PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Problem sa zebama EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Problem sa zebama EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Problem sa zebama EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Problem sa zebama EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Problem sa zebama EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Problem sa zebama EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Problem sa zebama EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Problem sa zebama EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Problem sa zebama EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Problem sa zebama EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Problem sa zebama EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Problem sa zebama EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Problem sa zebama EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Problem sa zebama EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Problem sa zebama EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Problem sa zebama EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Problem sa zebama EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Problem sa zebama EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Problem sa zebama EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Problem sa zebama

Go down 
+7
stamil
Exotic
Cizak
sugubinac
galeb
Milan
Luckyboy
11 posters
Иди на страну : 1, 2  Next
АуторПорука
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 06 Jun 2009, 00:36

Danas me zamolio drugar da pogledamo njegove ptice jer mu se nesto cudno desava.
Naime,skoro sve mlade zebe od operjavanja ne vide,odnosno oci su im zatvorene,imaju oci,a sumnjao je da su degenerici,
a javlja mu se kod svih parova i kod onih koji sigurno nemaju zajednicku krv.Poneki ptic ima oteceno uvo i blago trese glavom,svi su zivi
ali su dosta zaostali sa rastom,nemaju parazite,jer su sve ptice tretirane i redovno se odrzavaju.
Do sad ovako nesto nisam video,ako suta idem ponovo do njega fotografisacu.
Da napomenem da odrasle ptice nisu bolesne,u punoj su kondiciji,i redovno nose jaja,turu za turom.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 06 Jun 2009, 00:43

Vidi temu spoljni paraziti Wink
Назад на врх Go down
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 06 Jun 2009, 00:45

Ptice su tretirane ivermektinom,i redovno se kupaju u pergamadinu.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: pomoc   Problem sa zebama EmptySat 08 May 2010, 20:59

Imam jednu zebu i primetio sam da je nakostrijesena i po cijeli dan joj je glava uvrnuta u krilo kao kada spava .Ima proliv jako zute boje ali normalno jede i pije koja je to bolest i koje antibiotike joj trebam davati. Crying or Very sad
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 08 May 2010, 22:49

galeb ::
Imam jednu zebu i primetio sam da je nakostrijesena i po cijeli dan joj je glava uvrnuta u krilo kao kada spava .Ima proliv jako zute boje ali normalno jede i pije koja je to bolest i koje antibiotike joj trebam davati. Crying or Very sad
Probaj sa cajem od kamilice i izbaci zelenilo
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySun 09 May 2010, 16:47

hvala vam stavio sam mu u pojilicu caja o kamilice i odvojio sam ga od ostalih zeba u jedan kavez i stavio ga na sunce sada mi se cini da je mnogo bolje jer mu glava vise nije uvrnuta u krilo kao kada spava i mislim da mu sunce mnogo prija.
Назад на врх Go down
sugubinac
Član
Član
sugubinac


Број порука : 106
Join date : 04.01.2010
Age : 43
Локација : Kragujevac

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySun 09 May 2010, 18:26

galeb ::
hvala vam stavio sam mu u pojilicu caja o kamilice i odvojio sam ga od ostalih zeba u jedan kavez i stavio ga na sunce sada mi se cini da je mnogo bolje jer mu glava vise nije uvrnuta u krilo kao kada spava i mislim da mu sunce mnogo prija.
samo nemoj dugo da ga izlazes suncu i promaji
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptyThu 13 May 2010, 20:50

da li bi im smio dati flonivin-BS
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptyThu 13 May 2010, 20:50

on je ptotiv proliva
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 15 May 2010, 21:25

galeb ::
Imam jednu zebu i primetio sam da je nakostrijesena i po cijeli dan joj je glava uvrnuta u krilo kao kada spava .Ima proliv jako zute boje ali normalno jede i pije koja je to bolest i koje antibiotike joj trebam davati. Crying or Very sad


Svaki Ptičar mora da ima flašicu Sulfur D i jednu kutijicu Antibiotic praška. Ako to nemožete da naÐete u Pet šop onda veteriar mora da ima to. Ja nisam vidio tu Pticu ali to što si opisao meni izgleda kao coccidia ali nije jer kažeš da je žut proliv. Za Coccidiu se upotreblja Sulfur D i obavezno ptica se mora držati na toplom prostoru ili stavite jednu "crnu sijalicu" da sija samo na jednu stranu kaveza. Esb3 je možda najbolja medicina za to, jer ima i antibiotic ali neznam dali svaki Pet Shop prodaje ESB3. Ali ako doÐe do toga da ptica uvrta glavu u krilo možda je previše kasno.

Ako je kao što kazeš žut proliv onda izgleda da je ne hraniš kao što bi trebalo i jetra su se upropastila. Tu samo moraš da paziš sa iskranom, daj svakojako zelenilo jer zelenilo ima vlakno a da se jetra očiste mora da je drziš na visoku vlakno dietu mnogo mora da imaju voća i povrća a maslačak i čkalj bi tu mnogo pomogo. Kuvano jaje (žumanac) sa keksom, daj joj malo kvasca jer kvasac pomaže jetrima. Nikako masnu hranu i pazi na prskanano voće i povrće. Nikakvu medicinu ako ti Veterinar neda nešto.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 15 May 2010, 23:50

ja im dajem jajcanu hranu i hranu za egzote da jedu i stalno imaju voca kao npr jabuka i dajem im vitamine u vodu.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySun 16 May 2010, 00:37

galeb ::
ja im dajem jajcanu hranu i hranu za egzote da jedu i stalno imaju voca kao npr jabuka i dajem im vitamine u vodu.
i da napomenem da sam imao jednog bolesnog kanarinaca koji je vec duze vrijeme bio bolestan jednostavno nije mogao da promijeni svoje perje stalno je vrtio glavom nije mogao ni da leti kad bih ga pustio u veci kavz jedva je mogao da poleti do precke gdje treba da stoji ali je normalno jeo i mislim da je velika vjerovatnoca da je on razbolio tu zebu ali ja sam toga kanarinca makao iz svog jata
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySun 16 May 2010, 07:37

galeb ::
ja im dajem jajcanu hranu i hranu za egzote da jedu i stalno imaju voca kao npr jabuka i dajem im vitamine u vodu.

To je hrana definitivno, nešto im daješ što nevalja, ili su to vitamini (previše stavljaš vitamina u vodi) ili ne menjaš vodu i hranu svaki dan (to jest meku hranu) ili ti ulaze miševi u volieri ili u seme za ptice. Pazi na takve stvari!

Ako ti ptice imaju dosta prostora, voliera ili kavez ti je čist i ti im daješ čisto seme i redovito list salate i svakojakih zelenila, nikakvi vitamini ili medicina ti nebi trebala. Ako jedu jaje i keks zahvali se bogu i nista drugo. Nego tu je gde mnogi greše, daju malo "ovu" medicinu malo "onu" medicinu pa vitamine itd.
Svu tu kemikalija jetra moraju da profiltiraju ili očiste. Ptice u divljini to nemaju i njihov digestivni sistem nije dizajn za te kemikalije pogotovu ako im neprekidno ubacuješ u hranu ili vodu.

Ako se drziš ovoga "da se pticama mora dati samo ono što one nalze u divljini" i ono što sam pomenu gore da im je volijera prostorna i čista i da nema promaje i da ti miševi ne ulaze u volijeri, nikad ti nikakva medicina nebi trebala!

Ja upotrebljavam Sulfa D pre i posle množenja, medicinu za gliste samo ako treba i imam Antibiotic za svaki slučaj ako vidim da nešto nije u redu i obavezno mešam riblje ulje sa semenom čim vidim da neki par ptica prave gnezo. Ako im daječ ljuske od jaja uveri se da si ih dobro oprao i oguljuio unutarnju kožicu jer to može da donese svakojakie zaraze.

Ja u zadnjih 10 godina nisam izgubio više od 3 ili četri ptica, ako mi ptica crkne to je od starorosti ili nešto što sam sam kriv.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySun 16 May 2010, 18:05

a gdje se moze kupiti riblje ulje i zashto se stavlja pticama kada prave gnezdo.
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptyMon 17 May 2010, 02:56

galeb ::
a gdje se moze kupiti riblje ulje i zashto se stavlja pticama kada prave gnezdo.

Pa da mogu da da sakupljaju kalcijum pre nego što snesu jaje. Ponekad snesu jaje bez ljuske pokriveno tankom kožicom. To jaje je veoma teško da se snese jer ptice se natežu toliko da u mnogim slučajevima ptice crknu pre nego što izbace jaje.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptyMon 17 May 2010, 16:56

Vec drugi put zaredom mi se desava da mi zebe ne leze na jajima oni leze nedjelju dana i ustanu.Jaja su plodna ali ima i neplodnih cini mi se samo jedno neplodno.
Назад на врх Go down
Exotic
Član
Član
Exotic


Број порука : 42
Join date : 03.06.2010
Age : 31
Локација : Kovačica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Problemi sa mladim zebama   Problem sa zebama EmptyThu 03 Jun 2010, 20:00

Pozdrav svim čalnovima foruma!

Imam problem sa mladim zebicama, ostale su samo dve od šest, koliko ih je bilo u leglu. Mladunci koji su ostali stari su oko 5 nedelja i uskoro ću is odvojiti od roditelja. Prvi ptić je uginuo posle nekoliko dana od izleganja, jedan nakon izletanja iz gnezda, jedan je zaostajao u rastu i na kraju i on uginuo. Poslednji je imao neki defekt stopala i zbog toga se utopio u vodi koju sam im stavio za kupanje (bilo je baš malo vode). Ne znam koji je razlog stradanja svih tih ptića. Sumnjam da ceo problem potiče još od gnezda u kom su se izlegli. Gnezdo je bilo kutijasto vel. 12(d)x12(š)x15(v) i mislim da su bili skučeni u njemu a i njihov izmet se lepio na strane gnezda, tako da je to bilo baš prljavo. Šta vi radite povodom toga? Kako održavate higijenu gnezda?
Šta je bilo, bilo je, ali sada imam drugi problem. Mladi koji su ostali imaju sasušen izmet na analnom otvoru. Šta da radim povodom toga?
Molim vas pomozite mi da rešim ove probleme i da ubuduće ispravim eventualne greške koje sam napravio.
Na kraju još da napomenem da su roditelji imali dobru hranu tokom hranjenja mladih: kuvano jaje sa keksom i medom, kvalitetnu hranu "Versele laga Prestige" i sve neophodne vitamine i minerale.
Unapred se zahvaljujem na pomoći. Smile
Назад на врх Go down
http://mojljubimac.forumsr.com
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptyThu 24 Jun 2010, 01:14

i meni s to isto dogodilo bilo je u gnezdu 7 ptica ali sad su ostala samo 2 mislim da je to zbog gnezda jer ako je malo gnezdo ne mogu svi da stanu tako da ovi stariji ubiju ove mladje ptice moje gnezdo je ono pleteno koje je mnogo malo tako da cu morati da ga promijenim cim podigno ova 2 ptica koja su ostala
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptyThu 24 Jun 2010, 06:16

Zaboravio si jedan veoma bitan dodatak-mak. Kad sam čuvao zebe bio je obavezan sastojak meke hrane, mak sprečava proliv. Što se uprljanih gnezda tiče to je normalna pojava.
Назад на врх Go down
Exotic
Član
Član
Exotic


Број порука : 42
Join date : 03.06.2010
Age : 31
Локација : Kovačica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptyThu 24 Jun 2010, 16:24

Hvala vam što ste ipak odgovorili na moj post (već sam mislio da niko neće odgovoriti). Ne znam šta je u pitanju, ali jednistavno nešto nije bilo u redu sa tim leglom. Nedavno je uginula još jedna ptica iz tog legla i sada je ostala samo jedna (što se tiče njene probave, sada je sve u redu).
Odrasle zebe sada već sede na novim jajima (imaju 7) i ovog vikenda bi već trebalo da se izlegu ptići. Ovog puta sam im stavio pleteno gnezdo radi boljeg provetravanja i da im izmet ne bi ostajao unutar njega, već da ga mogu izbaciti napolje. Međutim sada se javlja novi problem a to je da dva para sede u istom gnezdu. Radili su to i ranije, ali je sve ispalo dobro pošto su obe ženke nosile jaja u isto vreme. Ali ovog puta izgleda da je ovih 7 jaja snela samo jedna ženka a sada, nekoliko dana pre izleganja mladih, počela je da nosi jaja druga ženka. I sada je takva zbrka u tom gnezdu da je to strašno. Sada ima 9 jaja u gnezdu i više ne znam da li će se nešto izleći, jer ako tako nastave neće moći da sede na svim jajima i od mladih neće biti ništa.
Pomagajte.... šta da radim? Baš su me naljutile Evil or Very Mad . A ovo im definitivno nije prvi put, uvek nešto uprskaju.

Što se tiče onog maka, hvala na savetu, počeću da ga koristim.
Pozdrav
Назад на врх Go down
http://mojljubimac.forumsr.com
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 10 Jul 2010, 13:40

mora samo jedna zenka da lezi na jajima morate drugu zenku da odvojite da ne snosi vise jaja jer se njeni nece izlegnuti u buduce morate voditi racuna da kad snese prva jaja moraju se svaki dan micati 3 dana zaredom 3 jaja kad snese cetvrto vratiti ova 3 jaja u gnezdo tako da bi se istovremeno izlegli jer ce ako ih ne micete ostace samo 2 prva ptica koji su se izlegli a otali ce uginuti
Назад на врх Go down
stamil
Posetilac
Posetilac
stamil


Број порука : 15
Join date : 07.01.2010
Age : 37
Локација : niš-srbija

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 10 Jul 2010, 20:42

Exotic, što imaš probleme iz prvog legla možda je upitaju da su roditelji u srodstvu pa mladi nemogu da opstanu a kako sam pročitao neki su imali i defekte pa je možda i to uzrok.
Назад на врх Go down
stamil
Posetilac
Posetilac
stamil


Број порука : 15
Join date : 07.01.2010
Age : 37
Локација : niš-srbija

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 10 Jul 2010, 20:44

Prati ovo novo leglo pa ako je isto i sa njim tako menjaj ženku ili mužjaka.
Назад на врх Go down
Exotic
Član
Član
Exotic


Број порука : 42
Join date : 03.06.2010
Age : 31
Локација : Kovačica

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptySat 10 Jul 2010, 22:56

Pozdrav.
Nije to bilo prvo već drugo leglo, s prvim je bilo manje više sve u redu. Od trećeg nema ništa, izbacio sam im sva jaja, jer ih je bilo oko 15 i ništa se nebi izleglo. Razmatrao sam i tu mogućnost da odvojim parove, a to ću i za koji dan uraditi, jer je to jedini način da izvedu ptiće kako treba (barem mislim da će sada upaliti). Ako ni to ne pomogne onda ću kao poslednju meru zameniti ptice. Možda i nisu u srodstvu već jednostavno nisu dobre za reprodukciju.
Назад на врх Go down
http://mojljubimac.forumsr.com
madnesstears
Posetilac
Posetilac



Број порука : 17
Join date : 21.10.2010

Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama EmptyWed 29 Jun 2011, 00:30

Pozdrav!
Kako primecujem ova tema je vec zastarela, vec vise od godinu dana niko ne pise, mada cu vas pitati., u nadi da ce mi neko odgovoriti.
Imam dve zebe. Trenutno ovo im je drugo leglo. Kod svakog legla iz nepoznatih razloga roditelji se svadaju, ali bez ozbiljnih poseldica. Sve dok jedan dan nisam dosao kuci i ugledao zenku sa iscupanim perjima ispod krila na glavi i sa ozledenom nogom. Incident se desio pre deset dana, mislio sam da ce uginuti, i jedva je mogla da drzi ravnotezu. Nju sam odvojio u poseban kavez. Taman je pocela da se oporavlja, kad ono primetim da je krvarila iz noge, to se desilo pre dva dana, a danas sam primetio da brzo dise, i da srednji prst desne noge kao da pocinje da se crni. Sta da radim? Jer ima spasa mojoj zebi?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Problem sa zebama Empty
ПорукаНаслов: Re: Problem sa zebama   Problem sa zebama Empty

Назад на врх Go down
 
Problem sa zebama
Назад на врх 
Страна 1 of 2Иди на страну : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» upoznavanje sa zebama
» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
» Sopljni paraziti

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: BOLESTI I PROBLEMI KOD PTICA-
Скочи на: