PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Japanski galebic (Society finch) EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Japanski galebic (Society finch) EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Japanski galebic (Society finch) EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Japanski galebic (Society finch) EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Japanski galebic (Society finch) EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Japanski galebic (Society finch) EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Japanski galebic (Society finch) EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Japanski galebic (Society finch) EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Japanski galebic (Society finch) EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Japanski galebic (Society finch) EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Japanski galebic (Society finch) EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Japanski galebic (Society finch) EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Japanski galebic (Society finch) EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Japanski galebic (Society finch) EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Japanski galebic (Society finch) EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Japanski galebic (Society finch)

Go down 
+23
Canary Martin
markojunior
fagi
slavishab
gursuz
Karolina
ivan83
Milan
smeshko lepushko
draganbely
Rade_NS
Cizak
galeb
guld
jevca5
robin
ivica kusturin
lakigtb
sale1977
Zika
Laza
Petar
Luckyboy
27 posters
Иди на страну : 1, 2, 3  Next
АуторПорука
Luckyboy
Zaslužni član
Zaslužni član
Luckyboy


Број порука : 393
Join date : 03.03.2009
Age : 51
Локација : Smed.Palanka

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptySat 09 May 2009, 19:04

Muzijaci i zenke se ne razlikuju vizuelno.Jedini siguran nacin za raspoznavanje muzijaka je njihova pesma Wink ,pevaju skoro kao i sve egzote sa nakostresenim perjem na glavi i cupkajuci u mestu.Postoje i muzjaci koji nisu dominantni ,te u prisustvu drugog muzijaka ne pevaju.
Jedan od sigurnijih nacina utvrdjivanja pola je da sigurnu zenku(koja je nosila jaja)stavite samu u poseban kavez,te nakon dan dva stavite pticu
kojoj zelite da utvrdite pol,ukoliko peva znaci da je...
Za galebice preporucujem hranu za tigrice,jer rado jedu ljusteni ovas i proso.Rado jedu sve vrste jajcane hrane i klijavo proso.
Grit je obavezan,a sipinu kost do sada nisam nikada video da su takli.
Najbolji nacin za odgoj galebica je da svaki par drzimo posebno,jer ako bude vise ptica u kavezu,sve ce uci u jednu kucicu i spakovati se jedni preko drugih Laughing (zato je zovu Society finch,drustven zeba).
Radije se gnezde u poluotvorenim kucicama,nego onim sa kruznim otvorom.Najcesce nose izmedju 4 i 8 jaja,a mladi se izlegu nakon 13 dana.
Oko 25-og dana mladi se osamostaljuju,ako se desi da ne odvojite mlade na vreme,ti mladi ce pomagati roditeljima prilikom odgoja sledece ture.
Galebici su predani roditelji i jako ih je tesko skinuti sa gnezda,cak i kada ih uhvatite za repic u nameri da prekontrolisete jaja,cvrsto se drze za materijal kojim ste im VI stavili u gnezdo,jer su jako losi graditelji.Mada u svakom pravilu ima izuzetaka.
Sa 3 meseca su vec polno zreli,mada ih ne treba pustati u rasplod pre 6 ili vise meseci.
Galebici su jako zahvalne ptice za drzanje,i najbolja vrsta sa kojom trebaju da krenu apsolutni pocetnici u ovom nasem hobiju.
Vecina uzgajivaca ih cuva za podmetanje i odgoj guld amadina i drugih egzota koje se teze izvode,mada oni nezasluzuju odgoj samo zbog toga.
Na zapadu postoji puno klubova odgajivaca japanskih galebica,i organizuju nacionalne izlozbe samo sa njima.

Japanski galebic (Society finch) Gal3
Japanski galebic (Society finch) Gal2
Japanski galebic (Society finch) Gal
Japanski galebic (Society finch) Gal1

Japanski galebic se tradicionalno odgaja u Kini i Japanu,a pretpostavlja se da je to prva ptica koja se gajila u kavezima u Kini,pa je kasnije preneta u Japan.Inace to je vrsta koja ne postoji u prirodi vec se smatra da je nastala ukrastanjem vise vrsta munia i nona.
Назад на врх Go down
Petar
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 337
Join date : 17.03.2009
Локација : Šabac

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptySat 09 May 2009, 19:52

Prelepe ptice.
Назад на врх Go down
Laza
Zaslužni član
Zaslužni član



Број порука : 465
Join date : 20.03.2009

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptySat 09 May 2009, 20:13

i pre dva dana sam sve prodao Smile
Назад на врх Go down
Zika
Starosedeoc
Starosedeoc



Број порука : 1476
Join date : 07.03.2009
Age : 75
Локација : Kragujevac

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptySun 10 May 2009, 00:25

Ovom temom o galebicima vratio si me u mladost Laki.To je ptica moje mladosti,doneti iz Splita u KG bili su u to vreme senzacija,cak ta dva para nisam ni kupio vec dobio na poklon.Ove godine ako Bog da u Pozarevcu kupujem dva para cisto radi evpciranja prohujale mladosti Smile
Назад на врх Go down
sale1977
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 06.11.2009

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyMon 09 Nov 2009, 19:51

japanski galebici su dar prirode za svakog egzoticara da nije njih koliko bi legla bilo izgubljeno
Назад на врх Go down
lakigtb
Član
Član
lakigtb


Број порука : 62
Join date : 26.08.2009
Age : 36
Локација : makedonia-skoplje

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyMon 09 Nov 2009, 23:53

sale1977v ::
japanski galebici su dar prirode za svakog egzoticara da nije njih koliko bi legla bilo izgubljeno


tako e jel neko cuva beli


pozdrav
Назад на врх Go down
sale1977
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 06.11.2009

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyWed 11 Nov 2009, 20:24

ja znam jednog ko ima sive iste boje kao standard rižarica mogu da ga pitam dali mu je ostao jos neki ako si zainteresovan
Назад на врх Go down
lakigtb
Član
Član
lakigtb


Број порука : 62
Join date : 26.08.2009
Age : 36
Локација : makedonia-skoplje

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 12 Nov 2009, 00:21

moze ako oces broj posali i od dakle e
Назад на врх Go down
sale1977
Član
Član



Број порука : 54
Join date : 06.11.2009

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 12 Nov 2009, 00:46

iz nisa je sutra cu ti poslati na pm broj pa se cujte
Назад на врх Go down
ivica kusturin
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 14.12.2009

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyMon 28 Dec 2009, 20:34

[quote="lakigtb"]
sale1977v ::
japanski galebici su dar prirode za svakog egzoticara da nije njih koliko bi legla bilo izgubljeno[/quot
To je istina galebic bi i goluba othranio, nema bolje da

dilje.
tako e jel neko cuva beli


pozdrav
Назад на врх Go down
ivica kusturin
Posetilac
Posetilac



Број порука : 5
Join date : 14.12.2009

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyMon 28 Dec 2009, 20:38

[quote="lakigtb"]
sale1977v ::
japanski galebici su dar prirode za svakog egzoticara da nije njih koliko bi legla bilo izgubljeno
Pa galebic bi i goluba othranio nema bolje dadilje za odhranjivanje egzota.


tako e jel neko cuva beli


pozdrav[/qote]
Назад на врх Go down
robin
Zaslužni član
Zaslužni član
robin


Број порука : 309
Join date : 21.10.2009
Age : 47
Локација : novi sad

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: ...   Japanski galebic (Society finch) EmptySat 20 Mar 2010, 00:20

...dali je istina da japanski galebic nije ptica iz prirode vec je nastao kao hibrid...?
Назад на врх Go down
jevca5
Član
Član
jevca5


Број порука : 122
Join date : 28.02.2010
Age : 54
Локација : Svrljig/Nis

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptySat 20 Mar 2010, 23:20

[quote="ivica kusturin"][quote="lakigtb"]
sale1977v ::
japanski galebici su dar prirode za svakog egzoticara da nije njih koliko bi legla bilo izgubljeno
Pa galebic bi i goluba othranio nema bolje dadilje za odhranjivanje egzota.dali je neko pokusao da podmete mlade kanarince ispod galebica?
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptySun 21 Mar 2010, 00:23

ja mislim da galebic nebi mogo da odhrani kanarinca iz razloga sto jedni koriste zatvorena a drugi otvorena gnezda i egzote imaju florescentne papile dok kanarinci to nemaju i samim tim galebici nece moci u mraku koji je u zatvorenom gnezdu(logicno)da vide gde su zdrela malih ptica,...jevco mislim da sam ti odgovorio na to pitanje koliko sam mogo a kad se sretnemo u gaj razgovaracemo uz pivo pozdrav od Saleta!
Назад на врх Go down
lakigtb
Član
Član
lakigtb


Број порука : 62
Join date : 26.08.2009
Age : 36
Локација : makedonia-skoplje

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyTue 30 Mar 2010, 16:04

guld ::
ja mislim da galebic nebi mogo da odhrani kanarinca iz razloga sto jedni koriste zatvorena a drugi otvorena gnezda i egzote imaju florescentne papile dok kanarinci to nemaju i samim tim galebici nece moci u mraku koji je u zatvorenom gnezdu(logicno)da vide gde su zdrela malih ptica,...jevco mislim da sam ti odgovorio na to pitanje koliko sam mogo a kad se sretnemo u gaj razgovaracemo uz pivo pozdrav od Saleta!


izvini sada sta pisem moze da ohrani galebic kanarinac u polu otvoreno gnezdo ako najdem sliki stavicu da vidite
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyWed 31 Mar 2010, 00:01

ok ako je galebic naviknut da lezi u kanarinsko gnezdo onda bi mogo ali u zatvorenom nema sanse.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 29 Apr 2010, 22:16

... Imam jedno pitanje za Vas ! Smile
Imam sest japanskih galebica i interesuje me .. po koliko treba da ih bude u kavezu, 60X60..iz razloga sto lome svoja jaja jer svi ulaze u jednom gnijezdu i da li trebam da vrsim odvajanje ..
Unaprijed hvala! Smile
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyFri 30 Apr 2010, 22:28

galebe japanske galebice trebas obavezno odvajati po parovima jer oni svi ulae u jedno gnezdo kad se naviknu mada sam ja stavljao koliko parova toliko gnezda u jednom kavezu i opet svi ulaze u jedno zato najbolje odvoji po parovima.
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyTue 04 May 2010, 23:30

moji galebici koje sam odvojio prave gnijezdo ali jos nisu snijeli jaja kada mogu ocekivati da snesu jaje.inace odvojio sam po 3 galebica u 2 kaveza jer sam u jedan kavez odvojio staru gneraciju koja se sastoji od 3 galebica koja su bez ikakvih problema podizali mlade .. da li ima veze sto nije par nego 3 galebica ??? unaprijed hvala . pozdrav ! Smile
Назад на врх Go down
guld
Član
Član



Број порука : 93
Join date : 18.12.2009
Age : 46
Локација : nis -srbija

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyWed 05 May 2010, 09:47

cim su poceli da prave gnezdo jaja ce biti ubrzo a sto se tice drzanja po tri galebica u jednom kavezu to ti nemogu reci jer stakvom tehnikom odgajanja nemam iskustva.
Назад на врх Go down
Cizak
Član
Član
Cizak


Број порука : 86
Join date : 11.03.2010
Локација : Beograd

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyTue 18 May 2010, 02:47

guld ::
cim su poceli da prave gnezdo jaja ce biti ubrzo a sto se tice drzanja po tri galebica u jednom kavezu to ti nemogu reci jer stakvom tehnikom odgajanja nemam iskustva.

Sa tom vrstom ptica nema problema, one se cuvaju i mnoze u grupi, pomazu jedni drugima da inkubiraju jaja i da hrane male. Galebici se upotrebljavaju za inkubiranje jaja od drugih ptice koje naoustaju jaja kao Guldovi, papige-zebe i mnoge retke ptice na trzistu. Ali nemoze vrta ptice kao stiglice nego samo ptice kao estrilde jer te razlicite vrste ptica hrane male hrukcije.
Назад на врх Go down
Rade_NS
Posetilac
Posetilac



Број порука : 25
Join date : 02.06.2010
Age : 39
Локација : Novi Sad

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 03 Jun 2010, 00:01

Kupio sam 2 japanska galebica i stavio ih u kavez sa 2 zebice koje imam vec nekih godinu dana... Zebice imaju svoje gnezdo (sto se kupuje u radnju, s tim da sam im stavio ono vece, valjda za kanarince) i imaju trenutno 3 jaja u gnezdu... Galebicama sam stavio prvo zatvoreno gnezdo (ali za zebe) pa sam cuo da njima treba otvoreno, pa sam u isti kavez stavio i jedno malo otvoreno gnezdo...
E sad, od kako sam ih stavio u kavez, zebice s vremena na vreme povijaju zensku galebicu (ako ne gresim, receno mi je da su musko i zensko, drugi peva pa kontam da je to musko), mada nije nista toliko opasno. Makar jos nisam nigde video perje ili nesto tako, sve se svodi na to da krene (uglavnom muzjak zeba) na nju kljunom, ona krene da bezi, on je povija i odustane... A ponekad se i drugo dvoje ukljuce u pricu... Smile
Da li smem da ih ostavim zajedno u kavezu?? Kako ce biti kada se iz jaja (daj boze) izlegnu male zebice??

Inace su mi mozda i lepse galebice o zebica po pevanju i kako lete, kao kolibri imaju onaj let u mestu... Smile
Назад на врх Go down
draganbely
Posetilac
Posetilac
draganbely


Број порука : 3
Join date : 18.05.2010
Age : 43
Локација : Paracin

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: hm   Japanski galebic (Society finch) EmptyThu 03 Jun 2010, 02:22

vidi batice ja imao u kavezu par zeba i pocele da prave gnezdo i snele jaja pa onda ubacio galebice par i zebe su malo agresivnije ptice to mi svi kazu pogotovo kad imaju jaja ili mlade cuvaju malo zesce gnezdo ali ubacio jos dva para zeba tj tri para zeba imam i par galebica i svi sada imaju gnezda neko pticice a neko jaja pa tako i neku svoju teritoriju e sad zebe malo imaju konkurenciju pa brane samo svoj deo oko gnezda ali zato i galebici takodje pojure i suprostave se zebama braneci svoje gnezdo tako da ili razdvoj ili ako imas mesta ubaci jos par dva zeba zbog suprostavljanja zeba na zebu ali naj manje tri para je naj bolje jer od dva muzjaka moze da padne krv ko ce da skace pa nije to to ali kad su tri malo je drugcije mnogo drugcije
razmisli ja resio sa tri para zebe i par galebica
Назад на врх Go down
galeb
Član
Član



Број порука : 83
Join date : 29.04.2010
Age : 26
Локација : podgorica

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyFri 04 Jun 2010, 02:12

u jednom kavezu su mi bila 3 galebica 2 muzijaka i 1 zenka s obzirom na to da je zenka u poslednje vrijeme non stop lezala u gnijezdu ali nije bilo jaja ja sam makao iz kaveza jednog muzijaka da im ne bi smetao e sad pitanje je je li taj muzijak bio u paru sa tom zenkom ali ako nije da li ce se oni brzo upariti i da li ce u koliko ona snese jaja prije nego sto se upare taj muzijak lezati zajedno sa njom na jajima hvala unaprijed Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
Rade_NS
Posetilac
Posetilac



Број порука : 25
Join date : 02.06.2010
Age : 39
Локација : Novi Sad

Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) EmptyFri 04 Jun 2010, 10:02

Hvala Draganbely, probacu jos malo da ih drzim zajedno pa cu ih najverovatnije odvojiti posto nemam mesta da ubacim jos toliko ptica... Smile
Назад на врх Go down
Sponsored content





Japanski galebic (Society finch) Empty
ПорукаНаслов: Re: Japanski galebic (Society finch)   Japanski galebic (Society finch) Empty

Назад на врх Go down
 
Japanski galebic (Society finch)
Назад на врх 
Страна 1 of 3Иди на страну : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: EGZOTE-
Скочи на: