PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Slike...... - Page 2 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Slike...... - Page 2 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Slike...... - Page 2 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Slike...... - Page 2 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Slike...... - Page 2 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Slike...... - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Slike...... - Page 2 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Slike...... - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Slike...... - Page 2 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Slike...... - Page 2 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Slike...... - Page 2 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Slike...... - Page 2 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Slike...... - Page 2 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Slike...... - Page 2 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Slike...... - Page 2 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Slike...... - Page 2 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Slike...... - Page 2 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Slike...... - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Slike...... - Page 2 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Slike......

Go down 
+20
kocic
lakisombor
pepikg
korbach
LERBI
dalibor vasic
Milic Milos
marko_s_ks
slavishab
jigor
blackhunter
Cizak
ivan83
ralevulcan
Ivan_Nish
milos0205
Petar
Milan
Drle
Rasko
24 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
blackhunter
Član
Član
blackhunter


Број порука : 30
Join date : 16.01.2011
Age : 31
Локација : Jagodina,Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyThu 03 Mar 2011, 00:13

pozdrav za sve ljubitelje ptica...posto neznam gde da postavim pitanje...postavi cu ga ovde posto vidim da je vec diskutovano na toj temi....imam jednu zenku cajzlu...planiram da pustim kanarinca da je nagazi u prolece...e sad kako da je usilim i kada bi trebao da pocnem da je silim???
Назад на врх Go down
jigor
Član
Član
jigor


Број порука : 88
Join date : 17.03.2010
Age : 49
Локација : Niš

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyThu 03 Mar 2011, 13:41

Pa to je kombinacija koja je veoma zahtevna za pozitivne rezultate. Uspešnije su kombinacije bastardiranja kada je kombinacija : kanarinka i druga usiljena ptica koja je divlja. Mužjak Cajzle, štiglića, Anefe itd. Međutim, majstori bastardiranja uspevaju i ovu kombinaciju koju ti pominješ. Nije samo problem nju usiliti, već i stvoriti sve ostale uslove koji su za reprodukciju neophodni. Ali dobro, da bi je usilio treba prvo da je istretiraš medicinsko-vitaminskim preparatima (esb 30, vitaminski preparati razni za ptice), da joj postepeno smanjuješ hranu bogatu masnoćama(konoplja, suncokret...), da poverćaš količinu hrane bogatu proteinima(klijavo seme nigera itd...) da higijena bude na najvišem nivou, a ostalo ako je suđeno odradiće PRIRODA!
Назад на врх Go down
blackhunter
Član
Član
blackhunter


Број порука : 30
Join date : 16.01.2011
Age : 31
Локација : Jagodina,Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyThu 03 Mar 2011, 14:55

hvala na odg....pokusacemo pa sta bog da...pozz
Назад на врх Go down
slavishab
Član
Član
slavishab


Број порука : 293
Join date : 10.03.2009
Age : 48
Локација : Zajecar

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySun 19 Jun 2011, 22:15

Danas sam slikao kod naseg clana Ivana Zivkovica...

Slike...... - Page 2 Zebe005-1

Slike...... - Page 2 Zebe006
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyMon 20 Jun 2011, 08:20

Krenulo je krenulo Smile Drago mi je da iz cele Srbije dobijamo izveštaje o uspešnom odgoju. Svaka čast.
Назад на врх Go down
marko_s_ks
Posetilac
Posetilac
marko_s_ks


Број порука : 20
Join date : 19.03.2011
Локација : Nis/ Krusevac

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Evo slike mog Cizlova i Shtajncera   Slike...... - Page 2 EmptyThu 01 Dec 2011, 22:16

Slike...... - Page 2 Sdc13859.th

Slike...... - Page 2 Sdc13860c.th

Slike...... - Page 2 Sdc13873.th

Slike...... - Page 2 Sdc13875f.th
cheers
Назад на врх Go down
Milic Milos
Posetilac
Posetilac
Milic Milos


Број порука : 20
Join date : 14.10.2011
Age : 31
Локација : Paracin

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyFri 02 Dec 2011, 02:14

Lepo Smile
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyFri 02 Dec 2011, 17:04

Slike...... - Page 2 Img0905wb
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyFri 02 Dec 2011, 17:10

Evo postaviću još slika vezano za ovu ženku cajzle, naime ima problem sa perijem kao i što vidite. Perije iznad repa i sa strane ispod krila joj je onako izbačeno sa strane, ima i jedna manji kružić bez perije na glavi, sve me to jako brine. Ptica nije moja, drug mi je doneo juče na lečenje izolovao sam je od mojih ptica u posebnoj sobi iz razloga što ne znam šta joj je, sumnjam na pipu i perojede, evo postaviću još par slika, ovih slika ima i u drugoj temi u kojoj sam se zeznuo i slike su ispale ogromne, još jednom se izvinjavam i molim adima da obriše tu poruku. Embarassed
Evo i slika!
Slike...... - Page 2 Img0908t
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyFri 02 Dec 2011, 17:11

Slike...... - Page 2 Img0907n
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyFri 02 Dec 2011, 17:14

Slike...... - Page 2 Img0903v


Izvinjavam se zbog pojedinih slika koje nisu okrenute kako treba, jer sam tako slikao, i stavio sam ih na lice u kompjuteru ali su se izgleda poremetile tokom postavke. Embarassed

Ako neko zna šta može ovo da bude molim za pomoć!
Назад на врх Go down
LERBI
Član
Član
LERBI


Број порука : 74
Join date : 02.10.2009
Age : 40
Локација : Šabac

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyFri 02 Dec 2011, 21:16

Higijena u kavezu ti je KATASTROFA, tu ne možeš ništa da izlečiš!!! Nije ljubav prema pticama samo držanje ptice u kavezu, ako se već odlučite da čuvate ptice onda o njima i treba da vodite računa, higijena je pola zdravlja. Ova ptica je u očajnom stanju, očigledno zbog nemara vlasnika i uslova u kojima je držana. Prebaci pticu u veći kavez(čist 100%) i obavezno ubaci posudu za kupanje (u vodu za kupanje ubaci malo jabukovog sirćeta ili neke soli za kupanje), i hrani je što raznovrsnijom semenskom hranom i minerali pod obavezno!
Shvati ovo kako dobronamernu kritiku!

Pozdrav i sve najbolje!!!
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyFri 02 Dec 2011, 21:32

Isto i ja mislim, da je stanje prouzrokovano losim uslovima drzanja ptice. Kad vidim da je ptica uprljana izmetom, tu nema sta da se razmislja
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyFri 02 Dec 2011, 21:45

LERBI ::
Higijena u kavezu ti je KATASTROFA, tu ne možeš ništa da izlečiš!!! Nije ljubav prema pticama samo držanje ptice u kavezu, ako se već odlučite da čuvate ptice onda o njima i treba da vodite računa, higijena je pola zdravlja. Ova ptica je u očajnom stanju, očigledno zbog nemara vlasnika i uslova u kojima je držana. Prebaci pticu u veći kavez(čist 100%) i obavezno ubaci posudu za kupanje (u vodu za kupanje ubaci malo jabukovog sirćeta ili neke soli za kupanje), i hrani je što raznovrsnijom semenskom hranom i minerali pod obavezno!
Shvati ovo kako dobronamernu kritiku!

Pozdrav i sve najbolje!!!

Druže hvala puno, pomogao si mi koliko toliko, uradiću ovako sutra. Ovo nije moj kavez, rekao sam već dao mi je drugar, tj.bio sam ja da je uzmem i doneo sam je u ovom kavezu, ja vodim maksimalnu higijenu kod svojih ptica i sve ptice što imam po kavezima, kavezi se čiste svakog dana!! A volijere jednom nedeljno, dezinfekcija svakog meseca......... Pticu sam svakako prebacio u veći kavez, dao joj posudu za kupanje, i u pojilicu joj stavio promotor L njega trenutno imam samo... I razno semenje, bosiljak.... itd.... valjda će se rešiti problem.... Nisam mogao da odbijem ovo iz razloga što sam slab na ptice i eto, budalama ne vredi pričati kako se drže ptice pa to ti je....

Pozdrav i hvala puno još jednom! cheers
Назад на врх Go down
pepikg
Član
Član
pepikg


Број порука : 126
Join date : 15.11.2011
Age : 49
Локација : Kragujevac

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: uzas   Slike...... - Page 2 EmptySat 03 Dec 2011, 00:31

Ovaj nazovi kavez treba spaliti.
zice su od izmeta umazane,kavez je star ko zna koliko i nije odrzavan.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySat 03 Dec 2011, 12:50

Jedno pitanje za LERBIJA je l' sme ptica da pije tu vodu sa jabukovim sirćetom ?? Verovatno će da je i pije kad joj stavim u posudu za kupanje....



Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySat 03 Dec 2011, 13:03

dalibor vasic ::
Jedno pitanje za LERBIJA je l' sme ptica da pije tu vodu sa jabukovim sirćetom ?? Verovatno će da je i pije kad joj stavim u posudu za kupanje....



Pozdrav! cheers

Sme
Назад на врх Go down
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySat 03 Dec 2011, 14:41

pa ti nemoj da stavljas litar-litar Very Happy nego u malu posudicu par kapi
Назад на врх Go down
LERBI
Član
Član
LERBI


Број порука : 74
Join date : 02.10.2009
Age : 40
Локација : Šabac

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySat 03 Dec 2011, 16:25

Na litar vode stavi malu(kafenu) kašičicu jabukovog sirćeta. Nemoj posudu za kupanje držati non-stop u kavezu, najbolje stavi prepodne i drži oko 2-3 sata, posle vadi. Neće im ništa škoditi i ako popiju malo. Takođe ako imaš koprive(najbolje sveža, ali može i suva) možeš da potopiš u vodu i da ostoji jedan dan, procediš i tu vodu koristiš za kupanje ptica.

Pozdrav i sve najbolje! cheers
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySat 03 Dec 2011, 21:06

Aha dobro, tako sam odprilike i mislio u posudu za kupanje sam stavio dve kapi sirćeta. Kupala se danas par puta video sam. Imaću u vidu ovo za koprive. Hvala! Još me zanima šta da joj namažem za ovo perije što je izgubila na glavi, je l' će ono samo od sebe ponovo da izraste ili ne. Danas sam je uhvatio i rekoh da vidim što je ovo perije ovako nakostrešeno kad ono ima šta i da se vidi, skoro da je gola ispod. Ovo perije što nakostrešeno prekriva delove tela bez perija, stomačni deo i grudni uglavnom.


Pozdrav i hvala još jednom! cheers
Назад на врх Go down
ivan83
Član
Član



Број порука : 80
Join date : 13.11.2009
Локација : Krusevac

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySat 03 Dec 2011, 23:38

Dobro je sto se kupa, porasce joj to perje ali nemoj da je hvatas cesto, ona je ionako sva..... jos je ti stresiraj hvatanjem i kraj
Назад на врх Go down
Milic Milos
Posetilac
Posetilac
Milic Milos


Број порука : 20
Join date : 14.10.2011
Age : 31
Локација : Paracin

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySun 04 Dec 2011, 03:35

Ovo samo da se premesti u veci prostor sa vecom posudom za kupanje ili da se pusti u prirodu, ovo je greota da se ovako cuva.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySun 04 Dec 2011, 12:39

Kupa se, i jutros se kupala, video sam... Ma brate rado bih je pustio, ali ptica je stara i nije moja, doneo mi je drugar na lečenje, nije za puštanje natrag u prirodu ako se vrati u prirodu šanse su ravne nuli da preživi. Inače u većoj je letelici.. pa ću videti za dalje....


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
marko_s_ks
Posetilac
Posetilac
marko_s_ks


Број порука : 20
Join date : 19.03.2011
Локација : Nis/ Krusevac

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptySun 04 Dec 2011, 16:00

dalibor vasic ::
Kupa se, i jutros se kupala, video sam... Ma brate rado bih je pustio, ali ptica je stara i nije moja, doneo mi je drugar na lečenje, nije za puštanje natrag u prirodu ako se vrati u prirodu šanse su ravne nuli da preživi. Inače u većoj je letelici.. pa ću videti za dalje....


Pozdrav! cheers

Nemoj je pustati u letelicu sa drugim pticama , ona definitivno ima pipu , samo joj treba cista voda za kupanje , a prethodno joj operi i DOBRO POPARI kavez vrelom vodom . Ako vec nije pocela da se naduva velike su sanse da prezivi. Pozdrav iz Krusevca.
Назад на врх Go down
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 EmptyMon 05 Dec 2011, 00:17

marko_s_ks ::
dalibor vasic ::
Kupa se, i jutros se kupala, video sam... Ma brate rado bih je pustio, ali ptica je stara i nije moja, doneo mi je drugar na lečenje, nije za puštanje natrag u prirodu ako se vrati u prirodu šanse su ravne nuli da preživi. Inače u većoj je letelici.. pa ću videti za dalje....


Pozdrav! cheers

Nemoj je pustati u letelicu sa drugim pticama , ona definitivno ima pipu , samo joj treba cista voda za kupanje , a prethodno joj operi i DOBRO POPARI kavez vrelom vodom . Ako vec nije pocela da se naduva velike su sanse da prezivi. Pozdrav iz Krusevca.


Hvala komšija Very Happy Ipak nismo mnogo udaljeni zato kažem.
Pa ptica je u drugom kavezu, tako reći malo većoj letelici, sama. Izolovana od drugih ptica. Njen kavet sam očistio i popario vrućom vodom. I njega sam ostavio dalje od svojih kaveza i ptica. Pa nije počela da se naduva ali joj je perije naduveno, možeš zaključiti po slikama, iznad repa i sa strane tj.ispod krila. Juče sam baš gledao zašto je to tako naduveno perije, kad ono da li je sve pipa pojela ili šta znam, uglavnom skoro da je gola i zato je perije naduveno kako bi pokrilo onu golu površinu.... Valjda će se izlečiti...

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Slike...... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Slike......   Slike...... - Page 2 Empty

Назад на врх Go down
 
Slike......
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Prodajem golubove Niske belorepe visokoletace i Niske visokoletace!
» alann
» Mboza slike

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: CAJZLIĆ (carduelis spinus)-
Скочи на: