PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Priprema za bastardiranje

Go down 
+64
bortes
Ilija_ice
Ivo39
suljaga
Jack Sparrow
Rilekson
alempije
weimnes
Rale paracinac
bojan555
pepikg
toza
čolić
Zoran.C
AndrijaKg
bric bric
Damir
postar
drvetmed
nikolaleskovac
refa95
Mica Vasic
Zokbok988
doctor 1
goldfinch
dalibor vasic
Fikus
pedjacacak
pakito83
blackhunter
jevca5
ulicni hodac
salle
Luka Perica
voja_ilic
ogic
gost1
orhan galo
farmacy
diskus
fladimir
pinka
Steva
kima
popBL
cajzla
Nikolasbc
Ivica
pticar nis
bogdanik
sasaznas
IGOR 72
horvat
Danijelvr
Бане
Миланче
SIMS
ticar
Zika
sestoperac
alann
Gost
sasha
Milan
68 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
popBL
Član
Član
popBL


Број порука : 170
Join date : 11.11.2009
Age : 62
Локација : Banja Luka

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 12 Jan 2011, 16:13

Salle ja bastardiram izkljucivo sa stiglicem pa neznam kako je sa drugim pticama.Prosle godine je kod mene u B.Luci najljepsi bastard bio od Zoran ptice pjevacice,a ove godine je pobjedio moj bastard sa ahat mozaik kanarinkom.
Ulicni hodac,prelijepa ti je ptica.
Назад на врх Go down
salle
Član
Član
salle


Број порука : 31
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Локација : Zemun

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 13 Jan 2011, 15:46

Pope svaka cast za prvo mesto,ja planiram da postanem clan beogradskog drustva slavuj pa da od sledece sezone izvodim ptice sa svojim alkama,a koliko vidim lepe ptice se mogu dobiti iz ove kombinacije pa cu probati na prolece Smile
Назад на врх Go down
popBL
Član
Član
popBL


Број порука : 170
Join date : 11.11.2009
Age : 62
Локација : Banja Luka

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 13 Jan 2011, 18:42

puno srece Salle Very Happy
Назад на врх Go down
jevca5
Član
Član
jevca5


Број порука : 122
Join date : 28.02.2010
Age : 54
Локација : Svrljig/Nis

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyFri 14 Jan 2011, 21:16

salle ::
Pope svaka cast za prvo mesto,ja planiram da postanem clan beogradskog drustva slavuj pa da od sledece sezone izvodim ptice sa svojim alkama,a koliko vidim lepe ptice se mogu dobiti iz ove kombinacije pa cu probati na prolece Smile
ptica od ulicnog hodaca jeste lepa ali bastardi od flora (krenglova,zelentarke) nebi trebali da se karotiniraju ( za izlozbe).
evo jednog od mojih primeraka iz 2004te god. kada sam bio
i prvak za bastarde na drzavnom tadasnjeSCG odrzanom u Vranju.
https://2img.net/r/ihimizer/img843/2711/pict0009fq.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img638/5357/pict0010xz.jpg


https://2img.net/r/ihimizer/img706/4061/pict0011zi.jpg

i kao sto vam je vec receno moje misljenje je da su to jedne od laksih ptica za bastardiranje.

pozdrav od jevca
Назад на врх Go down
jevca5
Član
Član
jevca5


Број порука : 122
Join date : 28.02.2010
Age : 54
Локација : Svrljig/Nis

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyFri 14 Jan 2011, 21:37

salle ::
Pope postovanje imate odlicne uslove za drzanje ptica svaka cast!A zanima me da li je neko probao da bastardira kanarinka x krengl i kakva su vasa iskustva,cuo sam da nije velik problem upariti ih pa ako neko moze da iznese svose iskustvo bio bi zahvalan Smile

Sale, meni se svidja kod florova (Beograd-krenglov) to sto nisu mnogo zavisni od jajcane
hrane,meni su florovi ocuvali nekoliko tura mladih (i to super) bez upotrebe jajcane hrane.
evo ti jos neka slika mojih bastarda od flor x kanarinka;
https://2img.net/r/ihimizer/img4/5632/p1010026mi.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img190/391/p1010108v.jpg
jedan od ovih primeraka je na svim izlozbama te godine osvajao prvo mesto .

pozdrav od jevca
Назад на врх Go down
blackhunter
Član
Član
blackhunter


Број порука : 30
Join date : 16.01.2011
Age : 31
Локација : Jagodina,Srbija

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyFri 28 Jan 2011, 23:44

pozdrav svima....hteo bi da uparim kanarinca i anaflanku...sta mi sve treba od hrane,kakav smestaj(dimenzije kaveza otprilike),koliko dugo treba da ih silim??pario sam kanarince...ovo mi je prvo bastardiranje...???
Назад на врх Go down
pakito83
Posetilac
Posetilac
pakito83


Број порука : 7
Join date : 07.04.2011
Age : 41
Локација : Banaj Luka

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 01:12

procitaj u nazad sta su ljudi pisali u sustini kako sam ja skonto treba znana sitnice koje su jako bitne a za ostalo koliko sam skonto ide sreca imam uslove i sve , ja sae bavim mnogo pticama i svaki dan saznam nesto novo a cak sam jednom i odustao kad sam napokod dosao do one prave .
a i gledao sam lika na tubu lika koji je upario vrabca i kanarinku znaci snama to onda sitaciju de isti lik drzi 2 zenke stiglica i lozi pticu kao kera da skace na obe a onda i kanriku znaci nisam mogao da vjerujem , dali je neko to video
Назад на врх Go down
pakito83
Posetilac
Posetilac
pakito83


Број порука : 7
Join date : 07.04.2011
Age : 41
Локација : Banaj Luka

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 01:21

popBL , mislim po imanu moze pitanje dali si iz banja luke ako si ia mog grara volio bih da vidim tvoje castvo da se divim 5 min bar Very Happy
Назад на врх Go down
pedjacacak
Posetilac
Posetilac



Број порука : 3
Join date : 22.05.2011
Age : 47
Локација : Cacak

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 25 May 2011, 11:19

Dobio sam bastarda koji je bio u volijeri kod prijatelja,i jutros sam u kavezu na pesku nasao jaje.Da li je moguce to jaje izvesti,bastard je bio u volijeri sa divljim pticama i da li je moguce staviti njeno jaje pod kanarinku posto mi je izbacila 4 jajeta i stala???
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 25 May 2011, 11:50

nemoguće je, bastardi su neplodni
Назад на врх Go down
Fikus
Posetilac
Posetilac
Fikus


Број порука : 12
Join date : 19.04.2010
Age : 31
Локација : Leskovac

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyMon 06 Jun 2011, 13:26

Hteo bih da pokusam da uparim Vrduna (Zelendur) i kanarinku, kako da ih spremim. Kavez do kavez su, trenutno je on napolju i peva. Sta mi sve treba od smestaja i hrane. study
Назад на врх Go down
http://www.svet-zivotinja.com
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 04 Aug 2011, 14:50

Pitanje za PopBL, video sam gore u jednom kavezu kod kanarinaca cini mi se, da si dao onaj Barklas, zar sme da im se daje to, ja to koristim za papagaje, nisam smeo da dajem i kanarincima ??? A sto se tice ovih zadnjih postova oko bastarda i njihovih plodnosti, ja se ne bih slozio da su svi bastardi neplodni, ima i plodnih bastarda ne 100% plodnih ali ima, evo vam primer za stancera(stajncajzlu) parenje stancera x kanarinka dobijaju se plodni bastardi, parenje bastard x bastard dobija se iz prve ture 50% plodnih zenki i muzijaka, a iz druge ture plodnih bastarda zenki daju 100% plodne muzijake i zenke.... E, ovo mi je ispricao jedan stari pticar tu iz Cicevca, njemu su to preneli neki stariji pticari, nisam ovo pokusao, ali imam nameru u skorije vreme, kazu da je tacno, i rekao mi je da dobro zapamtim da bastardi od stiglica nisu svi plodni ali ima i plodnih.... Eto izneo sam neko svoje znanje, nadam se da ne smeta.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 17 Aug 2011, 11:20

ima jedno petnaestak dana kako sam ubacio kanarinku sa stiglicem,njega sam poceo pripremati pocetkom jula ali izgleda da jos nije dovoljno usiljen.gnijezdo je postavljeno,i tako prije dva dana ugledam jaje u gnijezdu,a danas i drugo.nisam vidio da li je gazio zenku.da li da vadim jaja iz gnijezda ili da sacekam jos neko vrijeme
Назад на врх Go down
doctor 1
Član
Član



Број порука : 42
Join date : 30.06.2011

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 17 Aug 2011, 14:31

goldfinch ::
ima jedno petnaestak dana kako sam ubacio kanarinku sa stiglicem,njega sam poceo pripremati pocetkom jula ali izgleda da jos nije dovoljno usiljen.gnijezdo je postavljeno,i tako prije dva dana ugledam jaje u gnijezdu,a danas i drugo.nisam vidio da li je gazio zenku.da li da vadim jaja iz gnijezda ili da sacekam jos neko vrijeme

izvadi mužijaka,jaja ne diraj pusti da leži
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 17 Aug 2011, 15:32

Ja bi ti preporucio da ga ostavis jos koji dan, mozda je opet gazi i mozda snese jos neko jaje, pa ga izvadi i stavi u kavez ali da taj kavez bude pored nje negde da se cuju, po mogucstvu i vide. I kad se mladi izlegu vrati ga, da bi joj pomogao pri hranjenju da se ne bi ona iscrpila.


Pozdrav druze, sve najbolje! cheers
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 17 Aug 2011, 16:39

doctor 1 ::
goldfinch ::
ima jedno petnaestak dana kako sam ubacio kanarinku sa stiglicem,njega sam poceo pripremati pocetkom jula ali izgleda da jos nije dovoljno usiljen.gnijezdo je postavljeno,i tako prije dva dana ugledam jaje u gnijezdu,a danas i drugo.nisam vidio da li je gazio zenku.da li da vadim jaja iz gnijezda ili da sacekam jos neko vrijeme

izvadi mužijaka,jaja ne diraj pusti da leži
Po mom dugogodisnjem iskustvu a sigurno bi se slozili i drugi je sledece:
Izvadi stiglica u drugi kavez da bude odma pored njenog i nemoj da ga vracas kod nje i po cenu da se izlegu mladi jer je najbolje da ona sama odhrani mlade jer stiglic je neuracunjiv kad je u nagonu moze da izbaci mlade iz gnjezda,moze da juri zenku da je opet gazi i slicno.Iskreno mislim da je malo kasno za parenje jer je sad period mitarenja i mozda se sad vase ptice ne mitare sigurno ce to biti uskoro.Za bastardiranje je najbolji period prolece.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 17 Aug 2011, 18:37

Ja se sa ovim u potpunosti slazem, dosta je tacno, ali mislim da ima i stiglica koji mogu da budu dobro roditelji i da ne izbacuju mlade, samo je to veoma, veoma tesko prepoznati i odabrati takvog stiglica.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 17 Aug 2011, 19:37

Covek zivi u Sidneju i nije neobicno da sada pari stiglice .
Da ja kazem nesto na njegovom jeziku, what done is done, gotovo je sa oplodnjom za ovo gnezdo cim je ona snela 2 jaja, glavno gazenje je pre snosenja prvog jajeta, ako je jednom nagazio moze sva jaja da oplodi, a sad ga vadi napolje da ne napravi sranje. Mozes da ga drzis pored kanarinke, samo da se on vise privikne na njenu boju, i da moze lakse da gazi u sledecoj turi, nemoj prestati sa tretmanom usiljavanja.
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 17 Aug 2011, 20:09

Zokbok988 ::
Covek zivi u Sidneju i nije neobicno da sada pari stiglice .
Da ja kazem nesto na njegovom jeziku, what done is done, gotovo je sa oplodnjom za ovo gnezdo cim je ona snela 2 jaja, glavno gazenje je pre snosenja prvog jajeta, ako je jednom nagazio moze sva jaja da oplodi, a sad ga vadi napolje da ne napravi sranje. Mozes da ga drzis pored kanarinke, samo da se on vise privikne na njenu boju, i da moze lakse da gazi u sledecoj turi, nemoj prestati sa tretmanom usiljavanja.
Izvinjavam se sto nisam obratio paznju da je covek iz Australije gde je sad prolece.Potpuno se slazem sa tobom Zokbok988.
Назад на врх Go down
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyWed 17 Aug 2011, 21:56

moci hvala puno i sve najbolje
Назад на врх Go down
Mica Vasic
Zaslužni član
Zaslužni član
Mica Vasic


Број порука : 306
Join date : 05.01.2010
Age : 52
Локација : Aleksinac

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 18 Aug 2011, 09:46

Goldfinch, evo da odgovorim i ja na tvoje pitanje.Generalno se moje ptice izvode u parovima, sto ne znaci da je samo to ispravno, najbolje ... a po meni je najbolje. To dal ti je stiglic spreman ili ne , znas ti najbolje . I ako nije, nema veze , bice u drugoj turi ... i bas zato ga ja ne bi odvajao od zenke. A do juce nije polomio ta dva jaja, razlog da ih ne odvajas ... A jaja da vadis da zenka ne bi lezala na njima, i to ne moras, retko koja zenka zenka legne na prvu turu u sezoni. Kako ti "formirani" tj sastavljeni par harmonira , zavisi od mnogo faktora, jos od pre pocetka priprema za parenje ... a svaka ptica je prica za sebe ...
Evo i nekih primera kako je i to "cudo" moguce .. i puno uspeha ! SVIMA !



Назад на врх Go down
goldfinch
Član
Član
goldfinch


Број порука : 78
Join date : 20.01.2010
Age : 52
Локација : sydney

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 18 Aug 2011, 22:07

mico hvala na odgovoru,za sad je sve u redu
Назад на врх Go down
refa95
Posetilac
Posetilac
refa95


Број порука : 10
Join date : 29.09.2009
Age : 28
Локација : Bosna i Hercegovina ;Zenica

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 29 Sep 2011, 07:45

Pop htio bih da te nesto zamolim ili bilo koga oda vas.Posto nemam dovoljan broj postova nemgu da saljem poruke.Trebami broj od popBL da ga nesto pitam pa ako neko ima volio bih da mi poslaje privatnom porukem,izvinite sto vam upadam u temu
Назад на врх Go down
nikolaleskovac
Posetilac
Posetilac



Број порука : 14
Join date : 21.12.2011

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 22 Dec 2011, 15:34

pozdrav svima...posto sam ja pocetnik i sa izvodjenjem kanarinaca....tako da mi je ovo strano...
kada je najbolje vreme za silenje i parenje stoglicxkanarinka?
kako se sili stiglic i koliko vremena mu treba?
kako da odaberem pravog posto nijedan nije izveden nego su svi hvatani,tj divlji?
kakva ishrana treba da bude?
da li je potreban veliki kavez?
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 EmptyThu 22 Dec 2011, 17:36

nikolaleskovac ::
pozdrav svima...posto sam ja pocetnik i sa izvodjenjem kanarinaca....tako da mi je ovo strano...
kada je najbolje vreme za silenje i parenje stoglicxkanarinka?
kako se sili stiglic i koliko vremena mu treba?
kako da odaberem pravog posto nijedan nije izveden nego su svi hvatani,tj divlji?
kakva ishrana treba da bude?
da li je potreban veliki kavez?

Uhhh i ja sam u sličnom problemu. Pročitao sam sve moguće članke i pisanija na ovu temu i rešio da probam.
Evo rećiću ti kako ja radim Smile
Što se tiče vremena najpogodnijeg za parenje štiglic x kanarinka verovatno je to proleće kad se štiglici i u prirodi spremaju za parenje, međutim ja sam se vodio logikom da pošto sam već krenuo da pripremam mužjake kanarince za parenje krenem i sa siljenjem štiglica, tako da posle prve ture kanarinaca pokušam kanarinke koje su već spremne da uparim sa štiglicima.
Štiglice tako spremam negde oko dva i po meseca, što se taman poklapa sa početkom druge ture parenja kanarinki.
Nadam se da će to štiglicima biti dovoljno vremena da se propisno usile.

Što se tiče odabira štiglica i tu ima više varijanti : neko smatra da su starije, mirnije ptice bolje za bastardiranje a opet ima i onih koji smatraju da mlada ptica koja prvi put vidi kanarinku i lepo se usili ima veće šanse da nešto uradi.
Ja imam i jednu i drugu varijantu (starije smirene ptice a imam i dva mlada štiglica).
Hranim ih jajčanom hranom kupovnom koju mešam sa kuvanim jajima, obavezno dajem proklijali niger, fertivit u vodu, svaki drugi dan po dva mlinska crva.
Od semenske hrane kombinujem mešavinu Versela Laga za štiglice sa Blatnerovom za divlje ptice uz dodatak mešavine trava takođe Versele Laga.
Što je i najbitnije štiglici sve ovo stvarno i jedu Very Happy
Evo prošao je prvi mesec kako ih silim i za sad sam zadovoljan, pevaju fest, kljunovi nisu još pobeleli ali imam još mesec i po.
Štiglice spremam u standardnim kanarinskim kavezima a parenje planiram u malino parilicama
Priprema za bastardiranje - Page 5 Kalitka_14
Eto, to je moj sistem i moj plan a uskoro ću videti kako to izgleda u praksi. Pozdrav cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Priprema za bastardiranje   Priprema za bastardiranje - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
Priprema za bastardiranje
Назад на врх 
Страна 5 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Priprema za razmnozavanje
» Par za bastardiranje!
» Bastardiranje s cesljugarom

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: BASTARDI ( Hibridi)-
Скочи на: