PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Plodnost bastarda EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Plodnost bastarda EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Plodnost bastarda EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Plodnost bastarda EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Plodnost bastarda EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Plodnost bastarda EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Plodnost bastarda EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Plodnost bastarda EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Plodnost bastarda EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Plodnost bastarda EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Plodnost bastarda EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Plodnost bastarda EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Plodnost bastarda EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Plodnost bastarda EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Plodnost bastarda EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Plodnost bastarda EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Plodnost bastarda EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Plodnost bastarda EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Plodnost bastarda EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Plodnost bastarda

Go down 
+21
alann
zoran ptice pjevice
Gost
lujo
jevca5
boris
salee
kima
belobradi
ticar
Бане
Danijelvr
Luckyboy
pticar nis
Zika
saso78
BOCKA
Petar
Drle
Milan
Vlada Nish
25 posters
Иди на страну : 1, 2, 3, 4  Next
АуторПорука
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyTue 10 Mar 2009, 15:55

Zdravo!

Ova tema mislim da je zanimljiva , recite šta znate o njoj i imam jedno pitanje.

Plodnost ženke bastarda iy kombinacije štiglić x kanarinka, šta mi možete reći o tome?

Pozdrav
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyTue 10 Mar 2009, 16:21

Čitao sam negde da je plodnost 3-5% ali ne znam ništa detaljnije da ti kažem o tome.
Назад на врх Go down
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyTue 10 Mar 2009, 16:44

Zdravo!

Ukrštanja se rade i u flori i fauni samo produkte iliti potomstvo iz datih ukrštanja delimo na: neplodno potomsto , ograničeno plodno potomstvo ( obično su samo ženke plodne, baš retko mužjaci) i na kraju plodno potomstvo ( i mužjak i ženka), ovo sve zavisi od vrsta sa kojima vršimo parenja tj. kada su se te vrste odvojile na evolutivnoj lestvici.

Za mužjake iz kombinacije štiglićxkanarinka , neplodnost je možda 99 % , dok sa ženkama mislim da je drugačije, samo retko ko je probao sa povratnim parenjima na stiglića ili kanarinca, bastardke obično ne nose jaje iz ove kombinacije ali postoje i one koje nose i pare se sa nekom od rodieljske vrste ali jaja su i dalje neplodna, pa po toj logici ili je mužjak neplodan ali verovatno je ovo drugo da reproduktivno organi bastardke štiglićx kanarinka nisu dovollno razvijeni.

Štiglić ( mužjak ) X kanarinka( ženka ), svi su probali ovu kombinaciju i potomstvo je neplodno , pitanje je da li je neko probao obratno tj. kanarinac x štiglica ( ženka) i kakvo je njihovo potomstvo od navedena gore 3.


Pozdrav
Назад на врх Go down
Drle
Član
Član
Drle


Број порука : 180
Join date : 03.03.2009
Age : 71
Локација : SMEDEREVO

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyTue 10 Mar 2009, 20:49

Štiglić ( mužjak ) X kanarinka( ženka ), svi su probali ovu kombinaciju i potomstvo je neplodno , pitanje je da li je neko probao obratno tj. kanarinac x štiglica ( ženka) i kakvo je njihovo potomstvo od navedena gore 3.


Vladane ovo parenje stiglic muzjak kanarinka zenka vrse sto su i mladi puno bolji pevaci jer otac kad peva uci i mlade i zato su ti bastardi puno cenjeniji nego u obrnutom kontekstu parenja
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Vlada Nish
Član
Član
Vlada Nish


Број порука : 118
Join date : 06.03.2009
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyWed 11 Mar 2009, 15:48

Zdravo!

Drle mene zanimaju samo cinjenice tj. da li si video potomstvo i kako ono peva , ovu drugu kombinaciju koju sam naveo retko ko je probao ali mislim da je drugi razlog od gore navedenog a mislim da ces se i ti sloziti mnogo je teze upariti zenku stiglica sa stiglicem a kamoli sa kanarincem i jos nesto moguce da su iz ovakve kombinacije recimo zenke plodne i tako mozemo dobijati i nove boje kod stiglica a mnogo cemo ubrzati i domestikaciju na nasim prostorima.


Pozdrav
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyTue 05 May 2009, 15:53

kad bi ukrstili Cajzlova i Mozambik zajzlova,da li bi dobili plodne bastarde?Pozdrav svima
Назад на врх Go down
BOCKA
Član
Član
BOCKA


Број порука : 298
Join date : 03.03.2009
Age : 76
Локација : Skoplje

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyTue 05 May 2009, 21:23

VLADO, KOLIKO JA ZNAM SJENICE SU BILE PRVE PTICE ZAŠTIČENI ZAKONOM U CELOME SVETU.
TA JE PTICA PROGLAŠENA KAO NAJKORISNIJA PTICA I PRAVA JE ŠTETA NJIH ČUVATI.
PRVO NIHOVA PJESMA JE JEDNOBRAZNA I DOSADNA ZA SLUŠANJE.
JA SAM NEPRAVIO JEDAN EKSPERIMENAT I ČUVAO SAM DVE CRNOGLAVE SJENICE, IZNENADJEN SAM BIO KOLIKO SU TO PAMETNE PTICE.
NAKON MESEC DANA PUSTIO SAM IH JER SU DOSADNI SAMO ŠKRIPE I JEDU KO LUDE.
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com
saso78
Član
Član
saso78


Број порука : 108
Join date : 04.03.2009
Age : 45
Локација : Makedonija

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyWed 06 May 2009, 21:14

Petar ::
kad bi ukrstili Cajzlova i Mozambik zajzlova,da li bi dobili plodne bastarde?Pozdrav svima

Koliko ja znam nemogu biti plodni takvi bastardi,razliciti su...Cajzla i Mozambik cajzla...Vidi latnsko ime i sve ce ti biti jasno.
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyThu 23 Jul 2009, 16:28

Moja saznanja govore da u bastardiranju plodnost muzjaka je delimicno izrazena u procentu 2-3 posto,govorim o finalnom proizvodu,bastard muzjak iz kombinacije ,muzjak stajn cajzlexkanarinka,u svim ostalim kombinacijama procenat plodonsti novonastalih jedinki je procentualno zanemarljiv...
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyThu 23 Jul 2009, 16:50

Ima nekih tu procenata koji se pomonju u litaeraturi ali sa stanovista teorije 25 %, 50%, 75% ali u praksi je to sasvim drugacije..... Procitao sam tonu literature i dan danas se edukujem svi kao nesto dokazuju da je moguce dobiti plodnog bastarda koji je plodan u nekoj godini ali za sada ja sam cuo i video da su ljudi izveli od bastarda izmedju stajncajzle i kanarinke mlado pile, gde je muzijak bastard a zenka glosterka, to sigurno znam da je tacno i da je plodno ostalo su samo nagadjanja...............POZDRAV cheers
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 03 Aug 2009, 00:27

Prilikom bastardiranja pored muzjaka koje mi svi odgajivaci zeljno ocekujemo dolaze i bastardi zenke uobicajeno u nesto manjem broju od muzjaka(ako je recimo u gnezdu tri pileta uobicajeno je da bude dva muzjaka i zenkica ovo nije zakon ni crveno slovo vec slovo prakse).Zenke nesavesni odgajivaci bacaju kroz prozor,kako oni kazu vracaju prirodi,obicno to za pticu izvedenu u kavezu znaci i smrtnu presudu.Drugi da bi se oslobodili daju drugim pticarima recimo koji imaju dvoristne volijere gde takve umnozavaju postojeci sarenis.a moj predlog je kada pocnete sa pripremom kanarinaca za izvodjenje spremajte i zenke bastarda.Mozda nece sve,ali dobra vecina kod mene ima status majki hranioca i to izvanredno i priljezno rade.Sto se tice lezanja na jajima i othranjivanja mladih ni za dlaku nisu losije od kanarinki a pogotovo ako poticu od dobrih majki kanarinki.Tako da ovu ekipu dadilja svake godine obogatite sa novcim mladim zenkama bastarda,koje pocetkom sezone isprobate u praksi i sve podobne ostavite za odgoj umesto da gresite dusu saljete je u smrt ili poklanjate nekom recimo bezdusniku.... Smile
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 03 Aug 2009, 00:31

Zenke bastarda se visoko kotiraju kao dadilje, jedan moj prijatelj ima oko 60 pari ptica , sto kanarinaca , faune i bastarda, pored toga ima 20 zenki bastardkinja koje izvanredno hrane i cuvaju mlade ptice, neke cak bolje i od kanarinki................ POZDRAv cheers
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 50
Локација : Smed.Palanka

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 03 Aug 2009, 00:37

Zika ::
Zenke nesavesni odgajivaci bacaju kroz prozor,kako oni kazu vracaju prirodi,obicno to za pticu izvedenu u kavezu znaci i smrtnu presudu.
Nazalost,ovo je cinjenica koju pticari u 99% sprovode u praksi,kao i bolesnu pticu misleci da ce sama de se izleci Evil or Very Mad
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptySun 06 Sep 2009, 14:16

O plodnosti bastarda se nemoze govoriti samo teoretski,konkretno govorim o bastardima stan cajzle x kanarinka.Jedan moj prijatelj je upario cak dve bastardke od stancera sa konopljarima i dobio veoma zanimljive primerke.U velikoj dvorisnoj volijeri su bile pustene te dve zenke i jedna zeka bastera stiglic x kanarinka i tri knopljara.Sve zenke su snosile jaja i lezale.Prva tura je bila prazna,dok su se u drugoj izvela tri mlada ptica i to kod jedne dva,a kod druge samo jedno dok od zenke basterke dobijene od stiglica nista.Steta je sto mlade ptice nisu bile burmisane pa da su bile izlagane na izlozbama.Ovo sam licno video, a znam i jos jedan primer u jednoj obucarskoj radnji je covek pario bastera muzjaka iz iste konbinacije sa dve lipohrom zute zenke,bukvalno u kavezu iznad njegove glave.E tu sam video basdarde u orginalu stancera samo malo vece i zutije.Znaci po ovome sudeci nije plodnost ovakvih hibrida svega 2-3 % ,vec je mnogo veca.I jos nesto iz iskustva ovog odgaivaca sam saznao da je vise imao uspeha sa bastartkama koje su vise licile na kanarinke. Pozdrav .
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptySun 06 Sep 2009, 16:14

mislim da iz kombinacije krengl x kanarinka budu plodne zenke....ili kanarinac x krenglusa...
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptySun 06 Sep 2009, 16:20

baštarde koje su plodne su baštarde žutarice i kanarinca.dobar postotak od venecuelanskog i kanarinke je plodan,a ostalo treba probati.
samo večina ljudi nema mjesta za takve probe pa ni ne probavaju.
Назад на врх Go down
Danijelvr
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 391
Join date : 17.08.2009

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptySun 06 Sep 2009, 16:29

Zutarica iliti stan cajzla je jedno te isto i o tim bastardima sam pisao malopre...
Назад на врх Go down
ticar
Zaslužni član
Zaslužni član
ticar


Број порука : 683
Join date : 13.03.2009
Age : 39
Локација : zadar

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 07 Sep 2009, 04:52

pa dobro to se zna da je plodna kombinacija tako da takve bastarde parena sa,u tvom slučaju aniflom su uspile ali taj baštard više nije plodan.

da je baštardu od žutarice i kanarinca pario sa venecuelanskim lugarinom bila bi velika mogućnost da se plodnost nastavi.e to bi bilo nešto, Laughing
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 19 Oct 2009, 11:20

evo nesto sa you tube.....
https://www.youtube.com/watch?v=GSz-hwWJHCc&NR=1
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 19 Oct 2009, 11:31

ispod klipa pominju magelan cajzlu.....treba nam prevodilac)))
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 19 Oct 2009, 15:11

Бане ::
ispod klipa pominju magelan cajzlu.....treba nam prevodilac)))

Evo i površnog prevoda:

Поздрав Да ли знате да ли питање са Ф1 (canariaXCarduelis Magellanica) женски стави Carduelis Magellanica, добијем Р2?

и колики проценат мушкараца су плодне Ф1?
поздрав
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 19 Oct 2009, 15:26

svaka ti cast kolega Shocked
a znas li odgovor? scratch
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 19 Oct 2009, 15:48

Veoma niski procenata plosnosti........... Mozda cak i ravan o, u teoriji postoji procenat plodnosti a u praksi o...... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 19 Oct 2009, 15:51

MA KOD MENE JEDNA ZENKA STIGLIC X KANARINKA NOSI STALNO I POKUSAVACU JOS....
BEZ PRETERIVANJA I IZIVLJAVANJA SA PTICOM NARAVNO....
TREBA POKUSAVATI SA RAZNIM KOMBINACIJAMA...
Назад на врх Go down
pticar nis
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 718
Join date : 24.04.2009

Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda EmptyMon 19 Oct 2009, 15:54

ma ona moze da nosi i da snosi, to nije sporno ali ona retko ksada moze imati svoje potomstvo..................... POZDRAV cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Plodnost bastarda Empty
ПорукаНаслов: Re: Plodnost bastarda   Plodnost bastarda Empty

Назад на врх Go down
 
Plodnost bastarda
Назад на врх 
Страна 1 of 4Иди на страну : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» SLIKE BASTARDA
» Cene kanarinaca, bastarda....
» pomoc oko bastarda

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: BASTARDI ( Hibridi)-
Скочи на: