PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE

Forum za sve ljubitelje i odgajivače ptica pevačica-Štiglić, kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje, genetika, bolesti, lekovi, kavezi, volijere, pesma...
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  
Тражи
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
TAKMIČENJA
 https://pticefauneevrope.forumsc.net/t2064-topic#34861  pticefauneevrope.forumsc.net
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
AKCIJA ŽIVOT JE MRVICA
Latest topics
» order dapoxetine usa
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySat 13 Jan 2024, 03:22 by LiamynC

» finasteride lymph nodes
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyWed 22 Nov 2023, 18:03 by LiamynC

» buy priligy in malaysia
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyMon 20 Nov 2023, 06:16 by LiamynC

» buy dapoxetine 60 mg in india
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySun 19 Nov 2023, 13:21 by LiamynC

» Pesma štiglića
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 03 Aug 2023, 01:06 by Jovan0

» CD za školovanje bastarda na pesmu štiglića
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:43 by Milan

» KLIJAVO SEME za ishranu ptica
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyWed 15 Feb 2023, 19:40 by Milan

» Prirodna ishrana Stiglica
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 05 Jan 2023, 19:45 by Milan

» TIGRICE - Melopsittacus Undulatus
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 05 Jan 2023, 01:23 by Milan

Извештај о извршеном обележавању младих излегнутих птица у сезони 2015.
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyWed 29 Feb 2012, 17:05 by Milan
У складу са чланом 25. Став 4 и чланом и чланом 26. Правилника о условима држања, начину обележавања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву (Службени гласник РС број 86/10) надлежном Министасртву је данас достављен …

[ Full reading ]
Comments: 4
Zbrinjavanje i odgoj mladih slavuja
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 29 May 2014, 14:19 by Milan
Danas 25.05.2014. godine su deca donela mladunce (najverovatnije slavuja) koje su pronasli u pokosenom grmlju. Krenula je odmah procedura zbrinjavanja i pokusaj da se ptice odrze u zivotu. I pored ogromnog iskustva u rucnom hranjenju ptica, prvi put se srecemo sa " mekokljuncima" tako da je svaka pomoc dobrodosla.

Comments: 0
OBAVEŠTENJE O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySat 29 Mar 2014, 09:17 by Milan
OBAVEŠTENJE
O ODRŽANOM SEMINARU ZA SUDIJE-INSTRUKTORE I OCENJIVAČE ZA PESMU ŠTIGLIĆA

      U Organizaciji Saveza Srbije za očuvanje I odgoj egzotičnih, divljih I zaštićenih životinja I udruženja “Ptice pevačice faune Evrope” za vikend je u  Pirotu održan prvi seminar  za sudije –instruktore I ocenjivače za pesmu štiglića “Balkanika”.
      Nakon donošenja …

[ Full reading ]
Comments: 0
RODOVNIK SAVEZA SRBIJE DEFINISAN ZAKONSKOM REGULATIVOM
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySat 22 Feb 2014, 00:03 by Milan
Poštovani kolege, odgajivači ptica čast nam je da Vas obavestimo da su naši sastanci sa nadležnim ministarstvima urodili plodom i da  je Rodovnik Saveza Srbije za očuvganje i odgoje egzotičnih , divljih i zaštićenih životinja nakon više od 3 godine zalaganja napokon i zvanično usvojen od nadležnih organa.
         Na ovaj način izdejstvovali smo da svi gradjani Srbije dobiju …

[ Full reading ]
Comments: 1
Dimenzija prstenova-alkica za obeležavanje ptica
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 03 Sep 2010, 14:28 by Milan
Прилог 2. Правилника о обележавању птица
Судијске организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “С.П.А.С.”

Димензије прстенова за обележавање птица и живине

2.00 mm Ružasta astrilda, …

[ Full reading ]
Comments: 1
UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySat 30 Apr 2011, 13:22 by Milan
Удружење за заштиту, одгој и проучавање птица певачица "ПТИЦЕ ПЕВАЧИЦЕ ФАУНЕ ЕВРОПЕ" јесте невладино, нестраначко и непрофитабилно удружење a циљевима из области заштите , проучавања и одгоја птица певачица …

[ Full reading ]
Comments: 51
OBAVEŠTENJE ALKICE ZA 2017 GODINU
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyMon 16 Sep 2013, 00:52 by Milan
Pošto po važećim zakonima u Srbiji svaka ptica mora biti obeležena kako bi mogli da je držite, prodajete, menjate, transportujete ili javno izlažete Savez Srbije SPAS će izaći u susret svojim članovima i pomoći im u obeležavanju mladih ptica za 2017 godinu.

Obeležavanje ptica vršiće se u skladu sa zakonima Srbije i po evropskim standardima.
Cena obeležavanja jedne ptice ( …

[ Full reading ]
Comments: 1
Izdavanje RODOVNIKA za ptice
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyTue 22 Nov 2011, 13:42 by Milan
Obaveštenje

На основу члана 9.  Правилника о обележавању птица Судисјке организације Савеза Србије за очување и одгој егзоричних, дивљих и заштићених животиња “ С.П.А.С. ” одгајивачи који су извршили набавку прстенова …

[ Full reading ]
Comments: 3
Plaćanje članarine udruženju
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Jan 2013, 13:14 by Milan
Obave

Članarina za 2022 godinu je 1000 din  a plaća se na godišnjem nivou.,[/b] nakon uplate članarine, overenu uplatnicu i pristupnicu šaljete na adresu UDRUŽENJE PTICE PEVAČICE FAUNE EVROPE ul. Vuka Karadžića 6 a /24 18300 Pirot-preporučeno. Obavezno na koverti ostavite svoju adresu u slučaju da pismo zaluta.

članarinu uplaćujete na sledeći žiro račun : br ŽR 220-131917-04


[ Full reading ]
Comments: 1
KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Jan 2013, 12:23 by Milan
Svako ko se slaže sa ciljevima PPFE može postati član udruženja bez obzira gde se nalazi pošto udruženje deluje na prostoru cele Srbije. Dovoljno je da samo popunite pristupnicu i uplatite članarinu Od strane udruženja osmišljene su neke olakšice za sve vas tako da će te o svim aktivnostima udruženja biti odmah obavešteni preko ovog foruma u temama predvidjenim za to, članovi …

[ Full reading ]
Comments: 0
Similar topics
Prijatelji foruma
 pticefauneevrope.forumsc.net  Serbian Biodiversity Portal
Moj ljubimac
Piroćanka Zoo Park KOKI!

 

 RADJANJE UDRUŽENJA PPFE

Go down 
+36
alann
cveja
delijovan
misan
boris
vrscanin
stiglan
voja_ilic
Zile
lakiso
Exotic
Luka Perica
Mica Vasic
popicaBL
medenica
sugubinac
Marko_KG
cirkovi
diskus
rale
Furla
grga
slavishab
Beba
gost1
Бане
administrator
kumca
ulicni hodac
Faber
Gost
ZOKICA
IgorSO
Rasko
Steva
Milan
40 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
АуторПорука
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 03 Mar 2011, 00:30

Primerak obrasca 4 koji popunite fotokopirajte i kopiju ostavite kod sebe kao dokaz šta ste i koliko ptica prijavili. Original se šalje u sedište udruženja u Pirot. Taj overeni original će mo mi da fotokopiramo još jednom i original se šalje u ministarstvo a fotokopija ostaje u arhivi udruženja.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 03 Mar 2011, 00:42

Milan ::
Oni se nisu bavili genetičkim inžinjeringom već su samo kupili pticu na berzi ili izložbi koja je iskontrolisana od strane inspekcija te pošto te ptice nisu oduzimane normalno je da taj koji ih je kupio nije kršio zakon.

Kako da kupim pticu (bastarda) od samog sebe ( ima "moj" prsten) confused
Назад на врх Go down
diskus
Zaslužni član
Zaslužni član
diskus


Број порука : 343
Join date : 06.09.2009
Age : 50
Локација : Leskovac

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 03 Mar 2011, 03:23

SAŠA ::
Primerak obrasca 4 koji popunite fotokopirajte i kopiju ostavite kod sebe kao dokaz šta ste i koliko ptica prijavili. Original se šalje u sedište udruženja u Pirot. Taj overeni original će mo mi da fotokopiramo još jednom i original se šalje u ministarstvo a fotokopija ostaje u arhivi udruženja.

Sasa moje misljenje je da svaki clan uradi u dva primerka i da posalje za pirot,zbog manjih troskova drustva i samog kopiranja dokumenta npr.ako ima 2 hiljade obrasca to je ograman poso da se razvrsta pa mogucnost da se i pomesaju obrasci.Moj predlog da svi urade po dva primerka potpisu a prestavnici za svoje clanove da lepo sloze u fasciklama za svakog clana(grupna fasikla za taj grad) i napravi se tabela u Exselu za svakog clana,koliko ptice prijavljuje koliko obelezene i neobelezene i iskopira prilozi dokumentaciji kuju saljemo za Pirot a elektonski posaljemo tabelu u Udruzenje.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 03 Mar 2011, 04:13

Za par hiljada papira trebace rucna kolica da ih oteram na fotokopiranje Smile lakse je da to svako uradi pa ko je u mogucnosti neka posalje i kopije. Slazem se sa svim acinim predlozima.
Назад на врх Go down
cveja
Posetilac
Posetilac
cveja


Број порука : 19
Join date : 15.12.2010
Age : 45
Локација : sabac

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 03 Mar 2011, 11:42

ja ne mogu da skinem sa onog linka obrazac 4 pa ako moze da mi se posalje mejlom,i jos nesto ,sto se tice predloga da jedan primerak ostane kod nas kao dokaz,taj primerak nista neznaci ako nije overen pecatom udruzenja jer moze doci da se zagube papiri i sta mi vredi sto ja imam neoverenu kopiju kad dodje inspekcija.Trebalo bi da nam udruzenje po prijemu obrasca vrati overenu kopiju pecatom udruzenja.to je moj predlog i molim administratora da mi posalje obrazac 4 mejlom.hvala... king
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyThu 03 Mar 2011, 17:59

Ide akt sa spiskom svih članova i brojem predatih obrazaca koji se overava. Poslao sam ti obrazac.
Назад на врх Go down
boris
Član
Član
boris


Број порука : 116
Join date : 06.01.2010
Age : 46
Локација : jagodina-despotovac

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 00:16

Milan ::
Ide akt sa spiskom svih članova i brojem predatih obrazaca koji se overava. Poslao sam ti obrazac.

ja isto nemam obrazac mozzda nemam ''tehnickih mogucnosti"da ga" skinem"....Kako da dodjem do njega?Jedan obrazac jedna ptica ili mozda "kolektivno" po leglu ,tj sezoni izleganja ili vec??????(npr;5 muzjaka ......3 zenke--stiglica)

pitaju ljudi....valja znati

SVI OBRAZCI TREBAJU BITI POPUNJENI NA ISTI NACIN A NE KAKO SE KOME SVIDJA!
Назад на врх Go down
Gost
Zaslužni član
Zaslužni član
Gost


Број порука : 910
Join date : 03.03.2009
Age : 61
Локација : KRALJEVO

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 00:42

Za svaku pticu posebno ide po jedan obrazac.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 01:00

Borise poslao sam ti mailom obrazac, za sve ostalo pročitaj na forumu ili se obrati za pomoć predstavniku udruženja za tvoje mesto.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 01:50

I da razimiramo. Vrši se prijava svih zaštićenih vrsta ptica, jedan obrazac za jednu pticu, tu spada fauna evrope, papagaji, egzote i sve ptice koje se nalazi na CITES-u. Obrazac se popunjava u tri primerka, original i jedna kopija idu u udruženje dok jednu kopiju zadržava član, lica koja šalju dokumentaciju u sedište udruženja rade to preporučenom poštom /da postoji trag da je poslato/ dok lica koja predaju predstavnicima udruženja prilikom predaje potpisuju spisak. Svaki predstavnik udruženja ima spisak članova na čijem kraju upisuje broj predatih obrazaca (kopije se ne računaju) što svaki član overava potpisom. Od strane udruženja sačinjava se poseban akt prema ministastvu koji ide na overu u ministastvu nakon čega će overena kopija tog dokumenta biti postavljena na forumu gde članovi mogu da je preuzmu a to je sam po sebi dokaz da je taj član izvršio predaju dokumenata i postupio u skladu sa zakonom.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 08:02

Milan ::
Hibridizacija je zabranjena zakonom:)

Kojim clanom zakona je zabranjeno drzanje hibrida/"hibridizacija" ( pre svega mislim na hibride od kojih je jedan od roditelja u grupi strogo zasticenih vrsta )?

Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 11:22

Члан 46.
Генетске модификације и манипулације у огледима на животињама могу
се одобрити само ако се тим поступцима не угрожава живот и добробит
животиња и не ремети равнотежа у екосистему, а фаворизују жељене
фенотипске и генотипске особине.

Zakon o dobrobiti životinja zavranjuje njihov nastanak bez predhodnog odobrenja, što se držanja tiče da ne tražim sad poenta je da se zaštićenom vrstom smatra i potpmak kome je bar jedan od roditelja zaštićena vrssta takod aje na osnovu toga neophodna i njihova prijava.
Назад на врх Go down
belobradi
Zaslužni član
Zaslužni član
belobradi


Број порука : 441
Join date : 10.06.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 12:32

Milan ::
Члан 46.
Генетске модификације и манипулације у огледима на животињама могу
се одобрити само ако се тим поступцима не угрожава живот и добробит
животиња и не ремети равнотежа у екосистему, а фаворизују жељене
фенотипске и генотипске особине.


Mislim da ovaj clan ukazuje na to da je potrebna posebna dozvola za genetsku modifikaciju u OGLEDIMA gde se na "vestacki" nacin utice na promenu DNK-a lanca i time ugrozava zivot jedinke.
Cak sta vise ne postoji ni jedan clan koji ukazuje na zabranu ukrstanja dve jedinke razlicite podvrste, prirodnim putem.

Postoji odredba za nacin drzanja hibrida, cime je i njihovo drzanje dozvoljeno:

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Hybridi

A slazem se sa tim da ako je barem jedan roditelj hibrida u grupi zasticene vrste da se i sam hibrid tretira kao zasticena vrsta, ali i to treba da se proveri da li je zakonom tako odredjeno (ja nisam naso taj clan)!
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 12:51

Kao što smo već napisali ministastvo nema nikakav stav prema hibridima i ne zna šta će sa njima jer je po njima bastardiranje nedozvoljeno, upravo smo ukazali na činjenicu da se svuda u svetu bastardira te da je čak i našim pravilnicima odredjeno to što si napisao ali na žalost odgovor je takav kakav je. Pošto oni neznaju šta će sa njima mi ne možemo da tvrdimo kakav će stav biti zauzet, jedno je sigurno MORAJU BITI PRIJAVLJENI.
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 12:58

Stiglo je prvih 11 obrazaca i 11 kopija Smile Čak iz Novog Sada to je dokaz da imamo više nego dovoljno vremena da završimo sve u roku. Sve pohvale najažurnijem članu!
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Fotografija0579j.th


RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Fotografija0581.th

Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 16:07

PROBLEMI U VEZI LEGALIZACIJE:

Najiskrenije strahujem da sav ovaj naš trud oko prijavljivanja ptica ne bude uzaludan. Pročitao sam Zakono zaštiti prirode po ko zna koji put.
Zakon je veoma jasan . Da di se dobila dozvola za odgoj i čuvanje zaštićenih i strogo zaštićenih vrsta makar kao kućnih ljubimaca potrebno je ispuniti neke zakonom predviđene uslove.
Uslov svih uslova je dokaz o poreklu ptica koje čuvamo. Zakonodavac traži:
Poreklo primeraka strogo zaštićenih i zaštićenih divljih vrsta
Član 87
Pojedini primerci strogo zaštićenih i zaštićenih divljih vrsta mogu se držati u zatočeništvu radi
sopstvenih potreba ili prikazivanja javnosti u zoološkim vrtovima, akvarijumima, terarijumima
ili sličnim prostorima, uzgajati, prodavati i kupovati, pod uslovom da vlasnik ima dokaz o
poreklu, i da se radi o:
1) primercima koji su zakonito uvezeni;

(Komentar: Ne poznajen ni jednog vlasnika faune evrope koji ispunjava ovaj uslov. Ne kažem da nema takvih ali su oni prava retkost.)

2) primercima koji su zakonito stečeni pre nego što je vrsta zakonom zaštićena;

(komentar:Kako ili čime možemo dokazati da smo zakonito stekli primerke faune evrope pre nego što su bili zakonom zaštićeni? Lično nemam takav dokaz za svoje ptice. Ima li neko?)

3) primercima odgajenim u za to registrovanim farmama, plantažama, centrima za
Razmnožavanje

(Komentar: Ko ima takve primerke kada do prošle godine zakon njie priznavao veštački odgoj faune evrope?)

4) primercima za koje vlasnik ima drugi dokaz o zakonitom sticanju, odnosno poreklu
primeraka.
Pod dokazom o poreklu iz stava 1. ovog člana podrazumeva se potvrda, uverenje, sertifikat,
uvozna ili izvozna dozvola, i/ili mišljenje stručne ili naučne organizacije o poreklu vrsta.

(Komentar: Ko ima potvrdu, uverenje, sertifikat, uvoznu dozvolu i/ili mišljenje stručne ili naučne organizacije o poreklu vrsta? Lično nemam ništa od tražene dokumentacije. Na osnovu čega ću dobiti dozvolu?)

Više puta sam izrazio svoje ogorčenje zbog diskriminacije ljubitelja ptica u odnosu na ljubitelje oružija. Dok ljubiteljima vatrenog oružija nije tražen dokaz o poreklu oružija pri legalizaciji istog, od ljubitelja ptica se traži da dokazuju odakle im ptice.
Da apsurd bude veći svima je poznato da je veliki deo oružja koje je legalizovano ukradeno a zna se i odakle.

Moja frustracija neće promeniti zakon niti uticati na činjenično stanje.

Rešenje:
Jedino rešenje za nas je pribavljanje mišljenja stručne ili naučne organizacije o poreklu vrsta. U našem slučaju to znači pribavljanje mišljenja stručnog lica-ornitologa da su ptice koje želimo da prijavimo i legalizujemo iz vlastitog odgojoja odnosno da su izležene u zatočeništvu.
Naš iskaz u prilogu IV o poreklu svake ptice mora imati potvrdu ornitologa da je ptica izležena u zatočeništvu i da je samim tim iz vlastitog odgoja.
Potvrda može biti od strane ornitologa izdata za celo jato, čime se rešava problem porekla svake ptice koju imamo.
Veštačenje porekla ptica pada na teret vlasnika u smislu troškova (dnevnice veštaka, čina veštačenja i izdavanja potvrde o poreklu)
Pribojavam se da to neće biti malo para i da mnogi neće moći da plate veštačenje porekla svojih ptica.
Da bi se troškovi veštačenja bar delimično smanjili, veštak može po pozivu obaviti veštašenje u jednom gradu kod svih zainteresovanih. Time se smanjuje izdatak za putne troškove kod pojedinačnog veštačenja i ukupna cena veštačenja.
Pokušaću u što skorijem roku da saznam kolika bi cena veštačenja porekla ptica bila i na osnovu kojih kriterijuma bi se cena formirala. Kilometraža je svakoko bitna u ceni veštačenja. Razdaljina koju veštak treba da prođe do mesta veštaćenja je najskuplja stavka u procesu veštačenja. Ne znam da li bi na cenu uticao i broj ptica za koje se izdaje potvrda o poreklu, kao ni kolika bi administrativna taksa bila za izdavanje potvrde.
Bez potvrde o poreklu ptica nemoguće je ptice prijaviti jer nadležno Ministarstvo prijavu neće smatrati konpletnom i vratiće ostalu dokumentaciji da se dopuni dokazom o poreklu prijavljenih ptica.
Ako o ovom problemu ima drugačijih mišljenja neophodno je da date komentar i predložite rešenje u što skorijem roku jer vreme ne čeka.



Последњи изменио mića дана Fri 04 Mar 2011, 19:41. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
ogic
Član
Član
ogic


Број порука : 125
Join date : 03.12.2009
Age : 45
Локација : krusevac

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 19:08

Mico, ti si ovim postom napisao cinjenice koje su nama poznate i koje su uglavnom tacne. Medjutim mislim da nije ni resenje sa nase strane ovako slepo tumaciti zakon. U Zakonu su propisani rokovi za imaoce, drzaoce... da izvrse prijavu ptica i pribavljane dozvole... Mi svakako moramo da postupimo po tome da bi smo bili ispravni prema zakonu.

Clan 87. 2) primercima koji su zakonito stečeni pre nego što je vrsta zakonom zaštićena; Dokaz za ovaj clan mogla bi da bude i izjava tipa "Izjavljujem pod materijalno i krivicnom odgovornoscu...."eventualno uz potpis dva svedoka. Mi nemozemo ovog trenutka da znamo kakav ce biti stav ministarstva po ovom pitanju ali ovakvim izjavama su se u proslosti resavali mnogo krupniji problemi zasto nebi i ovaj.

Drugo zasto bi mi dokazivali nevinost svoje tvrdnje koju navodimo u prijavi mislim da je logicnije da ako neko sumnja u navode iz prijave posalje orintologe inspekcije vestake da dokazuju da ta ptica eventualno nije to sto je navedeno.

Ako ministarstvo eventualno i posegne za slepo tumacenje zakona i bude trazilo da svaka ptica mora da bude vestacena od strane orintologa a to bude iziskivalo veliki finansiski izdatak mi kao udruzenje imamo elemente i nacine da se tome usprotivimo i da to neprihvatimo. Kao sto im sada saljemo nekoliko hiljade prijava mozemo da im posaljemo i nekoliko hiljada ptica pa neka vide oni sta ce sa njima.

Ministarstvo je na kraju krajeva tu da bi neke stvari resavalo, uredjivalo itd a ne da stvara probleme ipak smo mi faktor i grupacija koju Ministarstvo pod cijom je nadleznoscu, mora da uvazava i kompromisom resava probleme u suprotnom samo moze da ih bude samo vise.

Zato prijavljujemo ptice tako kako jeste imamo zakonsku podlogu za ovo storadimo a kako ce do kraja biti videcemo nadam se sve u redu na obostrano zadovoljstvo jer je i Vladi u interesu da uredi jednu oblast koja je uredjena u svim civilizovanim drustvima kojima navodno i mi tezimo.

Pozdrav cheers

Назад на врх Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1516653531
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 20:07

POTVRDA O POREKLU je tražena od ministastva još 08.07.2010. godine kao i dozvola za držanje za sva naše članove, tražena je i od Zavoda za zaštitu prirode i od prirodnjačkog muzeja, drugi dvoje su rekli da ne mogu ništa da izdaju dok im ne naredi ministastvo, ministastvo nije odgovorilo po predmetu tako da nam taj papir nije trenutno uopšte bitan jer rok za prijavu prolazi i mi nismo svojom krivicom dovedeni u ovu situaciju da za par dana moramo da prijavimo sve ptice ili gubimo jedinu šansu da budemo legalni.

Stvar je jasna, nema troškova veštačenja jer nama veštačenje ne treba, stručna organizacija ( ne zna se da li su to ornitolozi ili ko već) i zapošljenja lica u njoj već primaju platu za taj posao koji rade, upoznati ste sa činjenicom da je stručnjak Zavoda u obavezi da izadje uvek na teren kad su u pitanju ptice i da treba da da stručno mišljenje, kod mene je dolazio 5 puta i ništa nisam platio, Saši je dao stručno mišljenje i on ništa nije platio. Nigde u Zakonu ne stoji da se bilo šta plaća, plaća se samo dozvola za uzgoj i to je precizirano i tačno koliko. Plašim se da ćemo ovakvim ličnim stavovima i tumačenjem zakona bez osnova sami sebi navući bedu na vrat, jer ko priziva djavola Smile Daj bože da ovo ne čita niko iz ministastva još samo treba da počnu i prijave da naplaćuju Smile

Član 87. je jasan i nema tu šta da se dokazuje, ja tvrdim da su ptice iz veštačkog odgoja ako neko sumnja u to neka dokaže suprotno, dokaz da sam ih imao i pre stupanja na snagu zakona imam (samo članstvo u udruženju , brdo zahteva prosledjenih ministastvu i ostalo), rok za prijavu je jasan i jedino to treba da se još ispoštuje, ako želimo da nas uzmu za ozbiljno i počnu da rešavaju naš problem moramo prvi da povučemo potez ( u skladu sa zakonom naravno) a OGIĆEV post u potpunosti podržavam !

I za sam kraj bi da dodam, na žalost tolerišu se nelegalne izložbe i berze ptica, toleriše se i izlovljavanje iz prirode, zatvaraju se oči pred švercom ptica i ako ja koji želim da budem legalan treba da strepim i da mozgujem o tome šta bi bilo kad bi bilo onda prvi više neću da gajim ptice okrenuću se prodaji i hvatanju iz prirode. Imate na sajtu ministastva izveštaj inspekcije za 2010 godinu pa sami pročitajte, NEMA NI JEDNE JEDINE PRIJAVE za hvatanje ptica, ispade da su one objave na TV lažne, niko nikog nije kaznio u Srbiji, ko ne veruje nek proveri.

Rokovi prolaze.......neko će da se zezne Smile
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 21:46

Ne radi se ovde ni o kakvom proizvoljnom ili ličnom tumačenju zakona. Član 87 zakona o zaštiti prirod je surovo jasan i precizan. Jasniji i preciznije nego zakonska odredba o rokovima za prijavu ptica. Ako se poštuje tajming za prijavu prica moraju se poštovati i ostale zakonske odredbe. Ne možemo prihvatiti iz zakona ono što nam odgovara a zaobići ono što nam nije po volji.
Kada podnosimo zahtev za izdavanje pasoša jasno je koju dokumentaciju moramo imati da bi doboli pasoš. Isto je i sa zahtevom za izdavanjem lične karte. Kada podnosino zahtev da legalizujemo nelegalnu gradnju potrebna je prateća dokumentacija i mi plaćamo usluge geometra.
Ne očekujemo valjda da nam Ministarstvo plati usluge veštačenja porekla ptica. Prijava ptica bez dokaza o njihovom poreklu je neozbiljan posao.
Ne može Udruženje pribaviti dokaz o poreklu ptica za svoje članove. Takav dokument mora svako imati za svoje ptice. Nije sporno da posao prijavljivanja ptica obavimo preko Udruženja. Ali pre toga svaki pojedinac mora pribaviti zakonom tražena dokumenta. U ovom slučaju potvrdu o poreklu ptica.
Bez obzira na ispravnost ovoga što sam napisao otpoštovaću stav Udruženja jer je to stav Upravnog odbora udruženja i predpostavljam, većine članova Udruženja. Kao pojedinac otpoštovaću stav većine i prijaviću ptice bez kompletne, zakonom tražene dokumentacije.
A šta će posle toga biti.... pa videćemo. Ovo je Država u kojoj nijedan ishod neće biti iznenađenje.

Назад на врх Go down
delijovan
Član
Član



Број порука : 67
Join date : 22.08.2009
Age : 54
Локација : negotin

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyFri 04 Mar 2011, 23:08

ljudi,hajde da mi ispostujemo ovaj rok, dajte da idemo korak po korak
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySat 05 Mar 2011, 02:25

Napravismo od ptičara pravnike!
radi se radi Smile
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 188886_167384856643508_100001159846537_315764_3364967_nRADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 188399_167384883310172_100001159846537_315765_7185394_nRADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 190746_167384919976835_100001159846537_315766_437969_n
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 188937_167384953310165_100001159846537_315767_1345337_n
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 183631_167384976643496_100001159846537_315768_4483563_n
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 189941_167384999976827_100001159846537_315769_7995936_n
Назад на врх Go down
Furla
Starosedeoc
Starosedeoc
Furla


Број порука : 1470
Join date : 18.07.2009
Age : 46

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySat 05 Mar 2011, 12:03

Mala pomoć pri popunjavanju priloga IV. Latinska i narodna imena ptica koje se najčešće čuvaju kod nas. Verujam da to većina zna. Ali neće da smeta ako se podsetimo. I meni se dogodi da pogrešno napišem naročito neki teži latinski naziv ptice.

CARDUELIS CARDUELIS - ŠTIGLIĆ

CARDUELIS CANABINA – KONOPLJARKA

CARDUELIS CHLORIS – ZELENTARKA

PYRRCHULA PYRRCHULA – ZOMOVKA

FRINGILLA COELEBES - ZEBA OBIČNA

COCCOTHRAUSTES COCCOTHRAUSTES – BATOKLJUN

ERITHACUS RUBECULA – CRVENDAĆ

LUSCINIA MEGARHYNCHOS - MALI SLAVUJ

SILVIA ATRICAPILA- CRNOGLAVA GRMUŠA

Lullula arborea- шумска шева

Luscinia luscinia -велики славуј

Carduelis spinus (чижак);

Serinus serinus (жутарица);

Loxia curvirostra (крстокљун),

Acanthis flamea (северна јурчица)

EMBERIZA CITRINELLA- STRNADICA ŽUTOVOLJKA (SLAMARICA)

TURDUS MERULA- KOS CRNI

TURDUS PHILOMELOS- DROZD PEVAČ

TROGLODYTES TROGLODYTES- CARIĆ
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySat 05 Mar 2011, 21:26

Odlično si se ovo setio, ja sam juče imao problema zamalo sam zakasnio na sastanak dok napravim sličnu listu Smile
Назад на врх Go down
Milan
Admin
Admin
Milan


Број порука : 4633
Join date : 03.03.2009
Age : 48
Локација : Pirot

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptySun 06 Mar 2011, 01:47

Ovde lepa radna atmosvera, fali samo rakijica:)
Назад на врх Go down
cveja
Posetilac
Posetilac
cveja


Број порука : 19
Join date : 15.12.2010
Age : 45
Локација : sabac

RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 EmptyMon 07 Mar 2011, 12:11

da li guld amadine treba prijaviti
Назад на врх Go down
Sponsored content





RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty
ПорукаНаслов: Re: RADJANJE UDRUŽENJA PPFE   RADJANJE UDRUŽENJA PPFE - Page 12 Empty

Назад на врх Go down
 
RADJANJE UDRUŽENJA PPFE
Назад на врх 
Страна 12 of 13Иди на страну : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» U poseti kod člana udruženja PPFE
» Zahvalnost članovima udruženja PPFE i saradnicima
» KAKO POSTATI ČLAN UDRUŽENJA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
PTICE PEVAČICE - FAUNE EVROPE :: BORBA ZA LEGALIZACIJU UZGOJA PTICA FAUNE EVROPE-
Скочи на: