam ja video) napunio je sva 4 jaja sa zelenom ćubavom kanarinkom Very Happy
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyFri 24 Feb 2012, 01:14

Kod pravih jeb... dovoljan je i jedan skok.
Lepo se kaze da se stiglici spremaju cele godine za parenje, ne samo 2,3 meseca. Takodje kod ptica, narocito kod zenki postoji problem ako se ptice ne pare 2,3 sezone, one postaju sterilne u velikom broju slucaja.
Jedan moj prijatelj ima trenutno problema sa malim brojem oplodjenih jaja, od 5 samo jedno plodno, onda od 3 /1 , 5/3. Resenje je da se spremaju uvek 2 gazaca i onda u sledecoj turi odma menjas ovog sto puca corke.
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 11 Apr 2012, 00:28



Evo jednog od mojih stiglica koji je dobro usiljen Wink Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 11 Apr 2012, 00:58

Biće tu bastarda sigurno.
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyWed 11 Apr 2012, 19:38

Milan ::
Biće tu bastarda sigurno.

Da Milane to mi je par od kog sam prosle godine izvodio bastarde, tako da tu promasaja nema Wink
Назад на врх Go down
AndrijaKg
Član
Član
AndrijaKg


Број порука : 47
Join date : 22.05.2011
Age : 29
Локација : Kragujevac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyFri 13 Apr 2012, 17:47

Voleo bih da mi neko od vas da savet...ove godine cu pokusati sa bastardiranjem,stiglic je u posebnom kavezi,usiljen je i raspevan ,kanarinka je pored njega i prilicno se navikla na njegovu pesmu,e sad ne znam da li da ih stavim u parilicu velicine:45cmx50cmx40cm ili da ih pustim u vanjsku volijeru koja je mnogo veca ali tu je problem sto ce stiglic biti u vizualnom kontaktu sa ostalim stiglicima gde ima i zenki..ko moze da mi da odgovor bi bih mu zahvalan... Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptyFri 13 Apr 2012, 18:13

AndrijaKg ::
Voleo bih da mi neko od vas da savet...ove godine cu pokusati sa bastardiranjem,stiglic je u posebnom kavezi,usiljen je i raspevan ,kanarinka je pored njega i prilicno se navikla na njegovu pesmu,e sad ne znam da li da ih stavim u parilicu velicine:45cmx50cmx40cm ili da ih pustim u vanjsku volijeru koja je mnogo veca ali tu je problem sto ce stiglic biti u vizualnom kontaktu sa ostalim stiglicima gde ima i zenki..ko moze da mi da odgovor bi bih mu zahvalan... Very Happy

Ako je tako kako ti kazes da stiglic usiljeno peva onda stavi kanarinku u tu parilicu i postavi gnjezdo ali da stiglic opet bude pored te parilice u njegovom kavezu.Kad kanarinka pocne da raznosi materijal da bi pravila gnjezdo pusti majstora kod nje umedzuvreme dok se to ne desi obojici daj hranu za usoljavanje isto kao ranije.Voliera ti nije potrebna za basterbiranje ja radim u manje kaveze nego li ti pa nemam nikakav problem. Very Happy
Назад на врх Go down
Zoran.C
Član
Član
Zoran.C


Број порука : 57
Join date : 14.08.2011
Age : 41
Локација : Zemun

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 14 Apr 2012, 00:48

Pozdrav svima,
imam pitanje za vas iskusne, ali pre toga da vam napisem kako se stvari desavaju u mojim kavezima.
Dakle imam 3 stiglica koji su kod mene jedan 3 godine, a druga dva po 1 godinu i skroz su mirni jedu iz ruke, dobio sam ih kao vec obojene ptice, tako da im ne znam starost i kod mene nisu nikada parili.Hranjeni su odlicno tokom cele godine i pevaju neprestano celog dana,spistaju krila i plesu na precagi, stoje jedan ispod drugog i kada im menjam papir tada se vide i skacu jedan na drugog da se biju a kljunovi su im skroz beli....pre 10-ak dana sam doneo tri zenke malino, mlade, neparene, godisnjakinje, koje su pre 2-3 dana pocele da nose papir u ustima neprestano sto je znak da hoce da se pare, one stoje preko puta stiglica na pola metra razdaljine i sve 3 su u jednom vecem kavezu.Stavio sam gnezo kod zenki i jedna je pocela da savija gnezdo, tada sam ostale dve odvojio u drugi kavez, a nju stavio u prilicu stvaio gnezdo i materijal .Dok je savijala gnezdo ubacio sam jednog stiglica kod nje i ona ga je posle par minuta tukla neko vreme da bi na kraju to prekinuli i sada stoje zajedno na sipkici i dodiruju se kljunovima.Inace stiglici ih gledaju ceo dan i kao sto sam napisao neprestano pevaju.Doneo sam veceras jednog mog kanarinca muzijaka i stavio ga ispod zenki da nemogu da ga vide.Inace planiram i ostala dva muzijaka da pustim na zenke kanarinca.Vase misljenje me zanima, dali ce tu nesto biti ?
Dali sam uopste dobro uradio ?
Gde sam grasio ?
Назад на врх Go down
AndrijaKg
Član
Član
AndrijaKg


Број порука : 47
Join date : 22.05.2011
Age : 29
Локација : Kragujevac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 14 Apr 2012, 00:52

Hvala igore...pozdrav.. cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
AndrijaKg
Član
Član
AndrijaKg


Број порука : 47
Join date : 22.05.2011
Age : 29
Локација : Kragujevac

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 14 Apr 2012, 01:06

Igore zanima me to da li da stavim parilicu napolje ili unutra..?
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 14 Apr 2012, 19:42

Zoran.C ::
Pozdrav svima,
imam pitanje za vas iskusne, ali pre toga da vam napisem kako se stvari desavaju u mojim kavezima.
Dakle imam 3 stiglica koji su kod mene jedan 3 godine, a druga dva po 1 godinu i skroz su mirni jedu iz ruke, dobio sam ih kao vec obojene ptice, tako da im ne znam starost i kod mene nisu nikada parili.Hranjeni su odlicno tokom cele godine i pevaju neprestano celog dana,spistaju krila i plesu na precagi, stoje jedan ispod drugog i kada im menjam papir tada se vide i skacu jedan na drugog da se biju a kljunovi su im skroz beli....pre 10-ak dana sam doneo tri zenke malino, mlade, neparene, godisnjakinje, koje su pre 2-3 dana pocele da nose papir u ustima neprestano sto je znak da hoce da se pare, one stoje preko puta stiglica na pola metra razdaljine i sve 3 su u jednom vecem kavezu.Stavio sam gnezo kod zenki i jedna je pocela da savija gnezdo, tada sam ostale dve odvojio u drugi kavez, a nju stavio u prilicu stvaio gnezdo i materijal .Dok je savijala gnezdo ubacio sam jednog stiglica kod nje i ona ga je posle par minuta tukla neko vreme da bi na kraju to prekinuli i sada stoje zajedno na sipkici i dodiruju se kljunovima.Inace stiglici ih gledaju ceo dan i kao sto sam napisao neprestano pevaju.Doneo sam veceras jednog mog kanarinca muzijaka i stavio ga ispod zenki da nemogu da ga vide.Inace planiram i ostala dva muzijaka da pustim na zenke kanarinca.Vase misljenje me zanima, dali ce tu nesto biti ?
Dali sam uopste dobro uradio ?
Gde sam grasio ?
Sve si dobro uradio i ponsanje tog para ti je dobo, samo moras postaviti kaveze tako da se stiglici medzusobno ne vide.Uradi to isto kod ostala dva para kao kod prvog, samo moras biti oprezan kad kanarinka pocne nositi jaja jer maestro moze razbiti jaja, tad ti je najbolje skloniti stiglica u svoj kavez i staviti ga odma pored njenog ali tako da opet ne vidi druge stiglice. Zelim ti puno uspeha a ako te nesto ukoci pitaj slobodno ima tu na forumu dosta iskusnih pticara.
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 EmptySat 14 Apr 2012, 19:46

AndrijaKg ::
Igore zanima me to da li da stavim parilicu napolje ili unutra..?
Sve isto gde tebi odgovara, ali ako je napolje moras zastititi kavez od predatora.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 6 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za bastardiranje
Назад на врх 
Страна 6 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Priprema za razmnozavanje
» Par za bastardiranje!
» Bastardiranje s cesljugarom

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: BASTARDI ( Hibridi)-
Скочи на: