PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Ptice grabljivice - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Ptice grabljivice - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Ptice grabljivice - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Ptice grabljivice - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Ptice grabljivice - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Ptice grabljivice

Go down 
+31
Furla
gost1
alba
marconi
zvucnik
misan
novaksin
alexandar
pticar nis
alann
stefanos7
delux
Миланче
bogdanik
Danijelvr
robin
rower
Zika
sasha
Petar
milos0205
slavishab
Vladan
BOCKA
kemo89
Rasko
Бане
Steva
Sokoly
Drle
Milan
35 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
Steva
Zaslužni član
Zaslužni član
Steva


Број порука : 707
Join date : 03.03.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyMon 07 Dec 2009, 10:28

robin ::
stevo jedva,posle 4 godine...

Nemam reci, svaka cast!
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: napad vetruške   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 28 Jan 2010, 16:25

Danas mi je nažalost vetruška usmrtila kringlova. Naime kringlov je uzet od jednog ne baš savesnog čičice i bio je u ne baš zavidnom stanju. Bez repa itd... Za mene je bio izazov da takvu pticu oporavim i čak pokušam bastardiranje. Svi moji planovi su sada propali Crying or Very sad
Vetruška se još nekoliko puta vraćala i sletala nakavez sa bastardom i ostalim pticama. Na sreću video sam je oterao.
Možda je u ovoj ili nekoj drugoj temi opširnije pisano o načinima zatite od ovakvih napada, ali bih vas molio da i o tome prozborimo još po koju reč.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 28 Jan 2010, 22:06

Najbolja zaštita je žica, izmedju kaveza i vetruške dobro je da postoji žica (mreža) najmanje 10 cm udaljena.
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 29 Jan 2010, 02:28

Meni je cudno da vjetrusa bas tako napada kavez(rijetko se desi i u polju ).Mozda je to ipak kobac u pitanju.
Inace ptice grabljivice sad ulaze u fazu uparivanja pa su cesci napadi muzijaka koji impresioniraju zenke.To je jednostavno prirodan proces na koji nikako i ni na bilo koji nacin nesmijemo uticati.Jednostavno smanjiti mogucnost fizickog kontakta sa nasim pjevacicama ,postavljanjem mreze,duplog kaveza ili postavljanjem ptica na mjesto nepristupacno grabljivicama.Napad grabljivica je njihovo prirodno pravo na plijen koji mi bespravno drzimo u zarobljenistvu,ne zaboravite to!
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 29 Jan 2010, 03:03

Lako je pticu zastiti oko kaveza 4-5 palica premazanih ljepilom za miseve duzina palice oko 40 cm. pa kad udari ostace tu.Onda mu slijedi presuda.Lovac postane lovina.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: napad vetruške   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 29 Jan 2010, 14:02

Hvala na savetima. Inače to je sigurno bila Vetruška. Video sam je višpe puta nažalost u pokušajima da mi odnese ptice. Verovatno je i hladno vreme uzrok njenih smelih napada. Njena lovina u prirodi se usled pomenutih loših vrem. uslova sakrila pa je ona gonjena glađu prešla na ono što joj je dostupno. Iz ličnog iskustva znam da su napadi ove ptice najučestaliji kada je najhladnije i sa puno snega. Najbliži sam ideji da policu u kojoj će se ptice nalaziti ojačam žicom udaljenom 10-tak santimetara od kaveza. Ako još neko ima neku originalnu ideju da zaštitimo naše ptice neka se javi.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 29 Jan 2010, 14:32

Video sam da u Leskovcu na volijerama stavljaju sitnu mrežu za komarce, možda je i to vid zaštite pošto se ptica kroz tu mrežu ne vidi.
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 29 Jan 2010, 16:08

Bez uvrede prvi put cujem da vetruska napada ptice njena prirodna hrana su glodari al ajde ti ako uspes je slikaj pa da protumacimo. Mladi kobci pogotovu muzjaci koji su i inace dosta manji od zenki i kao odrasli se lako mogu zameniti sa njima!!! Exclamation
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: ...   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 29 Jan 2010, 21:17

novaksin je u pravu! ovih dana je prilicno hladno i sve su ptice iscrpljene ukljucujuci i grabljivice. glad ju je naterala da pojede pticu,sto nije nista neobicno cak ni za vetrusku iakosu joj glodari prirodna hrana.....ni senici nije prirodno da jede slaninu pa je u ovakvim danima veoma rado jede Smile cim malo otopli smanjice se broj napada na ptice u kavezima. st se mene tice najbolja zastita je dupla zica, a mozete probati sa nekom prepariranom vranom koja bi stojala nadomak kaveza sa pticama. male grabljivice poput kobca ih se plase! u italiji i nemackoj postoje da se kupe plasticni mamci koji su prilicno verno uradjeni i u prirodnoj velicini, koje lovci na stetocine koriste kako bi ih privukli,konkretno sam video bas crnu vranu i mislim da bi to pomoglo......veliki pozdrav svima....
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: ....   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 29 Jan 2010, 21:25

.....takodje i milanov predlog je dobar...zica za komarce...mozda i najbolji,mada ja mislim da je stavljaju bas protiv komaraca,ako sam u pravu onda bi imala dvostruku namenu Smile e sad,prblem je sto su onda i nasim ocima tesko dostupne....stvar je izbora
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: vetruska   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyFri 29 Jan 2010, 22:51

Bez namere da polemisem sa bilo kim siguran sam da je u pitanju bila vetruska.Ko je jednom vidi na kavezu a ja je jesam video u toku samo jdnog dana 4 puta ne moze je pomesati sa drugom grabljivicom. Citajuci razne tekstove uvideo sam da njeni napadi nisu nikakva retkost u gradskim sredinama. Autori pojedinih tekstova je neretko nazivaju gradskom grabljivicom i ja cu preneti nekoliko njihovih interesantnih recenica: "Vetruška je grabljivica otvorenih terena ali isto tako je prilagođena za zivot u urbanim sredinama pa čak i u centrima najvećih gradova.Ovaj pravi predstavnik roda sokolova, kao retko koja grabljivica uspešno se prilagodio urbanim gradskim sredinama. Može se videti i u cetru Beograda, Pančeva..."
Odlicni su svi predlozi a meni se licno svidja onaj sa prepariranom vranom i krejom ako se ne varam i ako bi njena funkcija trebala da bude da odbija napade grabljivica/
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptySun 31 Jan 2010, 11:10

Ja sam sinoć platio danak, ostao sam malte ne bez ptica. Od preko 20 ptica spasio sam samo šest mužjaka i jednu ženku, jednoj ženci je počupano krilo borim se za njen život. Žalosno je što su sve ptice izležene u kavezu, bilo je tu dvogodišnjih ženki i mužjaka od kojih je trebalo da pravim maticu ove godine. kavezi su bili pokriveni šperpločom i to nije pomoglo. Krivac je neka sova malo veća nisam mogao da je vidim dobro i smatram da ne bi spasio ni te ptica al sam se probudio oko 03,30 ujutru i pogledao na terasu, ni sam ne znam zašto sam se probudio a još manje što sam gledao jer to obično ne radim, valjda instinkt neki.
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptySun 31 Jan 2010, 14:50

Mislim da je u pitanju Cuk ako si video tu sovicu. Cukovi su veoma mali ne veci od goluba ali imam i ja iskustva sa njima prosle godine nekoliko ptica mi se naviklo da spava na zici od volijere i platile su nocu taj danak. Naime jedan kolega pticar posto ga ja pitah sta je to moglo kroz toliko male rupe da provuce u komadima pticu rece da je to cuk!!!!
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptySun 31 Jan 2010, 15:03

A mozda je i neka druga sovica u pitanju kao ova!!!!Ali posto nisam siguran tj. moram da proverim da li se cukovi zimi sele mozda je i kukumavka Athene noctua a ona je malo malo veca od Cuka. Pa izvoli pogledaj Kukumavku.



I CUKA
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptySun 31 Jan 2010, 15:12

Video sam je , ima je preko 40 cm u visinu, nisam mogao da je rasteram, sreća pa sam skolnio na vremne ove ptice i spasio ih, ona sa isčupanim krilom je uginula nažalost.
Назад на врх Go down
novaksin
Član
Član



Број порука : 58
Join date : 02.09.2009
Age : 55
Локација : kragujevac

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: pTICE GRABLJIVICE   Ptice grabljivice - Page 5 EmptySun 31 Jan 2010, 15:49

Milane, zaista mi je veoma zao sto ti se to desilo. Ja se nekako uznemirim i rastuzim kada toliki trud, paznja i ljuvav jednostavno nestane. Covek mora da skupi hrabrost i krene u novi pocetak. Samo napred.

Moramo da tragamo za najboljim nacinom kako da zastitmo nase ptice, razmenimo iskustva i pognomo jedni drugima. meni se cini da dupla poprepna zica razmaknuta 10-tak santimetara od kaveza ili volijere moze da pomogne.
Назад на врх Go down
delux
Član
Član



Број порука : 70
Join date : 26.09.2009
Локација : Podgorica

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyMon 01 Feb 2010, 02:58

I ja sam prije dva tri mjeseca imao isti problemmvec sam pisao o tome.Jedan clan me je pravilno ispravio da je u pitanju tzv. kukumavka a ne cuk.Tri komada sam uhvatio u mrezu i dislocirao na druge krajeve grada.Sa njima vise nemam problema,bar za sada.Jedno opazanje :sve tri su bile mlade ptice,maticni par je tu dvije kuce od moje u jednom nekoriscenom dimnjaku.straci nikad nijesu napali kaveze.Milane siguran sam da je i to mlada ptica izgladnjela i promrzla,jaka zima ju je natjerala na tako nesto.Opet ponavljam to je prirodna stvar koja se desava svakodnevno oko nas,nesmijemo nikako remetiti prirodne procese.Ono sto moxemo je da zastitimo stvorenja koja drzimo kao ljubimce.
Obicna mreza ce posluziti ako se postavi na odstojanju od kaveza.
Nemojte cekati da vas zadesi sto i Milana i mene,zastitite ptice koje drzite i ptice grabljivice od svog gnjeva.
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptySat 20 Feb 2010, 00:00

Evo malo slika jedne lijepe grabljivice.
Ptice grabljivice - Page 5 Peregrinefalconkk.thPtice grabljivice - Page 5 1105521151.thPtice grabljivice - Page 5 Image295x.thPtice grabljivice - Page 5 Fotografija0521.th
Назад на врх Go down
misan
Član
Član
misan


Број порука : 224
Join date : 26.04.2009
Age : 41
Локација : Ljubovija

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptySun 21 Feb 2010, 20:41

Divan Sivi soko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Назад на врх Go down
zvucnik
Posetilac
Posetilac
zvucnik


Број порука : 4
Join date : 22.01.2010

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: odlicne slike   Ptice grabljivice - Page 5 EmptySun 20 Jun 2010, 21:42

misan ::
Divan Sivi soko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Назад на врх Go down
marconi
Član
Član
marconi


Број порука : 79
Join date : 13.02.2010
Age : 49
Локација : jagodina

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 28 Oct 2010, 02:16

Eto,nisam ni znao da se i ovde prica o grabljivicama....mada nerado koliko mogu da primetim..... Very Happy

Evo moje bivse zenke i njenog rodjenog brata iz gnezda...

Ptice grabljivice - Page 5 4

Ptice grabljivice - Page 5 1

Ptice grabljivice - Page 5 3


Pozzzz...... cheers
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 28 Oct 2010, 02:20

Svaka cast na lijepim pticama , da li si imao uspjeha u lovu sa ovim pticama.
Назад на врх Go down
marconi
Član
Član
marconi


Број порука : 79
Join date : 13.02.2010
Age : 49
Локација : jagodina

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 28 Oct 2010, 02:30

alann ::
Svaka cast na lijepim pticama , da li si imao uspjeha u lovu sa ovim pticama.
muzjak(na trecoj slici) je bio kod mog ortaka,a inace bio je pitom kao papagaj i sletao mu je na ruku bez rukavice i bez da ga povredi.Bio mu je ljubimac i nije ga koristio za lov.
Moja zenka je bila dosta dobra i dosta krupna u odnosu na starost.Ovo su slike kada su imali oko 9 meseci.Poceo sam da je uvodim u lov , i vezbam na fazane ali se jedan dan mojom greskom odvezala a moji prijatelji golubari su je jedva docekali.Kada sam stigao sve je bilo kasno. Sad
To je bilo pre par godina i od tada nisam uzeo ni jednu grabljivicu da cuvam.Ostali mi vezovi i sokolarska (original) rukavica kao uspomena na moje prve ptice.
Spremam se uveliko na ponovno cuvanje ovih predivnih ptica.Kao sto sam i na drugim sajtovima pisao.......,,dok covek ne oseti jastreba na ruci...nezna sta je MOC PRIRODE"
A,HVALA BOGU ja sam i golubar tako da im hrana nece sigurno nedostajati.
pozzzz za sve SOKOLARE i ISKRENE LJUBITELJE PRIRODE.... cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
alann
Zaslužni član
Zaslužni član
alann


Број порука : 609
Join date : 16.04.2009
Age : 50
Локација : Podgorica-Montenegro

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 28 Oct 2010, 12:48

Veoma lijep hobi a ujedno i najljepsi sport sto se tice lova.Inace grabljivice su veoma intelegentne ptice i sve brzo kapiraju.Ja sam imao Sivog sokola ( Falco Peregrinus ) i zbog nemogucnosti drzanja u stanu sam ga dao sokolaru iz Podgorice.
Ostala mi je samo gomila slika od te velicanstvene ptice koja je na mene ostavila svoj utisak brzinom , hrabroscu i snagom.
Назад на врх Go down
marconi
Član
Član
marconi


Број порука : 79
Join date : 13.02.2010
Age : 49
Локација : jagodina

Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 EmptyThu 28 Oct 2010, 20:38

Evo,ja imam i 2 video klipa od moje mezimice.Ovo je snimao jedan moj komsija(filozof) bez mog znanja,pa sam kasnije preuzeo snimke.
Unapred se izvinjavam zbog komsijskog FILOZOFIRANJA....ali dobro....bar se lepo moze videti ptica



https://www.youtube.com/watch?v=TgX22y-plE0&feature=related

Svako ko je video moju lepoticu nije mogao da veruje koliko je mlada a koliko ogromna.
Odhranio sam je od malena,sa nekih mozda 20-ak dana starosti kljukao je govedjim srcem i vitaminima.Kasnije u jelovnik su usli golubovi,vrapci i prepelice.Bila je to IKONA od zenke i ptica koja se retko vidja.......
Eto.....ostase mi samo slike i ova 2 video klipa kao secanje na ovu lepotu.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Ptice grabljivice - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: Ptice grabljivice   Ptice grabljivice - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
Ptice grabljivice
Назад на врх 
Страна 5 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» sve ptice
» MOJ KANARINAC CUBASTI
» Bocka

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: OSTALE ZEBE I DRUGE PTICE-
Скочи на: