PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
pol stiglice - Page 13 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
pol stiglice - Page 13 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
pol stiglice - Page 13 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
pol stiglice - Page 13 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
pol stiglice - Page 13 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
pol stiglice - Page 13 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
pol stiglice - Page 13 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
pol stiglice - Page 13 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
pol stiglice - Page 13 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
pol stiglice - Page 13 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
pol stiglice - Page 13 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
pol stiglice - Page 13 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
pol stiglice - Page 13 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
pol stiglice - Page 13 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
pol stiglice - Page 13 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
pol stiglice - Page 13 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
pol stiglice - Page 13 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
pol stiglice - Page 13 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
pol stiglice - Page 13 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 pol stiglice

Go down 
+72
enab
lepotica cana
CELICDEJAN
robes
vjeko
mashan90
crnitica
drvetmed
pepikg
Rilekson
bric bric
Damir
žako
valter
dalibor vasic
nenad79
drakceJA
pedjacure
slavishab
sasko
from
goran70
laza76
BAKI1
jigor
NebojsaB
sugubinac
Furla
jevca5
Dax BG
lujo
dzordz82
vucjanacc
kima
diskus
Canary Martin
Zokbok988
raskokat
Ivica
nenad grujic
Gost
ogic
stiglic
Steva
ivan83
Бане
čolić
sale1977
Dejan79
stefanos7
bogdanik
Daeen
pticar nis
sasaznas
g0g0 1
belobradi
Zac16
Миланче
alann
IGOR 72
ZOKICA
Maki
Zika
ticar
DjordjeVet
sestoperac
Drle
milos0205
Petar
gost1
Luckyboy
Milan
76 posters
Иди на страну : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
АуторПорука
bric bric
Član
Član
bric bric


Број порука : 77
Join date : 09.02.2012
Age : 62
Локација : BLIZU VAS

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyWed 22 Feb 2012, 21:41

pa prema mene su obe ženke ..bar što mogu da primetim po krilima i masci na glavu

nešto nije baš dobro naslikano ...ako može da ih bolje naslikaš ..mislim na glavu i njihov profil sa strane

poz prikane
Назад на врх Go down
Maki
Posetilac
Posetilac
Maki


Број порука : 24
Join date : 25.04.2009
Локација : Prokuplje

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyWed 22 Feb 2012, 23:14

Pa trebalo bi da je prvo muzjak a drugo zenka. Ali nisam siguran posto si izgleda koristio blic prilikom slikanja pa se ne moze cisto videti, sacekaj da ti neko iskusniji odgovori...
Назад на врх Go down
Zokbok988
Član
Član



Број порука : 240
Join date : 05.01.2010

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 23 Feb 2012, 01:02

Slikaj lepo, da slike budu ciste. Slikaj oko ptice, ali ne moras uopste iz blizine, neka bude cista slika samo. Po ovome bih rekao da su ovo 2 muzjaka Cardules Carduelis.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 23 Feb 2012, 01:29

Čiste ženke i tu nema ničeg sumnjivog...... vrati se malo nazad na temi i sam pogledaj slike pa proceni.
Назад на врх Go down
bric bric
Član
Član
bric bric


Број порука : 77
Join date : 09.02.2012
Age : 62
Локација : BLIZU VAS

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 23 Feb 2012, 01:45

Milan ::
Čiste ženke i tu nema ničeg sumnjivog...... vrati se malo nazad na temi i sam pogledaj slike pa proceni.

poz administratoru


dobro je kad imamo isto mišljenje....ali bilo bi dobro da ih on bolje i lepše naslika Basketball Basketball
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 23 Feb 2012, 08:47

Damir ::
Ovaj par sam odabrao za parenje,da li sam pogodio polove


čekaj, gledaj ovako, hoćeš da pariš ptice nisi siguran za pol. Nisi ti na livadi, vadis tek uhvacene ptice i odredjes pol. Ptice za parenje trebalo bi da su dugo kod tebe, mirne i naviknute na prostor/kavez, da si ih posmatrao i da čuo njihovu pesmu i onda ti netrebaju u rukama i na sliakma pod fleševima - siguran si za pol.

Pozdravljam te!
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 23 Feb 2012, 08:54

Ej ljudi, sad se setih, nije ni čudo nisam čuvao štigliće više od 30 god, znate li da je ženka, kad se uzme u ruku drčnija od mužjaka, zna da griže i šišti kao senica kad se uzme u ruku. Narvno to nije pravilo, nego još jedan od pokazatelja koji se može koristiti.
Pozdrav svima!
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 23 Feb 2012, 10:55

bric bric ::
Milan ::
Čiste ženke i tu nema ničeg sumnjivog...... vrati se malo nazad na temi i sam pogledaj slike pa proceni.

poz administratoru


dobro je kad imamo isto mišljenje....ali bilo bi dobro da ih on bolje i lepše naslika Basketball Basketball

Lepo mi licitiramo, mada se ja trudim da ne radim to, jer na kraju nikad ne znamo da li je "leva" ili "desna" snela jaje (izuzimajuci gos'n Mićine). Važnije je ljudima koji žele da se bave oko ptica dati "teme za razmišljanje".
Meni, lično, najinteresnatniji je gos'n BRICx2, njemu je sve što je sumljivo žensko. Po meni ispravno, čim nije tipični predstavnik vrste eliminiši iz daljih kombinacija, a ko voli neka se igra, mada živi stvor nije za to.

Pozdavi svima!
Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 23 Feb 2012, 21:09

Rilekson ::
bric bric ::
Milan ::
Čiste ženke i tu nema ničeg sumnjivog...... vrati se malo nazad na temi i sam pogledaj slike pa proceni.

poz administratoru


dobro je kad imamo isto mišljenje....ali bilo bi dobro da ih on bolje i lepše naslika Basketball Basketball

Lepo mi licitiramo, mada se ja trudim da ne radim to, jer na kraju nikad ne znamo da li je "leva" ili "desna" snela jaje (izuzimajuci gos'n Mićine). Važnije je ljudima koji žele da se bave oko ptica dati "teme za razmišljanje".
Meni, lično, najinteresnatniji je gos'n BRICx2, njemu je sve što je sumljivo žensko. Po meni ispravno, čim nije tipični predstavnik vrste eliminiši iz daljih kombinacija, a ko voli neka se igra, mada živi stvor nije za to.

Pozdavi svima!
Slažem se sa Rilekson u potpunosti. Mužjaka pravog predstavnika vrste prepoznaćeš i da ne otvori kljun a isto tako i ženku.
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyMon 12 Mar 2012, 22:49

Damir ::
Ovo je muzijak,ali sacekaj neko od iskusnijih da ti odgovori,mozda nisam u pravu
tako je lepi ima vreme ya tebe i dalibora polako ce da se naucite...
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyMon 12 Mar 2012, 22:52

Rilekson ::
Damir ::
Ovaj par sam odabrao za parenje,da li sam pogodio polove


čekaj, gledaj ovako, hoćeš da pariš ptice nisi siguran za pol. Nisi ti na livadi, vadis tek uhvacene ptice i odredjes pol. Ptice za parenje trebalo bi da su dugo kod tebe, mirne i naviknute na prostor/kavez, da si ih posmatrao i da čuo njihovu pesmu i onda ti netrebaju u rukama i na sliakma pod fleševima - siguran si za pol.

Pozdravljam te!
i jesi i nisi u pravu nece svaka ptica da se pari u yarobljenistvu...
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyMon 12 Mar 2012, 23:14

belobradi ::
Goran70 je izabrao najtezu kombinaciju za bastardiranje ( stigl-an/anka x kanarin-ka/ac ). Kod nas stari odgaivaci kazu ako hoces da se bavis pticarstvom, odgajaj prvo kanarince, kasnije bastardiraj ( stiglan x kanarinka ) pa tek onda odgajaj ciste stiglice (stiglan x stiglanka ). Preporucio bih mu da za pocetak pronadje nekog iskusnog odgaivaca koji ce ga uputiti u osnove pticarstva, krene sa detaljnim citanjem foruma i polako sklapa kockice. Moze da potrazi knjigu "KANARINCI SUMSKE PEVACICE I PAPAGAJI" ili neku slicnu iz koje moze dosta toga da nauci.

pol stiglice - Page 13 Slika-KANARINCI-SUMSKE-PEVACICE-I-PAPAGAJI-Bora-Vasic-1167996x640
ja sam prijatelju sve iyvodio od toga sto si ti nabrojio pa cak belobradi bastardi od stiglice i kanarinke nemora da ynaci i jesi i nisi u pravu da bi ptice imao kvalitetne treba godine i iskustvo svi mi cuvamo ali kako svi cuvaju svasta ja mislim da svako treba se odluci sta da cuva da bi imao uspehe pozz....
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyMon 12 Mar 2012, 23:33

Luckyboy ::
milos0205 ::
Ljudi svaka čast, i najveći laik bi sada napravio razliku izmedju muškog i ženskog
Teorijski da,ali u praksi ima svačega.
praksa je cudo trba vreme godine i iskustvo nemoye svako da cuva....
Назад на врх Go down
crnitica
Član
Član
crnitica


Број порука : 86
Join date : 05.03.2012
Age : 40
Локација : banja luka

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyTue 13 Mar 2012, 09:08

Stavis im u hranilicu cisto seme cicka i posmatras ih , ako je stiglic UZEO seme onda je muzijak 100% a ako je UZELA onda je zenka 100% i tu nema dileme... pozdrav !!!
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyTue 13 Mar 2012, 22:28

goran70 ::
stiglic ::
Milan ::
i da potvrdim Smile

https://www.youtube.com/watch?v=GF2T0A0D82k

Moje sve zenke pjevaju ovako al onaj snimak kod belobradog je bas raspjevana zenka koja cak pjeva i par tura. Nikad cuo ,mada je moguce jel nevidim razlog da bi neko se zezao da nekazem lagao.


i moja zenka peva slicno kao ova i konstantno pa me je to sve zbunilo sreca da ima ovaj forum da se sve rascisti u vezi pola stiglica pogotovo za pocetnike kao ja cheers
prike nikad nemoze zenka da peva ko muzijak to su gluposti sto cujem ona moze da peva nesto za nju sitno ali to nije pesma kao kod muzijaka pozzzz...
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyWed 14 Mar 2012, 00:37

Ženke pevaju Smile
Nije bitno da li peva kao mužjak ili ne, bitno je da peva.
Назад на врх Go down
mashan90
Posetilac
Posetilac
mashan90


Број порука : 4
Join date : 07.02.2012
Локација : Sabac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyWed 14 Mar 2012, 12:08

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/190/slika2r.jpg/
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img525/7291/slika1sm.jpg#
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyWed 14 Mar 2012, 19:58

mashan90 ::
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/190/slika2r.jpg/
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img525/7291/slika1sm.jpg#

ovako treba da ti izgkeda link:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/190/slika2r.jpg/

Nakljukaj je /pticu/ vitaminima i mineralima, biće i mnogo priridne hrane uskoro, pa ćes videti. Pozdrav!
Назад на врх Go down
mashan90
Posetilac
Posetilac
mashan90


Број порука : 4
Join date : 07.02.2012
Локација : Sabac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyWed 14 Mar 2012, 20:39

Ok..Rilekson hvala.....Sta mislite dal je muzijak??
Назад на врх Go down
Rilekson
Član
Član



Број порука : 151
Join date : 05.01.2012

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyWed 14 Mar 2012, 23:38

ženka, koliko može da se vidi
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 15 Mar 2012, 01:06

Zenkica bez dileme queen
Назад на врх Go down
mashan90
Posetilac
Posetilac
mashan90


Број порука : 4
Join date : 07.02.2012
Локација : Sabac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyThu 15 Mar 2012, 14:50

Definitino zenka...Ok ljudi hvala...
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyFri 16 Mar 2012, 22:41

Milan ::
Ženke pevaju Smile
Nije bitno da li peva kao mužjak ili ne, bitno je da peva.
kako nije bitno onda da cuvamo yenke da pevaju umesto muyijaci daj bre....
Назад на врх Go down
gost1
Zaslužni član
Zaslužni član
gost1


Број порука : 560
Join date : 18.03.2009
Age : 45
Локација : Krusevac SRBIJA

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyFri 16 Mar 2012, 23:56

valter ::
Milan ::
Ženke pevaju Smile
Nije bitno da li peva kao mužjak ili ne, bitno je da peva.
kako nije bitno onda da cuvamo yenke da pevaju umesto muyijaci daj bre....

prijatelju, covek ti je lepo rekao da i zenke mogu pevati, ovde se radi o prepoznavanju polova, a ne o pticama koje cuvamo kao pevace.

SAVET.
pokusaj da shvatis sta ti ljudi ovde govore i skoncentrisi se na ono sto pises razmisljajuci o kontekstu.

study
Назад на врх Go down
valter
Zaslužni član
Zaslužni član
valter


Број порука : 305
Join date : 10.02.2012
Age : 41
Локација : Cicevac

pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 EmptyWed 21 Mar 2012, 02:58

DonMiki ::
valter ::
Milan ::
Ženke pevaju Smile
Nije bitno da li peva kao mužjak ili ne, bitno je da peva.
kako nije bitno onda da cuvamo yenke da pevaju umesto muyijaci daj bre....

prijatelju, covek ti je lepo rekao da i zenke mogu pevati, ovde se radi o prepoznavanju polova, a ne o pticama koje cuvamo kao pevace.

SAVET.
pokusaj da shvatis sta ti ljudi ovde govore i skoncentrisi se na ono sto pises razmisljajuci o kontekstu.

study
ok rayumem ja tebe ali rayumi i ti mene yenke pevaju a sto se tice prepoynavanja pa valjda se yna sta je sta...
Назад на врх Go down
Sponsored content





pol stiglice - Page 13 Empty
ПорукаНаслов: Re: pol stiglice   pol stiglice - Page 13 Empty

Назад на врх Go down
 
pol stiglice
Назад на врх 
Страна 13 of 15Иди на страну : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» parilice za stiglice
» HRANA ZA PTICE BLATTNER
» SLIKE VASIH STIGLICA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ŠTIGLIĆ ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: