PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 TIGRICE - Melopsittacus Undulatus

Go down 
+14
korbach
dalibor vasic
nine97petrovic
veljokv
blackhunter
tole
farmacy
pticar_amater
Karolina
Igor
IgorSO
Danijelvr
saša vr
Milan
18 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
veljokv
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 19.08.2009
Age : 38
Локација : kraljevo

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyMon 25 Jul 2011, 19:19

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 252089_2257535033367_1098111848_32731973_4972126_n


jesu li ovo mužjak i ženka?
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyMon 25 Jul 2011, 21:56

Levo mužjak, desno ženka.
Назад на врх Go down
veljokv
Posetilac
Posetilac



Број порука : 15
Join date : 19.08.2009
Age : 38
Локација : kraljevo

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyMon 25 Jul 2011, 22:36

hvala!
Назад на врх Go down
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 26
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyMon 01 Aug 2011, 22:07

Milan ::
POREKLO TIGRICE

Ovo je jedna od najpoznatijih i najrasprojtranjenije čuvanih papagaja kao kućnih ljubimaca, kako kod nas, tako i širom Evrope, pa i sveta. Postojbina ove vrste je skoro čitava Australija, izuzev obalskih zona. Gnezde se u dupljam drveća i to u jatima, iz čega se vidi da je reč kolektivnoj vrsti papagaja. Njihova osnovna – prirodna boja je zelena sa žućkastom glavom i sa po tri crna pera u obliku minđušica sa svake strane vrata, a krila su prošarana crnim prugama, po kojima je ova ptica i dobila ime, asocirajući na šare tigra, dok je rep plavičasto zelen. Dužina joj dostiže i do 19 cm. U dugotrajnim periodima suše, koji nisu retki za Australiju, migriraju u velikim jatima, do kišovitih predela, gde odmah počinju sa gneždjenjem, a napuštaju okolinu po izleganju mladih. U prirodi tigrice žive u većim jatima, društvene su, pa se i gnejezde u velikom grupama, za vreme australijskog leta. Gnezde se u suvim deblima stabala u kojima dube rupe od 15 do 40 cm, s ulazom širokim 4 do 6 cm. Gnezda ne popunjavaju nikakvim materijalom, dno gnijezda je uvek zaobljeno, jaja se nalaze u najdubljem mestu, pa su sva stalno zagrevana za vreme ležanja ženke. Ženka obično snese snesu 5-7 nekada i do 10 belih jaja veličine 9 x 15 mm, pošto snese drugo jaje, počinje da leži na njima, s tim što jaja snosi svaki drugi dan . Inkubacija traje 18 dana, a mladi se izvale svakog drugog dana i napuštaju gnezdo oko 31. dana. Izvode više legla u jednoj sezoni, zavisno od roda trava, čijim se semenjem hrane.Ženke. Pošto snese drugo jaje, počinje da leži na njima, s tim što jaja snosi svaki drugi dan. Dve nedelje nakon izletanja iz gnezda, a to je period u kome uče od roditelja da se sami hrane i usavršavju letenje, mladi su osposobljeni za nezavisan život, pa napuštaju roditelje.



Kada je reč o tigrici, onda je to papagaj koji se veoma dobro odgaja u zatočeništvu. Naučno ju je još 1805 god. Opisao izvesni G-din. Shaw, ali je postala poznata zahvaljujući G-dinu. John Gold, koji ih je prvi doneo u Englesku 1840 godine. Od tada, pa sledećih 10-tak god. masovno je izvožena iz Australije pa je australijska vlada bila prinuđena dekretom da zabrani dalji izlov i izvoz.

Izgled divlje tigrice

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Mu001


OSNOVNE KARAKTERISTIKE

Dužina ptice: 18 cm
Prosečni životni vek: 7 godina
Uzgojni detalji: Inkubacija traje 18 dana, roditelji nakon toga hrane mlade još 35 dana
Mlade ptice: Oči su crne bez bijelog prstena, maska je nešto manja, čeoni deo prošaran prugama

Divlja tigrica je svjetlo zelene boje. Prve mutacije u boji kod tigrice pojavile su se u drugoj polovici 19. veka, a interes za pojavljivanjem tigrica na izložbama pojavio se 1870-tih. Tokom razvoja standarda za ocenjivanje, današnja domestificirana tigrica znatno je veća od divlje tigrice iz Australije. Tigrica je danas najpopularniji kućni ljubimac širom sveta, a populacija broji milione primeraka u hiljadama kombinacija boja.

Uzgoj
Za dobivanje određene boje ili razvijanje vlastite izložbene linije, tigrice se uzgajaju u odvojenim parovima. Međutim, jedan se mužjak može pariti i sa više ženki. Tigrice vrlo brzo sazrevaju i mogu rano krenuti u uzgoj.
Kada se novi par pušta u kavez za uzgoj preporučljivo je zatvoriti otvor kutije za gneždenje kako se ženka u njoj ne bi skrivala i kako bi sigurno došlo do parenja. Ukoliko se tigrice uzgajaju u jatu, treba izbegavati puštanje novih ptica u formirano jato u toku uzgoja jer u tom periodu tigrice mogu biti agresivne.

Ishrana:
Tigrice se mogu hraniti prosom, mešavinom semena za kanarince, lisnatim povrćem i jabukama.Nijedna druga sobna ptica ne traži tako malo promene u hrani kao tigrica. Standardna hrana za papige (suva hrana) je uobičajena kao i dodatak salate, kelja, zelja i sličnog zelenila. Uprkos tome sto jako voli suvu hranu, pije vrlo malo. Potrebno joj je malo soli, krečnjaka i peska. Ne eksperimentišite s ishranom jer to može biti kobno. Davanje hleba i slične stvari najčešće dovode do bolesti i smrti.

Druželjubive po priodi tigrice se dobro slažu u jatu i retko se tuku.


pozzz svima ... hteo bih da nabavim tigricu jer sam video da su mnogo interesantne i zanimljive....samo neznam da li je bolje da uzmem 2 ili 1 , jer zelim da nauci mnogo trikova i raznih stvarii ... unapred HVALA Question Question Question Question

Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 26
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 03 Aug 2011, 17:19

farmacy ::
Proces da se tigrice upare? U principu procesa i nema nešto. Osnovno je da su ptice različitog pola, da su starosti najmanje osam meseci i da su zajedno. O polovima i izgledu mužjaka i ženke je pisano već ovde, o odredjivanu starosri ptice isto ima dosta tema pa da se ne ponavljam- Kada sam počinjao (sasvim slučajno) imao sam samo jedan par i ne baš veliki kavez 50x50x60 i na njemu sam dogradio dva gnezda 15x15x20. Ishrana ništa posebno: proso, ovas, muhar. Oni su počeli da se interesuju jedno za drugo i počeli onako da se ljube i hrane jedno-drugo. Počeli su ulaziti u gnezdo i mužjak je počeo onako udarati kljunom o žice kaveza. Jednom sam uspeo da vidim kad je mužjak gazio ženku. Stavio sam im krupnu piljevinu u gnezdo i oni su zalegli i posle par dana jaje. Onda znatiželja oko gledanja u gnezdo i sledećeg dana opet samo jedno jaje. Mislio sam ništa od toga kad narednog dana opet jaje. To me nateralo da malo pogledam po oskudnoj literaturi ( interneta nije bilo tada) i pročitao da ženka svaki drugi dan nosi novo jaje a počinje aktivno da leži tek posle drugog jaja. Za svo leženje 18-21 dan ona izadje jednom dnevno u toalet a mužjak je svo vreme hrani. Po izleganju mladih davao sam potopljenu PLAZMU onako na tacni i rendanu jabuku, u vodi po desetak kapi AD3. Od semenske hrane ništa posebno osim što je osnovni jelovnik.
Period godine nije bitan ako su ptice u prostoriji u kojoj je temperatura iznad 10 stepeni. Nema pravila.

hteo bih da nabavim tigricu jer sam video da su mnogo interesantne i zanimljive....samo neznam da li je bolje da uzmem 2 ili 1 , jer zelim da nauci mnogo trikova i raznih stvarii ... unapred HVALA
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyTue 27 Sep 2011, 21:29

Čuo sam da se bolje pare u grupi, koloniji, e sad ja bih da stavim dva para u volijeru, šta mislite o tome ?? Da li će doći do sukoba ili .....


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 28 Sep 2011, 04:22

dalibor vasic ::
Čuo sam da se bolje pare u grupi, koloniji, e sad ja bih da stavim dva para u volijeru, šta mislite o tome ?? Da li će doći do sukoba ili .....


Pozdrav! cheers

Dobro si cuo. Jos kao klinac sam na vise zavoda imao tigrice, par, i nikad nisu pokazivale interes za gnezdo. Pre nekih 5-6 god sam doneo 4 para i stavio u veliki kavez. Do jeseni je to bila jedna brojna i bucna bagra hehe.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 28 Sep 2011, 19:03

Haha, pa dobro onda, nego je mene strah da ne dođe do sukoba između dva para, mada mislim da je to neizbežno, e sad nije bitno što će da se tuku proći će to za nekoliko dana, samo da nema smrtnih ishoda....


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 28 Sep 2011, 19:51

dalibor vasic ::
Haha, pa dobro onda, nego je mene strah da ne dođe do sukoba između dva para, mada mislim da je to neizbežno, e sad nije bitno što će da se tuku proći će to za nekoliko dana, samo da nema smrtnih ishoda....


Pozdrav! cheers

Prepirki ce biti, kao i kod vecine ptica sto ima, ali sve je to bezazleno i ne brini. Tigrice se mnoze istim intenzitetom kao i zebice, sto ja volim reci - kao pacovi Very Happy

Da imam prilike, slikao bih ti volijeru sa tigricama kod jednog ovdasnjeg odgajivaca. Ni on ne zna koliko parova ima, pre neki dan je prodao mlade kojih je bilo 160 cheers
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 28 Sep 2011, 20:27

E pa to mi kaži brate, pa tako sam i mislio ali bolje da pitam iskusnije, ma imao sam ja jedan par tj.prvi koji sam kupio, najviše sam ih voleo, imao sam još dva para pored njih ali ovi su mi bili nekako najmiliji, zeleni mužijak standard i čista žuta ženka, dve godine za redom su mi izvodili po tri ture za sezonu, u gnezdu nikad nije bilo manje od 5 mladih ptića i svi su bili odhranjeni. I sećam se jedne zime, tj. pre dve zime bila neka velika temperatura ispod nule, a oni bili u sobi sa drugim pticama i na žalost preminuli, samo taj par, a ostali su preživeli, kako i šta ne znam, verovatno im je bio slab imunitet ili šta već i eto. Od tad evo pokušavam da nađem neki par i ništa, koje god da kupim neće pa to ti je, e sad ovaj odgajivač što sa njim sarađujem mi je rekao da će na proleće da mi da jedan njegov star par što mu radi, inače i on drži mlade u bokseve, ima nekoliko bokseva po 100 i više komada, kaže ne zna šta će sa njima niko neće da kupuje. Izvodi ih kao lude. Pa kad uzmem to od njega videću šta će biti na proleće.



Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 28 Sep 2011, 21:52

dalibor vasic ::
E pa to mi kaži brate, pa tako sam i mislio ali bolje da pitam iskusnije, ma imao sam ja jedan par tj.prvi koji sam kupio, najviše sam ih voleo, imao sam još dva para pored njih ali ovi su mi bili nekako najmiliji, zeleni mužijak standard i čista žuta ženka, dve godine za redom su mi izvodili po tri ture za sezonu, u gnezdu nikad nije bilo manje od 5 mladih ptića i svi su bili odhranjeni. I sećam se jedne zime, tj. pre dve zime bila neka velika temperatura ispod nule, a oni bili u sobi sa drugim pticama i na žalost preminuli, samo taj par, a ostali su preživeli, kako i šta ne znam, verovatno im je bio slab imunitet ili šta već i eto. Od tad evo pokušavam da nađem neki par i ništa, koje god da kupim neće pa to ti je, e sad ovaj odgajivač što sa njim sarađujem mi je rekao da će na proleće da mi da jedan njegov star par što mu radi, inače i on drži mlade u bokseve, ima nekoliko bokseva po 100 i više komada, kaže ne zna šta će sa njima niko neće da kupuje. Izvodi ih kao lude. Pa kad uzmem to od njega videću šta će biti na proleće.



Pozdrav! cheers

Eto, ja sam ti rekao kakav je slucaj bio kod mene. Znaci jedan par - nikad gnezdo. Ne kazem da je to tako uvek i svuda, ali eto kod mene bilo tako. Mozda bi neke matore i iskusne ptice i radile u paru, ne znam.
Ovaj lik sto sam ga pomenuo inace gaji svega i svacega, ugl egzota i papagaja i to sve zarad biznisa. Volijere su ogromne. Imao je i 60ak dijamant golubica ove sezone, pa oko 200 zebica.. sve to uzima neki nakupac iz Sube, po ceni 'na veliko', naravno. Rece mi da su tigre isle po 1.5e komad.

Pozz
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyThu 29 Sep 2011, 16:50

korbach ::
dalibor vasic ::
E pa to mi kaži brate, pa tako sam i mislio ali bolje da pitam iskusnije, ma imao sam ja jedan par tj.prvi koji sam kupio, najviše sam ih voleo, imao sam još dva para pored njih ali ovi su mi bili nekako najmiliji, zeleni mužijak standard i čista žuta ženka, dve godine za redom su mi izvodili po tri ture za sezonu, u gnezdu nikad nije bilo manje od 5 mladih ptića i svi su bili odhranjeni. I sećam se jedne zime, tj. pre dve zime bila neka velika temperatura ispod nule, a oni bili u sobi sa drugim pticama i na žalost preminuli, samo taj par, a ostali su preživeli, kako i šta ne znam, verovatno im je bio slab imunitet ili šta već i eto. Od tad evo pokušavam da nađem neki par i ništa, koje god da kupim neće pa to ti je, e sad ovaj odgajivač što sa njim sarađujem mi je rekao da će na proleće da mi da jedan njegov star par što mu radi, inače i on drži mlade u bokseve, ima nekoliko bokseva po 100 i više komada, kaže ne zna šta će sa njima niko neće da kupuje. Izvodi ih kao lude. Pa kad uzmem to od njega videću šta će biti na proleće.



Pozdrav! cheers

Eto, ja sam ti rekao kakav je slucaj bio kod mene. Znaci jedan par - nikad gnezdo. Ne kazem da je to tako uvek i svuda, ali eto kod mene bilo tako. Mozda bi neke matore i iskusne ptice i radile u paru, ne znam.
Ovaj lik sto sam ga pomenuo inace gaji svega i svacega, ugl egzota i papagaja i to sve zarad biznisa. Volijere su ogromne. Imao je i 60ak dijamant golubica ove sezone, pa oko 200 zebica.. sve to uzima neki nakupac iz Sube, po ceni 'na veliko', naravno. Rece mi da su tigre isle po 1.5e komad.

Pozz


Pa to brate, isto mi je i ovaj odgajivač rekao da jedan par-nikad gnezdo, zato sam rešio da probam sa dva para. Pa možda ali opet je to stvar rizika, ko zna.... Aha, ma i ovaj ima isto svašta, ima velike volijere i dvorište mu je ogromno ima trista đavola.. Very Happy U jbt, koliko niska cena, kod mene ovde je 600 dinara komad tigrica....


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 26
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyMon 10 Oct 2011, 22:05

Epa nabavio sam...konačno tigrice... cheers cheers ... mužjaka sam uzeo 20. avgusta ...a ženku pre 2 dana ... imam veliki kavez (dužina 75,širina 55, visina 55) mislim da je dovoljan ... i
juče sam im napravio gnezdo ...20x15x15...i unutra sam stavio krupnu piljevinu ... ali još uvek nisu mnogo zainteresovani . Neutral Neutral .. valjda je još rano ??? I valjda su mužjak i ženka .. Neutral Neutral Neutral ... molim vas da mi kažete ... da li je to sve što im je potrebno za parenje ???
temperatura je sad oko 10-15 stepeni ...steviću vam slike ...pa mi kažite da li je sve dobro i ako nije šta da menjam ... ??? MOLIM VAS ... pomoć !!! Neutral Neutral


GNEZDO ...

[img]TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Photo20111009095654391 [/img]


KAVEZ...
[img]TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Kavez [/img]

PAPAGAJI...
[img]TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 56911877 [/img]
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyMon 10 Oct 2011, 23:50

nine97petrovic ::
Epa nabavio sam...konačno tigrice... cheers cheers ... mužjaka sam uzeo 20. avgusta ...a ženku pre 2 dana ... imam veliki kavez (dužina 75,širina 55, visina 55) mislim da je dovoljan ... i
juče sam im napravio gnezdo ...20x15x15...i unutra sam stavio krupnu piljevinu ... ali još uvek nisu mnogo zainteresovani . Neutral Neutral .. valjda je još rano ??? I valjda su mužjak i ženka .. Neutral Neutral Neutral ... molim vas da mi kažete ... da li je to sve što im je potrebno za parenje ???
temperatura je sad oko 10-15 stepeni ...steviću vam slike ...pa mi kažite da li je sve dobro i ako nije šta da menjam ... ??? MOLIM VAS ... pomoć !!! Neutral Neutral


GNEZDO ...

[img]TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Photo20111009095654391 [/img]


KAVEZ...
[img]TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Kavez [/img]

PAPAGAJI...
[img]TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 56911877 [/img]




Lepo, lepo, kavez je dobar, kućica je ok, e sad ova zadnje slika, papagaje sa leve strane je 100 posto mužijak, ali papagaj desno mi je nekako nejasna slika, i mislim da je ženka, trebalo bi. Pa brate, kako da budu zainteresovani kad su tek dva dana zajedno ??? Shocked Možeš im staviti kućucu ali se ne nadaj jajima, jer je sad zahladnelo i možda je ženka još uvek mlada. Tamo početkom Marta kada su temperature u porastu, stavi kućicu i počni sa usiljavanjem, i biće šta će biti. Inače oni se uglavnom gnezde i zimi ali temperatura mora da bude od 25 stepeni pa naviše... Zaboravio sam da kažem da jedan par-nikad gnezdo, mada moguće je ali to je jedan par u sto slučajeva, tako da ako možeš nabavi još jedan par, i stavi ih u isti kavez, kavez ti je dovoljan za dva para, i probaj tamo na proleće. Srećno.


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyTue 11 Oct 2011, 05:46

Dodao bih jos, treba da se izdubi dno od daske u gnezdu, da se jaja ne bi kotrljala na sve strane:D Sve ostalo je Dalibor rekao, pozdrav
Назад на врх Go down
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 26
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyTue 11 Oct 2011, 10:14

OK ... hvala na savetima ... Smile Smile Smile
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 26
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyTue 11 Oct 2011, 10:51

a da li treba da se stavi nešto u gnezdo(seno,piljevina ...) ili samo da izdubim dasku na dnu ... ??? Rolling Eyes Rolling Eyes
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyTue 11 Oct 2011, 15:48

Pa možeš, ali i ne mora, ti stavi za svaki slučaj piljevinu, seno i nije baš, ne znam da li ga neko i koristi, jer neka ženka hoće da se gnezdi u piljevini a neka neće, ako neće ona će izbaciti i to je to. Ja sam pre stavljao strugotinu sitniju, pa sam prestao, jer su ženke gulile zidove kućica i od toga svile malo gnezdašce u rupi i tu snosile, sve zavisi od ženka, ali ako već želiš da stavljaš nešto, ako imaš gde da nabaviš sitnu strugotinu, nabavi je i stavi, gledaj neka bude suva i čista.


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyTue 11 Oct 2011, 15:49

Izdubis i stavis piljevine. Da bi napravio udubljenje, dno mora biti od daske [ja sam pravio od daske debljine 2,5 ili 3cm], posao odradjujes dletom. Imam negde gomilu tih gnezda uradjenih od lamperije ali na zalost ne mogu sad da stavim slike zbog tehnickih problema na kompu.
Назад на врх Go down
nine97petrovic
Posetilac
Posetilac
nine97petrovic


Број порука : 18
Join date : 29.07.2011
Age : 26
Локација : Surdulica

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyTue 11 Oct 2011, 20:05

Hvala svima ... sredio sam .. !!! Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000128359803
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 12 Oct 2011, 22:30

Zdravo svima ja sam Djordje Jankovic 97 sam god i imam dve tigrice. Ove tigrice imam skoro godinu dana ali nikako da se naviknu na mene. Kada kod pridjem kavezu samo da im sipam hranu one od mene beze (ko djavo od tamjan) Sad . A imam jos jedno pitanje oko poslastice za tigrice to moze biti koja poslastica ili neka odredjena ( i da li je obavezna raznovrsnost u ishrani tigrica posto im dajem vec kupljenu hranu i jabuku). I takodje kad otvorim kavez one ne zele da izadju.

Ljudi molim vas pomoc!!!
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 12 Oct 2011, 22:44

gammemaster ::
Zdravo svima ja sam Djordje Jankovic 97 sam god i imam dve tigrice. Ove tigrice imam skoro godinu dana ali nikako da se naviknu na mene. Kada kod pridjem kavezu samo da im sipam hranu one od mene beze (ko djavo od tamjan) Sad . A imam jos jedno pitanje oko poslastice za tigrice to moze biti koja poslastica ili neka odredjena ( i da li je obavezna raznovrsnost u ishrani tigrica posto im dajem vec kupljenu hranu i jabuku). I takodje kad otvorim kavez one ne zele da izadju.

Ljudi molim vas pomoc!!!




Pozdrav druže, ne razumem zašto bi hteo da ti izlaze ? Pa imao sam i ja slučaj tako da se ptica jednostavno ne može navići i to ti je, ostaje divlja ,,večno,,... To za poslastice, naravno da ne može biti bilo koja, kad rodi mlad kukuruz, uzmeš iz nečije njive(kad moj ne stigne, obično ti biva komšijina njiva) Very Happy jedan klas kukuruza, ali da bude još beo, mlad, da ima onaj mleč i njemu i tako svež im daš, ali uglavnom se daje barklas, to imaš kupiti u svakom petshopu, i to bi bilo to, a inače jabuku davaj 2 do 3 puta nedeljno ne moraš svaki dan.


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 12 Oct 2011, 22:56

Ma ne dajem im jabuku svaki dan dajem im 3 puta nedeljnom nego sam procitao da im se treba davai salata. A sto se tice letenja to pise da bi trebalo ptica da se pusti da leti malo po sobi svaki dan.
Назад на врх Go down
gammemaster
Član
Član
gammemaster


Број порука : 47
Join date : 12.10.2011
Age : 26
Локација : Bujanovac

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyWed 12 Oct 2011, 23:02

A takodje sem sto treba da im se daje salata treba jos neki zelenis nemogu da se setim koji. Pokusacu nekako da im pomognem da se oslobode da ih naviknem na prisustvo ljudi jer jadno mi je ovako da ih gledam uplasene ( ma da i nisu uplasene one lafe po ceo dan nego samo kad im neko pridje). Ali ipak pogresio sam dobio sam ih kao mali kad su imali 2 meseca cini mi se tako mi je prodavac bar reko mogo sam jos tada da ih naviknem na prisustvo coveka mada sam ipak tada bio zabrinut i nisam hteo jos da ih privikavam da izlaze napolje jer su bili mali.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 EmptyThu 13 Oct 2011, 19:53

Ok, možeš im davati i salatu, i kupus, ali njega izbegavaj i nije nešto za papagaje, možeš da daješ krastavac, naravno oljušten i presečen onako uz duž... ima tu dosta toga, ne mogu ni ja da se setim sve, travu mišjakinju........
Uu bre, pa to su dosta mlade ptice ako si ih uzeo sa 2 meseca tj.bile su mlade tada kada si ih uzeo, ne znam kada si ih uzeo, ali to je dosta mlado da se prodaje sa dva meseca...


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: TIGRICE - Melopsittacus Undulatus   TIGRICE - Melopsittacus Undulatus - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Назад на врх 
Страна 2 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Parenje tigrice
» Prodajem ili menjam nimfu za tigrice ili zebe
» Sopljni paraziti

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: OSTALI LJUBIMCI :: PAPAGAJI-
Скочи на: