PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Jedno pile u gnezdu EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Jedno pile u gnezdu EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Jedno pile u gnezdu EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Jedno pile u gnezdu EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Jedno pile u gnezdu EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Jedno pile u gnezdu EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Jedno pile u gnezdu EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Jedno pile u gnezdu EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Jedno pile u gnezdu EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Jedno pile u gnezdu EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Jedno pile u gnezdu EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Jedno pile u gnezdu EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Jedno pile u gnezdu EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Jedno pile u gnezdu EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Jedno pile u gnezdu EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Jedno pile u gnezdu EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Jedno pile u gnezdu EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Jedno pile u gnezdu EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Jedno pile u gnezdu EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
    Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!

     

     Jedno pile u gnezdu

    Go down 
    +7
    saso78
    Vlada Nish
    Milan
    BOCKA
    milos0205
    Ivan_Nish
    Steva
    11 posters
    АуторПорука
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyFri 06 Mar 2009, 16:22

    Ukoliko se izleze samo jedno pile, da li bi ostala jaja trebalo ostaviti jos neko vreme kako pile ne bi iskrivilo noge?
    Назад на врх Go down
    Ivan_Nish
    Član
    Član
    Ivan_Nish


    Број порука : 62
    Join date : 03.03.2009
    Age : 38
    Локација : Niš

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyFri 06 Mar 2009, 16:59

    Ja uvek ostavim 2-3 dana,tako mi reko jedan stariji pticar da kao ne bi slucajno zgnjecila previse to jedno pile
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyFri 06 Mar 2009, 20:49

    OK, hvala.
    Назад на врх Go down
    milos0205
    Član
    Član
    milos0205


    Број порука : 223
    Join date : 03.03.2009

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyFri 06 Mar 2009, 21:20

    Obavezno ostavi 2 komada ako imas jedno pile i to do 8 ili 9 dana i neces nikad imati problema, jos bolje je ako imas plasticna jaja jer se ne mogu razbiti
    Назад на врх Go down
    BOCKA
    Član
    Član
    BOCKA


    Број порука : 298
    Join date : 03.03.2009
    Age : 76
    Локација : Skoplje

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyFri 06 Mar 2009, 23:53

    JA U GNJEZDO STAVLJAM STAKLENE KLIKERE (ĐAMLIJE) I NEMAM PROBLEMA
    Назад на врх Go down
    http://www.ptici-faunanaevropa.com
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptySun 08 Mar 2009, 16:42

    probao sam i ja sa kikerima i funkcioniše.
    Nikad nisam imao samo jedno mlado u gnezdu ( kasnije možda jedno ostane ako ženka loše hrani pa ostane samo jedno) ali sam čuo od ljudi da ako se izlegne samo jedno ne treba vaditi jaja
    Назад на врх Go down
    Vlada Nish
    Član
    Član
    Vlada Nish


    Број порука : 118
    Join date : 06.03.2009
    Age : 40
    Локација : Niš, Beograd

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyMon 09 Mar 2009, 17:05

    Naravno da ne treba upravo zbog ovoga što ste naveli ali da li je isplativo da ženka gaji to jedno mlado, ukoliko imate gde da ga postavite bolje ga podmetnite a ukoliko nemate mislim da ga je bolje skloniti nego da ženka gaji samo to jedno i pustiti ženku na ponovno parenje.
    Ja mislim da je ovo opravdano jer ženka mnogo teže očuva to jedno nego recimo 3 . iskusniji odgajivači mislim da znaju zašto.


    Pozdrav
    Назад на врх Go down
    milos0205
    Član
    Član
    milos0205


    Број порука : 223
    Join date : 03.03.2009

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyMon 09 Mar 2009, 18:20

    Bolje je da ga prebacis kod druge pa da ga ona othrani sa njenim pilicima, nego da ga bacis, jer je mozda to pile od jako dobrih roditelja( izlozbenih ) pa ga je greota ubiti jer mozda od njih vise i nece biti potomaka Crying or Very sad
    Назад на врх Go down
    Steva
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Steva


    Број порука : 707
    Join date : 03.03.2009
    Age : 42
    Локација : Zemun

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyTue 10 Mar 2009, 12:17

    Ja sam ga ostavio, tako da zenka hrani samo jedno, nemam gde da ga podmetnem. Nadam se da ce u drugom krugu biti bolje.
    Назад на врх Go down
    saso78
    Član
    Član
    saso78


    Број порука : 108
    Join date : 04.03.2009
    Age : 45
    Локација : Makedonija

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyTue 10 Mar 2009, 19:59

    Ja sam odavno imao jedna mlada zenka.Prve godine imala je na dva put po jedno pile i nije ga hranila samo do 7mi dan.Bio sam uporan za naredne godine ona je imala na dva put po 5 mladi i jedan put 4 mlade i sama ih odhranila sve bez ikakva pomos.E to je MAJKA...
    Назад на врх Go down
    gost1
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    gost1


    Број порука : 560
    Join date : 18.03.2009
    Age : 45
    Локација : Krusevac SRBIJA

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyWed 29 Apr 2009, 19:29

    ljudi, od cetiri jaja izleglo se samo jedno pile, danas sam video da je zenka izbacila jedno jaje iz gnezda, a kasnije jos jedno i oba su bila neplodna.
    ostalo je jos jedno jaje u gnezdu i pile, ali verujem da ce i ovo jaje da izbaci jer je drugi dan a nije se izleglo.
    Zasto to radi i dali ona sada vec zna da su jaja neplodna pa ih izbacuje ili u cemu je stvar?
    Назад на врх Go down
    Zika
    Starosedeoc
    Starosedeoc



    Број порука : 1476
    Join date : 07.03.2009
    Age : 75
    Локација : Kragujevac

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyWed 29 Apr 2009, 20:26

    Don Miki ostavi to jedno pile neka ga zenka hrani.Pre svega je grehota da ga lisis zivota,sudjeno mu je da zivi.To ne mora nista da znaci u smislu da ce i drugo gnezdo biti sa istom kombinacijom.Zrenka neka odradi taj prirodan ciklus hranjenja i stize za drugo parenje bilo sa jednim ili vise ptica.Nije dobro remetiti prirodan ciklis gnezdenja pogotovo ako je mlada zenka.Verovatno si zakasnio sa ubacivanjem muzjaka kod zenke sobzirom na nastalu situaciju,izvodim zakljucak.Verovatno da to zadnje jaje nece izbaciti,ako do toga dodje stavi vestacko jaje jer isto ne moze da polupa i napravi havariju u gnezdu.Kada je jedno pile i sa kombinacijom da je mlada zenka postoji mogucnost da ga zgnjeci ili deformise nozice ili krilca.Na svim izlozbama se prodaju plasticna vestacka pticja jaja koja nisu skupa a mozes ih napraviti i od gipsa uz dodatak nebo plave boje iz decjih bojica oblik i velicinu formiraj sam na osnovu prirodnog jajeta.Da si mi blize doneo bih ti i jedna i druga posto imam vise komada uvek u rezervi.Znaci uz jedno pile u gnezdu pa cak i dva uvek ostavljam jedno vestacko jaje bar dok ptici ne progledaju a to je peti dan od izvodjenja iz predhodno opisanih razloga.Pozdrav iz Sumadije..........
    Назад на врх Go down
    gost1
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    gost1


    Број порука : 560
    Join date : 18.03.2009
    Age : 45
    Локација : Krusevac SRBIJA

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyWed 29 Apr 2009, 20:50

    hvala Ziko na savetu ali videcemo hoce li izbaciti preostalo jaje, a plasim se da ako njega izbaci ne izbaci i vestacko jer ona ih ne razbija, samo ih izbacuje.

    A znas ono sto sam ja razbio ono je bilo plodno. Crying or Very sad

    hajde Ziko odgovori mi na novu temu "oplodjenost jaja" interesuje me tvoje misljenje.

    Pozdrav iz Krusevca.
    Назад на врх Go down
    Gost
    Zaslužni član
    Zaslužni član
    Gost


    Број порука : 910
    Join date : 03.03.2009
    Age : 61
    Локација : KRALJEVO

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Saveti za uspešno razmnožavanje kanarinaca   Jedno pile u gnezdu EmptyThu 30 Apr 2009, 23:13

    Iskreno se nadam da ću mnogima bar malo pomoći što se tiče ove teme



    SAVETI ZA USPEŠNO RAZMNOŽAVANJE KANARINACA


    Na žalost i pored svog znanja i iskustva često se pojave razni problemi prilikom razmnožavanja i uparivanja kanarinaca. Ti problemi su sledeći:
    - Kanarinka odbija da savija gnezdo, ponaša se potpuno nezainteresovano
    - Kanarinka ponuđeni materijal za gradnju gnezda sakuplja i gnezdi se van postavljenog gnezda, obično po uglovima kaveza.
    - Kanarinka snesenjaja po podu kaveza.
    - Kanarinka odbija da se pari sa mužijakom – tuče se sa njim.
    - Kanarinka se nakon pravilnog parenja i gneždenja, nasadila u postavljeno gnezdo, ali su jaja ne oplođena ili su oplođena u jako malom broju.
    - Tokom procesa inkubacije dolazi do izumiranja zametka.
    - Tokom procesa inkubacije dolazi do izbacivanja jaja iz gnezda.
    - Tokom procesa inkubacije dolazi do prestanka ležanja ženke na jajima.
    Ako se kod ptica nije pojavio ni jedan od gore navedenih problema i nakon uspešnog parenja i inkubacije, došlo je do piljenja mladih nakon čega su moguće pojave sledećih problema:
    - Kanarinka je ugazila sve ili deo mladih.
    - Kanarinka slabo ili uopšte ne hrani mlade.
    - Kanarinka izbacuje mlade iz gnezda
    - Kanarinka čupa perje sa mladih ptica
    Da bi smo rešili sve ove probleme moramo znati da svaka jedinka pored zajedničkih osobina vrste kojoj pripada ima i svoje pojedinačne karakteristike, ima svoj temperament, svoje navike, svoje želje, svoje pamćenje, jednom rečju svoju dušu. Svedoci smo da su pojedini kanarinci, bilo mužijaci ili ženke, mnogo eksplozivniji, temperamentniji pa čak i agresivniji dok su drugi mnogo mirniji i staloženiji. Pojedine ptice su plašljive i reaguju skakanjem ili letenjem po kavezu udarajući u isti, pri svakom pokretu u njenoj blizini, dok bi nam druge kako se to kaže jele iz ruke.
    Ako vam se pojavi problem da iako ste u kavez kod ženke postavili gnezdo i omogućili joj pristup potrebnom materijalu za gnezdo, nosi ga po kavezu, pokušava da ga ubaci u pojilicu ili hranilicu, ili pokušava da svije gnezdo na podu po uglovima kaveza, budite sigurni da niste pogodili želju kanarinke za pogodnim mestom za postavljanje gnezda i ona odbija da prihvati ponuđeno rešenje. U ovakvim slučajevima se događa da se i dobro pripremljena ženka pari ali jaja snese na pod kaveza bez nekog određenog reda. Ovakva jaja po podu se obično i razbiju. U ovakvim slučajevima, ako nam kavez to dozvoljava postavimo gnezdo na mesto gde ženka pokušava da svije gnezdo ili ćemo gnezdo okačiti sa spoljne strane kaveza. Neretko se dešava da ženke koje su danima odbijale da prihvate postavljeno gnezdo unutar kaveza odmah prihvataju postavljeno gnezdo sa spoljne strane kaveza i u istom se sa uspehom razmnožavaju. Ovde se obično radi o ženkama koje su se i same ispilile u sličnom gnezdu pa smatraju da i one svoje potomstvo treba tako da izvedu.
    Ptice u prirodi same biraju svog parnera po načinu udvaranja, izgledu, a kod pevačica između stalog i prema pesmi. U jednoj odgaivačnici koja poseduje više jedinki, kanarinke svog partnera često biraju „na neviđeno“, odnosno samo prema pesmi. Problem da kanarinka odbija da prihvati ponuđenog mužijaka nastaje upravo iz razloga što smo joj za partnera ponudili „ našeg“ mužijaka, koji po svom genotipu i fenotipu odgovara našem izboru ali ne i izboru same kanarinke. U ovom slučaju, a radi rešenja nastalog problema, ili ćemo udovoljiti želji ženke i ponuditi joj mužijaka koga je sama izabrala ili se poslužiti lukavstvom, te dozvoliti ženki da čuje pesmu mužijaka koga je ona odabrala, pa kada ona čučne radi parenja omogućiti „našem“ mužijaku da napravi skok.
    Problem neoplođenih jaja ili malog broja oplođenih jaja, može nastati opet kao posledica karaktera same ženke. Postoje ženke koji čin parenja uglavnom žele da obave u samom gnezdu. Ako je gnezdo previše duboko, pa ženka praktično „potone“ u njemu, mužijak nije u stanju da napravi ispravan skok u najvećem broju slučajeva a pogotovu ako se radi o manje agresivnom, neiskusnom ili nedovoljno pripremljenom mužijaku. Rešenje nastalog problema je u postavljanju plićeg gnezda, ili u već postojeće gnezdo na samo dno istog postavimo neki uložak, kako bi ženku podigli na potreban nivo i na taj način omogućili mužijaku uspešan skok.
    Primer da tokom inkubacije dolazi do uginuća zametka u jajetu, može da nastane i kao problem samog temperamenta ženke, ali ikao problem nespretnosti ili neiskustva samog uzgaivača. Naime, ako je ženka po prirodi plašljiva a odgaivač se dugo zadržava u njenoj blizini, na taj način je sprečava da mirno leži na jajima i dolazi do zahlađenja i uginuća već formiranog zametka.
    Izbacivanje jaja iz gnezda može da nastane ako je postavljeno gnezdo suviše plitko, a ženka takva da pri izlasku iz gnezda „iskače“ napolje pa sa sobom povuče i jaje. Takođe do izbacivanja jajeta iz gnezda može da dođe ako su ženki nesređeni nokti pa njma zakači materijal gnezda i izvuče ga napolje a sa njim i jaja. Rešenje u ovom slučaju je postavljanje dubljeg gnezda pre početka razmnožavanja, po potrebi ženki podrezati nokte.
    Prestanak ležanja na jajima ženke tokom inkubacije javlja se i kao kombinacija znatiželje odgaivača i temperamenta same ženke. Odgaivač često, u svojoj radoznalosti i nestrpljenju, zaviruje u gnezdo, što ženku, a pogotovu plašljivu, uznemirava do te mere da konačno napusti nasad. Treba imati strpljenja i prepustiti prirodi da odradi svoje.
    Pojavio nam se problem da je ženka ugazila mlade iako ih je redovno hranila. Problem može da bude u nepravilnom obliku gnezda, koje zbog svojih karakteristika onemogućava da ženka pri ulasku u njega opkorači mlade već je prinuđena da stane na njih, ili se radi o ženki koja i pri ulasku u gnezdo uskače u njega i na taj način ugazi mlade.
    Slabo hranjenje ili odbijanje hranjenja izleženih ptica može da se pojavi kao problem i zbog nepažnje samog odgaivača, koji u svojoj znatiželji veoma često pregleda gnezdo, i time uznemirava ženku, primoravajući je da ljubomorno čuva svoje potomstvo u tolikoj meri da odbija da ustane sa njih kako bi ih sačuvala i po cenu odustajanja od hrane. Treba prepustiti majci da se ona brine o svome potomstvu svojim urođenim instiktom.
    Od kada se prešlo na bojenje prstenova neretko se pojavljuje problem izbacivanja mladih iz gnezda. Ova pojava nastaje u periodu posle prstenovanja mladih, kada ženka, a obično se radi o pedantnim ženkama koje svoje gnezdo drže uredno i redovno ga čiste od izmeta, sa prstenom zajedno izbace i mlado iz gnezda. Logično je da ovako izbačeni mladi nemaju nikakvu perspektivu. Na svu sreću kanarinke nisu „alergične“ na sve boje već samo na određene te se ovaj problem ne nameće svake godine,a može se rešiti i na taj način što ćemo pre prstenovanja mladih, alkice obmotati selotejpom. Pošto je selotejp klizav, glatke površine, onemogućava ženku da kljunom obuhvati prsten te s njim iz gnezda izbaci i mlade.
    Do čupanja perja sa mladh ptica dolazi zbog nedostatka materijala za izgradnju gnezda (novog), te ženka ovaj nedostatak nadoknađuje čupanjem perja sa pilića. Rešenje se samo nameće. Obezbedite joj dovoljno novog materjala za gnezdo.
    Neplodnost ženki u principu je jako mala, ali isto tako postoji mogućnost neplodnosti i mužijaka, što je još ređe.

    SAŠA BARON
    Назад на врх Go down
    pticar nis
    Zaslužni član
    Zaslužni član



    Број порука : 718
    Join date : 24.04.2009

    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu EmptyFri 08 May 2009, 14:59

    Mislim da je nepotrebno zenku zarobiti s jednim mladim , bolje ga je podmetnuti bilo gde nego da zenka cuva jedno mlado. Nekad hoce zenka i to mlado da prestane da hrani, pa se javlja jos veci problem. Jer mlado staro prvih nekoliko dana moguce je podmetnuti a kasnije od 7,8 dana mnogo teze jer ono upamti kakva ga je zenka hranila i ne reaguje na drugu zenku kad se podmetne kod nje....
    Назад на врх Go down
    Sponsored content





    Jedno pile u gnezdu Empty
    ПорукаНаслов: Re: Jedno pile u gnezdu   Jedno pile u gnezdu Empty

    Назад на врх Go down
     
    Jedno pile u gnezdu
    Назад на врх 
    Страна 1 of 1
     Similar topics
    -
    » KANARINCI na prodaju

    Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
    PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
    Скочи на: