PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
glina kao lijek EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
glina kao lijek EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
glina kao lijek EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
glina kao lijek EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
glina kao lijek EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
glina kao lijek EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
glina kao lijek EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
glina kao lijek EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
glina kao lijek EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
glina kao lijek EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
glina kao lijek EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
glina kao lijek EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
glina kao lijek EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
glina kao lijek EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
glina kao lijek EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
glina kao lijek EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
glina kao lijek EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
glina kao lijek EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
glina kao lijek EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 glina kao lijek

Go down 
+7
galeb
milovan
Milan
Бане
IgorSO
lakigtb
sasaznas
11 posters
АуторПорука
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: glina kao lijek   glina kao lijek EmptySun 01 Nov 2009, 22:45

posto sam malo obilazio i druge forume naso sam veoma zanimljivu temu o glini koja se daje pticama a kupi sve toksine iz tijela ptica i povecava imunitet
Назад на врх Go down
sasaznas
Član
Član
sasaznas


Број порука : 154
Join date : 14.08.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptySun 01 Nov 2009, 22:46

sasaznas ::
posto sam malo obilazio i druge forume naso sam veoma zanimljivu temu o glini koja se daje pticama a kupi sve toksine iz tijela ptica i povecava imunitet
voli bih cuti iskustva i drugih koji to koriste
Назад на врх Go down
lakigtb
Član
Član
lakigtb


Број порука : 62
Join date : 26.08.2009
Age : 36
Локација : makedonia-skoplje

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyMon 02 Nov 2009, 22:19

sasaznas ::
sasaznas ::
posto sam malo obilazio i druge forume naso sam veoma zanimljivu temu o glini koja se daje pticama a kupi sve toksine iz tijela ptica i povecava imunitet
voli bih cuti iskustva i drugih koji to koriste

nema problem ja daem oni so zdovolstvo jedu ona ima minerale soli i dr svakok meseca im daem drugu parceta a staro bacim
Назад на врх Go down
IgorSO
Član
Član
IgorSO


Број порука : 87
Join date : 23.04.2009
Age : 49
Локација : Sombor,Vojvodina

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyMon 02 Nov 2009, 23:02

pratio sam zimus stiglice, i kad jedu po polju cicak i ostalo semenje ,obavezno su isli na jedan breg gde je zuta zemlja i ko da su je jeli,inace u blizini je bilo gradiliste i otud zuta zemlja.i tako isto su radili danima.kasnije odem do zemlje i tacno se videlo da su kljucali,ceprkali,dirali ili sta vec,znaci ima nesto
Назад на врх Go down
Бане
Zaslužni član
Zaslužni član
Бане


Број порука : 758
Join date : 03.03.2009
Age : 43
Локација : Москва-Лозница

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyMon 02 Nov 2009, 23:09

ja sam pre par godina pustio jednog cajzlica jer je bio naduvan.pratio sam ga sta ce da radi i video da je sleteo na polje,pravo na mravinjak i tamo je kljuckao zemlju....
znaci da mu je nesto falilo iz te zemlje...)))
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyTue 03 Nov 2009, 00:33

Opet pokrećemo jednu po meni veoma interesantnu temu. Gledao sam ranije neku emisiju o papagajima koji jedu glinu da bi uništili toksine iz hrane, e sad interesantna je ona pojava da se dosta štiglića odmah nakon hvatanja "naduje" i ugine pa je moja neka teorija da verovatno u prirodi jedu neku hranu koja u sebi ima otrov i da ih to dokrajči. Spasio sam dosta ptica tako što sam im u toj fazi davao pepeo što na neki način i potvrdjuje teoriju sem toga imali ste prilike da vidite kako oni štiglići koje sam snimio kljucaju zid.
Назад на врх Go down
milovan
Posetilac
Posetilac
milovan


Број порука : 26
Join date : 17.08.2009
Age : 73
Локација : Banja Luka - Srbac

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: glina kao lek   glina kao lijek EmptyThu 19 Nov 2009, 20:55

milane, napisi malo o davanju pepela uhvacenim pticama na koji nacin suv ili rastvor u vodi ,ja kad uhvatim pticu na lepak pospem je pepelom da se lakse sama ocisti,veoma efikasno i bez cupanja sama ptica se ocisti.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyThu 19 Nov 2009, 23:08

Pisao sam negde o tome, mislim da je u temi MInerali i vitamini. Sasvim slučajno sam pustio u sobi štiglia koji je bio naduven i on je pore peći počeo da kljuca pepeo i oporavio se. Posle toga sam staljao pepeo u hranilicu mineralku a i dan danas ga obavezno stavljan kad pravim minerale.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptySun 16 May 2010, 00:01

samo jedno pitanje za glinu je li to ona glina kao u malim pakovanjima koja se kupuje da se od nje prave razne figure glinamon
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptySun 16 May 2010, 23:19

galeb ::
samo jedno pitanje za glinu je li to ona glina kao u malim pakovanjima koja se kupuje da se od nje prave razne figure glinamon
Neki daju i taj glinamol, ali mene je ipak malo strah da ne sadrzi neke stetne materije. Ja dajem glinu koja je namenjena za humanu upotrebu, a moze se naci u prodavnicama zdrave hrane ili supermarketima. Jedna kafena kasika na litru vode, jednom nedeljno.
Pozdrav!
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyMon 17 May 2010, 02:43

Milan ::
Pisao sam negde o tome, mislim da je u temi MInerali i vitamini. Sasvim slučajno sam pustio u sobi štiglia koji je bio naduven i on je pore peći počeo da kljuca pepeo i oporavio se. Posle toga sam staljao pepeo u hranilicu mineralku a i dan danas ga obavezno stavljan kad pravim minerale.


Ja nisam čuo za pepel ali znam da u Holandiji, Njemačkoj, Engleskoj itd plastične kesice drvenog ugljena se prodaju u Pet Šopovima za Ptice. Ja sam davao to Australiskim Zebama. Gould amadine, Špic Amadine i Maskirane amdine se tuču za komadić ugljena. Samo mora da se daje ugljen od čistog drveta a ne tretiranog drveta što se upotrebljava u grđevini.
Pa valda ima uglena u peplu ili je to sve isto.
Назад на врх Go down
lujo
Član
Član



Број порука : 137
Join date : 28.02.2010

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyMon 17 May 2010, 03:30

Cizak ::
Milan ::
Pisao sam negde o tome, mislim da je u temi MInerali i vitamini. Sasvim slučajno sam pustio u sobi štiglia koji je bio naduven i on je pore peći počeo da kljuca pepeo i oporavio se. Posle toga sam staljao pepeo u hranilicu mineralku a i dan danas ga obavezno stavljan kad pravim minerale.


Ja nisam čuo za pepel ali znam da u Holandiji, Njemačkoj, Engleskoj itd plastične kesice drvenog ugljena se prodaju u Pet Šopovima za Ptice. Ja sam davao to Australiskim Zebama. Gould amadine, Špic Amadine i Maskirane amdine se tuču za komadić ugljena. Samo mora da se daje ugljen od čistog drveta a ne tretiranog drveta što se upotrebljava u grđevini.
Pa valda ima uglena u peplu ili je to sve isto.

pticama se daje aktivni ugljen,ima ga u humanoj apoteci ali samo u tabletama.u nekim pet shopovima se prodaje onako izmrvljen na kile,
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyMon 17 May 2010, 05:21

lujo ::
Cizak ::
Milan ::
Pisao sam negde o tome, mislim da je u temi MInerali i vitamini. Sasvim slučajno sam pustio u sobi štiglia koji je bio naduven i on je pore peći počeo da kljuca pepeo i oporavio se. Posle toga sam staljao pepeo u hranilicu mineralku a i dan danas ga obavezno stavljan kad pravim minerale.


Ja nisam čuo za pepel ali znam da u Holandiji, Njemačkoj, Engleskoj itd plastične kesice drvenog ugljena se prodaju u Pet Šopovima za Ptice. Ja sam davao to Australiskim Zebama. Gould amadine, Špic Amadine i Maskirane amdine se tuču za komadić ugljena. Samo mora da se daje ugljen od čistog drveta a ne tretiranog drveta što se upotrebljava u grđevini.
Pa valda ima uglena u peplu ili je to sve isto.

pticama se daje aktivni ugljen,ima ga u humanoj apoteci ali samo u tabletama.u nekim pet shopovima se prodaje onako izmrvljen na kile,

Može i takav a zašto mora u tabletama? Gde ima ugljen u tabletama u divljini? One obično nalaze ugljen posle požara? sam samo video komadici uglja u kesicama za €2.50 .
Ja taj ugljen u tabletama pijem kad jedem dobar pasulj dva dana Evil or Very Mad
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptyFri 04 Feb 2011, 23:47

Šta daje ovaj ?

https://www.youtube.com/watch?v=6DXUw0L3cE4&feature=related
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptySat 01 Oct 2011, 14:40

A kako se daje ta glina, onako sveža i mokra kao kad se kupi od lončara(grnčara) ili kako kod da ih vi zovete, nije bitno, ili mora da se malo prosuši ??



Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptySat 01 Oct 2011, 23:37

dalibor vasic ::
A kako se daje ta glina, onako sveža i mokra kao kad se kupi od lončara(grnčara) ili kako kod da ih vi zovete, nije bitno, ili mora da se malo prosuši ??



Pozdrav! cheers
Dalibore, ta glina (zelena glina) se kupuje u prodavnicama zdrave hrane, apotekama ili bolje snabdevenim marketima i je za ljudsku upotrebu. Ja je dajem otprilike na dve nedelje, 1 kafena kasika na 1 litar vode.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek EmptySun 02 Oct 2011, 12:28

Ivica ::
dalibor vasic ::
A kako se daje ta glina, onako sveža i mokra kao kad se kupi od lončara(grnčara) ili kako kod da ih vi zovete, nije bitno, ili mora da se malo prosuši ??



Pozdrav! cheers
Dalibore, ta glina (zelena glina) se kupuje u prodavnicama zdrave hrane, apotekama ili bolje snabdevenim marketima i je za ljudsku upotrebu. Ja je dajem otprilike na dve nedelje, 1 kafena kasika na 1 litar vode.



Aa u redu onda, hvala....


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





glina kao lijek Empty
ПорукаНаслов: Re: glina kao lijek   glina kao lijek Empty

Назад на врх Go down
 
glina kao lijek
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: