PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE

Go down 
+23
robin
alempije
drvetmed
žako
Goran Cvetanoski-Coko
pedjacure
slobodan
alann
Furla
egon
marconi
boris
Gost
Бане
Миланче
miši
Danijelvr
Rasko
Ivan_Nish
Milan
pticar nis
Zika
Blattner
27 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АуторПорука
Ivica
Član
Član
Ivica


Број порука : 76
Join date : 10.06.2009
Age : 48
Локација : Skopje

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyMon 10 Jun 2013, 22:33

Sta reci za Gorana, osim da je king . A uostalom to se i ocekuje od jednog od najboljih i najiskusnijih pticara u Makedoniji.
Cestitke za njega i pozdrav svima.
Назад на врх Go down
Goran Cvetanoski-Coko
Član
Član
Goran Cvetanoski-Coko


Број порука : 68
Join date : 09.05.2013
Age : 60
Локација : Skopje, Makedonija

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyThu 27 Jun 2013, 02:57

Evo ih, zadnja cetvorka za ovu godinu koja polako ''napusta teren''. Ukupan broj izlezenih zimovki je 15 komada. Kako da nebudem zadovoljan i srecan. Isto iz srca zelim svim postenim odgajivacima faune iz okruzenja. Sada prestoji period kada se moramo pobrinuti da se ptice sto bolje izmitare i naravno obuci novo odelo kako prilici zimovkama.Pozdrav iz MK.


KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 W815

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 5ydc

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 E7qm

Назад на врх Go down
drvetmed
Član
Član
drvetmed


Број порука : 225
Join date : 24.04.2011
Age : 45
Локација : Šabac

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyThu 27 Jun 2013, 09:16

Kapa dole za majstora king

15 malih zimovki i to u izleženih u kavezima je za respekt, neke ti se lepo izmitare a mužjaci lepo oboje.
Svaka čast i pozdrav iz Šapca cheers.
Назад на врх Go down
Goran Cvetanoski-Coko
Član
Član
Goran Cvetanoski-Coko


Број порука : 68
Join date : 09.05.2013
Age : 60
Локација : Skopje, Makedonija

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyThu 27 Jun 2013, 16:33

drvetmed ::
Kapa dole za majstora king

15 malih zimovki i to u izleženih u kavezima je za respekt, neke ti se lepo izmitare a mužjaci lepo oboje.
Svaka čast i pozdrav iz Šapca cheers.


Tacno tako Petre, u kavezima veoma skromnih dimenzija koje sam vec ranije pomenuo.Ako si jos u reproduktivnom procesu,zelim i tebi da se posreci.Puna gnezda,puni kavezi... neka bude kuca vesela.
Назад на врх Go down
Goran Cvetanoski-Coko
Član
Član
Goran Cvetanoski-Coko


Број порука : 68
Join date : 09.05.2013
Age : 60
Локација : Skopje, Makedonija

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyFri 28 Jun 2013, 22:36

E ovako cemo doticni gospodine.
Ja forum ne koristim za licnu afirmaciju i promociju u nijednom slucaju, jer sam ja toliko afirmiran i promoviran sto ti ne mozes ni zamisliti. Mene ljudi-pticari poznaju od Triglava do Djevdjelije, a na forumu sam tek od pre mesec i nesto dana, a citam ga godinama uzdus i popreko. Ako kapiras onda ti je to dokaz da nisam zeljan promocije, a mogao sam to uciniti odavno naravno preko foruma. Par puta pominjes rec NESPREMNOST. Kakva nespremnost i sta ti to znaci?! Necu i ne zelim da na forumu glumim Mentora, jer ima tu i boljih od mene. Ako je tebi zelja da pises i poducavas ostale clanove svojim preopsirnim tekstovima koje ponekada cak i zbune mladje odgajivace i koji su u velikoj meri slicni, onda nastavi da pises, ali ne prozivaj mene i ostale clanove. Zatim pises da sam umanjio vrednost mog rada jer nisam pisao opsirnije o samom radu sa pticama. Nije istina! Gospodin Petar (drvetmed) me je ljudski pitao da mu malo objasnim oko odgoja zimovki i to sam ucinio sa zadovoljstvom. Vidi postove. Zako mi je cestitao na radu sa zimovkama i bastardima i kulturno sam se zahvalio. Ti isto ispocetka si mi mazao oci sa epitetima "majstore" "velemajstore" itd. i onda sledi napad nimalo nepostujuci mi godine kao sto ja postujem tvoje. I toliko od ostalih forumasa. Niko se ziv vise nije javio, a znam da ih ima i to mnogo koji isto tako rade sa zimovkama. Ako je neko bio zainteresovan za malo vise teksta oko odgoja istih budi siguran da bi dobio odgovor, a ja da se sam namecem necu. Nije meni stalo do toga da glumim velikog majstora pa da po forumima iznosim moje "naucne trudove" u radu sa zimovkama. Ipak mislim da tebe licno zanima rad za ovim pticama ali nedati se da me direktno pitas, pa to obrazlozis u nekom formatu poznatom samo tebi. Pitaj me slobodno, objasnicu ti sve sto znam o zimovkama i bastardima. Zatim mislim da si kontradiktoran. U ovoj temi strana 3, Gospodin Alann iz Podgorice koga ja uopste ne poznajem i izvinjavam se sto mu pomenjem ime, iznosi slike sa zimovkama direktno kao samostalne ptice od negde tridesetak dana, a ne kako ti cesto nalazes da to bude hronoloski (gnezdo sa jajima, pa izvodjenje, pa alkiranje itd) s cime se ja slazem, a njemu nisi nista zamerio niti si ga opomenuo da obrazlozi svoji rad, nego pitas Alanna kako su mu muski dobili tako crvenu boju. Strana 4, Slobodan iz Skoplja lepo pita sta da da svojim mladim zimovkama, a od tebe ni reci. Nije posteno, ti si u to vreme vec imao mlade zimovke i kakvo takvo iskustvo i mogao si bar par recenica da mu napises. Nemogu ti ukapirati poentu. Na pocetku si dobar, a onda sve zabrljas. Zeljan si prozivati ostale clanove, ali neznam zasto. Pre par nedelja kacis se sa Valterom (po meni opravdano). Zatim prozivas Milana (admina) zasto ne reaguje kao administrator. Sta sve ne pises Dr. Veterine (drvetmed) ali on to tako kulturno i dostojanstveno izdrzi da mu se prosto divim. Onog momka (Alempije) prosto bombardujes. Dokacio si i Ivicu iz Skoplja, negde u aprilu mesecu. I kao vrh svega dosao si i do mene. Epa samnom to tako ne ide, nisam ti ja onaj matori, moj zemljak. Posteno sam pretstavio moje ptice na forumu, i posteno sam napisao nekoliko postova, a za nesto vise ja sam odlucujem, a ne ti. Kako sam dosao na ovaj forum, tako mogu i da odem. Ako Milan kao administrator smatra da ne zasluzujem clanstvo na forumu, ja cu se sloziti, ali da mi ti drzis lekcije, ne dopustam!
Kao savezni sudija za Malinoe jos od 2002, nesebicno sam obucio nekoliko mojih prijatelja i clanova mog drustva u Skoplju, da savladaju i prepoznaju plemenitu pesmu Malinoa, svu mogucu literaturu i skripte koje sam posedovao zahvaljujuci mom mentoru (Bernes Marcela-O.M.J.-C.O.M) podelio sam ljudima koje sam ti pomenuo. Jel ovo tebi lici na ljubomorno cuvanje znanja?! Sada cu te jos i o ovome informirati, mada nije mesto i vreme i nerado pominjem moju pticarsku karijeru, ali posto si me navuko zadnjim postom da znas i ovo. Davne 1990, sampion u klasi bastarda i ujedno sampion cele izlozbe (tako je to tada bilo). Iste te godine na drzavnom sampionatu SFRJ u Beogradu, u Sava Centru, kao jedini pretstavnik iz MK, gde je bilo izlozeno 1600 eksponata, dobio sam zavidne bodove sa bastardima (prevelika konkurencija). 1991 sampion MK sa bastardima, 1992 takodje, 1993 dve ptice po 105 bodova (Malinoi u Somboru, za to vreme respektabilne ocene), zatim ide Sremska Mitrovica, pa dva puta Beograd, pa dva puta Kraguevac, i ne pamtim gde jos ne! Petostruki sampion Makedonije sa Malinoima od toga dve godine u obe konkurencije, kolekcija/pojedinacno (5-6 godina kako se ne takmicim vise), jer su dosle nove snage sto me raduje. 2011 sampion MK sa FE, 2012 sampion MK sa bastardom i tako dalje i tako dalje... Sva poznastva sa vrhunskim odgajivacima iz Srbije i svo steceno znanje o pticama nesebicno sam podelio i preneo ljudima u MK koji sada osvajaju medalje po izlozbama. I zato ti ne drzi post u kojem me kritikujes da ljubomorno i sebicno cuvam svoje znanje.
Pozdravljam sve clanove foruma, naravno i tebe, i ako smatraju da sam preteraju slobodno neka me obrisu sa foruma.
Назад на врх Go down
egon
Član
Član



Број порука : 40
Join date : 19.02.2010
Age : 50
Локација : vrsac

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyMon 12 Aug 2013, 16:16

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3046
Назад на врх Go down
egon
Član
Član



Број порука : 40
Join date : 19.02.2010
Age : 50
Локација : vrsac

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyMon 12 Aug 2013, 16:22

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3029

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3030

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3033

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3034

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3036

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3038

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3049

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 100_3062
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyTue 13 Aug 2013, 09:03

Bravo Egone, tako se to radi Smile
Назад на врх Go down
egon
Član
Član



Број порука : 40
Join date : 19.02.2010
Age : 50
Локација : vrsac

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyTue 13 Aug 2013, 11:44

ova godina je bila katastrofalna. od 45 jaja samo 14 mladih.barem 20 je uginulo pre izleganja. kad se malo oporavim napisaću detaljno način na koji sam ih othranjivao.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyTue 13 Aug 2013, 19:48

egon ::
ova godina je bila katastrofalna. od 45 jaja samo 14 mladih.barem 20 je uginulo pre izleganja. kad se malo oporavim napisaću detaljno način na koji sam ih othranjivao.
Četrnaes odgojenig zimovki u sezoni je lep uspeh. Nikako nije razlog za nezadovoljstvo. Bez obzira koliko je bilo jaja ili gnezda.  
Na ovim prostorima teško da je iko, ko gaji zimovke, odgajio više mladih.  Zimovke nije lako odgajati. Teže se odgajaju od štiglića. Potrebna im je raznovrsnija hrana i puno živih belančevina životinjskog porekla.
Uostalom Ti kao odgajivač to dobro znaš.
Kako god sebe smatrao, mislim da si uspešan odgajivač zimovki.  Tvoje iskustvo u njihovom odgoju je dragoceno i bilo bi od velike koristi ostaljim ljubiteljima zimovki.
Ako imaš volje opiši detalnije tvoj rad sa njima.
Zimovke sam odgajao tri sezone. Moj lični rekord je 9 mladih zimovki u sezoni.  Posle te sezone odustao sam od njihovog odgoja.  Ipak to nije  posao za ljude starije životne dobi. Odgoj štiglića je ,,labudova pesma,, u  odnosu na odgoj zimovki.
Vrsta je vrlo atraktivna za odgajanje.  Ko se odluči za odgoj zimovki treba da se posveti samo njima. Uz znanje i zalaganje, ali i strpljenje uspeh neće izostati.
Назад на врх Go down
Goran Cvetanoski-Coko
Član
Član
Goran Cvetanoski-Coko


Број порука : 68
Join date : 09.05.2013
Age : 60
Локација : Skopje, Makedonija

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyThu 24 Oct 2013, 23:56

Doslo vreme za slikanje, moj uzgoj zimovki 2013


KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 2k50

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Vv55

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Qm4c

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 0q5y

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Bh9m

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Vwbf

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Oetv

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Abgu

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Y5c6

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 S6h2

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Jg5b

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Wz99

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Vch3

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 D3na

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Navg

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 0qpv

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 U2h0

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Ntru

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 9215

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Ais4

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Ukpe

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Bq21

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Bi6n
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyFri 25 Oct 2013, 11:17

Milina. Svaka čast.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyFri 25 Oct 2013, 20:46

Re: Goran Cvetanoski- Coko

Najuspešniji odgajivač zimovki i najlepše zimovke na Balkanu. king
Назад на врх Go down
IGOR 72
Član
Član
IGOR 72


Број порука : 172
Join date : 26.04.2009
Age : 51
Локација : Skopje Makedonija

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyFri 25 Oct 2013, 22:08

Coko, Coko king king king king lepota sta drugo reci lol! 
Назад на врх Go down
Petar Aleksic
Član
Član
Petar Aleksic


Број порука : 35
Join date : 16.03.2012
Age : 51
Локација : Kragujevac

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyFri 25 Oct 2013, 23:10

Zaista,nesto slicno se retko vidja,svaka cast!
Назад на врх Go down
egon
Član
Član



Број порука : 40
Join date : 19.02.2010
Age : 50
Локација : vrsac

KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 EmptyTue 11 Feb 2014, 13:44

Već duži period razmišljam kako da napišem o mom sistemu rada sa zimovkama, a da to bude što jednostavnije. Jedini problem jeste hrana koju morate davati kada vam se mladi izlegnu, jer njeno sakupljanje oduzima mnogo vremena. priprema uopšte nije potrebna, ako ih hranite raznovrsno. Suncokret i hrana za kanarince i svakoga dana mišljakinja, jabuka, razne bobice, jasen. Uvek moraju imati pesak i grit. Ovo je sve što morate da im dajete od oktobra do marta.
Kada se pojavi maslačak, dajem im po desetak komada po ptici na dan i to kada je već poluzrelo seme, a sav višak maslačka stavljam u zamrzivač. Tako skupim po pet i više velikih kesa maslačka. Zatim pupoljke divlje šljive i kada se pojave mali puževi po pet komada dnevno. dajem i po nekoliko brašnara tada udacujem gnezda od vrbovog pruća koja sam pravim i materijal. izbor parova nije problem jedino bitno je da ženka nije sitnija od mužijaka. posle desetak dana ženka već snese jaja. jaja ne vadim jer one legnu na treće.
kada se izlegnu mladi dajem obilje brašnara i po nekoliko pužića prvih sedam dana kada mlade i prstenujem. to je najkritičniji period. hranim ih na svaka dva do tri sata i zbog toga tada radim noću i spavam oko pet sati dnevno. dajem im prvih par dana i kućne dugonoge paukove po dvadesetak dnevno i biljne vaši ( najbolje sa šljive ). svaki dan dajem dva puta dnevno obilje mišljakinje u semenu. Berem je sa korenom i stavljam u kavez u plitkoj posudi sa vodom. Tako data mišljakinja je sveža i po nekoliko dana. Kriška jabuke po nekoliko puta dnevno je obavezna. Tada dajem i maslačak, a ako ga nema u prirodi, vadim ga iz zamrzivača. sredinom maja šišarkice breze već imaju poluzrelo seme, pa im i to dajem. posle desetog dana potreba mladih za hranom životinjskog porekla se smanjuje a raste za hranom biljnog porekla. smanjujem broj brašnara a povećavam broj pužića. vaši i paukovi nisu tada potrebni, ali ih možete davati. kada napuste gnezdo mladima dajem iz ruke da jedu brašnare da bi se što više pripitomili.
Krajem juna u prirodi se pojavljuje obilje trava što znatno olakšava ishranu mladih. Tada ih hranim tri puta dnevno, a svu skupljenu travu skupim i snop i krajeve stavim u teglu sa vodom da što duže bude sveža. sva trava prikazana je na slikama koje sam ranije postavio.
Jedna važna napomena vezana za skupljanje pužića: uzimam ih sa mesta na kojima ih ima i po par hiljada i gde su se prenamnožili. Dosta vremena izgubim tražeći takva mesta, ali kada ih nađem koristim ih dokle god ih neko ne uništi. Uvek skupim maksimalno trećinu puževa, pa tako se to ni ne primeti sledeće godine.
To bi otprilike bilo to, a ako neko ima pitanja neka ih slobodno postavi. možda neću moći odmah da mu odgovorim, ali sigurno hoću.
Назад на врх Go down
Sponsored content





KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE   KAKO UZGAJAT ZIMOVKE  GIMPLE - Page 5 Empty

Назад на врх Go down
 
KAKO UZGAJAT ZIMOVKE GIMPLE
Назад на врх 
Страна 5 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» VRSTE ZIMOVKI
» BASTRAD KANARINKE I MEKSICKE GIMPLE
» Jata zimovki

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: ZIMOVKA (Pyrrhula pyrrhula)-
Скочи на: