PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
Осветљење просторије EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
Осветљење просторије EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
Осветљење просторије EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
Осветљење просторије EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
Осветљење просторије EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
Осветљење просторије EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
Осветљење просторије EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
Осветљење просторије EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
Осветљење просторије EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
Осветљење просторије EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
Осветљење просторије EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
Осветљење просторије EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
Осветљење просторије EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
Осветљење просторије EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
Осветљење просторије EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
Осветљење просторије EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
Осветљење просторије EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
Осветљење просторије EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
Осветљење просторије EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 Осветљење просторије

Go down 
+5
marko_s_ks
ogic
korbach
dalibor vasic
Ninoslav84
9 posters
АуторПорука
Ninoslav84
Član
Član
Ninoslav84


Број порука : 89
Join date : 11.04.2010
Age : 39
Локација : Пирот - Србија

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptySun 11 Dec 2011, 22:59

Неки од нас своје птице држе напољу, неки пак у свом животном простору а неки имају и посебне просторије само за птице. Желео бих да овде разменимо наша искуства о осветљењу просторија.
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1273206439&v=info
dalibor vasic
Član
Član
dalibor vasic


Број порука : 298
Join date : 03.08.2011
Age : 29
Локација : Cicevac, Srbija

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyMon 12 Dec 2011, 00:45

Ajde i ja da kažem koju reč, pa preko zime ne izvodim ništa iz razloga što nemam uslova za zimsko izvođenje ptica, ali se nadam da će biti za koju godinu. Inače divlje ptice su mi preko cele godine u spoljnim volijerama, a papagaji i kanarinci su preko leta u novoj kući u kojoj ima dosta prirodne svetlosti, sad na proleće planiram papagaje da izbacim napolje u neke onako srednje volijerice. A sada su mi u zatvorenom prostoru, ima prirodne svetlosti, ali ja svetlo palim ujutru i gasim ga uveče od 19h do 20h, ptice su tako navikle i kad dođem sve su na svom mestu za spavanje. Toliko od mene.


Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
korbach
Zaslužni član
Zaslužni član
korbach


Број порука : 303
Join date : 29.04.2011
Age : 38

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyMon 12 Dec 2011, 08:00

Zavisi da li se drzi pticica ili dve kao kucni ljubimci ili se pak ptice razmnozavaju i gaje u nekom 'profesionalnijem' smislu..
Kao sto Dalibor rece, za zimsko parenje je potrebno specificno osvetljenje, neka svetiljka koja moze da se regulise da se postepeno gasi / pali. Da se nadovezem na taj post jos, ni ja ne parim zimi iz razloga sto ne mogu da obezbedim konstantno i ujednaceno grejanje prostorije. Bez centralnog grejanja je zimsko parenje nemoguce.

Imam posebnu prostoriju za ptice sa tri prozora, sever, zapad i jug, prostorija je jako dobro osvetljena, to jest uvek dobijam maksimum svetlosti. Ali tamo drzim samo zenke, jer mi je glupo, sta ce mi ptice tamo da pevaju zidovima. Stoga su muzjaci u hodniku koji ima celu juznu stranu zastakljenu, svetlost je relativno dobro eksploatisana, a da ima prozor zapadno bilo bi jos bolje. Leti su napolju, tako da imaju svetlosti onoliko koliko im sunce pruzi:D

Drzanje ptica u dnevnom boravku izbegavam [a bog zna da bih najvise voleo da su tamo], iz prostog razloga jer smatram da pticama ne odgovara nas suvise neprirodan rezim osvetljenja. Tu su i buka, pa duvanski dim.. Evo ja recimo cesto menjam smene na poslu, moram da upalim svetlo kad dodjem u 3 ujutru, da uskovitlam mir i odmor ptica. Kroz hodnik se sunjam da ne bih uznemiravao ptice. Nikad nisam praktikovao prekrivanje kaveza i slicno. Ne kazem, ptica se navikne na sve, ali je pitanje koliko je to dobro, pogotovo za uzgojne jedinke. Jednom sam imao kanarinca u sobi i bilo mi ga je zao iz gore navedenih razloga.

Pozdrav
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyMon 12 Dec 2011, 14:19

Osvetljenje u prostoriji gde se gaje ptice je vrlo bitna stvar pogotovu u periodu razmnozavanja, prva stvar je da pokusamo da ta svetlost izgleda sto prirodnije, ja licno koristim kombinaciju neonskog i klasicnog sijalicnog osvetljenja jer mi se cini da ovakva kombinacija daje najpriblizniju prirodnoj svetlosti, naravno treba voditi racuna da koliko je to moguce, da se u prostoriju dovede sto vise prirodne svetlosti uz sve to po mom misljenju jako je bitno da obezbedimo pravilno trajanje obdanice koje u periodu razmnozavanja iznosi 14 sati, to je moguce regulisati tajmerom ili jednostvno paljenje i gasenje svetla u projektovano vreme, pozeljno je obezbediti i neko slabije nocno svetlo koje bi omogucilo pticama bolje snalazenje tokom noci i sprecilo eventualni prepad ptica tokom noci i da bi one u tom slucaju mogle da se vrate u gnezdo ili na stajalice.

Pozdrav!
Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
marko_s_ks
Posetilac
Posetilac
marko_s_ks


Број порука : 20
Join date : 19.03.2011
Локација : Nis/ Krusevac

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Osvetljenje neonkama i to kojim ?   Осветљење просторије EmptyMon 12 Dec 2011, 16:02

Svakako , ako zelite da produzite dan pticama to trebate uraditi da bude sto blize prirodnom (suncevom svetlu), a da bi ste to postigli potrebna vam je kombinacija vise razlicitih svetlosnih izvora , kako bi ste simulirali jutro, dan i vece.
Kao elektro inzenjer zeleo bih prvo da vam pojasnim nekoliko stvari u vezi svetlosnih izvora i tipova neonskih i stedljivih sijalica . Verujem da se vecina vas kad je kupovala neonke ili stedljive sijalice nasla u nedoumici sta znace oni silni podaci na kutiji : 20 W , 1200 Lumen , 2700 Kelvin , Energy A,B,C... Pa da pojasnimo :
W ili wat kod stedljivih ili neonskih sijalica nije toliko bitan podatak , koliko je bitan ovaj drugi a to je svetlosni fluks (Lumen) koji predstavlja svetlosno zracenje izvora svetlosti. A jos bitnije za vas je da izaberete ,,boju svetlosti,, odnosno koliku ,,temperaturu boje,, stvara ta vasa stedljiva sijalica , prosto receno da li ce da svetli : narandzasto, zuto , belo ili nesto izmedju zavisi izkljucivo od toga koliko ima Kelvina (K). Da vas ne smaram sa naukom ima tu jos pojmova kao sto su : jacina svetlosti (Candela), osveljenost (lux), sjajnost itd.
Осветљење просторије 395r.th


Da se vratimo na temu > Moja sugestija je da treba da napravite kombinaciju od najmanje 2 svetlosna izvora (dve neonke, ili dve stedljive sijalice razlicitog tipa ) ili po mogucstu 3 razlicite sijalice. Sve sto vam treba jesu dva vremenska releja (koja se lako steluju) , od kojih bi prvi palio stedljivu sijalicu npr u 6h (zuto svetlo , tj sijalicu od 2500-2700K) , zatim drugi drugu oko 9h (belo svetlo , tj sijalicu od 3500+ Kelvina ) , zatim bi prvi relej oko 10h gasio prvu (zutu) , dok bela nastavlja da radi poboljsana stvarnim dnevnim svetlom , onda bi u 16h prvi ponovo palio zutu (u zimskim uslovima se tag gubi spoljna svetlost) , pa bi drugi gasio belu oko 20h npr , a kasnije oko 22 i prvi gasio zutu svetiljku.

Naravno sve ovo moze i rucno , ali je dosta komplikovano . Na veo sam 2 vremenska releja jer je to najjeftinija varijanta i kostala bi vas oko 2000 sa rukom elektricara , ako se neko i malo razume sve ovo moze i sam da namesti. Ovo moze i sa senzorima koji kostaju oko 1000 dinara , a mozda i manje koji imaju mogucnost stelovanja .
Осветљење просторије 6186pir02.th

U svakom slucaju mnogo je bitno da postignete sto prirodniji efekat dana. To najbolje znaju oni uzgajuvaci marihuane u vestackim uslovima ( mislim na one sto su imali proizvodnju u tunelu ) Very Happy , a ako vazi za biljke , sto ne bi vazilo za ptice . Veliki pozdrav svima.
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyMon 12 Dec 2011, 21:36

Postovi kao Markov gornji post čine ovaj forum ozbiljnim i veoma edukativnim. Dobili smo stručne i korisne savete o svetlosti u prostorijama za ptice.

Kao sve ostalo, što se tiče odgoja ptica, pitanje svastlosti u prostoriji u kojoj se ptice čuvaju je višeslojno. Zavisi od mnogih faktora.
Vrste/vrsta ptica koje se čuvaju/odgajaju. Teže je svetlosne uslove definisati ako je u jednoj prostoriji više vrsta ptica od jedne.
Ciljevi čuvanja ptica uslovljavaju vrstu i količinu svetlosti u prostoriji. Reprodukcija ptica u zatvorenoj prostoriji ima za posledicu zahtevnije uslove prema svetlu nego samo čuvanje ptica bez ambicije njihove reprodukcije. Veličina pa i oblik prostorije takođe oderđuju način njenog osvetljavanja. Broj prozora na prostoriji u kojoj se ptice čuvaju i količina dostupnosti prirodnog svetla u prostoriji sa pticama su parametri koji opredeljuju za određenom vrstom i količinom veštačkog svetla.
Boja zidova u prostoriji u kojoj su ptice kao i materijali od kojih su unutrašnji zidovi je još jedan od faktora koji utuče na izbor veštačkog svetla.
Raznolikost unutrašnjih prostora kojima ljubitelji ptica raspolažu, čini problem njihovog rasvetljavanja kompleksnim.
Čuvati a posebno reprodukovati ptice u zatvorenim prostorijama iz mogih razloga (uključujući i svetlost) je komplikovan posao. Više ili mnje uspešan. Što će opet zavisiti od mnogih faktora.
Što su uslovi u zatvorenom prostoru sličniji prirodnim uslovima (za datu vrstu) to je uspeh u njenom odgoju veći.
Samo u koliko nemate mogućnost čuvanja i odgoja ptica u ptičarniku sa volijerima a ne možete da živite bez ptica, bićete prinuđeni da svoj životni prostor podelite sa pticama.
Kao što je majčino mleko nezamenljivo za bebu tako je i prirodna svetlost suvereni izvor života i zdravlja za pticu/ptice.
Odgoj i čuvanje ptica čak i kada je u pitanju ptičarnik je odgoj i čuvanje ptica u veštačkim uslovima.
Ptičarnik za bezbedno i konforno čuvanje ptica ima svoje zahteve u vezi sa svetlosnim programom. U volijeri/volijerama noću je neophodna diskretna svetlost. Uznemire li se ptice, iz bilo kog razloga noću, lakše će se smiriti ako su u osvetljenom volijeru. Osvetljeni volijer odvraća noćne grabljivce od napada na ptice. Grabljivice, kada su u potrazi za plenom su prilično drske ali i oprezne. Nerado će napasti ptice koje su u volijeru koji ima veštačko osvetlenje. Noću ptice rado spavaju u pokrivenom delu ptičarnika koji je poluotvorenog tipa. Osim krova ima i kompaktne strane- zidove i samo sa prednje strane vratima komunicira sa volijerom. U tom delu takođe je neophodno diskretno noćno svetlo. Nepotrebna je jaka rasvetljenost tog dela ptičarnika noću. Dovoljna je ona količina svetlosti koja će pticama omogućiti da se lako orjentišu u prostoru ako se uznemire.



Последњи пут изменио mića дана Tue 13 Dec 2011, 21:26. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down
jecham
Posetilac
Posetilac
jecham


Број порука : 27
Join date : 14.11.2010
Age : 52
Локација : Smederevo

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyTue 13 Dec 2011, 21:07

Moje ptice(2zebe; 2 kanarinca; prepelice i mladi galebici od pre neki dan) su u podrumu gde je temperatura relativno konstantna 10-14 stepeni. Za svetlo je zaduzena 1 flu-cev od 20w(zapravo od 18w) koju ukljucuje mehanicki tajmer. Svetlo je prvenstveno zbog prepelica, a zbog ovih ostalih mi je u planu da stavim jednu LED sijalicu(1-2,2w) koja bi radila non stop, da bi pticice mogle da se organizuju po gasenju fluo lampe.
Назад на врх Go down
Ivan/Rex
Član
Član
Ivan/Rex


Број порука : 39
Join date : 29.02.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptySat 31 Mar 2012, 23:48

https://www.youtube.com/watch?v=WA9NiqBYUSA&feature=relmfu
slucajno sam naleteo na ovaj snimak i vidim sta je...
stvarno ne znam kako je ovo napravljeno i preko cega ali ko se razume u struju mozda provali u cemu je rec...
inace ja zebe drzim kad je hladno u kotlarnici gde je kako kad ukljuceno svetlo ali obicno je do mraka ukljuceno a noci gasim, i nista im ne fali...
Назад на врх Go down
Ivan/Rex
Član
Član
Ivan/Rex


Број порука : 39
Join date : 29.02.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptySat 31 Mar 2012, 23:49

http://canariosmazuelas.es/bricolaje/como-simular-el-efecto-anochecer/
evo mozda ovde je bolje objasnjeno ja stvarno ne znam ovaj jezik kojim je pisano cini mi se da je spanski...
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptySun 01 Apr 2012, 00:24

Pa stvarno ne znam u čemu je problem? Kod vas u Srbiji barem ima jedan stručnjak koji izrađuje vrhunski uređaj za simulaciju svitanja i sumraka. Uređaj je super jednostavan za rukovanje, a radi besprijekorno. Paljene traje oko 30 minuta, a isto tako i gašenje. Ja sam kod svojih žakoa to postavio i kada sam produžio "dan" na 12 sati u roku tri dana moji žakoi su dobili prvo jaje.
Evo i linka soft prekidača s tajmerom (vrijedi svaki euro):
http://proko.in.rs/tv/soft.php
Nadam se da se ovo ne tretira kao reklama, a ako je reklama, neka moderator obiše ovaj link pa me slobodno kontaktirajte na PM.
Назад на врх Go down
Ivan/Rex
Član
Član
Ivan/Rex


Број порука : 39
Join date : 29.02.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyTue 03 Apr 2012, 22:27

stvarno dobra stvar, nije ni skupa ni jeftina...
ko se ozbiljno bavi pticama treba ovoga da ima...
nisam citao samo sam onako brzinski pogledao, jel na ovo moze da se prikaci vise sijalica, npr 2-3 pa npr 4 ili samo 1?
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyWed 04 Apr 2012, 00:11

Ja konkretno imam priključeno pet sijalica od po 100 W. U funkciji su mi trenutno tri. I sam proizvođač kaže da se može priključiti do 500 W.
Назад на врх Go down
Ivan/Rex
Član
Član
Ivan/Rex


Број порука : 39
Join date : 29.02.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyWed 04 Apr 2012, 23:01

e onda stvarno vredi to kupiti koji se ozbiljno bave ali nije na odmet ni nama obicnim smrtnicima... Very Happy

a kako ti zako reaguju na to papagaji...
mislim jese njima svidja uredjaj Wink
Назад на врх Go down
žako
Član
Član
žako


Број порука : 278
Join date : 04.02.2012
Age : 55
Локација : Osijek, RH

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyThu 05 Apr 2012, 00:30

Što da kažem.... Kada sam svojim žakoima produžio dan na 12 sati u roku tri dana je ženka snijela prvo jaje. Sada.... da li je to slučajnost ili je stvarno to bio zadnji okidač, ne mogu reći sa sigurnošću.
Назад на врх Go down
Ivan/Rex
Član
Član
Ivan/Rex


Број порука : 39
Join date : 29.02.2012
Age : 26
Локација : Cacak

Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије EmptyThu 05 Apr 2012, 11:11

pa znaci odgovara im to...
da joj nije odgovaralo ne verujem da bi snela jaje...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Осветљење просторије Empty
ПорукаНаслов: Re: Осветљење просторије   Осветљење просторије Empty

Назад на врх Go down
 
Осветљење просторије
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: ODGOJ PTICA :: SMESTAJ PTICA-
Скочи на: