PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
    Prijatelji foruma
     pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
    Moj ljubimac
    Piroćanka Zoo Park KOKI!

     

     Nabavka kanarinca

    Go down 
    +25
    stolex
    lujo
    grujo
    Timbrado
    Gojko
    pinka
    kima
    popBL
    novaksin
    Danijelvr
    Бане
    ticar
    ZOKICA
    bogdanik
    pticar nis
    sasaznas
    Milan
    Luckyboy
    BOCKA
    kemo89
    Steva
    milos0205
    Laza
    zoco
    Zika
    29 posters
    Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4
    АуторПорука
    kima
    Član
    Član
    kima


    Број порука : 177
    Join date : 26.10.2009
    Age : 42
    Локација : kragujevac

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptySun 15 Nov 2009, 22:05

    menise ahat svidjaju samo stiglici
    Назад на врх Go down
    http://www.kanarinci.n.nu
    kima
    Član
    Član
    kima


    Број порука : 177
    Join date : 26.10.2009
    Age : 42
    Локација : kragujevac

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyMon 16 Nov 2009, 01:05

    Bobane iskopao sam tekst sto se tice o pastel smedjoj zutoj.Pocetkom ove godine Rosmalenu Jos Dircks je prezentovao samo jednu bledju zutu zimovku koja je za sada jedina takva zimovka.Dobio ju je iz parenja pastel smedje i zute.Pastel smedje zute zimovke jos uvek nema ali se nada da ce dalje ovim parenjem uspeti da napravi tu mutaciju.
    Назад на врх Go down
    http://www.kanarinci.n.nu
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyMon 16 Nov 2009, 01:30

    Promašio si temu....
    Назад на врх Go down
    Gojko
    Posetilac
    Posetilac
    Gojko


    Број порука : 8
    Join date : 22.03.2010
    Age : 41
    Локација : Cacak

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyThu 25 Mar 2010, 23:47

    Ljudi kao pocetnik sam zainteresovan koje kanarince da kupim i kad je najbolji period za to. Zna li neko u Cacku nekog odgajivaca da mi preporuci. Question Unapred sam zahvalan na informacijama Shocked
    Назад на врх Go down
    sasaznas
    Član
    Član
    sasaznas


    Број порука : 154
    Join date : 14.08.2009
    Age : 53
    Локација : Bijeljina RS BiH

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 00:19

    prvo se moras odluciti da li zelis kanarince boje ili kanarince pjesme pa tek onda ti mozemo vise reci
    Назад на врх Go down
    Gojko
    Posetilac
    Posetilac
    Gojko


    Број порука : 8
    Join date : 22.03.2010
    Age : 41
    Локација : Cacak

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 01:03

    Zanimaju me kanarinci pesme
    bounce
    Назад на врх Go down
    Timbrado
    Član
    Član
    Timbrado


    Број порука : 114
    Join date : 08.11.2009
    Локација : Diseldorf-Sabac

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 01:09

    Gojko, koja vrsta pevaca te zanima ???
    Назад на врх Go down
    http://www.timbradoespanol.12see.de
    Gojko
    Posetilac
    Posetilac
    Gojko


    Број порука : 8
    Join date : 22.03.2010
    Age : 41
    Локација : Cacak

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 02:18

    Pa ja sam najvise za Malino,ali bih voleo vise neke vase predloge za mene kao pocetnika lol!
    Назад на врх Go down
    Timbrado
    Član
    Član
    Timbrado


    Број порука : 114
    Join date : 08.11.2009
    Локација : Diseldorf-Sabac

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 14:13

    Gojko ::
    Pa ja sam najvise za Malino,ali bih voleo vise neke vase predloge za mene kao pocetnika lol!

    Mislim da bi u ovom slucaju nasi predlozi bili suvisni. Svako ima svog nekog favorita i svoj ukus. Kod Malinova, Timbrado i Harc Rolera, pesma je totalno razlicita i prema tome stvar ukusa. Posto je Malino na nasem podrucju naj poznatiji i naj vise se uzgaja, mislim da ti ne preostaje nista drugo sem Malino, jedino ako nabavis drugu vrstu ptice negde iz inostranstva, kao na primer moje Timbradose Laughing Laughing Laughing

    Ne znam sta imas u planu, da li hoces samo da imas pevaca cisto onako kao kucnog ljubimca, cija pesma ti se dopada, ili nameravas u buduce poceti sa uzgojem. Ako se radi o buducem uzgoju, onda imas dosta toga sto moras nauciti, a to ce ti biti naj bolje da se povezes sa nekim starijim uzgajivacem koji to radi vec godinama. Prvo sto moras nauciti je njihova pesma (ture) u svim fasetama. Na formiranju i stvaranju kvalitetnije pesme, ne mozes nikad uspeti ako nisi poznavalac njihovih tura. Onda sledi poznavanje genetike i njihovog nasledjivanja, kod muzijaka i kod zenke, sta ko prenosi na mlade i sta kasnije pariti sa kim da bih dobio dobar kvalitet, tj kvalitetnu pesmu. I mnogo toga vise, sto ces nauciti ako se intenzivno budes bavio sa time. Uspeh koji budes imao je naravno tvoje rukovodstvo, zdrave i vitalne ptice, dobri pevaci, zenke dobre i kvalitetne majke, ali nazalost to nije uvek tako. Uvek se desi da dodje do nekih problema, da sa pticama koje si prosle godine pario i sa kojima si imao odlican rezultat, ove godine bude totalna katastrofa. To je majka priroda, gde mi na zalost ne mozemo uticati. Ali tako je to, put do uspeha je dugacak i pun nekih prepreka.
    Назад на врх Go down
    http://www.timbradoespanol.12see.de
    Gojko
    Posetilac
    Posetilac
    Gojko


    Број порука : 8
    Join date : 22.03.2010
    Age : 41
    Локација : Cacak

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 17:42

    Pa iz tog razloga sam i pitao kad je najbolje vreme za kupovinu i dali ima neko iz Cacka i okoline ko se vec bavi uzgojem tih ptica da bi mi makar malo pomogao u pocetku jer pocetak je najtezi. scratch A sa pticama sam od malena kao mladji sam cuvao po nekog stiglica, cezlana ali to nije bilo nista ozbiljno cisto kao ljubimce. E sad planiram malo ozbiljnije da se time bavim i zato mi treba neko da me uputi malo sta gde kako Question Jos jednom unapred zahvalan na svim savetima i informacijama.
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 18:57

    Timbrado ::
    Gojko ::
    Pa ja sam najvise za Malino,ali bih voleo vise neke vase predloge za mene kao pocetnika lol!

    Mislim da bi u ovom slucaju nasi predlozi bili suvisni. Svako ima svog nekog favorita i svoj ukus. Kod Malinova, Timbrado i Harc Rolera, pesma je totalno razlicita i prema tome stvar ukusa. Posto je Malino na nasem podrucju naj poznatiji i naj vise se uzgaja, mislim da ti ne preostaje nista drugo sem Malino, jedino ako nabavis drugu vrstu ptice negde iz inostranstva, kao na primer moje Timbradose Laughing Laughing Laughing

    Ne znam sta imas u planu, da li hoces samo da imas pevaca cisto onako kao kucnog ljubimca, cija pesma ti se dopada, ili nameravas u buduce poceti sa uzgojem. Ako se radi o buducem uzgoju, onda imas dosta toga sto moras nauciti, a to ce ti biti naj bolje da se povezes sa nekim starijim uzgajivacem koji to radi vec godinama. Prvo sto moras nauciti je njihova pesma (ture) u svim fasetama. Na formiranju i stvaranju kvalitetnije pesme, ne mozes nikad uspeti ako nisi poznavalac njihovih tura. Onda sledi poznavanje genetike i njihovog nasledjivanja, kod muzijaka i kod zenke, sta ko prenosi na mlade i sta kasnije pariti sa kim da bih dobio dobar kvalitet, tj kvalitetnu pesmu. I mnogo toga vise, sto ces nauciti ako se intenzivno budes bavio sa time. Uspeh koji budes imao je naravno tvoje rukovodstvo, zdrave i vitalne ptice, dobri pevaci, zenke dobre i kvalitetne majke, ali nazalost to nije uvek tako. Uvek se desi da dodje do nekih problema, da sa pticama koje si prosle godine pario i sa kojima si imao odlican rezultat, ove godine bude totalna katastrofa. To je majka priroda, gde mi na zalost ne mozemo uticati. Ali tako je to, put do uspeha je dugacak i pun nekih prepreka.
    Upravo sve ovo imaš na forumu, za neka pitanj akoja možda nisu obradjena tu su iskusni odgajivači od kojih ćeš dobiti odgovor. Kao što sam vidiš trudimo se da upoznamo ljude sa što više vrsta ptica a cela svrha ovog foruma je izmedju ostalog i pomoć početnicima.
    Назад на врх Go down
    Gojko
    Posetilac
    Posetilac
    Gojko


    Број порука : 8
    Join date : 22.03.2010
    Age : 41
    Локација : Cacak

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 19:28

    Sve je to ok ali mene trenutno zanima ima li te ptice neko blizu Cacka? Koja im je cena?Ima li neko ko pravi kaveze drvene i koja im je cena ?Video sam eksta kaveze na forumu i zanima me ko to pravi prodaje moze li da se posalje to postom ili ih pravite za sebe samo ? Kazem vam sad pocinjem sa tim sve me to nteresuje i morao bih sve da Kupim a ne sumnjam da su ljudi ovde na forumu najbolje obavesteni o svemu i gde i sta bi bilo najbolje a naravno i cene . Eto ako neko moze da pomogne bio bi mu zahvalan
    lol!
    Назад на врх Go down
    Timbrado
    Član
    Član
    Timbrado


    Број порука : 114
    Join date : 08.11.2009
    Локација : Diseldorf-Sabac

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 26 Mar 2010, 21:52

    Gojko ::
    Pa iz tog razloga sam i pitao kad je najbolje vreme za kupovinu i dali ima neko iz Cacka i okoline ko se vec bavi uzgojem tih ptica da bi mi makar malo pomogao u pocetku jer pocetak je najtezi. scratch A sa pticama sam od malena kao mladji sam cuvao po nekog stiglica, cezlana ali to nije bilo nista ozbiljno cisto kao ljubimce. E sad planiram malo ozbiljnije da se time bavim i zato mi treba neko da me uputi malo sta gde kako Question Jos jednom unapred zahvalan na svim savetima i informacijama.

    Naj bolje vreme ti je zimski period, tj od Novembra pa negde do Februara. U to vreme, uzgajivaci su vec selektirali ptice, sta ostavljaju za sebe, a sta nude za prodaju. U to vreme ima i naj vise izlozbi, a takmicenje kanarinaca pesme, vecinom je u decembru ili januaru, tako da mozes posetiti i neko takmicenje gde se uvek nadje neko koji ima sta za prodaju. To ti je naj bolja stvar, jer tu mozes lepo na miru da preslusas kanarinca koji ti je ponudjen. Na osnovu toga odredjujes da li ti pase za dalje parenje, poboljsavajuci pesmu koju trenutno ptice poseduju. Na izlozbama imas ptice sa bodovnom listom i prema tome mozes videti kojeg je od prilike kvaliteta ta ptica, ali iskreno receno, to ti ne bih preporucio, jer za kanarinca pesme uvek vazi: PRVO PRESLUSATI PA ONDA KUPITI. Barem je to moje neko misljenje. Na izlozbama retko koja ptica peva, jer je u velikom stresu, kad pomislis non-stop i vazdan ljudi se vrte oko njih, onda nije ni cudo. Uzmi adresu od tog uzgajivaca, pa ga poseti kod kuce, gde mozes na miru preslusati tu pticu.
    Sto se tice drvenih kaveza, vazi isto tako. A protumaraj malo po forumu gde su vec bili nudjeni takvi kavezi, ja licno iz Cacka ne poznajem nikog, (zivim na zapadu Laughing ).
    Назад на врх Go down
    http://www.timbradoespanol.12see.de
    grujo
    Posetilac
    Posetilac
    grujo


    Број порука : 15
    Join date : 13.12.2009
    Age : 44
    Локација : Kraljevo

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyFri 16 Apr 2010, 12:30

    Pozz Gojko,
    navrati do Kraljeva imas tu sve,a daljina ti je 32 km,tako da bar to nije tesko.Za nabavku ptica najbolje vreme ti je Novembar i Decembar jer su tada muzjaci u punoj snazi a zenke mozes da uzmes kad hoces.Ovde imas dosta dorih odgajivaca slavujara i malinoa tako da sigurno neces pogresiti,ali opet ti kazem sad nije vreme za kupovinu.
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyWed 21 Apr 2010, 08:48

    Po meni je sad idealno vreme za kupovinu mladih kanarinaca. Odgajivačima su već kapaciteti puni, još uvek nije završeno parenje pa se može dobiti i neka ptica jeftinije.
    Назад на врх Go down
    lujo
    Član
    Član



    Број порука : 137
    Join date : 28.02.2010

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyWed 21 Apr 2010, 18:41

    Milan ::
    Po meni je sad idealno vreme za kupovinu mladih kanarinaca. Odgajivačima su već kapaciteti puni, još uvek nije završeno parenje pa se može dobiti i neka ptica jeftinije.

    većina ptica prije izložbe se ne prodaje,a ono što nevalja se sad može dobiti.
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyWed 21 Apr 2010, 23:22

    Pa teško da će neko sad moći da zna da li ptica sa alkom 2010 valja ili ne valja. Uvek sam za to da se kupe što mladje ptice koje ni odgajivač nije bio u mogućnosti da odabere. To upravo u kažem u predhodnom postu.
    Назад на врх Go down
    lujo
    Član
    Član



    Број порука : 137
    Join date : 28.02.2010

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyThu 22 Apr 2010, 04:02

    Milan ::
    Pa teško da će neko sad moći da zna da li ptica sa alkom 2010 valja ili ne valja. Uvek sam za to da se kupe što mladje ptice koje ni odgajivač nije bio u mogućnosti da odabere. To upravo u kažem u predhodnom postu.

    to nitko neće dati ili če dati ptice od para za koji zna da nije baš najbolji.

    većina uzgajivača koji imaju ime uzme u nekog lošeg kanarinca i opali na svoje dobre kanarinke a pošto se zna da izgled u većini slučajeva mladi dobiju od majke a veličinu na oca ti mladi izgledaju dobro ali daju loše mlade.sad znate još jednu tajnu velikih ptičara.
    Назад на врх Go down
    stolex
    Posetilac
    Posetilac



    Број порука : 4
    Join date : 21.04.2010
    Локација : Nis/Beograd

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyThu 22 Apr 2010, 10:32

    Pozdrav prijatelji.
    Evo vec par meseci pokusavam da nabavim nekog kanarinca, ali mi ne ide. Svuda slusam da je najbolje uzeti od nekog odgajivaca, ali ja uporno trazeci na internetu nisam nasao ni jednog. Gledao sam i oglase i isto nista.
    Da li postoji negde neka lista odgajivaca sa brojevima telefona/adresama, i na koji nacin ja mogu da nadjem nekog ko je recimo u blizini Beograda?

    Nisam jos sasvim siguran sta bih zeleo jer se dvoumim izmedju slavujara i malinou, tako da i jedni i drugi dolaze u obzir pa sta prvo nadjem.
    Назад на врх Go down
    http://www.nislija.be/
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyThu 22 Apr 2010, 21:59

    Listu odgajivača nemamo ali možeš na temama o kanarincima da vidiš ko šta uzgaja. Nakon toga je lako samo pošalješ privatnu poruku odgajivaču i dogovorite se.
    Назад на врх Go down
    Hogar
    Posetilac
    Posetilac



    Број порука : 2
    Join date : 26.07.2010
    Age : 42
    Локација : Becej

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Kako se odluciti za kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyTue 27 Jul 2010, 00:43

    Od nedavno se u meni rodila velika zelja da nabavim kanarinca i sve je bilo super znaci kupujem kanarinca i to je to ali! malo sutra! Pocnem da cackam po netu o doticnim pticama i tu nastaje problem jer sam procitao razne stvari vezano za te ptice jedni kazu ovo drugo ono i tako u nedogled i ja sam sad u tako gadnom rebusu da nemam pojma ni sta da gledam ni koju vrstu kanarinca da kupim ni nista.

    Ja samo hocu nekog kanarinca koji ce lepo da mi peva!

    Nemam kinte da dam za pticu vise od 20 do maaaaaksimum 25 evra.
    Da li da kupim mladu pticu ili pticu koja ima vec par godina jedno 2-3.
    Jedino mesto za koje sam ja cuo a da je blizu mene je Subotica a kazu da tamo ima neka zivotinjaska pijaca i da tamo mogu da nadjem sta god hocu.
    Meni su sve one lepe i znam da kad bi otisao tamo stao kao budala i ne bi znao ni sta hocu ni sta trazim ni sta treba da gledam...
    Znam da su ukusi razliciti ali na osnovu ovog mog izlaganja molim cenjene clanove da makar pokusaju da mi pomognu u resavanju problema.

    Kao novi clan foruma nigde nisam nasao temu ili rubriku za totalne pocetnike u smislu npr.(Kako se odluciti za koji vrstu kanarinca"Stglic,Bastard,Slavujar.....", potom na sta sve treba obratiti paznju prilikom kupovine,pozeljne dimenzije kaveza za jednu pticu i jos mnogo toga...). Znaci tako neke stvari bi po meni trebalo da se nadju na jednom mestu odnosno u jednoj temi da kad pristupi neki novi clan ima na raspolaganju neke osnovne stvari.Na taj nacin se nece gomilati nepotrebne teme i razglabanje o mozda istim stvarima po stoti put. Hvala! Wink
    Назад на врх Go down
    Milan Nis
    Član
    Član
    Milan Nis


    Број порука : 34
    Join date : 29.05.2010
    Age : 45
    Локација : Nis

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyTue 27 Jul 2010, 15:53

    ja sam prošle godine, dobio na poklon, mozaika crvanog u ahatu, i meni i on prelepo peva. prelepo mi pevaju i golubovi. odlepljujem na pesmu svake ptice, šta ću takav sam. imam gnezdo, ovog našeg običnig vrapca, ispod terase u cigli, i svako jutro me oduševi kad se ''raskrešte''. šetaj ti još malo po netu i slušaj pesme ptica, dok ne nađeš ono što ti se sviđa. ničiji savet ti tu ne može pomoći, jer ukusi su različiti, naravno. za te pare sam vido kod nas u nišu na pijaci neke slavujare. nisam stručan, ali sumnjam u kvalitet njihove pesme, i ako po meni zvuče odlično Smile tek kad kreneš da lutaš po netu, i uporediš pesme koje si čuo, sa pesmama nekih prvaka, shvatiš razliku. premda, opet ponavljam, meni je pesma svake ptice lepa na svoj način. važno mi je samo da se čuje nešto pored mene Smile tako da druže odluči ti prvo šta ti se sviđa a šta ne, pa onda traži pticu. ovako, slaba vajda cheers cheers cheers
    Назад на врх Go down
    Milan
    Admin
    Admin
    Milan


    Број порука : 4633
    Join date : 03.03.2009
    Age : 48
    Локација : Pirot

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyTue 27 Jul 2010, 20:38

    Hogare, pažljivo pregledaj teme upravo na to se odnosi ceo ovaj forum Smile
    Назад на врх Go down
    coa
    Posetilac
    Posetilac
    coa


    Број порука : 4
    Join date : 17.01.2011
    Age : 32
    Локација : Pancevo

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyTue 15 Feb 2011, 21:35

    Hteo bih da kupim jedan par kanarinaca ovog meseca,pa se pitam da li se to isplati Question
    Назад на врх Go down
    delijovan
    Član
    Član



    Број порука : 67
    Join date : 22.08.2009
    Age : 54
    Локација : negotin

    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 EmptyTue 15 Feb 2011, 22:35

    uvek se isplati, uvek...
    Назад на врх Go down
    Sponsored content





    Nabavka kanarinca - Page 4 Empty
    ПорукаНаслов: Re: Nabavka kanarinca   Nabavka kanarinca - Page 4 Empty

    Назад на врх Go down
     
    Nabavka kanarinca
    Назад на врх 
    Страна 4 of 4Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4
     Similar topics
    -
    » Nabavka prstenova-alkica za obeležavanje ptica za 2012 godinu

    Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
    PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: PTICE PEVAČICE :: KANARINCI-
    Скочи на: