PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Crvena maska kod Stiglica

Go down 
+30
jigor
refa95
Ivan98
Furla
vucjanacc
Mica Vasic
Ivan_ks
diskus
Nikolasbc
delux
kostavr
Dax BG
Rasko
Gost
alann
Boban
Santa
IgorSO
ticar
belobradi
pinka
Бане
Ivan_Nish
Danijelvr
pticar nis
Petar
Milan
bogdanik
Steva
Jocom
34 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 01:32

Tu si upravu, moze svasta da bude, a on neka razmislja...
Izgleda da ce za novu funkciju morati da nabavi slem i pancir jer je video u nedelju kakvih sve Vranjanaca ima... Srecom po njega, nismo svi isti.
Pozdrav Ivane... cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 10:10

Sa ovim nikako ne mogu da se složim, nema šanse da ptica dobije crvenu boju maske ako ne uzima karotin u bilo kom obliku, po ovome ispade da melaninskog kanarinca ne možeš obojiti u crveno ili neku nijansu crvene što isto nije tačno a verujem da je dosta vas imalo prilike to da vidi. Izgleda da se ta nauka mnogo razlikuje od prakse ili od realnosti Wink na kraju krajeva i tu nauku svako shvata na svoj način neko i pogrešno da nije tako ne bi postojale razne ocene na fakultetima Wink

affraid
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 15:34

Sve to sto pricas mMilane nema veze sa realonscu, kod kanarinaca ne postoji cisto MELANINSKI ILI CISTO LKIPOHROMSKI, svcaki kanarinac ima i jednog i drugog polja na kojima karotin razlicito deluje......

Zato u ocenskoj listi kod kanarinca boje (melaninskog) postoji ocenska stavka melanin i posebno liporom, melanin se ne boji karotinom , LIPOHROM SE BOJI, tako i kod stiglice melanain na glavi se ne boji a LIPOHROM NA KRILIMA SE BOJI ili karotinom ili luteinom................ Tako to stoji u nauci i to jos niko nije u svetu mogo da obori niti opovrgne, pokusavali mnog ali za dzzzzzzzzz......

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:10

Cini mi se da neku pomenu cveklu,pa da vas pitam kako se ona daje sveza ili moze kuvana ova za ljudsku upotrebu i a isto me i za sok interesuje...hvala
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:14

Ako pticama vec dajes voce ili povrce nemoj im kuvati nego ima daj sveze, nemoj da im uskracujess prirodu nego im daj da jedu zivo, jer kuvanjem vrsis denaturaciju proteina i enzima i nemaju nikakav efekat tako da im onda dzaba dajes sve to...............

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:29

Ja sam davao sok u poilicu, ali to je bio eksperimenat i nisam ga ponovio :-). Narendas cveklu na najsitnije rucno rende, ostavis malo da odstoji 30 min, i onda rukom ili kroz neku gazu stiskom iscedis veoma malu kolicinu. To sam davao, mozes da razblazis vodom malo. Tako isto mozes i sargarepom sto bih ti ja preporucio vise nego cveklu.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:35

Glupo je da se ubedjujemo oko nečeg što zna svako ko je u životu čuvao štiglića, ako se pticama ne daje hrana koja u sebi sadrži karotin one nemaju crvenu masku i to je realnost, zato se i daje ta paprika, šargarepa, maslačak i ostale stvari..... ako si spreman da dokaeš tu teoriju al ličnim primerom spreman sam da javno priznam da nisam u pravu i prihvatim ovako teško da će me neko ubediti u nešto suprotno od onog što zna svako ko je u životu čuvao štiglića. Eto odradi eksperiment uzmi dva mlada štiglića i jednom daj hranu koja sadrži karotin a drugom ne pa da vidimo koja ptica će se kako premititi
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:39

Taj experiment sam ja predlozio bogdaniku, tako je kako sam napisao, mozes stiglicu ili konopljarki( anivki) dati tonu karotina i ona nece dobiti crveniju masku vec ce na nepozeljnim mestima ispoljiti taj karotin , na krilima , na masci nikako.............

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:45

pa radi se o tome što je eksperiment mnogo puta odradjen eto svi koji su imali problem sa maskom štiglića ( mogu da kažem da nema osobe koja čuva štigliće da nije bila suočena sa tim problemom) su dodavanjem karotina kroz hranu prilikom mitarenja to rešili, lično ove godine sam kasnije počeo da dajem karotin, kad su ptice već počele da teraju masku pisao sam o tome u predhodnom postu i tek nakon toga je maska na pticama počela da dobija crvenu boju a bila je žuta
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:47

To nema veze sa karotinom.......
Maska jeste crvena ali nema veze s karotinom........... Jedino se krila mogu ofarbati......

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:51

davao sam i ja karotin pticama ali nije uspelo da ofarba masku,samo ono zuto na krilu im ofarba...
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 16:55

Twisted Evil

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:02

PTICAR NIS ::
To nema veze sa karotinom.......
Maska jeste crvena ali nema veze s karotinom........... Jedino se krila mogu ofarbati......

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Pa sa čim onda ima veze Very Happy Šta to daje crvenu boju perju ako nije karotin Wink
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:07

Petar ::
davao sam i ja karotin pticama ali nije uspelo da ofarba masku,samo ono zuto na krilu im ofarba...
Sačekaj da lepo isteraju masku pa ćeš videti pravu boju. Primetio asam da svaka ptica i ne jede hranu sa karotinom iz tog razloga verovatno se neka slabije oboji ali čim im je izašla i na krilima sigurno će imati lepe crvene maske.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:10

Prosle godine sam davao karotin jer sam imao mnogo,od pocetka marta pa kraja mitarenja i opet narandzasta maska i zuta,a jako narandzasta krila...
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:12

Masku je nemoguce ofarbati karotinom....... Evil or Very Mad

Krila mozete ofarbati i luteinom i karotinom jer imaju K-faktor Very Happy maska tog faktora nemaaaaaaaa Twisted Evil

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:17

Dobro, u redu je, SA ČIM ONDA TO IMA VEZE... šta je nauka dokazala iz kog razloga i šta to boji štigliću masku u crveno, verovatno postoje dokazi za to ajde da ih vidimo Wink
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:25

U kniigama sve to lepo pise , mrzi me da kucam ima pozamasan tekst............... Uzmite Mitorvacku knjigu ili ti narandzastu kjigu tu ima sve lepo i do detalja objasnjeno na stranamam od 17 do 40................

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:34

Ufff toliko strana radi objašnjenja jedne stvaris samo, i šta su nakon tih 30 strana na kraju zaključili ? Od čega se farba maska?
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:48

Milane, ne znam zasto tolika neverica? Pticar konstantno izlaze i dokazuje svoju teoriju i to na vrlo jednostavan nacin za nas laike. Ipak je on najstrucniji od nas, sto se toga tice.
Isto tako imas veliki broj ljudi koji stiglice drzi samo na suncokretu i eventualno konoplji. I kad njih pitas, kazu da je to super hrana i da se decenijama stiglici tako hrane. A svi znamo, da je takva hrana pogubna za njih.
Samo hocu da kazem da treba prihvatiti misljenje i mladjih ljudi, a ne samo ono sto smo navikli decenijama cuvajuci ptice.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 17:52

jel mogu ja da objasnim kako se farba?
ja sam moler inace po zanimanju...... Laughing

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Th_70674_IMG_1564_123_521lo
evo ovaj matorac je jeo samo melody mix,kanarinsku i list maslacka...zenka bastarda pored isto tako ali maska joj je ostala narandzasta...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 18:32

Stevo pitanje stručnosti je vrlo relevantna stvar, svi mi ovde smo neki srtručnjaci i nismo tu da se medjusobno dokazujemo ko je veći stručnjak već da pomognemo ljudima. U redu, karotin ne farba masku, šta je onda farba? Ako tvrdiš da nešto nije tačno treba valjda i da kažeš šta je tačno. Slobodno možeš da podržiš bilo čije mišljenje to je tvoja lična stvar ali smatram da ako neko nešto tvrdi mora to i da dokaže pogotovu kad su u pitanju stvari koje i mala deca znaju.

bane eto u toj melodi miks hrani imaš karotin kao i u maslačku, a ima ga i u paprici, šargarepi, cvekli, zelenoj salati i spirulini i svim ostalim stvarima koje ljudi godinama daju štiglićima za crvenu masku Wink O semenu čička da ne govorim.
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 19:02

na pocetku je JOCOM postavio ovu temu i ona je tako i stajala nekoliko dana bez ikakvog odgovora,a vidi sad dokle smo stigli....podseca me na onu temu SATINE BASTARD Laughing
Назад на врх Go down
pinka
Član
Član
pinka


Број порука : 125
Join date : 05.11.2009
Локација : holandija

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 19:14

Petar ::
davao sam i ja karotin pticama ali nije uspelo da ofarba masku,samo ono zuto na krilu im ofarba...

karotin nece ofarbati stiglicu masku, maska se gubi pticama zbog lose i neuredne ishrane, meni ni jedna izlezena ptica nema zutu boje maske osim satineta, a sto se tice karotina nije ga pozeljno davati, probajte da ako vec bojite ptice upotrebljavate can-tax
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 EmptyWed 09 Dec 2009, 19:16

Ko razume shvatice, to je mala tajna velikih majstora, ako znas drugacije ti izvolte napisi i garantujem ti da ces dobiti nebelovu nagradu za dorpinos novom otkricu koji pobija sve postulate nauke, ja znam kako je tacno a sada svacije misljenje uvazavam ali samo zasnovano na cinjenicama, naveo sam ti literaturu u kojoj se nalazi odgovor na to pitanje, mrzi me da pisem , koga interesuje on ce procitati, a to vec mnogi znaju, sta je i kako je i koju su mehanizmi u pitanjuu......... Twisted Evil

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica - Page 3 Empty

Назад на врх Go down
 
Crvena maska kod Stiglica
Назад на врх 
Страна 3 of 9Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» lipohrom crvena
» pol stiglice
» Slike bastarda

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: