PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Crvena maska kod Stiglica EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Crvena maska kod Stiglica EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Crvena maska kod Stiglica EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Crvena maska kod Stiglica EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Crvena maska kod Stiglica EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Crvena maska kod Stiglica EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Crvena maska kod Stiglica EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Crvena maska kod Stiglica EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Crvena maska kod Stiglica EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Crvena maska kod Stiglica EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Crvena maska kod Stiglica EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Crvena maska kod Stiglica EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Crvena maska kod Stiglica EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Crvena maska kod Stiglica EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Crvena maska kod Stiglica EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Crvena maska kod Stiglica EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Crvena maska kod Stiglica EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Crvena maska kod Stiglica EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Crvena maska kod Stiglica

Go down 
+30
jigor
refa95
Ivan98
Furla
vucjanacc
Mica Vasic
Ivan_ks
diskus
Nikolasbc
delux
kostavr
Dax BG
Rasko
Gost
alann
Boban
Santa
IgorSO
ticar
belobradi
pinka
Бане
Ivan_Nish
Danijelvr
pticar nis
Petar
Milan
bogdanik
Steva
Jocom
34 posters
Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АуторПорука
Jocom
Član
Član
Jocom


Број порука : 56
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyMon 07 Dec 2009, 13:27

Pozdrav, imam dva stiflica a oni imaju razlicite maske na glavi... maske su istog oblika i muzjaci su al je kod jednog bas izrazeno crvena boja i lijepo izgleda a kod drugog je vise na narandzasto i jako je slabog inteziteta. Istina ovaj koji ima bolju masku je skoro uhvacen, mozda prije 5-6 mjeseci, a ovaj drugi sa slabom maskom je vec odavno u kavezu, dal je mozda to razlog inteziteta boje maske? I mene interesuje dal im se nesto posebno treba davati da bi se odrzavala ta crvena maska i dal je moguce ovom drugom stiglicu povratiti crvenu masku?
Назад на врх Go down
Jocom
Član
Član
Jocom


Број порука : 56
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re:   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 16:04

Zar baš niko ne može da odgovori na ovu temu? Rolling Eyes
Назад на врх Go down
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 16:15

Pozdrav Joco! Pogledaj malo na forumu, pricalo se o tome. A i sam si skoro odgovorio, stiglici u zarobljenistvu teze odrzavaju crvenu boju maske. Ima dosta tema o tome. Very Happy
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 16:23

Masku tom stiglicu mozes povratiti tako sto ces mu preko godine ponuditi raznovrsnu ishranu, puno zelenisa, list maslacka i sam cvet i polu-zrelog semenja na prolece. A on ce posle mitarenja u periodu avgust-septembar dobiti crvenu masku, ali ta maska nikad nece biti kao kod tog stiglica iz prirode. I taj sto ti je sa crvenom maskom treba da ima takodje raznovrsnu ishranu da bi zadrzao masku. Ni narandzasta maska nije losa, samo da je ptica zdrava.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 16:48

Pogledaj teme o karotiniranju, mislim da je bogdanik zaboravio cveklu i šargarepu Wink
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 17:32

Pa pisao sam uprosceno. Davao sam svasta ja svojim pticama i imam polovicne rezultate. Ni ptice nece bas sve da jedu sto im nudis i sto im daje boju. Davao sam list cvekle, narendanu sargarepu u jajcanoj hrani pa i cedjen sok od sargarepe i cvekle. Razno zeleno seme, cikorija, kostiz, cicak,muhar i maslacak u svakom stadijumu. A i zavisi od same ptice i njenog metabolizma, primetio sam da furlani teze dobijaju crvenu masku i uvek dobijaju jako narandzastu masku.
Назад на врх Go down
Jocom
Član
Član
Jocom


Број порука : 56
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re:   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 17:50

Puno hvala na odgovorima, ja sam trazio na forumu vec, al nisam bas imao srecu da naidjem na to.... Bogdane hvala.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 18:00

Pa pisali smo u temi o kanarincima, samo je znači ishrana u pitanju i ništa drugo , treba davati hranu koja sardži karotin, ove godine i meni je jedan štiglić isterao narandžastu masku iako je jeo kao i ssvi ostali, interesantno je da je na krilima umesto žute isterao naranžasto al mu je maska slabo obojena.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 18:03

Kos mene su neki stiglici dobili crvenu masku a neku zutu,a svi su dobijali isto jr su bili u volijeri zajedno...
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 18:09

Ja sam shvatio da u stvari na ovu temu nije pisano pod Stiglic, nego da je pisano kod Kanarinaca. Mene zanima jel postoji karotin u prahu koji farba stiglicevu masku toliko da ne prelazi na zutilo u krilima?
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 18:10

To ne postoji, maska nema veze s karotinom................. Wink

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 18:16

pa taj efekat dobijaš ako karotiniraš pticu mladu dok ne promeni perje na krilima. Ove godine probao sam jedaan novi štos, primetio sam ranije da štiglići uvek u startu premite svetliju masku koja kasnije dobije jarku crvenu boje bez obzira što im se tokom celog mitarenja daje karotin. Sad sam sačekao da im požuti maska, odnosno da krenu ona sitna perca pa sam tek onda počeo da dajem karotin i na tim pticama krila su žuta a glava je dobila intenzivnu boju. Možda je slučajnost ali ako nije eto šeme za ubuduće.
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 18:23

Kako Pticar nema veze. Kad dajes karotin stiglicu, on dobije intenzivniju crvenu na masci, a usput i crveno na krilima.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 18:29

Bogdanik uzmi dve stiglice, daj jednoj karotin tokom cele godine a ovoj drugoj nemoj , imace istu masku, maska nema veze s karotinom..........


A zuta krila pocrvene zbog kartotina, na njih karotin ima uticaja.....


POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 18:44

affraid affraid
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 19:03

Pa s kojim pigmentom se farba maska?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 20:44

Možda je to novo u genetici, ptice varovatno iz kosmosa uzima energiju i od nje dobija crvenilo u glavi, tako je sigurno kod modifikovanih štiglića Wink
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 20:51

nikad mi necemo znati sta je njima sve potrebno da dobiju jako crvenu masku,oni u prirodi jedu sve sto im je potrebno,a mi za pola stvari nikad nismo culi...tako da i nije cudo sto neki bude narandzast,neki zut a neki crven i ta crvena boja ne bude jako crvena kao kad je dobije u prirodi...
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 22:15

Milan ::
Možda je to novo u genetici, ptice varovatno iz kosmosa uzima energiju i od nje dobija crvenilo u glavi, tako je sigurno kod modifikovanih štiglića Wink

Milane ako nesto ne znas pitaj , nemoj da filozofiras, genetikia je ozbiljna nauka ..............

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 22:27

Prvo trebas da znas sta je lipohroma boja a sta je to melanin, i gde karotin ima uticaja a gde ne, kod tvojih stiglica mozda ima uticaj merkur u odnosu na veneru a kod svih ostalih u svetu se tacno zna sta se kako dobija i gde karotin ima uticaja, genetika je teska nauka , ali sve lepo pise u strucnoj literaturi..............

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 22:49

Nenade ja sam gore lepo pitao , pa ako znas i zainteresovan odgovori . Da ne zivim u neznanju.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 23:25

Naravno da cu ti odgovoriti, ja znam i napisacu ti , necu izmisljati toplu vodu....

Ovo me je iritiralo sa ovim filiozfioranjem i kosmosom, nisam bio tu, bio sam na sastanku UO, pa nisam mogo odmah da ti odgovrim....

Evo ovako, pitao si zasto uta boja na krilima postane crvena kada se daje karotin , zuta boja na krilima je je MASNA LIPOHROMNA boja koja je u prirodi zuta i koja se boji luteinom ( zuti pigment) a kada ptica u zarobljenistvu jede karotin- pigmrent crvene boje onda dbojie narandzastu boju , koja nije prirodna i nije pozeljan da se tu vidi..... Znaci karotin kao i lutein imaju uticaj na lipohromnu obejenost krila jel ispunjuju pero i daju mu odredjenu boju zavisno od toga koji je pigment u pitanju zuti ili crveni......

Maska na glavi NIJE LIPOHROMNA OBOJENOIST, i karotin ilki lutein nemaju direktan uticaj na obojenost maske jer je perje glave MELANINSKO A NE LIPOHROMNO, A a na melaninsko pero pigmenti nemju uticaj i ne mogu da ga oboje............ TO JE MELANIN KOJI SE ISPOLJAVA I BEZ KARIOTINA...... Twisted Evil

Uzmi pa sam proveri, iscupaj jedno pero sa glave stiglica, videces da je ono tamno na pocetku pera a pri samom kraju je cr4veno, to nije dejstvo karotina i nema nikakvog uticajaj karotin na melaninsku obojenost u tom slucaju......

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Jocom
Član
Član
Jocom


Број порука : 56
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re:   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 23:31

Ljudi nadam se da se necete potuci, nisam znao da je to toliko osjetljivo pitanje, da sam znao sigurno nebih pitao Wink hehe salim se, hvala svima koji su pokusali da objasne. Al mene sada interesuje u kakvom obliku je karotin, koje je boje, i gdje se moze kupiti? unaprijed hvala Smile
Назад на врх Go down
bogdanik
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 381
Join date : 10.05.2009
Age : 68

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 23:43

Pticar, oces da kazes da ishrana nema veze sa crvenilom maske? I da nema veze kolicinu beta karotina koju unesu u organizam na crvenilo maske. @ Jocom karotin mozes kupiti u pet shopu. Jos da dodam da neki stavljaju mlevenu papriku u jajcanu za masku. Toga dole kod nas na jugu ima ko u Moravi peska.
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica EmptyTue 08 Dec 2009, 23:47

Karotin nema veze sa bojom maske jer je ona melaninska...........

Karotin mozes kupiti u svim boljim radnjamam koje su specijalizovane za ptice i UNisu ih imas nekoliko , imas u u drustvu GAJ-Nis, koje ima uvoznu hranu iz Italije i ceo program te firme.........

POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Crvena maska kod Stiglica Empty
ПорукаНаслов: Re: Crvena maska kod Stiglica   Crvena maska kod Stiglica Empty

Назад на врх Go down
 
Crvena maska kod Stiglica
Назад на врх 
Страна 1 of 9Иди на страну : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» pol stiglice
» ponasanje stiglica
» parenje stiglica

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: